Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 208 of 404 FirstFirst ... 108 158 198 206 207 208 209 210 218 258 308 ... LastLast
Results 4,141 to 4,160 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #4141 SP
    Junior Member brocu's Avatar
    Unii au ps5 si pt giveawayuri si noi ne chinuim sa cumparam unu cu bani

  2. #4142 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Desi pare primitiv si chiar eu am spus ca este o metoda primitiva mai ales acum in pandemie, singura solutie reala care ar fi functionat in cazul PS5/XSX ar fi fost in-store purchase ca in US, cu limita de 1 unitate/persoana/ID.

    Faceai rezervare online frumos (max 1 consola/rezervare), te duceai cu masca si pastrai distanta de 2m cu buletinul in mana si ridicai consola.

    Altfel, nu se pot evita scalperii. Nu sta nici un magazin sa investeasca bani si resurse sa faca anti-scalper software, ei vor banii pe produs si atat.

  3. #4143 SP
    Junior Member Cavernus26's Avatar
    Ai vazut ce a fost pana si in Japonia , o tara mult mai civilizata decat multe altele , mai ales decat Romania , si acolo s-au omorat pe cateva console dar la noi ...

  4. #4144 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Nu înțeleg de ce ai dat US ca exemplu, cand acolo au luat scalperii cateva mii de console dintr-o lovitură. Si nu o dată, de mai multe ori.

  5. #4145 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by GabiCutlac View Post
    Nu înțeleg de ce ai dat US ca exemplu, cand acolo au luat scalperii cateva mii de console dintr-o lovitură. Si nu o dată, de mai multe ori.
    Au luat de pe internet, corect?
    Ce legatura are ca magazinele lor au vandut si online cu exemplul dat de mine? Era un exemplu separat de online, functional si care ar fi putut fi folosit exclusiv.

    Ca au ales sa vanda si online e treaba lor, dar daca magazinul X impune politica de in-store purchase in baza unui ID/persoana, nu mai are nici un scalper ce sa faca.

  6. #4146 SP
    Junior Member Leviathan's Avatar
    Iar a aparut consola la 6000 de la partener pe Emag...

  7. #4147 SP
    Junior Member Cavernus26's Avatar
    Nu inteleg ce pana mea fac aia de la WANDER care tot pun , si ce e cu vrajeala asta de tot apre stocu lor ba de "ultimul produs ramas" "ultimele 3 produse" cine pana mea ii crede si cine pana mea ar cumpara de al ei la 6000

  8. #4148 SP
    Member papichullooo's Avatar
    Quote Originally Posted by Cavernus26 View Post
    Nu inteleg ce pana mea fac aia de la WANDER care tot pun , si ce e cu vrajeala asta de tot apre stocu lor ba de "ultimul produs ramas" "ultimele 3 produse" cine pana mea ii crede si cine pana mea ar cumpara de al ei la 6000
    Sunt cumpărate de oameni care vor să le dea teapa, nu le ridică, dau adrese greșite, etc...de asta au mereu.3 buc


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #4149 SP
    Junior Member burceadi's Avatar
    [QUOTE=papichullooo;1511663]Sunt cumpărate de oameni care vor să le dea teapa, nu le ridică, dau adrese greșite, etc...de asta au mereu.3 buc

    Genial )

  10. #4150 SP
    Member papichullooo's Avatar
    [QUOTE=burceadi;1511664]
    Quote Originally Posted by papichullooo View Post
    Sunt cumpărate de oameni care vor să le dea teapa, nu le ridică, dau adrese greșite, etc...de asta au mereu.3 buc

    Genial )
    Sunt pe alte forumuri mulți care spun că fac asta, să se răzbune pe ei ), îi înțeleg cumva.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #4151 SP
    Member gompo's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander RO View Post
    Au luat de pe internet, corect?
    Ce legatura are ca magazinele lor au vandut si online cu exemplul dat de mine? Era un exemplu separat de online, functional si care ar fi putut fi folosit exclusiv.

    Ca au ales sa vanda si online e treaba lor, dar daca magazinul X impune politica de in-store purchase in baza unui ID/persoana, nu mai are nici un scalper ce sa faca.
    Sony a impus clar vanzarea exclusiv online a consolelor ps5, pentru a evita aglomerarile in pandemie.
    Toate magazinele aprovizionate prin canale oficiale vand consolele doar online. Ca isi mai permit unii cate o aroganta (vezi Flanco la noi), astea sunt exceptii nesemnificative.
    Chiar daca unele magazine din State ofera si curbside pick-up, acea "rezervare" tot online se face, in limita stocului, pe principiul "primul venit, primul servit", deci tot cu avantaje pentru boti si add-ons. Faptul ca trebuie prezentat driver licence la momentul ridicarii consolei nu este o problema majora. Cine are skill-urile necesare ca sa prinda mai multe console sigur poate sa-si faca mai multe conturi pe nume reale de rude, amici, prietene etc si sa-i trimita pe aia sa ridice consolele.
    Ca o parere personala, cel putin la noi, in Romanica, marea majoritate a consolelor care se vand mai scump pe Oleics si alte siteuri de vanzari, nu sunt vandute de scalperi, ci de Gigei oarecare care au avut bafta sa prinda o consola fie la tombola Altex, fie au fost pe faza pe alte site-uri, si cand s-au vazut cu consola acasa, au decis sa o vanda la pret dublu si sa o cumpere din nou in cateva luni, practic in schimbul asteptarii obtinand consola gratis sau cu o reducere substantiala.

  12. #4152 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by gompo View Post
    acea "rezervare" tot online se face, in limita stocului, pe principiul "primul venit, primul servit", deci tot cu avantaje pentru boti si add-ons.
    Ai dreptate, dar daca se impunea limita de 1 consola/persoana fizica, se limita foarte mult. Scalperul isi poate creea 50 de conturi dar tot om ramane, tot un singur ID are.
    Una e sa rezerve 20 de scalperi 20 de console si sa le ridice personal cu buletinul si alta e sa ii lase sa cumpere cate 30/persoana/account => 20 scalperi - 600 de console cu livrare.

    In fine, se puteau face lucrurile mai bine.

  13. #4153 SP
    Junior Member Cavernus26's Avatar
    Imi vine sa cedez si sa imi iau un series X de pe OLX dar am bagat deja multi bani pe ps4 in PSN , nu stiucat de mult as regreta daca as merge pe series X

  14. #4154 SP
    Member gompo's Avatar
    Si de ce nu mai poti ramane tot pe ps4 pentru o vreme, pana gasesti ps5?

  15. #4155 SP
    Junior Member AndreiN's Avatar
    [QUOTE=papichullooo;1511665]
    Quote Originally Posted by burceadi View Post

    Sunt pe alte forumuri mulți care spun că fac asta, să se răzbune pe ei ), îi înțeleg cumva.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Din partea mea sa se razbune, daca ajunge si o firma sa faca mizerii din astea, adica pe bune acuma? nici firma nu are ce manca? si sarakie si toate alea?

  16. #4156 SP
    Junior Member Leviathan's Avatar
    Am scapat eu de cele de la WANNDER, am facut doua conturi rapid pe temporary mail sa le scot de pe stoc

  17. #4157 SP
    Junior Member burceadi's Avatar
    Quote Originally Posted by Leviathan View Post
    Am scapat eu de cele de la WANNDER, am facut doua conturi rapid pe temporary mail sa le scot de pe stoc
    de aia au disparut acum? Good job. avem 2 zile de liniste

  18. #4158 SP
    Junior Member Leviathan's Avatar
    Quote Originally Posted by burceadi View Post
    de aia au disparut acum? Good job. avem 2 zile de liniste
    Da, daca mai apar puteti intra pe incognito, dureaza maxim 1 minut sa dai o comanda cu un temporary mail si ridicare din easybox

  19. #4159 SP
    Junior Member AndreiN's Avatar
    Quote Originally Posted by Leviathan View Post
    Am scapat eu de cele de la WANNDER, am facut doua conturi rapid pe temporary mail sa le scot de pe stoc
    Not all heroes wear capes

  20. #4160 SP
    Junior Member Rayce's Avatar
    Quote Originally Posted by Leviathan View Post
    Am scapat eu de cele de la WANNDER, am facut doua conturi rapid pe temporary mail sa le scot de pe stoc
    A heroic deed indeed, good sir! GG

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts