Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 164 of 404 FirstFirst ... 64 114 154 162 163 164 165 166 174 214 264 ... LastLast
Results 3,261 to 3,280 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #3261 SP
    Junior Member cnv23's Avatar
    Quote Originally Posted by allex1923 View Post
    Din moment ce nu ai reglat problemele cu stocul/ returul/ onorarea comenzilor cu alti clienti, nu poti iesi cu alt stoc, seriously now.
    Ce-mi spui tu, de exemplu, e ca la ora 15 poti sa-mi retii banii si sa-mi anulezi o comanda pe motiv ca nu aveai stoc si la 16:00 sa pui stoc nou si totul este ok.
    nu doresc sa iau apararea nimanui, dar incer sa va clarific cateva lucruri, pentru a va mai potoli ura, pe care o am si eu.
    1. Legat de returul banilor atunci cand in disperare am apasat toti next next next doar sa finalizam primii comanda am acceptat in acel moment niste termeni legati de politica magazinului, inclusiv posibilitatea aparitiei erorilor de stoc cauzate de traficul mult prea mare, etc si desigur returul banilor. Un termen de 3-5 zile lucratoare e mai mult decat decent, daca cautati pe alte siteuri o sa vedeti si pana la 30 de zile pentru a restituii banii, asa ca va inteleg supararea, dar in afara de rabdare nu aveti ce sa faceti
    2. Legat de stocuri la ora x vs ora y o posibilitate este aceea ca aceste stocuri le poate pune treptat pe site, in 2,3,4, 1000 de loturi intr-o zi pentru a isi pastra traficul pe site constant mare SAU poate ca in zile diferite respectiv joi/sambata au venit consolele pe stoc, poate nu toate au venit cu acelasi transport.

    In concluzie daca nu aveti confirmare de la ei ca aceasta comanda este confirmata/livrata sau ceva asemanator nu prea aveti cum sa castigati la ANPC nici macar bucuria de a primi amenda. Cred ca singurul lucru pe care il puteti face este sa puneti presiune ca la urmatorul lot de console sa aveti o orarecare prioritate, vezi altex, dar din nou nu au obligatia, doar un favor pentru nervi si timp pierdut

  2. #3262 SP
    Junior Member whisker's Avatar
    Quote Originally Posted by katan_10 View Post
    La mine tot aprobata apare,in schimb sub coamnda acum imi apare factura care a fost emisa astazi, asa ca sper sa primesc consola zilele astea.
    La mine nu apare

    ---------- Post added 14-12-2020 at 18:06 ----------

    Quote Originally Posted by stefan.theodor View Post
    arata-mi tu de unde pot sa comand ceva ce nu este in stoc. da se poate si se numeste pre-order, adica comand platesc si cand au in stoc livreaza. eu am platit si am ramas si fara bani inca si fara consola, in ideea in care ei au bagat stoc la 2 zile dupa. explica-mi te rog cum nu au zis nimic gresit
    Serverul e bombardat cu comenzi. Da, e un caz nefericit, mi s-a intamplat si mie. It's life. Asta nu inseamna ca au zis ceva gresit. Au in stoc x bucati, tu cand ai comandat nu a mai fost. Ai platit, dar nu a mai fost in stoc.
    Au bagat sambata iar in stoc. Tu nu ai fost pus pe waiting list, pentru ca nu au asa ceva. Nu au o persoana/persoane care sa gestioneze sau sa faca acest waiting list.

    Again, nu vad nimic gresit in ce ti-au spus. Absolut la fel fac 99.99% din retaileri.

  3. #3263 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Mai simplu ar fi fost ca Sony (România) sau PSStore să vândă exclusiv consolele până când pot alimenta stocurile magazinelor. Cumpăram consola de la Sony/PSStore și o primeam prin curier. Deschideau o listă de așteptare (dacă era cazul) și îi eliminau pe ”scalpers”. Probabil nu s-ar mai fi creat astfel de incidente jenante (Altex, Organge etc.). My 2 cents.

  4. #3264 SP
    Member codpin's Avatar
    Quote Originally Posted by Blackice343 View Post
    Mi-a venit si mie consola de la Emag, second PS5 secured!

    Gentlemen it was a pleasure working with you!

    Ne mai auzim pe forum!
    Cat de nasol sa fii incat sa lasi asemenea mesaje cand multi se plang ca nu au prins nici macar una? Mai ales in conditiile in care te laudai mai sus ca ai folosit boti pentru a cumpara...

  5. #3265 SP
    Junior Member andreics96's Avatar
    E mândru de el ca a folosit bot...

    Trimis de pe al meu SM-A715F folosind Tapatalk

  6. #3266 SP
    Junior Member 4est's Avatar
    meritul lui ca si-a folosit creierul pentru ceva ce noi n-am putut

    insa tot "meritul" lui este si ca se lauda cand ar trebui sa taca....

  7. #3267 SP
    Junior Member baddog's Avatar
    Am sunat acu 2 min la Emag sa intreb cand va mai fi pe stoc si mi-a zis clar ca anul aceste nu va mai intra in stoc numai in ianuarie

  8. #3268 SP
    Junior Member Blackice343's Avatar
    Am editat postarea, imi cer scuze nu am vrut sa va supar. Original comandasem 2 si vorbisem cu un baiat de aici sa primeasca consola secundara, dar eMagu a spus "une per client".

    Aveam postat in urma cu cateva zeci de pagini un tutorial cum poti sa automatizezi procesul de a face refresh si a baga in cos o consola pentru toata lumea dar postarea din pacate s-a pierdut.

    Din nou, imi pare rau daca v-am suparat.

  9. #3269 SP
    Junior Member DaMainG's Avatar
    Quote Originally Posted by Blackice343 View Post
    Am editat postarea, imi cer scuze nu am vrut sa va supar. Original comandasem 2 si vorbisem cu un baiat de aici sa primeasca consola secundara, dar eMagu a spus "une per client".

    Aveam postat in urma cu cateva zeci de pagini un tutorial cum poti sa automatizezi procesul de a face refresh si a baga in cos o consola pentru toata lumea dar postarea din pacate s-a pierdut.

    Din nou, imi pare rau daca v-am suparat.
    Mai poti posta inca o data tutorialul?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #3270 SP
    Junior Member allex1923's Avatar
    Quote Originally Posted by Blackice343 View Post
    Am editat postarea, imi cer scuze nu am vrut sa va supar. Original comandasem 2 si vorbisem cu un baiat de aici sa primeasca consola secundara, dar eMagu a spus "une per client".

    Aveam postat in urma cu cateva zeci de pagini un tutorial cum poti sa automatizezi procesul de a face refresh si a baga in cos o consola pentru toata lumea dar postarea din pacate s-a pierdut.

    Din nou, imi pare rau daca v-am suparat.
    Care a fost scopul postarii de fapt? No added value. Sa postezi faptul ca ai primit a doua consola folosind boti e de rahat.

  11. #3271 SP
    Junior Member Erines's Avatar
    Quote Originally Posted by Blackice343 View Post
    Am editat postarea, imi cer scuze nu am vrut sa va supar. Original comandasem 2 si vorbisem cu un baiat de aici sa primeasca consola secundara, dar eMagu a spus "une per client".

    Aveam postat in urma cu cateva zeci de pagini un tutorial cum poti sa automatizezi procesul de a face refresh si a baga in cos o consola pentru toata lumea dar postarea din pacate s-a pierdut.

    Din nou, imi pare rau daca v-am suparat.
    Eu ce sa mai zic ca sincer nu am jucat niciodata pe consola, numai pe PC.. si de asta imi doream PS5 (mai ales ca majoritatea jocurilor bune sunt pe PS din cate am vazut) *sad*

  12. #3272 SP
    Junior Member xargon's Avatar
    Quote Originally Posted by Blackice343 View Post
    Am editat postarea, imi cer scuze nu am vrut sa va supar. Original comandasem 2 si vorbisem cu un baiat de aici sa primeasca consola secundara, dar eMagu a spus "une per client".
    Ai vorbit cu un băiat ? Pune consola pe olx nu fii fraier. Alții în locul tău... O să regreți.


    Sent from my MI 9 using Tapatalk

  13. #3273 SP
    Member Giogio's Avatar
    Mor pe țărușii ăștia care susțin că le-au primit cadou și le-au băgat la prețuri de 5000 de lei pe OLX. Bișnițari, că termenul de resellers clar nu își are locul.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #3274 SP
    Junior Member l00natick's Avatar
    Pana la urma mai baga undeva console anul asta? Stie cineva ceva?

  15. #3275 SP
    Member Giogio's Avatar
    Quote Originally Posted by l00natick View Post
    Pana la urma mai baga undeva console anul asta? Stie cineva ceva?
    Nu cred. Din moment ce nu poți face nici măcar precomandă. Nici măcar pe Amazon sau alte state nu există stocuri. Sony nu au fost pregătiți sau nu au dat drumul la stocuri în toată lumea


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #3276 SP
    Junior Member katan_10's Avatar
    Am primit email de la Orange " Produsele din comanda ta cu numărul ........ din Magazinul Online Orange, referința internă ..........., au fost predate curierului și urmează să ajungă la tine în termen de 3-5 zile lucrătoare ". In contul online la status apare "in procesare la curier"

  17. #3277 SP
    Junior Member thomasapostol's Avatar
    Salut!

    O intrebare, daca am avut un cont PSN folosit acum 5 ani (cand nu era oficial in RO PSN), acum ca a ajuns si Playstaton oficial in Romania, trebuie sa fac alt cont? Sau pot continua cu acel cont si se face automat alocarea pentru Romania? Intreb pentru ca vreau sa achizitionez PS Plus si sa stiu pentru ce tara iau.

    Mersi!

  18. #3278 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Contul rămâne pe regiunea pe care a fost făcut, nu poți schimba. Daca vrei cont pe România, trebuie cont nou.
    Plusul trebuie sa fie pt tara pe care ai contul.

  19. #3279 SP
    Junior Member whisker's Avatar
    Quote Originally Posted by katan_10 View Post
    Am primit email de la Orange " Produsele din comanda ta cu numărul ........ din Magazinul Online Orange, referința internă ..........., au fost predate curierului și urmează să ajungă la tine în termen de 3-5 zile lucrătoare ". In contul online la status apare "in procesare la curier"
    La mine nu s-a schimbat nimic. Nici factura, nothing. I s-a mai actualizat cuiva?

  20. #3280 SP
    Junior Member danutdauna's Avatar
    Quote Originally Posted by whisker View Post
    La mine nu s-a schimbat nimic. Nici factura, nothing. I s-a mai actualizat cuiva?
    Da, mie, am ajuns sa am comanda in livrare. Comanda data pe 10 decembrie, vedeti in poza exact
    Attached Images Attached Images image_2020-12-15_114952.png

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts