Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 392 of 404 FirstFirst ... 292 342 382 390 391 392 393 394 402 ... LastLast
Results 7,821 to 7,840 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #7821 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    cica de la Sony. Dar nu toate au venit asa in batch-ul trecut. Sunt poze pe thread Altex cu utilizatori care au primit console normal ambalate.

    Diferenta fata de batch-ul trecut e ca astea sunt aparent fara sleeve. Imagistica FW e printata direct pe cutia consolei

  2. #7822 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai da, de la Sony intelesesem si eu.
    Ciudat mi se parea daca veneau ci sigiliu taiat si doar atat, dar asa au un alt sigiliu original, pus peste celalalt.

    Poate de la Sony ar trebui sa obtineti o parere despre asta, desi ei sunt cam radio silence pe social media cand e vorba de intrebari.

  3. #7823 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    am incercat deja la ei. Sony nu ofera nici un fel de suport post vanzare pentru console in Romania. Nici macar garantia. Garantia e oferita doar de retailer, iar Sony nu are reprezentanta oficiala pe partea de retail in Romania.

  4. #7824 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mda. Posibil ca ei sa se ocupe doar de partea B2B, iar end userul trebuie sa apeleze la garantie si la comerciantul de unde a achizitionat.

    Ar fi interesant de aflat daca se intampla asta si in alta parte in lume, sau doar in romania.

  5. #7825 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    sigur se intampla in multe alte tari cobnsiderate de Sony ca fiind de mana a 2-a.

    Sony a avut reprezentanta oficiala in Ro. Aveau magazine in Bucuresti si Cluj, cel putin. Chiar am avut o experienta de jos palaria pe partea foto cu ei. Unde desi nu aveam ceva abonament special, am avut optiune de aparat foto de inlocuire pe durata service. Cand nu am mai putut repara mi-au inlocuit aparatul cu modelul mai nou din aceeasi gama cu toate ca defectul era relativ minor(roata care controla expunerea sarea din cand in cand)

    ..oricum, vremuri de mult apuse, acum magazinele Sony(cred ca mai e doar unul in Baneasa) sunt 3rd party cu licentiere de nume. Ceva gen diferenta intre Orange Store si Orange Shop

  6. #7826 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Asa a fost la mine. Un singur sigiliu. A venit in cutia consolei (cea alba cu maner si sleeve-ul), pusa in cutia mai mare maro. Jocul in carcasa, sigilat.

    Asa cum am mai zis a venit sambata.
    Attached Images Attached Images 20220801_174136_copy_1015x1804.jpg 20220801_174143_copy_1032x1834.jpg 20220801_174239_copy_1600x900.jpg 20220801_174447_copy_872x1550.jpg

  7. #7827 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Foarte ciudate bundle-urile astea. Deci jocul este cel normal, de "la raft", nu este cum ar trebui sa fie un joc din bundle, cu "not for sale" pe coperta.

    Si totusi nu inteleg. Daca Sony scoate cutia normala, cea alba, de la consola, si o inlocuieste cu asta cu print de Horizon, de ce are sigiliu taiat?
    Adica ok, sigiliu era pe cutia alba, il taiau, scoteau continutul, puneau in cutie noua, adaugau jocul fizic sau cartonas, bagau in sleeve nou cu Horizon, sigilau si gata.

    Dar asa care e logica? Le fac, le desfac si le fac din nou? Ca sa ce?

  8. #7828 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Sa se inteleaga: la mine sigiliul era intact. L-am taiat eu.

    Jocul intradevar nu e cel de bundle cu "not for sale". Eu unu prefer asa.

  9. #7829 SP
    Junior Member Reddox's Avatar
    A mea (Bundle cu HFW de la Altex) a venit ieri cu 2 sigilii transparente, plasate corect, fara cute sau alte neregularitati.

    Apoi paranoicul din mine a simtit nevoia sa verifice TOT. HDMI-ul era legat cum trebuie (cate o legatura langa fiecare mufa, nu cum am mai vazut pe reddit, o singura legatura pe mijloc), documentatie neindoita, nesifonata, Astro preinstalat(am inteles ca daca ii dai factory reset, jocul trebuie reinstalat manual). Codul de pe cutie era identic cu codul de pe consola. Fara urme de praf, zgarieturi fine. Fara zgarieturi in slot-ul surubului pentru suport.

    Trist intr-un fel ca am ajuns sa recurgem la astfel de eforturi ca sa ne asiguram ca un produs e nou, but it is what it is.

    L.E.: Ah, ce m-a surprins putin a fost cutout-ul patrat de pe fundul cutiei. Se pare ca e un sistem anti-frauda pentru a se putea scana codul consolei fara a desface cutia. Eh, pana la urma nu troncane, nu horcaie, nu mananca ulei, poate s-o fi jucat o babuta din Germania pe ea pana acum������

  10. #7830 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Felicitări. Cum ai verificat HDMI-ul? La a mea nu m-am uitat la nimic când am primit-o, eram prea entuziasmat (bundle cu Ratchet & Clank).

  11. #7831 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    Quote Originally Posted by Reddox View Post
    A mea (Bundle cu HFW de la Altex) a venit ieri cu 2 sigilii transparente, plasate corect, fara cute sau alte neregularitati.

    Apoi paranoicul din mine a simtit nevoia sa verifice TOT. HDMI-ul era legat cum trebuie (cate o legatura langa fiecare mufa, nu cum am mai vazut pe reddit, o singura legatura pe mijloc), documentatie neindoita, nesifonata, Astro preinstalat(am inteles ca daca ii dai factory reset, jocul trebuie reinstalat manual). Codul de pe cutie era identic cu codul de pe consola. Fara urme de praf, zgarieturi fine. Fara zgarieturi in slot-ul surubului pentru suport.

    Trist intr-un fel ca am ajuns sa recurgem la astfel de eforturi ca sa ne asiguram ca un produs e nou, but it is what it is.

    L.E.: Ah, ce m-a surprins putin a fost cutout-ul patrat de pe fundul cutiei. Se pare ca e un sistem anti-frauda pentru a se putea scana codul consolei fara a desface cutia. Eh, pana la urma nu troncane, nu horcaie, nu mananca ulei, poate s-o fi jucat o babuta din Germania pe ea pana acum������
    Manualele din cutie erau de la digital edition sau disk edition?

  12. #7832 SP
    Junior Member Reddox's Avatar
    Quote Originally Posted by tmihai20 View Post
    Felicitări. Cum ai verificat HDMI-ul? La a mea nu m-am uitat la nimic când am primit-o, eram prea entuziasmat (bundle cu Ratchet & Clank).
    Cablurile HDMI de la Sony vin legate cu 2 "twisties" din alea de le rasucesti. Cele resigiliate am vazut ca de regula au doar 1, presupun ca se grabesc oamenii si nu le mai leaga cum trebuie.

    Quote Originally Posted by 4_2 View Post
    Manualele din cutie erau de la digital edition sau disk edition?
    Eh uite ca m-am uitat la toate rahaturile, dar ca un barbat adevarat am ignorat manualele. Sunt de la digital edition. Eram mai fericit in ignoranta mea, sa stii.

    Am verificat cu un prieten care o are din noiembrie 2021 si pe manualul lui nici nu scrie Digital sau Disk Edition. Doar "Playstation 5 Safety Guide", respectiv "Quick Start Guide".

    Dupa 7 Unboxing videos pentru bundle-ul asta, aparent cele disk vin cu manuale pe care scrie doar "Playstation 5 bla bla", iar la cele Digital scrie "Playstation 5 Digital Edition bla bla". Ciudat...

  13. #7833 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Quote Originally Posted by Reddox View Post
    Cablurile HDMI de la Sony vin legate cu 2 "twisties" din alea de le rasucesti. Cele resigiliate am vazut ca de regula au doar 1, presupun ca se grabesc oamenii si nu le mai leaga cum trebuie.



    Eh uite ca m-am uitat la toate rahaturile, dar ca un barbat adevarat am ignorat manualele. Sunt de la digital edition. Eram mai fericit in ignoranta mea, sa stii.

    Am verificat cu un prieten care o are din noiembrie 2021 si pe manualul lui nici nu scrie Digital sau Disk Edition. Doar "Playstation 5 Safety Guide", respectiv "Quick Start Guide".

    Dupa 7 Unboxing videos pentru bundle-ul asta, aparent cele disk vin cu manuale pe care scrie doar "Playstation 5 bla bla", iar la cele Digital scrie "Playstation 5 Digital Edition bla bla". Ciudat...

    Am crezut că te referi la portul HDMI din consolă. A mea era clar sigilată, am avut acele twisties/tais-uri pe cablul HDMI. Iar manualul e generic, nu spune că e pentru disc. E normal să scrie Digital acolo unde e cazul.

  14. #7834 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Quote Originally Posted by Reddox View Post
    L.E.: Ah, ce m-a surprins putin a fost cutout-ul patrat de pe fundul cutiei. Se pare ca e un sistem anti-frauda pentru a se putea scana codul consolei fara a desface cutia. Eh, pana la urma nu troncane, nu horcaie, nu mananca ulei, poate s-o fi jucat o babuta din Germania pe ea pana acum������
    Cutout am si la PS4 Pro. La PS4 (un bundle) nu am.

    Manualele sunt digital edition si la mine.

  15. #7835 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Quote Originally Posted by Reddox View Post

    Am verificat cu un prieten care o are din noiembrie 2021 si pe manualul lui nici nu scrie Digital sau Disk Edition. Doar "Playstation 5 Safety Guide", respectiv "Quick Start Guide".

    La fel si la mine. M-ati facut sa caut.. tocmai ce vin de pe alt thread unde tot despre asta se discuta.

  16. #7836 SP
    Junior Member TigerGeo's Avatar
    Salut,

    Stie cineva unde se mai gasesc stocuri in Bucuresti? Dar nu pe emag, ca acolo sunt la 4000-5000 lei. Inca nu am castigat la loto, ca sa imi permit la acele preturi

  17. #7837 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Asteapta Altex. Sau Flanco. Eu am prins la Altex precomanda, acum de curand, cu HFW la 3000 lei (peste pretul de baza dar nah, voiam sa il iau). Posibil sa apara in bundle cu TLoU P1 sau cu Ragnarok. Cauta bundleuri decente (dar nu mai mult de 3500 lei as zice, incat daca scazi restu consola sa fie sub 3000 lei).

  18. #7838 SP
    Junior Member bo0gyeman's Avatar
    https://www.orange.ro/magazin-online...si-card-250ron

    Este la orange in stoc, Digital Edition. Daca nu vrei versiunea cu disk, e cam cea mai buna oferta.

  19. #7839 SP
    Member SkyBorg's Avatar
    Eu am achizitionat de la Altex varianta cu HFW la 3000 lei acum 2 zile din Constanta. Recomand sa intrebati direct in magazin, eu am verificat pe site si nu aveau, dar am zis totusi sa verific si in magazin. Aparent baietii de acolo au hotarat sa nu le posteze pe site, pentru ca vine cineva si le ia pe toate

  20. #7840 SP
    Junior Member TigerGeo's Avatar
    Multumesc tuturor pt raspuns, as vrea sa precizez ca sunt interesat de varianta cu disc. Am intrebat in Altex-ul din Colentina si mi sa spus ca nu mai exista stocuri in tot Bucuresti-ul, asta daca o fi adevarat. O sa mai caut, in speranta ca voi gasi ceva in cele din urma. Pe site-uri, in afara de Orange (digital) sau de emag (preturi piperate) nu am mai gasit altceva. Finger crossed, poate voi avea noroc

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 392 of 404 FirstFirst ... 292 342 382 390 391 392 393 394 402 ... LastLast

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts