Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 153 of 404 FirstFirst ... 53 103 143 151 152 153 154 155 163 203 253 ... LastLast
Results 3,041 to 3,060 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #3041 SP
    Junior Member MagicPenguin's Avatar
    Quote Originally Posted by DaLord View Post
    da, de doua ori si acelasi raspuns l-am primit. m-am panicat cand am vazut cati s-au plans ca au cumparat defapt o rezervare pentru urmatorul stoc.
    Mai suna o data bro... Nu poti sa stii...

  2. #3042 SP
    Junior Member Blackice343's Avatar
    UPDATE de la eMag.

    Am comandat din greseala, din graba 2 console. Tocmai am fost sunat ca isi cer scuze ca nu au mentionat pe site dar limita este de o consola per om si mi-au oferit un voucher in caloare de 200lei. Consola comandata vine pe data de 12.12.2020

  3. #3043 SP
    Member jetssskii's Avatar
    Quote Originally Posted by Staticrzr View Post
    Comanda de pe 19 noiembrie se procesează la Flanco, probabil urmează stocuri acolo.
    tu esti cel care a zis ca nu mai aveau stocuri pentru tine si iti vor da la stocul urmator ?

  4. #3044 SP
    Junior Member sumanovici's Avatar
    Doamne ajuta, deci si samsarilor o sa le fie luate inapoi, poate le baga iara!

  5. #3045 SP
    Junior Member Staticrzr's Avatar

  6. #3046 SP
    Junior Member alexander.b's Avatar
    Deci, azi am prins si eu consola sa o cumpar, si o aveam bagata in cos ( cu inspect element.. am pus si un video cum se face ) . Cand a aparut pe stoc, am mai adaugat-o odata si am platit 2 bucati.
    M-au telefonat acum cei de la EMAG, si au zis ca acest produs este limitat la 1 bucata per account si ca nu pot trimite mai mult de 1 bucata pe cont( chiar daca am platit deja 2) si ca a fost cv eroare pe site de s-a permis sa se cumpere mai mult de o bucata.
    Si ca solutie mi-au zis ca imi trimit doar o consola si banii pt a 2 ii primesc inapoi pe cardul de pe care am cumparat, sau imi trimit doar 1 consola, si banii pt a 2 raman la ei, si la urmatorul stoc din ianuarie o sa am prioritate. Pe langa acestea, ofera si un voucher de 200 lei la accesorii/jocuri PS.

    Daca nu esti deacord cu nici una din cele 2 solutii, ei au dreptul sa anuleze orice comanda in termen de 24 de ore de la plata.. respectiv primesti banii inapoi , si nu primesti nici o consola.


    Pana la urma cred ca sunt mai multi in situatia in care au platit consola dar i-au anuntat ca e defapt o rezervare pentru urmatorul stoc, si ca sa faca sa fie bine, o sa ii sune pe toti care au cumparat mai mult de 1 consola, sa ii anunte ca o sa primeasca doar 1, iar celelalte o sa mearga la cei care au primit "o rezervare" in loc la consola.


    Dupa parerea mea e ok ce incearca sa faca ei acum, dar e si naspa pt cei care au vrut sa ia console si pt frati/surori/familie etc .

  7. #3047 SP
    Junior Member Kosto's Avatar
    Cineva din Timisoara ce are varianta digitala si vrea cu disk + diferenta de piata?

  8. #3048 SP
    Member VictusG's Avatar
    Quote Originally Posted by Kosto View Post
    Cineva din Timisoara ce are varianta digitala si vrea cu disk + diferenta de piata?
    De ce nu o ti cea cu disc ? pana la urma poti cumpara doar digital pe ea daca asa iti face placere

  9. #3049 SP
    Member jetssskii's Avatar
    Quote Originally Posted by Staticrzr View Post
    Comanda de pe 19 noiembrie se procesează la Flanco, probabil urmează stocuri acolo.
    ia arata frate ca se proceseaza, ca asa minti de o luna si nimic.

  10. #3050 SP
    Junior Member Kosto's Avatar
    Pentru ca mai fac si un 500 lei de buzunar pt jocuri, oricum nu am vrut-o pe asta

  11. #3051 SP
    Junior Member 4est's Avatar
    eu am 4000, asa ca m-ar ajuta 1457

    ---------- Post added 10-12-2020 at 18:35 ----------

    Quote Originally Posted by Leeroy View Post
    Am apucat sa comand si eu, multumesc lui @arfel pt. extensia de auto refresh, sa traiesti 1000 de ani !!

    Sunt dispus sa renunt la prioritatea de comanda de pe altex-MG; am prioritatea cu numarul 1457.

    Succes in continuare, ganduri bune !!
    Eu am 4000, deci m-ar ajuta 1457

  12. #3052 SP
    Junior Member radu963's Avatar
    Daca a cumparat cineva 2 sau mai multe console (Blue-Ray / Digital) si vrea sa se desparta de vreuna dintre ele sa stiti ca sunt aici sa va ajut si sa va fac despartirea mai usoara oferindu-va o suma de bani pentru ea (nu sunt in cautare de despartiri samsaresti de 3000-5000 lei).

  13. #3053 SP
    Member miculas10's Avatar
    Buna ziua oare are rost sa stam langa calculator va fi undeva pe stoc astazi...sau numa pierdem vremea

  14. #3054 SP
    Junior Member DaLord's Avatar
    Quote Originally Posted by radu963 View Post
    Daca a cumparat cineva 2 sau mai multe console (Blue-Ray / Digital) si vrea sa se desparta de vreuna dintre ele sa stiti ca sunt aici sa va ajut si sa va fac despartirea mai usoara oferindu-va o suma de bani pentru ea (nu sunt in cautare de despartiri samsaresti de 3000-5000 lei).
    poate eu, am dat comanda la emag si is 80 la digital la altex. vedem

    ---------- Post added 10-12-2020 at 18:51 ----------

    Quote Originally Posted by MagicPenguin View Post
    Mai suna o data bro... Nu poti sa stii...
    i-am mai intrebat o data si pe facebook astept raspuns, pana acum nu arata sa fie probleme. n-am fost contactat sa mi se spuna altceva...

  15. #3055 SP
    Junior Member Icyy's Avatar
    Quote Originally Posted by Kosto View Post
    Cineva din Timisoara ce are varianta digitala si vrea cu disk + diferenta de piata?
    eu sunt din timisoara si as vrea sa ti o cumpar.

  16. #3056 SP
    Junior Member postelnicuadi's Avatar
    Verificati comenzile la emag, am cunostinta cu comanda facuta la 15:17 si anulata fara nici un motiv, a vorbit la call center si nu apare motiv pentru anulare. Avea factura, garantie si mesaj sms cum ca comanda e pe drum... vai si amar

  17. #3057 SP
    Junior Member Atem's Avatar
    La fel si eu, anulată din senin, am sunat si le-am spus ca ne vedem în instanță daca dupa două confirmări telefonice care sunt înregistrate si sms in care mi se spune ca vine mâine mi se anulează din senin comanda..a dat la un superior si a rămas ca voi fi contactat mâine

  18. #3058 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by postelnicuadi View Post
    Verificati comenzile la emag, am cunostinta cu comanda facuta la 15:17 si anulata fara nici un motiv, a vorbit la call center si nu apare motiv pentru anulare. Avea factura, garantie si mesaj sms cum ca comanda e pe drum... vai si amar
    Asta ar fi chiar urat din partea lor...
    Protectia Consumatorului, neaparat.

  19. #3059 SP
    Junior Member stefan.theodor's Avatar
    Quote Originally Posted by GabiCutlac View Post
    Iar începeți cu ANPC? Banii aia nu sunt la Orange. Sunt doar blocați. O sa se deblocheze destul de repede zic eu. La fel am pățit, si eu am blocat banii la ei azi, nu vreau sa le iau apărarea, da prea va agitați.
    nu ii chiar asa, am sunat la banca si mi-a zis ca banii au fost luati deja, sigur nu au facut-o intentionat, dar faptu ca am platit ceva ce deja teoretic se stia ca nu mai exista pe stoc si nu am cum sa primesc, e greseala lor, pe care ar trebui sa si-o asume, nu ca vezi doamne in 3 zile lucratoare maxim iti dam banii inapoi

  20. #3060 SP
    Junior Member DaLord's Avatar
    Quote Originally Posted by Atem View Post
    La fel si eu, anulată din senin, am sunat si le-am spus ca ne vedem în instanță daca dupa două confirmări telefonice care sunt înregistrate si sms in care mi se spune ca vine mâine mi se anulează din senin comanda..a dat la un superior si a rămas ca voi fi contactat mâine
    ultimele 5 cifre din nr de comanda incepeau cu 43?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts