Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 376 of 404 FirstFirst ... 276 326 366 374 375 376 377 378 386 ... LastLast
Results 7,501 to 7,520 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #7501 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Salut. Nu se mai gaseste consola in magazine?

    Pe unde am fost eu de sarbatori, erau stive peste tot...

  2. #7502 SP
    Junior Member Icyy's Avatar
    da... la 3500-3900 de lei, eu voiam sa stiu daca cumva apar stocuri de 2500-2800

  3. #7503 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai console fara bundle nu cred ca au mai fost din Octombrie...si e posibil sa nici nu mai vedem prea curand.

    In continuare se gasesc la greu pe olx, la fel ca Series X, vandute de oameni care vor sa faca si ei un ban "cinstit".

    So...console se gasesc in magazine pentru cine vrea sa le ia.

  4. #7504 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Nu sunt Mafalda dar probabil vor aparea prin februarie / odata cu lansarea HZD. Similar pachetului oficial Ratched and Clank de anul trecut.

    Eu nu as (mai) incuraja retailerii sub nicio forma cu toate adunaturile $ony de pe rafturi.. de grija samsarilor, bineinteles, nu altfel..
    Dar sigur.. fiecare sa faca dupa cum doreste / voteaza cu portofelul.

  5. #7505 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Eu cred că nu vom mai vedea consola în bundle simplu cum a fost cu Ratchet and Clank sau doar consola prea curând. Au fost oameni care au spus că bundle-urile la 3200 sau 3400 de lei cu 3 jocuri sunt prea scumpe. Acum există bundle-uri și la 3900 lei.

  6. #7506 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Da, is scumpe, cum sa nu fie scumpe când trebuie să scoți din buzunar încă o mie de lei pe lângă pretul consolei si să primești ceva de care nu te folosești? Mie unul nu-mi trebuie extra controller nici Spiderman sau alte jocuri care se dau la bundle-urile astea. O sa consider să cumpăr un PS5 când se va termina cu țigăneală asta si voi putea lua doar consola, numa să mai apară si jocuri că până acuma pt mine nici un titlu de mare interes care sa nu-l fi putut juca si pe PS4.

  7. #7507 SP
    Banned bcuchit's Avatar
    Bundle-ul acela a fost "sfant". De atunci, de la 2800 lei, pretul a tot urcat.

    Si nu pare sa mai coboare prea curand.

    ---------- Post added 12-01-2022 at 19:44 ----------

    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Pai console fara bundle nu cred ca au mai fost din Octombrie...si e posibil sa nici nu mai vedem prea curand.

    In continuare se gasesc la greu pe olx, la fel ca Series X, vandute de oameni care vor sa faca si ei un ban "cinstit".

    So...console se gasesc in magazine pentru cine vrea sa le ia.
    True! Eu unul am prins cu ajutorul grupului de Telegram - https://t.me/ps5stockbotRO

    Am prins asa, cam pe la inceputuri, la vreo cateva luni dupa lansarea initiala (la vreo 3-4 luni cam asa)

    Se pare ca se tot profita de criza la nivel global de cip-uri.

    Mai nou Sony se pare ca isi propune sa compenseze lipsa consolelor PS5 prin a continua sa produca mai multe console PS4 - https://www.bloomberg.com/news/artic...e-ps4-consoles

    Nu stiu cum se explica asta dar se pare ca pentru ei are sens

    ---------- Post added 12-01-2022 at 19:48 ----------

    Quote Originally Posted by Icyy View Post
    Salut, se stie ceva de vreun stock nou in curand?
    Eu unul nu am vazut nici o miscare in acest sens. Apar rar, si cand apar, apar la bundle. Doar sa fii deschis sa iti iei bundle si sa incerci sa vinzi tot ce vine cu el si nu iti place ca sa mai recuperezi din bani.

    Bundle-ul cu ratchet and clank a fost cea mai buna optiune (2800 lei) dar la momentul acela, erau oameni carora inca li se parea mult sa dea atat. Si uite asa, astazi, cand am ajuns la bundle-uri de 3900 lei, 2800 lei pare o gluma.

  8. #7508 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Daca $ony are de gand sa faca asa ceva.. aceasta generatie este si mai compromisa din punct de vedere al progresului tehnologic.. al jocurilor "next gen". PS5 este tinut in loc de PS4.. cred ca am mai scris despre asta anul trecut..

    Faptul ca nu sunt titluri cine stie ce pe PS5 este din cauza succesului PS4.
    Jocurile astea trebuie sa ajunga la un install base.. ce coincidental acum este covarsitor PS4.
    Install base-ul PS5 nu poate fi marit pentru ca nu sunt in stare sa produca la cat este cererea. Iar in cele din urma it's all about the money.. nu pot spune "nu vrem banii" celor cateva zeci de milioane de potentiali clienti cu PS4.
    Asa ca dregem busuiocul.. si continuam productia PS4 pentru inca un an. Sa tot curga cross-gen.

    Este amuzant pentru ca acum cateva zile parca citeam ceva ca sunt discutii legate de VRR pe PS5..
    OK, cool, dar cat de relevant mai este.. sau mai bine spus pentru cati?
    Sunt niste baieti de pe la R&D care au un proiect de terminat, sunt in grafic, dar nu au cui sa-l livreze.. marketingul trebuie sa-si faca treaba dar cam degeaba. Weird times.
    Dar suntem off-topic cred..


    LE: motiv in plus sa nu se faca.. fundul mare retailerilor si nici samsarilor. E OK pe PS4, prea multa pasiune cu acest PS5. Poate ca asta si vrea $ony.. da semnale in piata, daca esti OK cu un calorifer PS4 sau un avion PS4 Pro.. stai linistit, jocuri o sa tot ai

  9. #7509 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    de ce nu returnati ce nu aveti nevoie din bundle?

  10. #7510 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pentru ca la PS a fost facut SKU per bundle, deci apare un singur articol pe bon, nu e ca la Xbox (cat o mai tine si acolo).

  11. #7511 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    ah...did not know that...cheeky bastards

  12. #7512 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pentru cine nu vrea bundle in Carrefour - PS5 si Xbox Series X
    Attached Images Attached Images ps5-xsx.jpeg

  13. #7513 SP
    Junior Member robertBBC's Avatar
    mama

  14. #7514 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Dar nu toti odata va rog..

  15. #7515 SP
    Member coxanovici's Avatar
    Eu cred că aștept ps5pro poate atunci își mai revin lucrurile.
    Și așa nu prea ai ce sa joci. Și așa poate își va reveni și prețula ps5

  16. #7516 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    ^ am râs! Ei abia au componente sa faca PS5-uri si voi visați la Pro )

  17. #7517 SP
    Junior Member Attan's Avatar
    Salutare, a spus cineva ca se gaseste prin magazine bundle, are idee cineva cumva prin ce magazine din Buc gasesti orice bundle, vreau un ps5 din ceva magazin cu garantie chiar daca are pret de bundle 3500-3700. Multam !

  18. #7518 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cauta in magazine Altex/MG, eventual in alea mari gen Baneasa, Orhideea, samd. In Park Lake am fost aseara si nu am vazut decat XSX in bundle.

  19. #7519 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by Attan View Post
    Salutare, a spus cineva ca se gaseste prin magazine bundle, are idee cineva cumva prin ce magazine din Buc gasesti orice bundle, vreau un ps5 din ceva magazin cu garantie chiar daca are pret de bundle 3500-3700. Multam !
    Cel mai bine suni la magazine, ar trebui să îți poată spune telefonic daca au sau nu stoc.

  20. #7520 SP
    Junior Member Attan's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Cauta in magazine Altex/MG, eventual in alea mari gen Baneasa, Orhideea, samd. In Park Lake am fost aseara si nu am vazut decat XSX in bundle.
    Am fost in media galaxy Baneasa si Pantelimon, nu au si sustin ca nu au avut, cand ii intrebi de ps5 sunt extrem de zeflemitori te uscheaza asa imediat.

    Am sunat in Altex si alte media galaxy si am cam fost injurat si luat la misto sa ii las in pace cu PS5 ul meu.

    Nu prea stiu unde sa mai caut sau ce sa mai fac. Partea cu sa sun sa intreb nu merge.

    Multumesc anticipat.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 376 of 404 FirstFirst ... 276 326 366 374 375 376 377 378 386 ... LastLast

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts