Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 272 of 404 FirstFirst ... 172 222 262 270 271 272 273 274 282 322 372 ... LastLast
Results 5,421 to 5,440 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #5421 SP
    NDM
    Member NDM's Avatar
    A raspuns pana la urma, zice ca sunt din USA si JAP dar primim adaptator pentru EU. Teapa mare

  2. #5422 SP
    Junior Member frteer's Avatar
    Quote Originally Posted by NDM View Post
    A raspuns pana la urma, zice ca sunt din USA si JAP dar primim adaptator pentru EU. Teapa mare

    Am cumparat cu ani in urma un telefon htc de la ei cu adaptor, dar n-am avut probleme cu el.

  3. #5423 SP
    Junior Member ioolica's Avatar
    Quote Originally Posted by NDM View Post
    A raspuns pana la urma, zice ca sunt din USA si JAP dar primim adaptator pentru EU. Teapa mare
    Teapa e pretul, nu adaptorul

  4. #5424 SP
    Member mladin86's Avatar
    pretul e bunicel daca primesti si garantie si adaptor ... nu mai fiti rai
    varianta de Japan poate prinde si mai multe fps , cine stie, japonezii sunt recunoscuti pt fiabilitatea produselor lor , deci nu prea e risc
    daca merge si cu in rate chiar e deal bun

  5. #5425 SP
    Junior Member VIKcentiu's Avatar
    Quote Originally Posted by mladin86 View Post
    pretul e bunicel daca primesti si garantie si adaptor ... nu mai fiti rai
    varianta de Japan poate prinde si mai multe fps , cine stie, japonezii sunt recunoscuti pt fiabilitatea produselor lor , deci nu prea e risc
    daca merge si cu in rate chiar e deal bun
    Sper ca glumesti...

  6. #5426 SP
    Junior Member Garkan's Avatar
    M au sunat si pe mine de la Orange, a ajuns, o iau dupa servicu.

  7. #5427 SP
    Junior Member Ionutbaloi's Avatar
    Quote Originally Posted by ionitagelu View Post
    Eu am facut comanda sambata si nu am fost inca sunat, maine imi ajunge consola comandata pe StockX.
    deci? ti-a venit consola? cum e?

  8. #5428 SP
    Junior Member ionitagelu's Avatar
    Quote Originally Posted by Ionutbaloi View Post
    deci? ti-a venit consola? cum e?
    Mare (in poze pare mai mica), E OK, a venit sigilata, copiii se joaca pe ea Rocket League acum. Eu n-am apucat sa testez nimic pe ea. Per total sunt multumit, nu-mi pare rau de banii dati in plus, am scapat de stresul F5 in fiecare zi pe site-urile romanesti.

  9. #5429 SP
    Junior Member Ionutbaloi's Avatar
    Quote Originally Posted by ionitagelu View Post
    Mare (in poze pare mai mica), E OK, a venit sigilata, copiii se joaca pe ea Rocket League acum. Eu n-am apucat sa testez nimic pe ea. Per total sunt multumit, nu-mi pare rau de banii dati in plus, am scapat de stresul F5 in fiecare zi pe site-urile romanesti.
    Perfect, deci sunt seriosi oamenii...sa o stapaniti sanatosi!

  10. #5430 SP
    Member alexandru92's Avatar
    Nu mi se pare corect ca toate consolele sa se duca la lista de la Altex, suna a subiectivism, dar nu e asa. OK, mi se pare in regula dupa treaba cu tombola, sa onorezi pe toata lumea carora le-ai luat banii, dar cat de corect si legal este ca doar o anumita parte din populatie sa aiba drept sa cumpere? Cel putin corect , mie nu mi se mare. Nu era mai ok daca 50% sau 70-80% se ducea la tombola si restul le scotea la vanzare, adica sa aiba dreptul si ceilalti sa cumpere. In celelalte tari saptamanal se fac dropuri mici de console in diferite zile la magazine diferite, la noi strategia de market mi se pare ca e facuta pentru ''piata neagra'' pentru samasareala, pentru haos. Ganditi-va, daca si la noi se proceda ca in afara, adica 70% din console se ducea la tombola sa zicem, dupa scotea altex-ul intr-o zi 50-100 de console, la vamzare, in alta zi flanco vreo 50, in alta emagul vreo 50, evomag vreo 20, altii mai mici 5-10 console si sa incerce sa vanda doar o singura consola pe persoana , eventual tot prin tombola sau nu stiu, cumva.. In felul asta oamenii sigur nu mai cumparau la suprapret, adica in fiecare saptamana incerca sa prinda o consola la pret normal , spera cumva ca va prinde o consola si astfel nu se mai grabea sa o cumpere la suprapret, iar atunci cererea la firmele astea care vand la suprapret scadea, sigur vedeai pe emag firmele no name , ca mai lasa din pret in jurul lui 3000 ron. Eu asa vad

  11. #5431 SP
    Junior Member Bisebi's Avatar
    Ce a fost ok a fost cum au făcut mediamarkt Germania, comanda telefonică, și îți luau ceva gen cnp-ul când te duceai sa o ridici. Daca mai cumparasei vreuna te trimiteau acasă. Și era doar ridicare personala care chiar ajuta la condițiile actuale cu stocul că nu poți să mergi fara buletin.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  12. #5432 SP
    Junior Member danielr's Avatar
    Nu cred ca Altex voiau sa gaseasca o solutie care sa fie ok, le pasa doar sa scape de lista aia si fie ce o fi. Totusi, asta nu explica faptul ca ceilalti retaileri nu aduc console.

  13. #5433 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Chill, după ce trece criza semiconductorilor veți putea cumpăra PS5 la reducere din orice magazin românesc.

  14. #5434 SP
    Member Remediu's Avatar
    Pai si cand trece criza semiconductorilor?
    Peste 1 luna, 1 an, 5 ani?

    Sent from my IN2013 using Tapatalk

  15. #5435 SP
    NDM
    Member NDM's Avatar
    In stoc la Quickmobile

  16. #5436 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Quote Originally Posted by Remediu View Post
    Pai si cand trece criza semiconductorilor?
    Peste 1 luna, 1 an, 5 ani?

    Sent from my IN2013 using Tapatalk
    Sfârșitul lui 2021. Cel mai sigur în 2022.

    https://www.techspot.com/news/88849-...eover-arm.html

  17. #5437 SP
    Member Remediu's Avatar
    2022? Practic,te pi*i pe ea de consola

    Sent from my IN2013 using Tapatalk

  18. #5438 SP
    NDM
    Member NDM's Avatar
    Urmariti canalele telegram pentru Italia, e in stock fiecare saptmana. Eu nu am reusit din cauza probleme tehcnice, dar puteti sa il luati, a durat si ceva inainte sa dispara din stock.

  19. #5439 SP
    Junior Member Bisebi's Avatar
    Ce-i drept eu am luat din Italia un oculus quest 2 luna trecută pentru că intra in stoc așa din 5 in 5 ore câte unul-doua. Și am ieșit mult mai ieftin decât în România, mersi de pontul cu Italia

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  20. #5440 SP
    Member snk2's Avatar
    Quote Originally Posted by NDM View Post
    Urmariti canalele telegram pentru Italia, e in stock fiecare saptmana. Eu nu am reusit din cauza probleme tehcnice, dar puteti sa il luati, a durat si ceva inainte sa dispara din stock.
    si care sunt aceste canale telegram?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts