Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 388 of 404 FirstFirst ... 288 338 378 386 387 388 389 390 398 ... LastLast
Results 7,741 to 7,760 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #7741 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Mai tu poti inghitii tot ce-ti baga astia pe gat, preturi umflate si practici mizere! Din cauza oamenilor ca tine isi permit astia sa bage preturile astea!
    Si ia auzi BAI, consola in Europa de vest o prinzi la pret recomandat de producator, MAI ESTE, SE POATE!!
    Cum m-am inscri pe playstation direct pt o ocazie sa cumpar consola direct de la Sony in doua zile am si fost extras si daca citesti cateva pagini in spate au mai zis si alti colegi ca au fost extrasi deci sanse sunt destul de mari sa fi extras! Din pacate nu am putut schimba tara pe Romania si nu am putut sa o comand dar daca traiesti intr-o tara unde Sony a intrat cu Playstation Direct o cumperi la MSRP cu tot inflatie, cu transport scump, cu criza de cipuri cu tot!!
    Am mai vazut recent console pe site-uri italiene si engleze la pret corect dar nu aveau transport extern, deci exista prin alte tari consola la pret oficial chiar daca NU PRODUC AIA SUFICIENT!!! INTELEGI?
    Probabil tu crezi ca atitudinea noastra coreleaza cu varsta, scolile si profesile noastre ca altfel nu aduceai aminte de toate cele si apoi mai si zici ca nu conteaza toate astea, meeh!!

    Eu unul am pus mana pe o consola la 3000 de ron sigilata, cu factura si garantie pana in Mai 2024, mi-a ajuns chiar azi dar inca nu am apucat sa o instalez. Am zis ca 500 de ron in plus in situatia actuala merita omul care mi-a rezolvat-o. Mai mult nu as fi dat pe ea si mai ales nu as fi luat-o la 3450 de la bisnitarii de la Altex sau la 3800 de la Emag/Flanco.

  2. #7742 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Bisnitari? Stii macar de la ce vine cuvantul ala? De la business, adica afacere. Altex, Flanco, etc sunt firme care urmaresc profitul, nu sunt organizatii caritabile. Iar pretul recomandat de producator e exact ce ii zice numele: e o recomandare. Tu nu stii la ce pret cumpara Altex sau Flanco de la Sony si ce adaus isi pun. Poate Sony vinde PS5 catre Altex la 2.000 lei. Sau poate o vinde la 3.000 lei. Oricum e irelevant, Altex poate cere pe ea 1.000 de lei sau poate cere 10.000 lei.

    Da, o firma poate vinde in pierdere in anumite conditii, daca are un produs pe stoc care nu e vandabil si vrea sa scape de el. Sau poate sa-si puna adus 500% (cum se intampla frecvent la haine sau alte chestii). Tu, ca si client, cumperi sau nu. E simplu. Si lumea cumpara, dupa cum se vede. E o prostie sa te oftici, unii au bani, altii n-au, dar chiar isi doresc ceva, unii poate fac credit doar sa-si ia. E treaba lor. Tu practic vrei comunism, sa fie pretul fix, sa se dea una maximum la fiecare, etc. Nu merge asa.

  3. #7743 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    In Europa de vest este comunism de se vinde la pretul recomandat de producator? Vorbesti aiureli, nu vreau nici un comunism doar corectitudine. Sony vinde console cat sa castige si retail-erii chiar daca le vinde la PRP, se profita de situatie si asta e altceva.

    Sti sa citesti ceva in DEX? Binsinta: https://dexonline.ro/definitie/bi%C8%99ni%C8%9B%C4%83

    P.S. Nu stiu cum multi injurau scalper-ii dar acum cand vine vorba de firme mari care fac acelasi lucru ce l-au facut si scalper-ii, acestor companii le este luata apararea. De v-ar da benzina la 30 de lei litru sa va vad daca va-ti tine ciocul mic fara sa va plangeti ca doar e capitalism si putem vinde cu oricat orice, nu-ti permiti mergi in vacanta cu trotineta!

  4. #7744 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Daca s-ar face benzina 30 de lei poate s-ar rezolva și problema traficului din București. Scumpirile astea mici sunt enervante, vezi in fiecare zi prețul ușor mai mare dar parca de al dracului apar mai multe masini.

  5. #7745 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar

  6. #7746 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Consola PS5 SONY B Chassis 825GB, Ghost Director's Cut, Spider-Man Morales, Card 100+90 Zile - https://www.flanco.ro/consola-ps5-so...0-90-zile.html - 3.599,99 lei

    Consola PS5 SONY B Chassis 825GB, Gran Turismo 7, Demon's Soul, Card 100 + 90 Zile - https://www.flanco.ro/consola-ps5-so...0-90-zile.html - 3.599,99 lei

  7. #7747 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    Super, dupa 60 de zile, nu 45 cum trebuia, am primit raspuns de la ANPC la sesizarea facuta fata de samsarii de console de pe Emag. Raspunsul...Nu e de competenta noastra si mi-au redirectionat sezisarea la Serviciul de investigare a criminalitatii economice si la ANAF la directia generala antifrauda fiscala...de acolo sigur primesc raspuns in regim de urgenta

  8. #7748 SP
    Junior Member mamurom's Avatar
    bun. bravo pentru atitudine. din cite știu eu la ANPC ca termen de răspuns este de 30 zile + 15 zile . ca idee sunt curios ce ai scris i reclamație că e posibil sa fac și eu una și ... ar fii de ajutor.

  9. #7749 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    pentru sesizari exista un formular online unde scrii ce si cum vrei. nu exista on format standard. iti descrii pur si simplu situatia.

    in cazul meu, eu nu am facut sesizare legat de pachetele retailerilor pt ca nu cred ca se poate face ceva. Cat despre modul de facturare, aici fiindca nu am cumparat nu puteam sa prezint dovada. Cine a cumparat si nu a primit factura detaliata, daca vrea cred ca poate face sesizare.

    Eu am reclamat practica retailerilor de pe Emag. am gasit vreo 15 la care am trecut datele lor fiscale de pe emag, care in momentul in care aparea bundle de PS5 vandut de emag, cumparau stoc, stocul se termina bineinteles repede, si ulterior il puneau ei in vanzare la suprapret. Am facut inclusiv screenshoturi cu pachetul de la Emag, cu lista de produse care arata ca pachetul initial e disp doar la Emag direct, si ca ulterior dupa ce stocul la Emag se termina, aparea in mai putin de 24h la acei retaileri la suprapret.

    Dar sa nu va faceti iluzii, unde a ajuns reclamatia se lucreaza doar la interventii de sus. Pentru restu e la fel de utila ca aruncarea ei la tomberon

  10. #7750 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Aici o vina mare o are si emag pentru ca tolereaza specula asta de la vanzatorii de doi bani.
    Specula se poate combate si prin reglementare nu doar prin cresterea productiei.

  11. #7751 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Papillon_ View Post
    Aici o vina mare o are si emag pentru ca tolereaza specula asta de la vanzatorii de doi bani.
    Specula se poate combate si prin reglementare nu doar prin cresterea productiei.

    Sarim peste faptul ca emag n-are absolut niciun interes sa "reglementeze specula", ei isi iau comision din ce vand altii. Dar sarim peste asta...


    Cum exact propui tu sa reglementeze specula? Vrei sa fie un pret fix pentru un produs anume? Asta ar elimina concurenta practic, daca toti vanzatorii ar fi cumva fortati sa vanda la un anumit pret. Din specula s-ar ajunge in cartel, cam cum vezi acum in piete la noi, toti au capsunii, merele, rosiile, etc la acelasi pret (cu foarte mici exceptii).

  12. #7752 SP
    Member zaice's Avatar

  13. #7753 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Macar astea doua jocuri nu fac împreună 200 lei, ca bundle trecut.Cu-i convine, spor la cumparat.Eu zic pas si de data asta.

  14. #7754 SP
    Junior Member staedler's Avatar
    O consola resigilata la eMag "Consola PlayStation 5 (B-Chassis) + Joc PS5 Gran Turismo 7 + Joc PS5 Horizon Forbidden West + Joc PS5 Marvel’s Spider Man: Miles Morales + PSPlus 365 zile + PSCard 100 RON" - la 3650

    https://www.emag.ro/resigilate/conso...3_15&type=link

  15. #7755 SP
    Member Ionutz83's Avatar
    La Media Galaxy au de ceva timp PS5 la 3450 lei la care primesti voucher de 500 lei.
    Cu voucherul poti cumpara oricare din jocurile: Horizon FW, Uncharted Legacy Of Thieves, Spiderman Miles Morales, Gran Turismo 7, Gran Turismo 7 25th Edition, Ratchet & Clank, Sackboy sau Ghost of Tsushima.

  16. #7756 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by Ionutz83 View Post
    La Media Galaxy au de ceva timp PS5 la 3450 lei la care primesti voucher de 500 lei.
    Cu voucherul poti cumpara oricare din jocurile: Horizon FW, Uncharted Legacy Of Thieves, Spiderman Miles Morales, Gran Turismo 7, Gran Turismo 7 25th Edition, Ratchet & Clank, Sackboy sau Ghost of Tsushima.
    Mica corectie. In acest moment, consola costa 3299.9 lei la care primesti voucher-ul de 500 lei.

  17. #7757 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    Apar atatea bundle-uri, dar niciodata cu jocurile pe care le vreau
    Tot astept ca cele doua jocuri sa fie Spiderman Miles Morales si GT7.

  18. #7758 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Quote Originally Posted by Prototype93D View Post
    Apar atatea bundle-uri, dar niciodata cu jocurile pe care le vreau
    Tot astept ca cele doua jocuri sa fie Spiderman Miles Morales si GT7.
    Miles Morales cred ca il gasesti cu 50 lei pe OLX. o sa fie si in abonamentul PS+ extra. Mai bine iei bundle cu Horizon ca scoti mai multi bani de pe el.

  19. #7759 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Prototype93D View Post
    Apar atatea bundle-uri, dar niciodata cu jocurile pe care le vreau
    Tot astept ca cele doua jocuri sa fie Spiderman Miles Morales si GT7.
    Vezi ca fix asta zicea mai sus. Exista acel pachet de la Altex care ofera un voucher de 500 lei de folosit pe acele cateva titluri in care se regasesc si cele 2 mentionate de tine.

  20. #7760 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    Quote Originally Posted by Antiohh View Post
    Miles Morales cred ca il gasesti cu 50 lei pe OLX. o sa fie si in abonamentul PS+ extra. Mai bine iei bundle cu Horizon ca scoti mai multi bani de pe el.
    Chiar daca e mai ieftin pe OLX, prefer sa il cumpar nou. Cat despre Horizon, l-am cumparat day one special edition. E deja platinat

    ---------- Post added 26-05-2022 at 19:57 ----------

    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Vezi ca fix asta zicea mai sus. Exista acel pachet de la Altex care ofera un voucher de 500 lei de folosit pe acele cateva titluri in care se regasesc si cele 2 mentionate de tine.
    M-am uitat la ei pe site, dar nu am gasit nimic. Ori nu mai e in stoc, ori nu stiu eu cum sa caut.
    Daca imi poti lasa un link e perfect

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 388 of 404 FirstFirst ... 288 338 378 386 387 388 389 390 398 ... LastLast

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts