Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 249 of 404 FirstFirst ... 149 199 239 247 248 249 250 251 259 299 349 ... LastLast
Results 4,961 to 4,980 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #4961 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai e foarte corect ce ti-au spus, in primul rand pentru ca totul este confidential (cum e salariul la munca), dar mai ales pentru ca nu au acces la aceste informatii decat persoanele direct implicate (deci cine manageriaza aceasta operatiune), iar cei care suna cel mai probabil au doar o lista cu numere de telefon si nume, fara numarul ramas de la tombola.

    Asa ar fi si normal sa fie...nu stiu cum e acolo de fapt.

  2. #4962 SP
    Member jetssskii's Avatar
    Poate a fost o neintelegere. Daca i-ai zis ca ai numarul 700 la digital, si de exemplu sunt doar 200 de console digital, normal ca ti-a zis ca nu e digital pt tine ca nu s-o fii gandit ca ala e numarul tau overall, daca intelegi ce zic.

  3. #4963 SP
    Junior Member Rayce's Avatar
    Mie mi se pare foarte ciudata procedura lor si cam incorecta, deoarece eu nu am fost sunat ieri, asa ca am sunat eu (173 digital) si tipul a fost amabil si m-a intrebat daca vreau sa confirm. Ce rost e sa ai un "bon de ordine" daca nu se respecta ordinea? I dont want to jinx it until they send the payment link, dar daca nu sunam (sau nu eram sunat zilele astea), poate ma contactau la urmatorul/urmatoarele restocks, si automat ordinea aia era invalida. Nu stiu ce sa zic, sper ca totul sa fie bine, si asteptarile pentru a achizitiona consola sa fie cat mai scurte pentru toata lumea, iar scalperii si bisnitarii sa se aleaga doar cu praf.

  4. #4964 SP
    Junior Member warius1401's Avatar
    Salut,

    A primit careva link-ul pentru plata pana la ora asta? (Altex)

  5. #4965 SP
    Junior Member Iwnd's Avatar
    Încă nu

  6. #4966 SP
    Member luciteck's Avatar
    Inca nu. Pe mine m-au sunat ieri in jur de 13:00 pt varianta cu disc.

  7. #4967 SP
    mur
    Junior Member mur's Avatar
    Huh? Inca suna pentru disc? Ce se intamplaaa? Ce numar aveai?

  8. #4968 SP
    Member luciteck's Avatar
    2500 si ceva parca

    Intre timp a venit si linkul pentru plata, deci cei care mai asteptati dati un refresh la mail

  9. #4969 SP
    Junior Member Bogdanl87's Avatar
    Am primit eu linkul de plata de la Altex acum 5 min.

  10. #4970 SP
    Junior Member Rayce's Avatar
    Si eu am primit link-ul si am achitat consola(digital edition)

  11. #4971 SP
    Junior Member Schwichel's Avatar
    La 16:45 a venit link-ul, iar statusul comenzii s-a schimbat in "Confirmata manual" dupa efectuarea platii. Credeti ca ajunge pana vineri?

  12. #4972 SP
    Member alexandru92's Avatar
    Tot mai multe firme no name pe emag, care vand ps5. Emagul nu aduce?

  13. #4973 SP
    Junior Member Garkan's Avatar
    Le da lor sa vanda, ies mai bine.

  14. #4974 SP
    Member jetssskii's Avatar
    Oare le pun azi la curier ? Cand sa ne asteptam la un awb ?

  15. #4975 SP
    Junior Member Blaualex's Avatar
    Am plătit și eu, am primit de la payU ca s a plătit consola dar de la altex nimic.
    Pe lângă asta e ciudat cum data ii cea din 19.11.2020, sa speram ca nu i alta țeapă stil altex...

  16. #4976 SP
    Member jetssskii's Avatar
    Daca toata lumea pana acum a primit consolele la standard, de ce ai primii chiar tu teapa ?

    ---------- Post added 03-03-2021 at 17:49 ----------

    Quote Originally Posted by Blaualex View Post
    Am plătit și eu, am primit de la payU ca s a plătit consola dar de la altex nimic.
    Pe lângă asta e ciudat cum data ii cea din 19.11.2020, sa speram ca nu i alta țeapă stil altex...
    Nici nu trebuie sa primesti ceva de la altex, poti vedea ca scrie confirmata manual pe site, ceea ce inseamna ca au confirmat plata intr-un fel, astfel nu se confirma din nou fara sa platesti.

    ---------- Post added 03-03-2021 at 17:50 ----------

    Dupa cum vezi, nici pe 19 nov nu ai primit nimic sa confirme altex plata, dar tot ai primit banii inapoi

  17. #4977 SP
    Junior Member Blaualex's Avatar
    Sunt umpic sceptic după tombola ������ n am zis ca iau eu teapa, am zis sa nu fie alta teapa������ ca să ruleze ceva bănuți iar

  18. #4978 SP
    Junior Member Schwichel's Avatar
    Quote Originally Posted by Blaualex View Post
    Sunt umpic sceptic după tombola ������ n am zis ca iau eu teapa, am zis sa nu fie alta teapa������ ca să ruleze ceva bănuți iar
    Scopul lor nu a fost niciodata sa ruleze bani. Crede-ma ca nu au nevoie de cei 2000 de lei ai nostri. Cifra de afaceri a firmei Altex este de ~850.000.000 de euro.

    Singurul lucru stupid pe care l-au facut a fost ca au precizat ca este vorba despre o tombola abia la o ora dupa ce produsul a fost in stoc, dar multumita acestei situatii probabil o sa te joci weekend-ul asta pe PS5 sau o sa-l pui pe Olx.

  19. #4979 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by Schwichel View Post
    Scopul lor nu a fost niciodata sa ruleze bani. Crede-ma ca nu au nevoie de cei 2000 de lei ai nostri. Cifra de afaceri a firmei Altex este de ~850.000.000 de euro.
    Nu stiam ca avem firma romaneasca cu capital de calibrul Google si Apple. Foarte interesant, multumim ca ne-ai luminat.

  20. #4980 SP
    Junior Member Schwichel's Avatar
    Emag se apropie de 1 miliard


    Edit: Dar nu intra in aceeasi oala cu Google si Apple. Nu-mi dau seama daca trollezi. Doar mi s-a parut stupid argumentul cu rulatul banilor.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts