Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 393 of 404 FirstFirst ... 293 343 383 391 392 393 394 395 403 ... LastLast
Results 7,841 to 7,860 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #7841 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Quote Originally Posted by TigerGeo View Post
    Multumesc tuturor pt raspuns, as vrea sa precizez ca sunt interesat de varianta cu disc. Am intrebat in Altex-ul din Colentina si mi sa spus ca nu mai exista stocuri in tot Bucuresti-ul, asta daca o fi adevarat. O sa mai caut, in speranta ca voi gasi ceva in cele din urma. Pe site-uri, in afara de Orange (digital) sau de emag (preturi piperate) nu am mai gasit altceva. Finger crossed, poate voi avea noroc
    Încearcă în orașe din apropiere, pe la Ploiești sau Pitești. Poate acolo nu se dau așa repede. Eventual roagă pe cineva cunoscut din alte orașe să se uite. Am văzut la Galați bundle-ul cu Horizon Forbidden West la raft în Galați, dar cu vreo 2 săptămâni în urmă. Nici la mare nu e o problemă, iei consola și apoi stai 1-2 zile la plajă Nu vei mai ieși din casă o perioadă după ce cumperi PS5

  2. #7842 SP
    Member snk2's Avatar
    Sony a anuntat ca de AZI va urca pretul consolelor PS5 in Europa cu 50 Eur (si in alte parti prin lume, mai putin in SUA), asa ca asteptati-va sa creasca si la noi (cu mai mult de 50 Eur, probabil)

    Sursa: https://blog.playstation.com/2022/08...flation-rates/

  3. #7843 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Macar sa inceapa sa le vanda la liber, nu in bundleuri. Pretul era de mult timp umflat, dar prin alte metode.

  4. #7844 SP
    Member gompo's Avatar
    Mda, nu pot sa nu ma gandesc cu mila la nostalgicii care inca mai asteptau sa le gaseasca la 2500 lei cu disc sau la 2000 lei digital...
    Poate de Black Friday 2023

    In alta ordine de idei, a reaparut pe stoc la Altex varianta cu disc si cu Horizon Forbidden West la 2999.90 lei !

    https://altex.ro/consola-playstation...CNSPS51TBBHFW/

  5. #7845 SP
    Member codpin's Avatar
    Vorba unui comentariu de pe blogul lor: "detin deja un PS5 si tot m-a enervat anuntul asta" .

    Deci ei nu-s in stare sa produca destule incat sa fie la liber, dupa aproape 2 ani, iar in loc sa lase din pret ei il scumpesc. Nice! Hai cu inflatia!

  6. #7846 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Quote Originally Posted by snk2 View Post
    Sony a anuntat ca de AZI va urca pretul consolelor PS5 in Europa cu 50 Eur (si in alte parti prin lume, mai putin in SUA), asa ca asteptati-va sa creasca si la noi (cu mai mult de 50 Eur, probabil)

    Sursa: https://blog.playstation.com/2022/08...flation-rates/
    Stocurile o sa se imbunatateasca, cererea a scazuta peste tot, telefoane, laptop, placi video. S-a dus "boomul" pandemiei, credit ieftin, criptomonede si banii aruncati din"elicopter" de americani. Inflatia a scumpit tot iar puterea de cumparare a scazut pentru multi.

    Ma astept ca la toamna\iarna sa se gaseasca peste tot la raft.

  7. #7847 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Abia astept sa se anunte varianta mid gen....dumnezeu stie cum o sa se cheme.

  8. #7848 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Ma indoiesc ca o sa lanseze PS5 PRO cred ca o sa sara direct la PS6.
    Ce o sa fie interesant e daca Microsoft mentine pretul la 500 de euro pentru XSX atunci o sa castige si mai mult teren.

  9. #7849 SP
    Member flaviud's Avatar
    Pai nu stiu, se vinde undeva xsx la 500 de euro? Ca de cand a aparut in stoc se vinde la 3000 ron...

  10. #7850 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    S-a vandut si el (la fel ca PS5) la 2500 in primul an, poate primul an si jumatate, cand era in stoc oficial, atat la Altex cat si la eMag.
    Personal am prins ambele console la 2500 lei.

    Cand a mai fost in stoc la Altex, a fost si in bundle, dar consola tot la 2500, pana sa se scumpeasca putin, pentru ca nu vine pe canale oficiale.

  11. #7851 SP
    Member flaviud's Avatar
    Eu zic de ultimele 6 luni, nu am vazut la 2500. Stiu ca la inceput au tot aparut ambele la pretul oficial, dar la cum s-au scumpit toate in ultimii doi ani chiar ma miram sa tina acelasi preturi la console. Acum sunt ambele in stoc la Altex la pretul de 3000 ron. Cred ca asta va fi, de acum, pretul cel mai mic la care o sa poata fi gasite

  12. #7852 SP
    Member rzv31's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    S-a vandut si el (la fel ca PS5) la 2500 in primul an, poate primul an si jumatate, cand era in stoc oficial, atat la Altex cat si la eMag.
    Personal am prins ambele console la 2500 lei.

    Cand a mai fost in stoc la Altex, a fost si in bundle, dar consola tot la 2500, pana sa se scumpeasca putin, pentru ca nu vine pe canale oficiale.
    Doamne si acum tin minte ca ma uitam si pe altex si pe emag si nu lua nimeni XSX, toti se bateau pe PS5 (doar aveau business pe olx).
    Acum as vrea si eu, pe langa ps5, un XBX (bethesda si exclusivitatile ma tenteaza)dar nu cred ca mai prin la 2500 in veci....sub 2800 lei "troaca" nu am mai vazut..

    Cat despre Sony si noua scumpire, ii doare la basca pe ei, cerere e in continuare, cred ca se caiesc ca nu au cerut de la bun inceput mai mult.

  13. #7853 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by rzv31 View Post
    Acum as vrea si eu, pe langa ps5, un XBX (bethesda si exclusivitatile ma tenteaza)dar nu cred ca mai prin la 2500 in veci....sub 2800 lei "troaca" nu am mai vazut..
    Pe gamers.ro e sub 2790, deci sub 2800

  14. #7854 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Daca nu ma insel e o premiera, consola lansata acum 2 ani cu o majorare de pret.
    A mai fost o consola de la Sony sau Microsoft care a fost scumpita dupa cativa ani de la lansare?

    Ce e ironic e faptul ca anul trecut a fost unul record pentru Sony in materie de vanzari si profit iar recent au dat 3 miliarde $ pe Bungie iar acum se vaita de "contextul" economic.

    Eu sincer ma indoiesc ca lumea se mai bate acum pe PS5...Sa nu ramana cu ele pe raft.

  15. #7855 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Nu s-a mai întâmplat niciodată sa se scumpească după lansare. Varianta de baza, făcea loc la o varianta slim, avand un preț mai mic.
    Acum nu cred ca vom mai vedea nici slim, nici pro și d-aia procedează asa.

  16. #7856 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Pe emag e bundle cu HFW la 3000 lei (cardu cadou de 200 lei e numai ptr un scaun sau birou de gaming)
    https://www.emag.ro/consola-playstat...ch-Action=view

    Si bundle HFW SI GT7 la 3300 lei
    https://www.emag.ro/consola-playstat...ch-Action=view

  17. #7857 SP
    Member smits's Avatar
    Imediat are 2 ani, si dupa cate probleme au fost ei mai cresc. Lol.

  18. #7858 SP
    Junior Member Schizoid's Avatar
    https://www.flanco.ro/consola-ps5-so...n-west-cd.html E in stoc bundle cu HFW pe disc la 3000 la Flanco. Se poate folosi voucher de 5% de la MyVodafone sau Raiffeisen, cat si cashback cu card ING, pentru un total de 2770ron. Am comandat acu

  19. #7859 SP
    Member coxanovici's Avatar
    Si magazinele care mai au pe stoc le vor scumpi si pe alea adica retroactiv. Tin minte cand am luat ps3 la 200 EUR la un an si ceva si acum e bataie de joc. Bogatii Raman bogati si saracii ...
    Stiu numele thread-ului dar ceva magazine prin Germania/Elvetia hai poate si Austria. CA nu am timp sa caut

  20. #7860 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    sincer, daca generatia trecuta, de cand am inceput sa am un 2 consoles approach, proportia de utilizare era 90% PS4 -10% Xbox...cu (80-20 dupa ce am trecut la one X si Game Pass a evoluat in directia care e azi).

    Generatia asta pot sa spun ca e 90% - 10% in favoarea Xbox. Colsola mi se pare tehnic superioara. Serviciile sunt net superioare in favoarea MS si dupa experienta nefasta de achizitie avuta cu Sony si Altex pot sa spun ca nu prea vad ceva sa se schimbe pt mine. Exclusivele Sony practic sunt singurele pt care mai deschid PS si pana acuma a fost lansat doar 1( FW) restul sunt remasters, half games(Morales), cash grabs odioase(TLOU, Uncharted), sau B titles.

    Cresterea de pret nu ma face decat sa critic generatia asta de la sony si mai mult.Pacat da romanul stie in general doar PS

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 393 of 404 FirstFirst ... 293 343 383 391 392 393 394 395 403 ... LastLast

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts