Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 379 of 404 FirstFirst ... 279 329 369 377 378 379 380 381 389 ... LastLast
Results 7,561 to 7,580 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #7561 SP
    Junior Member ciocanul's Avatar
    Pana una alta, stocurile cu ultimele bundle-uri s-au epuizat rapid. Deja le vad puse la 5000 de lei de tzamtzari.

  2. #7562 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    La eMag 3799ron - Consola PlayStation 5 (B-Chasis) + Joc PS5 Marvel’s Spider-Man: Miles Morales + Joc PS5 Sackboy A Big Adventure! + Joc PS5 Ratchet & Clank: Rift Apart + PSPlus 365 zile + PSCard 100 RON

    https://www.emag.ro/consola-playstat.../pd/DRG6L9MBM/

  3. #7563 SP
    Member MSlv's Avatar
    suna mai bine bundle-ul de acum cateva zile... cred ca daca mai schimba din jocuri si baga ceva mai recent voi musca momeala, asa costisitoare cum e... prinsi la mijloc intre covid, inflatie, Putin si speculanti, timpul trece si parca trece degeaba, ca sa nu zic a paguba.

  4. #7564 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Pacat ca nu au scos un bundle oficial cu Horizon FW si sa fi costat un 2800ron, as fi luat si eu una, ma manca sa joc Horizon pe un PS5.

  5. #7565 SP
    Junior Member ciocanul's Avatar
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    La eMag 3799ron - Consola PlayStation 5 (B-Chasis) + Joc PS5 Marvel’s Spider-Man: Miles Morales + Joc PS5 Sackboy A Big Adventure! + Joc PS5 Ratchet & Clank: Rift Apart + PSPlus 365 zile + PSCard 100 RON

    https://www.emag.ro/consola-playstat.../pd/DRG6L9MBM/
    3 oferte de la 5219.99 Lei asta apare ...

  6. #7566 SP
    Member Mishy's Avatar
    Au fost la 3899 dar s-au terminat rapid.

  7. #7567 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by ciocanul View Post
    3 oferte de la 5219.99 Lei asta apare ...
    Iti apare acuma de la vanzatorii de pe marketplace, ce am pus eu era 3799 la emag dar daca dispare stocul apare de la ceilalti!

  8. #7568 SP
    Junior Member ciocanul's Avatar
    Putem sa ne luam gandul de la a le lua la 2500-3000 de lei. Daca vrei consola trebuie sa scoti 4000 de lei cu niste jocuri bagate pe gat.

  9. #7569 SP
    Member coxanovici's Avatar
    Deci sunt fenomenali mă întreb samsari mai vând consolele care deja li s-au dus din garanție dar mai rău e cu bundle-uri făcute de retailarii ăștia. Poate la vara toamna își mai revin ������

  10. #7570 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Nu mai este asa de plin olx-ul , semn ca nu mai e afacere

  11. #7571 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Fara sa ne fie cu suparare dar la ce va asteptati? Nu stiti ca retailerii romani sunt cele mai mari scarbe? Sunt ca politicienii, nu rateaza nicio ocazie sa te ciupeasca cu ceva sau sa faca bani pe cârca ta.

  12. #7572 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    de aia nu imi e de loc jena, ca atunci cand se poate face o miscare in folosul meu sau o greseala sanctionabila prin ANPC a unui retailer o sa o fac. Noi, ca si clienti trebuie sa exploatam orice portita. Asta e economia de piata

  13. #7573 SP
    Member flaviud's Avatar
    In stoc la flanco la 3900 cu horizon forbidden west, gran turismo 7, sackboy, 250 credit si ps plus pt 3 luni

    https://www.flanco.ro/consola-ps5-so...e-250-ron.html

  14. #7574 SP
    Junior Member ciocanul's Avatar
    Vad ca avem "deals" tot mai proaste.

  15. #7575 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    uite de ce nu is mare fan al bundle-urilor astea si de ce cred ca se incurajeaza cumparaturile de la samsari

    ps store card -200 pe olx
    3 luni plus - 50 pe olx
    Forbidden West - 250 pe olx
    Turismo - nu stiu, e launch day dar estimez 300 olx
    Sack boy - 50 Olx

    3950- 850 = 3100ron consola. La pretul asta poti sa gasesti, cubun minim efort, la samsari. O sa ziceti, da, dar e noua noua aici. Si asa e, dar daca cineva nu vrea sa joace niciunul sau numai unul din jocurile de mai sus, sau nu are ce face cu store credit, e o diferenta semnificativa, de peste 150Euro.

    De asta cred ca abordarea de a adauga 300Euro la pretul de retail e deja exagerata.

    Disclaimer, aproape as fi fost de acord cu un bundle cu Turismo, Horizon si Elden Ring la 3500

  16. #7576 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu inteleg de ce tot compara lumea cu preturile de pe olx. Preturile sunt din magazin, nu al produselor obtinute pe sub mana/ilegal de terti si vandute pe olx.

    Daca vrei sa faci un calcul, fa-l corect, altfel tine-l pentru tine.

  17. #7577 SP
    Junior Member ciocanul's Avatar
    Creste euro, vine si razboiul, pe OLX am vazut la 4000 de lei e cheala si fara jocuri... **** it... am luat-o...

  18. #7578 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Nu inteleg de ce tot compara lumea cu preturile de pe olx. Preturile sunt din magazin, nu al produselor obtinute pe sub mana/ilegal de terti si vandute pe olx.

    Daca vrei sa faci un calcul, fa-l corect, altfel tine-l pentru tine.
    pentru ca traim intr-o lume libera, in economie de piata si daca exista o optiune legala de achizitie la un pret mai bun legile pietii spun ca esti prost sa nu o iei in considerare.

    ps...te rog nu imi argumenta cu The Greater Fool. E un concept romantic, idealist, dar care pana la urma spune...fi tu prost si sarac ca eu sa fiu destept si bogat

  19. #7579 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai ok, atunci ia doar de pe olx dar nu compara cu un magazin care aduce un produs pe cale legala, care plateste taxe si depozitare si transport si chirii si multe altele, versus un Ghita care l-a luat de la unu care l-a luat de la altu care l-a luat de la cineva care l-a furat din nu stiu ce magazin din Germania si vine sa-l vanda aici pe un profit infim.

    Esti liber sa iei de unde vrei, dar comparatiile de genu asta nu-si au rostul.
    Daca vrei sa compari preturi, compara intre magazine sau intre site-uri de produse sh - olx vs tocmai vs cine mai exista pe piata.

    Dar sa spui ca pretul magazinului e absurd pentru ca ei vand jocul lansat in urma cu 1 sapt la 70$ cat e pretul oficial, iar de pe olx il poti lua la 250 lei sh, de fapt nu este nicio comparatie. Este doar o alternativa.
    La fel si faptul ca noi putem lua PS4 version cu free upgrade mai ieftin decat aia de PS5.

    Si daca tot m-ai facut curios, am verificat la Flanco, unde avem acel pachet de 3950 lei pentru PS5 + Gran Turismo + Horizon Forbidden + Sackboy a big adventure + Membership 90 zile + Card PlayStation Store 250 RON.

    Asa ca avem preturile oficiale tot la Flanco:

    ps store card -250 lei
    3 luni plus - 110 lei
    Forbidden West - 400 lei PS5 version
    Turismo - 370 lei PS5 version
    Sack boy - 320 lei PS5 version

    Aici avem un total de 1450 lei. Iar daca adaugam PS5 la 2500 lei este exact acel pret de 3950 lei.

    Deci unde e samsareala? ca nu inteleg

  20. #7580 SP
    Member flaviud's Avatar
    Mie mi-a parut cel mai ok pachet din ultima vreme, doar pt ca are 2 jocuri noi lansate incluse, d'asta am si pus linkul.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 379 of 404 FirstFirst ... 279 329 369 377 378 379 380 381 389 ... LastLast

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts