Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 243 of 404 FirstFirst ... 143 193 233 241 242 243 244 245 253 293 343 ... LastLast
Results 4,841 to 4,860 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #4841 SP
    Junior Member Erines's Avatar
    Quote Originally Posted by Garkan View Post
    Cam in aceeasi situatie am fost si eu, cu privire la prima parte, insa s a oprit totul cand i am zis ca nu platesc eu link ul si sa o puna ramburs dupa ce ajunge la el. De acolo s a dus totul la vale.
    Discutia a fost purtata pe alt forum. Nu stiu daca e acelasi user ca si aici, nu insinuez nimic, doar atrag atentia sa aveti grija. Omul poate era de buna credinta in cazul meu, insa nu m as risca.
    Asa mi-a spus si el ca avea intentii bune si sa am inceredere 100%.. dar nici macar nu il cunosc. I-am dat si mai multe sugestii in legatura cu achizitionarea consolei (sa fie totul cat mai safe), insa nici nu a mai vrut sa stea la discutii si a schimbat repede subiectul ca ii da mai bine consola 'unui prieten'. E destul de riscant, intr-adevar. :/

  2. #4842 SP
    Junior Member MihaiRsc's Avatar
    Quote Originally Posted by Erines View Post
    Eu asa am avut o problema cu un user de pe aici de pe forum care s-a oferit prin decembrie sa-mi dea prioritatea lui de la Altex si in fine ma sunase acum cateva zile sa-mi spuna ca l-au sunat si ca o sa urmeze sa ii dea link-ul si dupa o zi cam asa imi trimite link-ul cu plata consolei insa nici nu a vorbit cu cei de la Altex sa modifice adresa (chipurile ca ei i-au zis sa plateasca mai intai si dupa sa puna alta adresa); cu totul ca mi se parea normal ca eu sa iau legatura cu ei in ceea ce priveste datele mele de livrare si tot pt ca mi-a dat prioritatea pana la urma... si ma tragea tot pe mine la raspundere ca trebuia sa ii aduc aminte sa ii sune pe aia si ca eu sunt de vina pt toata treaba. Proasta eram sa platesc consola si sa mai vina si la adresa lui.
    So be careful si aveti rabdare mai bine decat sa va bagati cu dubiosi.
    E usor sa-l scoti pe altul vinovat cand tu te comporti ca un copil rasfatat care nu mai primeste ce vrea.
    Da, eu sunt acel user si chiar am avut intentia pana intr-un punct.
    Hai s-o zicem de fapt cum a fost treaba.Ti-am dat mesaj dupa ce m-au sunat si ti-am zis ca am intrebat de schimbarea adresei si mi s-a spus ca pot schimba dupa achitare. Nu ai avut nimic de reprosat si a ramas ca ne auzim dupa ce primesc mail-ul de la ei. In ziua in care l-am primit ti-am trimis acel link si ai inceput sa spui ca nu ai incredere si ca am avut toata ziua la dispozitie sa sun si sa schimb adresa si ca nu crezi ca acel link expira in 24h.
    Cu toate ca intentia mea a fost buna asta nu inseamna ca sunt si dispus sa stau zeci de minute in asteptare la call center la altex sa le explic cum ca persoana careia vreau sa ii dau prioritatea mea nu are incredere in mine si trebuie sa schimbe adresa inaintea platii(ca si cum lor le pasa de asa ceva) asa ca am ales sa dau prioritatea altcuiva si pentru asta tot eu sunt ala dubios. Masoara-ti cuvintele alta data. O zi buna

  3. #4843 SP
    Member smits's Avatar
    Ce oameni.

    Of de stiam...

    Caut sa iau unul pentru prietena mea

  4. #4844 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Nu era mai simplu sa o achiti dumneata si apoi o trimiteai ramburs?

    Nici eu nu as fi platit “pentru dumneata” consola.

    Si nici dumneata nu ai fi facut-o, hai sa nu fim ipocriti!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #4845 SP
    Junior Member MihaiRsc's Avatar
    Nu sunt deloc ipocrit dar atat timp cat se puteau spune nemultumiri si "sugestii" din timp dar s-a ales sa se faca fix in ziua platii, obligandu-ma sa fac demersuri din scurt, am preferat sa-mi vad de treaba mea. Si daca ajungea la cineva si daca nu, pentru mine este fix acelasi lucru din moment ce detin consola de mult timp.
    Quote Originally Posted by JohnnyUSA View Post
    Nu era mai simplu sa o achiti dumneata si apoi o trimiteai ramburs?

    Nici eu nu as fi platit “pentru dumneata” consola.

    Si nici dumneata nu ai fi facut-o, hai sa nu fim ipocriti!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #4846 SP
    Member alexandru92's Avatar
    Nu mai inteleg nimic din ce se intampla pe emag, aia schimba pretul intre ei din 5 in 5 min, ba e 5.999 , ba 5.799. Probabil nu au ce face sambata sau fac la caterinca? Se joaca , de parca ar conta pt cineva daca e 6000 sau 5800 . Personal treceam la xbox daca nu aveam contul de ps5 cu jocurile preferate, am avut ocazia sa cumpar in iarna xbox , dar am vazut ca puteai face precomanda pe gamers.ro zilele astea. In afara de jocurile din contul de ps5 , parca ma mai retine ceva sa trec la xbox, nush de ce.. probabil ca am jucat numai pe ps de cand a aparut generatia de ps2..

  7. #4847 SP
    Junior Member Area51's Avatar
    Multe site-uri spun ca va continua problema cu stocurile pentru PS5

    https://wololo.net/2021/02/27/ps5-sh...ue-until-2022/

  8. #4848 SP
    Junior Member Rayce's Avatar
    Quote Originally Posted by alexandru92 View Post
    Nu mai inteleg nimic din ce se intampla pe emag, aia schimba pretul intre ei din 5 in 5 min, ba e 5.999 , ba 5.799. Probabil nu au ce face sambata sau fac la caterinca? Se joaca , de parca ar conta pt cineva daca e 6000 sau 5800 . Personal treceam la xbox daca nu aveam contul de ps5 cu jocurile preferate, am avut ocazia sa cumpar in iarna xbox , dar am vazut ca puteai face precomanda pe gamers.ro zilele astea. In afara de jocurile din contul de ps5 , parca ma mai retine ceva sa trec la xbox, nush de ce.. probabil ca am jucat numai pe ps de cand a aparut generatia de ps2..
    Sunt niste frustrati care se cred mai " oficiali" ca vand pe emag si e mai legit, la modul ca De ce ar da o persona pe olx 4k Lei or something cand ar putea sa ia direct din " magazin" mai safe la un pret "usor" mai mare. Nu stiu ce motiv ar avea sa se chinuie non stop sa le " bage" in stoc, sa le puna la " ultimele x produse" etc.

    Legat de xbox si ps, eu personal prefer un ps pentru jocurile exclusive. Joc si pe PC, iar majoritatea de pe xbox se gasesc pe pc, so yeah..

  9. #4849 SP
    Junior Member VIKcentiu's Avatar
    Eu am un Xbox One acum si un PC (in general prefer PC-ul) si am decis sa ma mut pe Playstation pentru ca dupa cum spui si tu, pe PC sunt 90% din jocurile de pe Xbox. Eu zic ca un Xbox e foarte bun daca esti genul de persoana care sa joaca numai pe console si nu are un PC, dar daca ai un PC, mai bine nu iti cumperi un Xbox imo.

    ---------- Post added 27-02-2021 at 17:41 ----------

    Quote Originally Posted by alexandru92 View Post
    jocurile de pe ps nu se gasesc si pe xbox? Ma refer la alea importante..
    Numai cele third-party.

  10. #4850 SP
    Junior Member brocu's Avatar
    Ceva știri despre un nou stoc? A trecut deja prea mult timp si ar fi cazul sa fie pentru toata lumea

  11. #4851 SP
    Junior Member VIKcentiu's Avatar
    Quote Originally Posted by brocu View Post
    Ceva știri despre un nou stoc? A trecut deja prea mult timp si ar fi cazul sa fie pentru toata lumea
    Eu nu am auzit, dar presupun ca trebuie sa apara ceva pe la prima jumatate lui Martie, adica sper...

  12. #4852 SP
    Junior Member brocu's Avatar
    Quote Originally Posted by VIKcentiu View Post
    Eu nu am auzit, dar presupun ca trebuie sa apara ceva pe la prima jumatate lui Martie, adica sper...
    S a zis ca va apărea pe la jumatatea lunii Februarie un stoc considerabil , a apărut ceva?

  13. #4853 SP
    Junior Member VIKcentiu's Avatar
    Quote Originally Posted by brocu View Post
    S a zis ca va apărea pe la jumatatea lunii Februarie un stoc considerabil , a apărut ceva?
    Foarte amuzant din partea acelei persoane care a spus asta.

  14. #4854 SP
    Member Atrium's Avatar
    Quote Originally Posted by brocu View Post
    S a zis ca va apărea pe la jumatatea lunii Februarie un stoc considerabil , a apărut ceva?
    Mai degraba au spus ca vor lua in considerare aparitia catorva console in stoc. Eu nu am auzit de stoc considerabil Ce, nu sunt in stoc ?! Sunt.

  15. #4855 SP
    Banned bpoearth's Avatar
    e un baiat pe youtube care mi se pare ca a zis asta.

    stoc considerabil sa stiti ca o fi aparut, dar la altex, nu la alti retaileri.

    e jale mare fratilor cu consolele astea... de la failul lui SONY, scalperi, tara in care traim unde stocul oricum a fost si va fi redus, pana la asa-zisa criza de procesoare... daca stiam ca va fi chiar asa nu-mi mai vindeam ps4-ul ca boul si-mi luam direct ps4 pro acum 5 luni, in loc de basic one (m-am gandit ca n-are rost sa dau banii pe ps4 pro ca o sa-mi iau ps5)

  16. #4856 SP
    Member miculas10's Avatar
    Pe Gamers.ro se poate comanda Xbox series x , un coleg a vorbit cu ei si o zis in prima parte martie adica peste 2 saptamani apare xbox seriesX, cred ca atunci si Ps5 o sa fie pe internet in luna viitoare

  17. #4857 SP
    Junior Member 4est's Avatar
    Update referitor la comenzile mele de PS5 de pe amazon:
    Comanda mea de PS5 disc de pe amazon.co.uk din 27 ianuarie INCA nu a fost expediata. Am tot reclamat asta, tot mi se spune sa astept data estimata de livrare adica 1 martie. Evident ca nu va ajunge de vreme ce n-a plecat
    Comanda de PS5 digital de pe amazon.it a ajuns de ~10 zile

    Acum tot astept pentru ca as vrea PS5 cu disc, asa ca stau si ma uit la PS5 digital si ma abtin sa nu il desfac. Nu stiu cat mai rezist

  18. #4858 SP
    Banned bpoearth's Avatar
    Quote Originally Posted by 4est View Post
    Update referitor la comenzile mele de PS5 de pe amazon:
    Comanda mea de PS5 disc de pe amazon.co.uk din 27 ianuarie INCA nu a fost expediata. Am tot reclamat asta, tot mi se spune sa astept data estimata de livrare adica 1 martie. Evident ca nu va ajunge de vreme ce n-a plecat
    Comanda de PS5 digital de pe amazon.it a ajuns de ~10 zile

    Acum tot astept pentru ca as vrea PS5 cu disc, asa ca stau si ma uit la PS5 digital si ma abtin sa nu il desfac. Nu stiu cat mai rezist
    lol ), daca iti vine cea cu disk iti cumpar eu varianta digitala, asta daca nu o sa o pui ca samsarul pe OLX la 30/40 de milioane

  19. #4859 SP
    Member alexandru92's Avatar
    Aveti idee cat va mai dura pana cand cei de la Altex vor onora comenzile de la tombola? Vad ca emag-ul e inexistent aproape, ce sa mai vorbim de ceilalti..Sincer ma asteptam ca emag-ul sa fie peste orange si Altex, cand vine vorba de disponibilitatea si nr. consolelor.

  20. #4860 SP
    Member Atrium's Avatar
    Acum sunt 4 "oferte" la eMAG. Si pe la retailerii din alte tari vad ca apar stocuri, mici, dar apar. Eu unul vad asta ca un semn bun. In sensul in care se pare ca incepe incet incet sa se redreseze situatia, chiar daca sunt acaparate unitatile si vandute de acesti scalperi cu acte.

    Cine stie, poate se va imbunatati situatia pana la sfarsitul lui martie, sau macar pana de Paste. Eu doar sper sa ii tinem minte pe cei ce au speculat grosier piata, si sa ii rasplatim pe viitor.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts