Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 309 of 404 FirstFirst ... 209 259 299 307 308 309 310 311 319 359 ... LastLast
Results 6,161 to 6,180 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #6161 SP
    Member alexandru92's Avatar
    Nu e vb de jocuri ps5 , unii au vandut ps4 , altii vor ps5 pentru fluiditatea jocurilor, pentru FPS in multiplayer. Majoritatea care cauta ps5 joaca multiplayer , nu gamestory. Un PC game e prea scump pt mn.

  2. #6162 SP
    Junior Member Bisebi's Avatar
    Eu vreau PS5 pentru că nu am mai avut PlayStation până acum. Vreau sa joc God of war dar mi se pare că nu merită să îmi iau un ps4 pentru asta. Am Xbox one s dar vreau și playstation

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  3. #6163 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Dacă nu aveți și un TV Oled la care să conectați PS5ul, PS4 Pro e sfânt.

  4. #6164 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    Oare nu este optiune si de "Facepalm" pe langa "Thanks" ?
    Cand ii aud pe unii ce tampenii debiteaza..

  5. #6165 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Decat sa ma joc la 30 fpsuri, prefer sa nu ma joc nimic. Si sa nu ma luati cu povesti ca ,,esti pretentios,, ca pana si sora mea de 11 ani a simtit diferenta majora dintre 30 si 60 fps. De cand am ps5 am jucat multe jocuri (de ps4) care pe ps4 nu le-as fi jucat. Cine spune ca nu are de ce sa si ia pt ca nu sunt exclusivitati, se amageste

  6. #6166 SP
    Member gabridinu's Avatar
    Quote Originally Posted by Antiohh View Post
    Decat sa ma joc la 30 fpsuri, prefer sa nu ma joc nimic. Si sa nu ma luati cu povesti ca ,,esti pretentios,, ca pana si sora mea de 11 ani a simtit diferenta majora dintre 30 si 60 fps. De cand am ps5 am jucat multe jocuri (de ps4) care pe ps4 nu le-as fi jucat. Cine spune ca nu are de ce sa si ia pt ca nu sunt exclusivitati, se amageste
    Bine zis.

  7. #6167 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Sa nu uitam marele avantaj al lui PS5 in orice joc fata de Ps4Pro -- AM SCAPAT DE AVIONUL DIN SUFRAGERIE

  8. #6168 SP
    Junior Member rzvro's Avatar
    Pe mine personal ma intereseaza pentru fifa. Deci am timp de asteptat pana in octombrie cand se lanseaza fifa 22.

  9. #6169 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Quote Originally Posted by cosminbad View Post
    Sa nu uitam marele avantaj al lui PS5 in orice joc fata de Ps4Pro -- AM SCAPAT DE AVIONUL DIN SUFRAGERIE
    O da. Am uitat de asta, dar conteaza foarte mult pt mine (si multi altii)

  10. #6170 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    În toamnă (septembrie-octombrie) se încheie perioada de testare a PS5. Felicitări celor care au reușit să participe! Feedback-ul lor este important pentru Sony. PS5 probabil va fi (re)lansată în preajma sărbătorilor de iarnă împreună cu multe jocuri next-gen și va fi disponibilă în magazine în primăvara lui 2022. Nu uitați să faceți precomandă, să vă înscrieți la tombole și să vă feriți de scalperi. Predicție: 1 EURO ajunge la 5,5/6 lei LE: Asta înseamnă că prețul va crește cu vreo 500 de lei, ajungând aproape de ofertele OLX actuale.

  11. #6171 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    https://www.videogameschronicle.com/...ove-this-year/
    Deci e posibil ca va dura inca un an pana cand vor putea produce destule.

  12. #6172 SP
    Member morphine's Avatar
    Referitor la articolul despre vanzari, as fi curios sa inteleg fenomenul. De ce switch a vandut mai mult? trecand peste faptul ca sunt mai ieftine, ei nu au fost afectati de criza de semiconductoare?

  13. #6173 SP
    Member ExocrathX5's Avatar
    Quote Originally Posted by morphine View Post
    Referitor la articolul despre vanzari, as fi curios sa inteleg fenomenul. De ce switch a vandut mai mult? trecand peste faptul ca sunt mai ieftine, ei nu au fost afectati de criza de semiconductoare?
    Switch se fabrica din 2017, daca te uiti oriunde momentan, chiar si inainte de criza semiconductoarelor, aveau stoc destul peste tot, probabil inca mai vand consolele fabricate din 2018-2019. Daca iti amintesti perioada cand a aparut Switch-ul, era o criza de stoc si atunci ca si la Wii, desi aparent aia era o lipsa artificiala indusa de Nintendo sa para mai rar Switch-ul.

    Referitor la de ce se vand mai multe switch-uri, gandeste-te la publicul tinta/jocuri pe ambele console. Cand un parinte vede Switch-ul cu Mario si alte jocuri colorate la 1500 lei, iti dai seama ca va alege Switch in loc de Playstation, care nu numai ca e mai scump, dar parca si majoritatea jocurilor sunt pt. adulti. Plus ca pretul jocurilor pe switch au ramas in jur de 300 lei, fata de ps5 unde incep de la 300 si ating chiar si 380 lei.

  14. #6174 SP
    Member alexandru92's Avatar
    Lipsa semiconductorilor va mai dura ceva timp, un an , doi, cine stie...deci consolele se vor gasi la fel de greu si in vara si in toamna, poate nici de Craciun nu vei putea gasi ps5 usor. Aceasta problema este din cauza degradarii relatiilor dintre China si America si a sanctiunilor impuse de Americani. China a anuntat ca pana in 2030 va invada Taiwanul, deci oamenii se pregatesc( dar asta e deja alt subiect). America a anuntat ca impreuna cu Taiwanul vor incerca sa rezolve aceasta problema, dar...nu se stie cat va dura..tot din acest motiv si preturile laptopurilor, placilor video, sunt enorme . Parerea mea e ca cel putin pana la anul nu vor fi destule console, asta daca ne se racesc mai mult relatiile dintre cele doua mari superputeri..

  15. #6175 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Pe 15 mai PS5 va fi lansat în China...

  16. #6176 SP
    Member morphine's Avatar
    Sa inteleg ca totusi dat fiind contextul cu pandemia, lansarea ps5 este un succes? au vandut mai multe decat generatia anterioara intr-o perioada obisnuita, fara "pandemie" si lipsuri tehnologice.

  17. #6177 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    E dubioasa rau stirea respectiva, conform careia au vandut mai mult decat in cazul PS4. Doar ei stiu metoda miraculoasa prin care poti vinde ceva ce nu se gaseste nicaieri, in timp ce PS4 in 2014 pe vremea asta se gasea in toate magazinele dedicate, online si retail.

  18. #6178 SP
    Member Cristache07's Avatar
    E vorba de start. In momentul de fata generatia anilor 2000 sunt "aware" si isi doresc PS5, presupun ca si daia vanzarile si bisnita online. Oricum PS4 e o consola matura cu zeci de jocuri super. Da, e cam zogomots PS4 PRO insa daca iti pui casti sau dai volum mai tare n-ai treaba. Inca am ce sa joc nu ma panichez.

  19. #6179 SP
    Manager paul's Avatar
    N-au produs mai multe PS4, desi aveau posibilitati, nu ca acum, ca nu era cererea atat de mare fata de cum e acum pentru PS5 (plus ca in Japonia PS4 s-a lansat in februarie, nu noiembrie). Stirea e in regula.

    Si cu asta, incheiem subiectul!

    Faceti ce faceti si se ajunge la offtopic!

  20. #6180 SP
    Junior Member mmihailasergiu's Avatar
    Am vazut pe youtube unele informații ca ae veni ceva stoc în ro de console altex.emag deci sa fiti pe faza!!.bafta multa...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 309 of 404 FirstFirst ... 209 259 299 307 308 309 310 311 319 359 ... LastLast

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts