Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 362 of 404 FirstFirst ... 262 312 352 360 361 362 363 364 372 ... LastLast
Results 7,221 to 7,240 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #7221 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    A fost la Altex, pe 23.06. Momentan pauza la varianta cu disc fara bundle.

  2. #7222 SP
    Junior Member VforV's Avatar
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    Văd că se aruncă lumea la greu si la cele digitale, păcat! Încurajează trecerea la digital only si probabil atunci eu ma voi lăsa si de jucat!
    Eu sunt genul de om care foarte putine titluri le rejoacă si nu văd de ce as păstra un joc daca aduna doar praf pe raft, majoritatea le iau second hand si le vând o data ce le-am terminat.
    Nu-mi pot permite ca la sfârșitul unei generații de console sa ma uit in spate si sa mă calculez ca am băgat in jocuri cat într-o masina second hand si chiar dacă mi-aș permite nu vad rostul de a păstra ceva ce nu folosesc, daca vreau sa joc din nou un titlu il pot cumpăra oricand probabil la bani mărunți la ceva timp bun după lansare! Văd totuși că unii români totusi stau bine si nu se stresează, e bine!

    Au fost/sunt console PS5 pe stoc cu disc si fara bundle? Intreb de curiozitate că din păcate lansarea generației ăsteia a fost cam dezamăgitoare pentru mine, nici un joc de mare interes care sa nu fie si pe PS4 crossgen Așa ca achiziția mai poate aștepta!
    Justificarea mea e un pic diferita impotriva celor digitale: prefer cu disk pt ca poti cumpara mult mai ieftin second (asa cum zici si tu, nici mie nu-mi convine cu 10 jocuri sa depasesc pretul consolei), dar in special pentru faptul ca pot sa folosesc discul acela si peste 5-10 ani. Pe cand la cele digitale totul e intr-un cont online, care azi e valabil, dar maine sau la anul poate sa nu mai fie - din diverese motive care tin sau nu de mine ca user.

    Nu imi cumpar toate jocurile care sunt pe platforma PS (PC-ul a fost si va fi 1st), doar cele care ma intereseaza si deobicei le rejoc de mai multe ori.

    Din acelasi motiv nu ma intereseaza nici Game Pass de la MS, sau cloud gaming. Toate sunt online services care sunt la cheremul celor care le ofera si tu nu deti si nu controlezi absolut nimic.

    Si eu probabil ma voi lasa de gaming daca/cand totul va fi doar online/digital/virtual si nu vei mai putea sa detii nimic. Dar nu cred ca vine acel viitor curand. Poate incepe cu PS6, sau poate mult mai tarziu...

  3. #7223 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Suntem multi care gandim, pragmatic, si care nu am face trecerea pe digital. Nu vad apusul celor cu disc curand, ba chiar acolo este cea mai mare cerere.. din motivele enumerate chiar de catre tine.
    Sunt (destui) si cei care prefera sa colectioneze jocurile. Na, fiecare cu a lui.
    Altii ar lua digital pentru ca oricum joaca doar un joc.. gen COD sau FIFA. Nici nu are importanta daca are disc sau nu consola. Iau ce prind si cand prind.


    Ne cam ducem in off-topic insa..

  4. #7224 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Sony, chiar daca vinde consolele in pierdere, incearca sa scoata parleala aruncand pe piata din 10 sarje, 9 care sunt digitale. De asta tot apar ba la Orange, ba la Flanco loturi cu digital. Dpdv al marketingului, al profitului mult, mare si gros, pot intelege strategia aceasta.
    Eu ca buyer, nu o sa ader la ea, tocmai fiindca o vad si o inteleg, iar pe termen lung eu sunt ala care pierde cascaval sau care sta la cheremul lor sa bage un joc la reducere, joc care la Altex e <= 180 de lei la un an de la lansare (GoT), iar la ei pe store e 340 lol

  5. #7225 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Este fix invers, dar e prea mult off topic.

    Va rog sa pastram thread-ul curat si la obiect.

  6. #7226 SP
    Junior Member Andjar's Avatar
    Se aude că generația asta Sony va ține cu dinții de prețul jocurilor așa cum o face Nintendo. Deja controlează discounturile pentru jocurile third party. Deci s-ar putea și prețurile pe piata second să scadă mult mai greu iar diferența față de copia virtuala (digitala) sa rămână mică pentru jocurile bune.
    Cu disc chiar merită pentru unul ca mine care a stat pe xbox one generația trecută și acum poate să recupereze din exclusivele ps4 la preț f. bun.

  7. #7227 SP
    Junior Member razvan78's Avatar
    salut,am comandat un ps5 de la flanco pe data de 14.07 cel cu bundle ratchet and clank,nici pana in ziua de azi nu a sosit(sunt din bucuresti),la livrare apare cu ecom,consola a fost predata curierului pe 15.07,ce firma este asta ca n-am auzit de ea,am cautat pe net awb-ul si zice ca este inexistent.

  8. #7228 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Quote Originally Posted by razvan78 View Post
    salut,am comandat un ps5 de la flanco pe data de 14.07 cel cu bundle ratchet and clank,nici pana in ziua de azi nu a sosit(sunt din bucuresti),la livrare apare cu ecom,consola a fost predata curierului pe 15.07,ce firma este asta ca n-am auzit de ea,am cautat pe net awb-ul si zice ca este inexistent.
    Ia legătura cu Flanco. Ei trebuie să te descurce.

    ---------- Post added 20-07-2021 at 15:59 ----------

    https://altex.ro/consola-playstation...d/CNSPS51TBRC/

    Stoc altex. 2800 consola și Ratchet. E în stoc nu pre-order.

  9. #7229 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Mie imi apare pre-comanda cu livrare in maxim 5 zile de la data disponibilitatii produsului

    https://mediagalaxy.ro/consola-plays...d/CNSPS51TBRC/

    Cand o sa fie disponibil... poate sa fie si peste 2 saptamani, nu e nimic concis. Si pre-comanda era si cand am accesat link-ul de pe telegram.

  10. #7230 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Quote Originally Posted by Phi View Post
    Mie imi apare pre-comanda cu livrare in maxim 5 zile de la data disponibilitatii produsului

    https://mediagalaxy.ro/consola-plays...d/CNSPS51TBRC/

    Cand o sa fie disponibil... poate sa fie si peste 2 saptamani, nu e nimic concis. Si pre-comanda era si cand am accesat link-ul de pe telegram.
    Mie îmi apărea în stock. Oricum e bine, măcar comanzi la prețul pieței și vine ea la un moment dat.

  11. #7231 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Au modificat acum: disponibilitate 27.07

  12. #7232 SP
    Junior Member VforV's Avatar
    Good news, pentru cei ca si mine care inca nu cumpara si sunt interesati de revizii noi la PS5:
    PlayStation 5 Digital Edition New Revision Discovered; To Start Shipping at the End of July

    Deocamdata e doar pt cea digitala (care personal nu ma intereseaza), dar e un semn ca incep sa faca revizii la PS5, deci o sa vina si la cea cu disk la un moment dat.



    P.S. Revizia acesta ii scade greutatea consolei cu 300g (pe langa altele), foarte interesant.

  13. #7233 SP
    Junior Member Andjar's Avatar
    Quote Originally Posted by VforV View Post

    P.S. Revizia acesta ii scade greutatea consolei cu 300g (pe langa altele), foarte interesant.
    Ca sa faca mai multe mai repede probabil scot un radiator ,mai baga 2-3 ventilatoare si poate mai dau doua gauri...deci o să fie mai proastă ca fiabilitate.

  14. #7234 SP
    Junior Member VforV's Avatar
    Quote Originally Posted by Andjar View Post
    Ca sa faca mai multe mai repede probabil scot un radiator ,mai baga 2-3 ventilatoare si poate mai dau doua gauri...deci o să fie mai proastă ca fiabilitate.
    Incredibil cat de diferit pot sa vada doi oameni acelasi lucru: pararea ta e bazata pe sentimente negative si crezi ca va iesi ceva negativ, a mea este exact inversa si e bazata pe dovezi din trecut (nu doar sentimente) care atesta ca majoritatea reviziilor facut la consolele PS le-au facut mai bune, nu mai proaste, fata de cele pe care le-au inlocuit.

    Imi este chiar greu sa-mi amintest or revizie proasta si daca e vre-o una, e minoritara fata de numarul celor bune. De ce sa ma astept atunci la mai rau cand matematica zice invers? Doar asa de dragul pesimismului?

    Tehnica avanseaza non-stop si faptul ca fac modificari pt scaderea costului de productie (ceea ce se intampla de cand lumea cu toate lucuruile, dar mai ales in IT/tech) nu e nimic anormal si nu insemana automat ca va fi mai prost sau mai slab sau mai putin fiabil. Poate sa fie si mai ieftin ca si cost (de productie, nu vanzare) si mai bun/perfromant/eficient in acelasi timp, din nou, vezi ce sa intamplat in trecut.

    E totusi Sony si nu degeaba au o reputatie in mare parte pozitiva, nu e firma "chiocusincai". Greseli se intampla, dar matematica e clara, acelea sunt putine, sunt exceptii.

  15. #7235 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Eh, si tu acum, ai scris ditamai postarea ca răspuns la teoria lui. E 2021, e la modă sa fi negativist si să crezi in conspirații.

  16. #7236 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Are buyer's remorse și se minte singur ca să justifice achiziția day 1 la preț întreg (sau mai rău). Dorința de a avea întotdeauna cea mai nouă jucărie e o boala a capitalismului, chiar daca de fapt e aceeași jucărie dar cu 300g mai ușoară. Când o să merg la hiking cu PS5 in cârcă chiar o sa îmi para rău și mie că m-am grăbit să cumpăr prima revizie.

  17. #7237 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Pe bune? Despre asta se discuta acum pe aici?
    Nimic nou despre scalperi si oleics? Despre lipsa de stocuri?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #7238 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Quote Originally Posted by VforV View Post
    Incredibil cat de diferit pot sa vada doi oameni acelasi lucru: pararea ta e bazata pe sentimente negative si crezi ca va iesi ceva negativ, a mea este exact inversa si e bazata pe dovezi din trecut (nu doar sentimente) care atesta ca majoritatea reviziilor facut la consolele PS le-au facut mai bune, nu mai proaste, fata de cele pe care le-au inlocuit.

    Imi este chiar greu sa-mi amintest or revizie proasta si daca e vre-o una, e minoritara fata de numarul celor bune. De ce sa ma astept atunci la mai rau cand matematica zice invers? Doar asa de dragul pesimismului?

    Tehnica avanseaza non-stop si faptul ca fac modificari pt scaderea costului de productie (ceea ce se intampla de cand lumea cu toate lucuruile, dar mai ales in IT/tech) nu e nimic anormal si nu insemana automat ca va fi mai prost sau mai slab sau mai putin fiabil. Poate sa fie si mai ieftin ca si cost (de productie, nu vanzare) si mai bun/perfromant/eficient in acelasi timp, din nou, vezi ce sa intamplat in trecut.

    E totusi Sony si nu degeaba au o reputatie in mare parte pozitiva, nu e firma "chiocusincai". Greseli se intampla, dar matematica e clara, acelea sunt putine, sunt exceptii.
    Nu țin partea nimănui dar îți dau exemplu din istoria recentă : PS3.

    Prima variantă avea backwards compatibil cu PS2, la nivel de hardware.

    A2a revizie, emula, prin soft. Ce mă bucur că am păstrat la colecție grăsuțul

    A3a revizie și următoarele au scos toată funcția de backward compatibility.

    Într-adevăr la PS4 nu au pierdut din features și fiecare a adus câte un progres incremental.

  19. #7239 SP
    Member gompo's Avatar

  20. #7240 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    N-ar baga si ei un bundle cu alt joc

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 362 of 404 FirstFirst ... 262 312 352 360 361 362 363 364 372 ... LastLast

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts