Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 403 of 404 FirstFirst ... 303 353 393 401 402 403 404 LastLast
Results 8,041 to 8,060 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #8041 SP
    Member flaviud's Avatar
    In a doua poza e varianta cu disk, stiu ca de obicei scriau in descriere cand era varianta digitala, dar nu ma mai mira nimic...

  2. #8042 SP
    Junior Member staedler's Avatar
    Si in prima poza tot varianta cu disc este. Un pic de contrast si e vizibila fanta pentru disc.
    sony_consola_sony_playstation_5_l81668_5.png

  3. #8043 SP
    Member iliedobre's Avatar
    e varianta cu disc, la caracteristici tehice specifica "Unitate optică Blu-Ray"

  4. #8044 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Pentru cei care au prieteni/rude/vecini angajati la Orange si pot sa le comande:

    Consola Sony PlayStation 5 - 2622.08
    Consola PS5 Digital Edition cu GOW Ragnarok si card 250 RON - 2673.72
    Consola PlayStation 5 Digital Edition cu 2x PSN Card 250 RON - 2631.40

  5. #8045 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    PS5 in stoc la Orange, probabil cel mai bun preț.

    https://www.orange.ro/magazin-online...white-pd-60389

  6. #8046 SP
    Junior Member SieNoK's Avatar
    https://www.orange.ro/magazin-online...white-pd-60389

    Cu voucherul SONY20 costa 2760 lei. Este varianta cu disc.

  7. #8047 SP
    Manager paul's Avatar
    Nu urmaresc preturile PS5, nu stiu cand ofertele sunt bune, dar am prins reclama la TV cu astea, poate e de interes:
    - 2.499 RON - Consola PlayStation 5 (PS5) 825GB, C-Chassis, White
    - 2.799 RON - Consola PlayStation 5 (PS5) 825GB, C-Chassis + Joc Disc God of War Ragnarok

  8. #8048 SP
    Member shaqkers's Avatar
    Quote Originally Posted by paul View Post
    Nu urmaresc preturile PS5, nu stiu cand ofertele sunt bune, dar am prins reclama la TV cu astea, poate e de interes:
    - 2.499 RON - Consola PlayStation 5 (PS5) 825GB, C-Chassis, White
    - 2.799 RON - Consola PlayStation 5 (PS5) 825GB, C-Chassis + Joc Disc God of War Ragnarok
    + o reducere suplimentara daca doreste cineva.screenshot_20230701_135931_altex.jpg

    Trimis de pe al meu SM-S901B folosind Tapatalk

  9. #8049 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    A ajuns practic la pretul original, inainte de scumpire. Probabil a scazut mult cerea si au stocuri foarte mari altfel nu imi explic avand in vederea ce era acum 6 luni.

  10. #8050 SP
    Zoe
    Junior Member Zoe's Avatar
    dupa cateva luni vreau sa-i las un mesaj aici unui incopetent de om in care ma facut in fel si chip cand iam spus ca preturile vor scadea la PS5 pana in vara dar el mia spus ca sunt un Troll si imi darama castelul ceea ce promovez vreau sa-i reamintesc ca pretul a ajuns la cel real (normal) numai ce-i care au avut tarana in cap au dat 4000=6000 lei pe o bucata de plastic dar na viata este trecatoare si esti facut in fel si chip de oameni care se cred singuri analisti destepti!

    ---------- Post added 05-07-2023 at 12:09 ----------

    MI-AI DARAMAT CASTELUL DE TOT BOSS!!!!

  11. #8051 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    (Genghis)Khan

  12. #8052 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Eu nu am cazut in capcana pretului, am dat 2800 de lei pe varianta cu disc si joc. de la Altex.
    In situatii de criza tot timpul o sa fie specualtori si persone care cumpara la supra pret.

    Pe langa console la un moment dat masinile second hand erau mai scumpe ca cele noi din cauza problemei cu productia.
    Cat de prost sa fii sa cumperi o masina SH mai scumpa?

  13. #8053 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Cred ca e mult zis ,,prost,,. Unii cumpara cand au nevoie de un lucru si vor sa il foloseasca. Daca omului ii trebuia masina atunci si nu ii venea o masina la comanda decat peste un an, cumpara ce era. La fel si cu consolele. Daca X vrea sa se joace in pandemie si nu are timp sa stea sa vaneze preturi, o cumpara. Pentru unii 300-500 lei in plus nu e mare scofala. Asa pot zice si eu: ,,cat de prost sa fii sa cumperi un joc full price, cand poti sa astepti 2 luni sa se ieftineasca si ai un produs cu mai putine buguri,,? Ei, unii platesc ca sa fie ,,primii,, si in trend cu hypeul, nimic gresit. Fiecare are alte preferinte (si posibilitati) cand vine vorba de cheltuit bani.

  14. #8054 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Pe vremea când prețurile erau sus (peste 3500 de lei la retaileri pentru consolă cu sau fără jocuri/coduri PSN) mai toți deplângeau zilele în care consola costa 2500 de lei fără joc și 2800 de lei cu joc. Unii au dat 4000 de lei ca să se laude sau pentru că pentru ei suma nu reprezenta mare lucru (probabil că într-o noapte în club cheltuiau mai mult).


    Utilitatea unei mașini depășește mult o consolă. Am un prieten care urmărește să-și ia o mașină și a realizat că acum 6 luni prețurile la o mașină nouă erau chiar cu 4 sau 5000 de euro mai mici la același model. Nu cred că are rost să comparăm prețurile de acum la o mașină SH cu prețurile unei mașini noi în urmă cu 1 an. Am mai auzit de mașini SH ale căror preța scăzut mai puțin în perioada asta pentru că au crescut mult prețurile la mașinile noi.

  15. #8055 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Antiohh View Post
    Cred ca e mult zis ,,prost,,. Unii cumpara cand au nevoie de un lucru si vor sa il foloseasca. Daca omului ii trebuia masina atunci si nu ii venea o masina la comanda decat peste un an, cumpara ce era. La fel si cu consolele. Daca X vrea sa se joace in pandemie si nu are timp sa stea sa vaneze preturi, o cumpara. Pentru unii 300-500 lei in plus nu e mare scofala. Asa pot zice si eu: ,,cat de prost sa fii sa cumperi un joc full price, cand poti sa astepti 2 luni sa se ieftineasca si ai un produs cu mai putine buguri,,? Ei, unii platesc ca sa fie ,,primii,, si in trend cu hypeul, nimic gresit. Fiecare are alte preferinte (si posibilitati) cand vine vorba de cheltuit bani.
    Foarte bine punctat. O analogie (mai fortata, totusi) ar fi cu mancarea: trebuie sa mananci, chiar daca stii SIGUR ca peste 2 luni pretul scade la jumatate n-o sa astepti sa mori de foame.

    Bine, cu "tech"-ul e altceva, dar si aici, daca astepti sa se ieftineasca n-o sa-ti iei niciodata nimic, pe principiul ala si cine si-a luat PS4 cand a aparut a fost prost, nu? Ca apoi a aparut PS4 slim la pret mai mic si PS4 Pro mult mai puternic.

  16. #8056 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    PS5 varianta cu disc e acum 2400 de lei sub pretul de lansare dar pachetul cu God of War e 2800 de lei.
    Nu are nici o logica sa mai iei pachetul cand poti sa iei jocul cu 100 de lei de pe OLX sau in cazul in care il vrei sigilat e 200 de lei pe Altex.

    Ar trebui sa reduca preturile la pachete.

  17. #8057 SP
    Member tmihai20's Avatar
    God OF War Ragnarok este la 125 de lei nou pe eMag/Altex. O să stea cu acele pachete pe stoc mult și bine.

  18. #8058 SP
    Member Frankie.'s Avatar
    In toata povestea asta exista si o parte pozitiva.Ma bucur ca samsarii de PS5 stau cu gramezile adunate neavand cui sa le vanda.
    Eu am achizitionat in martie pachetul cu G.o.w si un vocuher in valoare de 100 de lei la pretul de 3100.Sincer nu regret si chiar daca stiam ca urmeaza sa se ieftineasca in iulie tot nu renuntam la achizitia din martie.In momentul acela imi doream un PS5 si nu aveam de cand sa mai astept cateva luni.Conteaza si diferenta aia de cateva sute de lei dar asta este...sunt norocosi cei care intentioneaza sa-si cumpere acum PS5.Pot sa mai dau un exemplu cu placa video achizitionata in vara anului trecut care acum e 40% mai ieftina decat la achizitia inintiala.

  19. #8059 SP
    Manager paul's Avatar
    PS5 cu disc la 2.339,00 RON la Gamers.

  20. #8060 SP
    Member parazitu86's Avatar
    Precomandă Spiderman 2 console edition la altex 3350 . Da știu că se pot cumpăra separata plate.urile și controllerul și ca in pachet nu primești jocul fizic , dar astea sunt vremurile in ziua de azi . Mi-am achiziționat consola din două motive : unu este această ediție specială care va sta lângă PS Pro ediția TLOU2 și pentru a putea juca Spider-man 2 si wolverine acum nu peste 4 ani pe pc cum fac acum cu Ratchet & Clank: Rift Apart achiziționat pe steam.
    Nu știu dacă ies in pierdere față de combinația ps5 normal+ faceplate+controller+ joc spidy luate separat.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts