Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 332 of 404 FirstFirst ... 232 282 322 330 331 332 333 334 342 382 ... LastLast
Results 6,621 to 6,640 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #6621 SP
    Junior Member Bisebi's Avatar
    Quote Originally Posted by Ionutz83 View Post
    Guys, daca cineva nu a prins si doreste, eu am o comanda plasata la Altex dar neplatita, am plata in asteptare, link valabil 24h.

    Initial am intrat la Altex, la un search pentru PS5 aparea stoc epuizat in prima instanta dar cand intrai pe produs aveai buton de precomanda.
    Dupa ce am dat comanda, inainte de plata am zis sa intru si la MG si acolo aparea Precomanda peste tot, asa ca am platit acolo ca mi-a fost frica sa nu zica la Altex ca a fost ceva bug si sa anuleze.

    Daca nu se face plata, comanda se va anula automat dupa ce expira cele 24h.

    Comanda e cu livrare in magazinul fizic Altex de la mine din oras deci daca o vrea cineva va trebui sa vina dupa ea, nu stiu daca se poate modifica adresa de livrare.
    Daca știe cineva cum se poate schimba adresa unei comenzi sau daca se poate da altcuiva comanda dați o mana de ajutor? Știu pe cineva care nu a prins

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  2. #6622 SP
    Junior Member StephanoDota's Avatar
    Deci dupa atata timp de asteptat m-am panicat ) si am apasat din greseala in loc de plata cu cardul, plata cu ordin de plata. Intrebare pentru cei care au cumparat consola cu ordin de plata, dupa cat timp s-a modificat statusul comenzii ?

  3. #6623 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Oare la garantie se va da doar consola, nu? Chiar daca e bundle cu joc (imaginea jocului fiind pe ambalajul consolei)

  4. #6624 SP
    Member eidos's Avatar
    lol 3000 ron pe olx Consola PlayStation 5 (PS5) 825GB + joc Ratchet & Clank: Rift Apart

    Cat de flamand tre sa fii pentru 200 lei

    Panic mode

  5. #6625 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Quote Originally Posted by dark18 View Post
    Oare la garantie se va da doar consola, nu? Chiar daca e bundle cu joc (imaginea jocului fiind pe ambalajul consolei)
    Da, consola va beneficia de garantie, 24 de luni pentru persoane fizice.

  6. #6626 SP
    Junior Member nicko2008's Avatar
    Salut baieti,pentru fiul meu doresc sa cumpar un PS5,intru mai rar pe Altex sau Emag,mai mult cand aud ca au fost pe stoc,cum pot sa achizitionez mai repede consola?

  7. #6627 SP
    Junior Member andvav86's Avatar
    De-acum așteptăm sa dea drumul la ssd și sa vânam ssd-URI, mai nou și la hdd văd ca bate vântul la cele de 8 tb cât suporta maxim.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #6628 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Quote Originally Posted by Cristache07 View Post
    Da, consola va beneficia de garantie, 24 de luni pentru persoane fizice.
    Stiu, dar eram curios daca iti accepta consola la garantie si fara joc. Stiu ca a fost in trecut, acum cativa ani, probleme de genul cu anumiti retailer-i. Si am cam fugit de bundle-uri.

  9. #6629 SP
    Member alexandru92's Avatar
    Ce treaba are jocul cu consola?! Daca se strică, ti.o repara sau o inlocuieste dupa caz. Acum depinde si motivul defecțiunii.

  10. #6630 SP
    Junior Member Sparcks's Avatar
    Quote Originally Posted by nicko2008 View Post
    Salut baieti,pentru fiul meu doresc sa cumpar un PS5,intru mai rar pe Altex sau Emag,mai mult cand aud ca au fost pe stoc,cum pot sa achizitionez mai repede consola?
    Dacă ești din iasi, am comanda la emag și pot sa ți-o cedez ție

  11. #6631 SP
    Junior Member nicko2008's Avatar

    Quote Originally Posted by Sparcks View Post
    Dacă ești din iasi, am comanda la emag și pot sa ți-o cedez ție
    E distanta mare..,sunt din Targu Jiu,

  12. #6632 SP
    Junior Member alecx92's Avatar
    O doresc eu, sunt din Iasi

  13. #6633 SP
    Junior Member mmihailasergiu's Avatar
    Am fost sunat de cei de la altex cu tombola,am pus pentru digital dar daca nu vreau cu disk,le-am zis sa îmi trimita vreau sa o dau la un prieten,deci cei care au pus la tombola pentru digital s-ar putea sa va sune dacă nu vreți cu disk,inseamna ca o sa vina stocuri tot mai multe.

  14. #6634 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mare atentie!
    Daca va intreaba daca vreti cu disk in loc de digital si acceptati, s-a dus tombola deci nu veti mai primi digital in cazul in care vor primi astfel de console.

    Daca luati pentru un prieten, inseamna ca ori aveti, ori nu va mai intereseaza tombola.

  15. #6635 SP
    Junior Member rzvro's Avatar
    Si eu am fost sunat de Altex acum 5 minute. Mi-au oferit consola cu disk, desi eu aveam 970 nr de ordine de la tombola digital. Ieri am facut precomanda la altex.

  16. #6636 SP
    mur
    Junior Member mur's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Mare atentie!
    Daca va intreaba daca vreti cu disk in loc de digital si acceptati, s-a dus tombola deci nu veti mai primi digital in cazul in care vor primi astfel de console.

    Daca luati pentru un prieten, inseamna ca ori aveti, ori nu va mai intereseaza tombola.
    Oh nooo. De ce imi dau decizii asa grele? Abia m-am abtinut ieri sa nu iau cu disk si acum asta?

  17. #6637 SP
    Junior Member mmihailasergiu's Avatar
    Eu am lasat mesaj pentru cei care nu au prins ieri stoc,și pentru cei care au luat doar ca să vândă pe olx la supra preț, cred ca e game over...dar sa vedem s-ar putea sa fie doar un stoc temporar...

  18. #6638 SP
    Junior Member babone22's Avatar
    Daca are cineva vreo comanda pentru disk si nu o mai vrea o pot prelua eu ca tot vanez de ceva vreme dar nu ma agit prea tare, acum am dat join si la telegram ca pare sa fie chiar util, foarte util.

  19. #6639 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu inteleg unde ati fost ieri cu totii... A fost disponibil 1h la Altex si 40 de min la eMag. Se repeta situatia cu precomenzile cand au ramas zeci de mii de oameni pe afara desi au fost disponibile pentru super mult timp, mult peste orice alta tara.
    Inteleg sa nu prindeti cand tine 1 min, dar acum nu inteleg care-i scuza.

    S-a postat peste tot. A fost plin facebook-ul, iar aici s-a postat si pe chat de vreo 3 ori si aici pe thread, a postat si userul Altex/MG pe thread-ul specific si tot nu a prins toata lumea.

    Mare atentie cu cei care vreti sa ajutati si sa dati mai departe comanda pe care voi nu o mai vreti. E posibil sa apara probleme daca schimbati adresa de livrare si sa va treziti ca va vine prin Decembrie.
    Mai bine luati consola si va vedeti cu cine vreti si o dati personal.

  20. #6640 SP
    mur
    Junior Member mur's Avatar
    A zis omul ca nu se agita prea tare

    Edit: #1234 Digital la tombola. Am fost sunat acum de Altex. Au zis ca nu au mai primit de mult editia digitala si nu cred ca or sa mai primeasca prea curand. Un aspect important care nu s-a zis aici este faptul ca indiferent daca accepti cea cu disk in loc de cea digitala sau ca nu, oricum vei fi sters de pe lista de asteptare. Pana la urma am acceptat si poate o vand cand oi prinde digital. Imi va veni link-ul de plata zilele astea si consola in 1-3 zile lucratoare.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 332 of 404 FirstFirst ... 232 282 322 330 331 332 333 334 342 382 ... LastLast

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts