Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 168 of 404 FirstFirst ... 68 118 158 166 167 168 169 170 178 218 268 ... LastLast
Results 3,341 to 3,360 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #3341 SP
    Junior Member cnv23's Avatar
    Quote Originally Posted by l00natick View Post
    Am trimis si eu mail catre Orange, Emag, Altex sa intreb cand mai ajung stocuri de ps5. Am primit si raspuns:

    Altex - anul asta nu
    Emag - vin in mod constant, daca adaugati produsul la favorite veti fi notificat cand produsul revine pe stoc.
    Orange- primim in fiecare saptamana, va recomandam sa verificati cat mai des pe site.

    Mie mi se pare practic imposibil sa nimeresti cele 2-3 minute din o saptamana cand apar consolele pe stoc......
    Poate flanco si evomag?

  2. #3342 SP
    Member bdevil's Avatar
    Am primit si eu azi consola comandata pe 12 Dec de la Orange. A venit cu garantie la New Distribution SRL si Sony Romania. Plata ramburs la livrare. Vad ca s-a updatat si statusul comenzii in contul Orange, în curs de livrare desi am primit-o deja.

  3. #3343 SP
    Junior Member petersagan's Avatar
    pentru cei din bucuresti, poate dati o fuga sa o vedeti/luati: https://www.olx.ro/oferta/consola-pl...tml#1fba886c96

  4. #3344 SP
    Junior Member thomasapostol's Avatar
    Quote Originally Posted by petersagan View Post
    pentru cei din bucuresti, poate dati o fuga sa o vedeti/luati: https://www.olx.ro/oferta/consola-pl...tml#1fba886c96
    Cu poza aceea sigur este o tranzactie in siguranta.

  5. #3345 SP
    Junior Member petersagan's Avatar
    Quote Originally Posted by thomasapostol View Post
    Cu poza aceea sigur este o tranzactie in siguranta.
    de ce nu e sigura daca te duci personal sa o vezi? te bate si iti fura banii?

  6. #3346 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Emag minte de ingheata apele. Atasez conversatia in care mi-au spus clar ca in opinia lor este normal sa NU primesc notificare pentru ca s-au dat prea repede. Nu prea inteleg cum vine asta, dar nu are rost sa discuti cu ei ca sunt aceiasi care cu cateva ore inainte sa trimita mail ca apare PS5 in stoc ziceau ca ei nu au informatii de la furnizor. In mintea mea intai trimiti notificari si dupa dai drumul la comenzi, nu invers.
    Attached Images Attached Images capture.png

  7. #3347 SP
    Junior Member ioolica's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Emag minte de ingheata apele. Atasez conversatia in care mi-au spus clar ca in opinia lor este normal sa NU primesc notificare pentru ca s-au dat prea repede. Nu prea inteleg cum vine asta, dar nu are rost sa discuti cu ei ca sunt aceiasi care cu cateva ore inainte sa trimita mail ca apare PS5 in stoc ziceau ca ei nu au informatii de la furnizor. In mintea mea intai trimiti notificari si dupa dai drumul la comenzi, nu invers.
    lasa ca ieri cand au bagat cei de la Mobistore sau cum draci le zice la pretul de 6500, imediat am primit notificare

  8. #3348 SP
    Member bdevil's Avatar
    Nici la mine nu a venit notificare atunci cand au fost pe stoc... dar nici la Orange nu am primit notificare, si acolo au fost cu minutele pe stoc. Evident ca sunt varza tehnic din acest punct de vedere.

  9. #3349 SP
    Member xenocid's Avatar
    Quote Originally Posted by bdevil View Post
    ... dar nici la Orange nu am primit notificare, si acolo au fost cu minutele pe stoc. Evident ca sunt varza tehnic din acest punct de vedere.
    Idem! Și am și indicat că vreau să fiu anunțat pe SMS.

  10. #3350 SP
    Member Remediu's Avatar
    La mine nu a venit notificare saptamanile trecute cand au dost stockuri, dar am primit notificare ieri de la emag ca au ps4 la 6000 lei. Asta desi aveam la favorite consola vanduta de emag la 2500 lei si nu vanduta de magazin partener.
    Ce janghine au ajuns si emag.

    Sent from my IN2013 using Tapatalk

  11. #3351 SP
    Junior Member cnv23's Avatar
    Quote Originally Posted by Remediu View Post
    La mine nu a venit notificare saptamanile trecute cand au dost stockuri, dar am primit notificare ieri de la emag ca au ps4 la 6000 lei. Asta desi aveam la favorite consola vanduta de emag la 2500 lei si nu vanduta de magazin partener.
    Ce janghine au ajuns si emag.

    Sent from my IN2013 using Tapatalk
    Pe cuvantul meu daca va inteleg faza asta cu notificarile. O repet, chiar daca primeai notificare ca este in stoc iti lua minim 30s - 1min sa accesezi linkul, oricum mult prea tarziu pentru a putea cumpara. Ai primit notificare la cel de 6000 lei pentru ca a stat multe minute pe site si atunci automatizarea a avut timp sa trimita la toata lumea. La orange nu au fost minute bune, ci minut si acolo. Cine a comandat mai tarziu a fost anulata comanda...

  12. #3352 SP
    Junior Member dragomir80's Avatar
    În Franța s-au vândut deja 107000, deci peste 100 mii de PS5...la noi nici macar 3% din această cifră...ne mai si scot ochii cu câteva bucăți

  13. #3353 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by cnv23 View Post
    Pe cuvantul meu daca va inteleg faza asta cu notificarile. O repet, chiar daca primeai notificare ca este in stoc iti lua minim 30s - 1min sa accesezi linkul, oricum mult prea tarziu pentru a putea cumpara. Ai primit notificare la cel de 6000 lei pentru ca a stat multe minute pe site si atunci automatizarea a avut timp sa trimita la toata lumea. La orange nu au fost minute bune, ci minut si acolo. Cine a comandat mai tarziu a fost anulata comanda...
    Ce nu intelegi? Nu apare in stoc ca prin minune si ia serverul prin surprindere. Este un proces pur deterministic.

    Logica ar trebui sa fie asa: daca va fi in stoc peste N minute -> trimite notificare acum.
    In momentul de fata ei au ceea ce se numeste design flaw, pentru ca e asa: daca e in stoc acum -> trimite notificare peste N minute.
    Chiar nu e rocket science.

  14. #3354 SP
    Junior Member babone22's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Ce nu intelegi? Nu apare in stoc ca prin minune si ia serverul prin surprindere. Este un proces pur deterministic.

    Logica ar trebui sa fie asa: daca va fi in stoc peste N minute -> trimite notificare acum.
    In momentul de fata ei au ceea ce se numeste design flaw, pentru ca e asa: daca e in stoc acum -> trimite notificare peste N minute.
    Chiar nu e rocket science.
    Și dacă ar fi sa trimită notificare acum desi va fi în stoc peste 5 minute, se va plânge lumea ca a intrat acum repede și nu era în stoc .
    Eu unul cred ca aștept până-n Martie / Aprilie când va fi stock destul, mă mai uit așa din zbor poate prind ceva dar la ce nivel de cerere exista slabe șanse.

  15. #3355 SP
    Junior Member whisker's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Ce nu intelegi? Nu apare in stoc ca prin minune si ia serverul prin surprindere. Este un proces pur deterministic.

    Logica ar trebui sa fie asa: daca va fi in stoc peste N minute -> trimite notificare acum.
    In momentul de fata ei au ceea ce se numeste design flaw, pentru ca e asa: daca e in stoc acum -> trimite notificare peste N minute.
    Chiar nu e rocket science.
    Da, sa le spunem botilor din timp cand incepe sa fie in stoc.

  16. #3356 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Esti foarte amuzant daca tu chiar crezi ca botii aia nu verifica site-ul 24h pe zi. E chiar invers, daca anunti ora au si oamenii de rand care nu pot sta sa dea refresh la fiecare secunda toata ziua sansa sa prinda una.

  17. #3357 SP
    Member Remediu's Avatar
    Quote Originally Posted by cnv23 View Post
    Pe cuvantul meu daca va inteleg faza asta cu notificarile. O repet, chiar daca primeai notificare ca este in stoc iti lua minim 30s - 1min sa accesezi linkul, oricum mult prea tarziu pentru a putea cumpara. Ai primit notificare la cel de 6000 lei pentru ca a stat multe minute pe site si atunci automatizarea a avut timp sa trimita la toata lumea. La orange nu au fost minute bune, ci minut si acolo. Cine a comandat mai tarziu a fost anulata comanda...
    Tu nu pricepi, se pare. Nu ca aveam nevoie de botificare, ma refeream la penibilitatea emag. Trebuia sa citesti mai atent.

    Sent from my IN2013 using Tapatalk

  18. #3358 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Quote Originally Posted by petersagan View Post
    pentru cei din bucuresti, poate dati o fuga sa o vedeti/luati: https://www.olx.ro/oferta/consola-pl...tml#1fba886c96
    Quote Originally Posted by petersagan View Post
    de ce nu e sigura daca te duci personal sa o vezi? te bate si iti fura banii?
    La 1800 lei sigur te bate si iti cere sa mai pui 3200 de lei Nici daca nu vrea tot e obligat de pret.

  19. #3359 SP
    Member smits's Avatar
    Singurul loc unde a fost primit notificare in ro ca a fost pe stoc a fost pe 19 noiembrie de la flanco.

  20. #3360 SP
    Junior Member Sergiu26's Avatar
    Quote Originally Posted by Remediu View Post
    La mine nu a venit notificare saptamanile trecute cand au dost stockuri, dar am primit notificare ieri de la emag ca au ps4 la 6000 lei. Asta desi aveam la favorite consola vanduta de emag la 2500 lei si nu vanduta de magazin partener.
    Ce janghine au ajuns si emag.

    Sent from my IN2013 using Tapatalk
    Tu vrei notificare pentru ceva ce s-a vandut in 30 de secunde? Nu crezi ca exagerezi? Nici daca stateai cu F5 refresh sa comanzi consola nu reuseai sa o prinzi....unii n-au logica ori le place sa se planga de la orice

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts