Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 169 of 404 FirstFirst ... 69 119 159 167 168 169 170 171 179 219 269 ... LastLast
Results 3,361 to 3,380 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #3361 SP
    Member Remediu's Avatar
    Tu intelegi ce am scris? Nu am primit notificare pt consola vanduta de emag cu 2500 lei pe care o aveam in cos (si e justificat ca in timp asa scurt sa nu primesti notificare), dar am primit pt consola vanduta de mobistore cu 60jde milioane, desi NU o aveam la favorite. Practic, emag mi-a bagat alt produs pa favorite ca sa mi-l bage pe gat.

    Sent from my IN2013 using Tapatalk

  2. #3362 SP
    Junior Member whisker's Avatar
    Conspiratia 5G. Remediu, tu nu-ti faci vaccin de covid, nu?

  3. #3363 SP
    Member Remediu's Avatar
    Nu vad legatura.
    Nu fiti penali cu dume din astea la moda. Fiti mai putin penibili.


    Sent from my IN2013 using Tapatalk

  4. #3364 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Nu are importanta cine iti apărea tie pe pagina ca il vinde cand l-ai pus la favorite. Aplicația iti dă notificare indiferent ce seller a pus la vânzare produsul respectiv daca acesta apuca sa stea suficient in stoc.

  5. #3365 SP
    Member Remediu's Avatar
    Doar acum au venit notificarile despre produsul la 6000 lei. Datile trecute nu.
    Oricum, nu stiu ce vreti sa demonstrati pana la urma.
    Eu zic sa se spele pe cap emag cu toti ratatii care le folosesc platforma de vanzare.

    Sent from my IN2013 using Tapatalk

  6. #3366 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Pai acum au venit notificările pt ca a apucat să stea suficient timp in stoc produsul respectiv ca sistemul lor de rahat sa-si dea seama ca trebuie trimise. Nu încerc sa demonstrez nimic, ziceam doar ca există o explicație.

  7. #3367 SP
    Junior Member l00natick's Avatar
    Oricum e jenant pt emag ca le permit sa faca asa ceva.

  8. #3368 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Ideea e ca nu te ajuta cu nimic notificarea aia, fie ca vine sau nu vine. Penibil e cum emag insista sa te folosesti de notificare ca sa prinzi consola.

    Banuiesc ca notificarea teoretic se face imediat ce produsul apare pe stoc. Ok ptr un produs care sta cel putin cateva ore in stoc, dar ptr unu care sta cateva minute nu ai ce sa faci cu ea. Pana iti apare se duce stocul.

  9. #3369 SP
    Junior Member Mayhem4401's Avatar
    https://www.facebook.com/marketplace...code=undefined

    Ce parere aveti, sa fie teapa? Mi se pare super sketchy faptul ca e sub pretul pietei...
    Am vorbit cu omul, a ramas sa ma intalnesc astazi cu el sa vad ce si cum, dar parca nu m-as plimba degeaba (posibil sa imi si iau un shank intre coaste si sa raman fara bani ) )

  10. #3370 SP
    Junior Member Staticrzr's Avatar
    daca dai click pe numele lui, baiatu ala vinde in Timisoara, Craiova, Cluj si Bucuresti. PS5uri la 2400 ron. Pare putin fake.

  11. #3371 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Puțin fake? Are 5 anunțuri in 5 zone diferite cu 10 poze făcute in 7 camere diferite...

  12. #3372 SP
    Junior Member andrei_ghi's Avatar
    Quote Originally Posted by Mayhem4401 View Post
    https://www.facebook.com/marketplace...code=undefined

    Ce parere aveti, sa fie teapa? Mi se pare super sketchy faptul ca e sub pretul pietei...
    Am vorbit cu omul, a ramas sa ma intalnesc astazi cu el sa vad ce si cum, dar parca nu m-as plimba degeaba (posibil sa imi si iau un shank intre coaste si sa raman fara bani ) )
    Cam dubios, mai ales ca are anunturi in vreo 4 orase din Romania.... L-a mai contactat cineva?

  13. #3373 SP
    Member codpin's Avatar
    Avand in vedere disperarea cu care se cauta consola in perioada asta, chiar daca ar fi primit cineva consola si nu are ce face cu ea si e disperat cu banii, o vinde in secunda doi si daca pune 500 lei peste.

    Asa ca astfel de anunturi cu pret sub pretul din magazin sunt fake din pmdv. Acum fiecare face ce vrea cu timpul lui dar eu nu m-as deranja pt asa ceva.

  14. #3374 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Ar tb sa fie o chestie de bun simt in capul oricaruia ca daca arata sketchy, miroase sketchy, se aude sketcky, se simte sketchy atunci e a duck. Daca ti se pare sketchy, prea bun sa fie adevarat, e sketchy.

    Vedeti ca sunt niste scamuri acum pe olx (am citit nu stiu first hand), cand iti trimit un link sa le platesti prin el.

  15. #3375 SP
    Junior Member Mayhem4401's Avatar
    Quote Originally Posted by JohnConstantine View Post
    Ar tb sa fie o chestie de bun simt in capul oricaruia ca daca arata sketchy, miroase sketchy, se aude sketcky, se simte sketchy atunci e a duck. Daca ti se pare sketchy, prea bun sa fie adevarat, e sketchy.

    Vedeti ca sunt niste scamuri acum pe olx (am citit nu stiu first hand), cand iti trimit un link sa le platesti prin el.
    Eu doar am vrut sa vad ce parere aveti si voi pe-aici, poate a mai avut careva tangente cu el, vazusem ca are si mai multe anunturi nu doar unul singur...mie clar mi se pare 99,9% fake, dar in ziua de azi nici nu mai stii sincer la ce sa te astepti, cel putin asa consider eu...no need to pull the smartass card...

    Plus ca sunt 100% sigur ca nimeni nu pune botul la intrat pe link-uri dubioase si sa faca plata in avans pentru un produs vandut de o persoana fizica...

  16. #3376 SP
    Junior Member wasea's Avatar
    Daca anuntul de mai sus e sketchy, ce mai ziceti de asta:
    https://www.olx.ro/oferta/vand-ps-5-...tml#c5afb84ac6

  17. #3377 SP
    Member Giogio's Avatar
    Dacă produsul este sigilat vă întâlniți undeva, în centru și desigilați pachetul , în mașină voastră, un prieten după voi etc. Nu mai face nimeni tâlhării la drumul mare să fim sinceri. S-au dus vremurile de smardoială. Acum te fură inteligent dacă e vorba de așa ceva. Eu aș zice că nu e problemă. Am vândut și cumpărat atâtea de pe OLX.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #3378 SP
    Junior Member ioolica's Avatar
    Quote Originally Posted by andrei_ghi View Post
    Cam dubios, mai ales ca are anunturi in vreo 4 orase din Romania.... L-a mai contactat cineva?
    i-am scris eu ieri pentru ca imi aparuse anunt pe Bucuresti, si am zis ca ma duc si il ridic direct. apoi mi-a zis ca de fapt e din Galati si ca trimite in tara doar cu avans, apoi am cautat mai bine si am gasit inca vreo doua anunturi identice prin alte orase. deci e "pe bune" clar
    daca e cineva din Galati, incercati poate aveti noroc, desi ma indoiesc

  19. #3379 SP
    Junior Member Dakata's Avatar
    Ideea este foarte simpla: Oricine il suna el se afla in alt oras si trimite numai prin curier dar cu plata curierului inainte. Se practica hotia asta de cativa ani si prostii inca pica in plasa.

  20. #3380 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Pai e simplu. Daca zice ca e in Galati, ii spuneti ca aveti un prieten in Galati sa se intalneasca si preia el „coletul”. Sa vedem ce zice. Avem prieteni in toata tara.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts