Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 232 of 404 FirstFirst ... 132 182 222 230 231 232 233 234 242 282 332 ... LastLast
Results 4,621 to 4,640 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #4621 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Interesanta perioada traim...
    Pe langa "scalperi", se pare ca mai avem parte si de bataia de joc a retailerilor care se joaca cu noi de-a "uite consola, nu e consola" conditionand comenzile de plata in avans cu cardul... cel putin interesant, ca sa nu spun mai multe.


    Pe de alta parte, "marele retailer" Emag, ce face? Altex vad ca inca aduce in transe, pe cand astia... sunt morti, se transforma usor in usor in OLX si din magazinul lor propriu imi mai vand doar chiloti?!

  2. #4622 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Incearca sa atasezi imaginea cu sistemul de atasament al forumului.

    Dar daca te referi la campul obligatoriu cu "Dovada adresarii operatorului economic*" acolo poti spune ce am zis mai sus - i-ai contactat telefonic sau pe chat si au zis ca e ok, ca vine, ca bla bla.

    @JohnnyUSA - nu e chiar asa usor. Alocarile se fac oficial de catre Sony Romania. Altex primeste mereu mai multe pentru ca e vorba de 2 firme (Altex si MG) iar eMag are prostul obicei ca si daca are 500 de bucati, sa bage in transe fff mici, de 30-50 de console, total random pe site, care cel mai probabil sunt prinse de scalperi (e clar ca cine se ocupa de dept gaming, nu are nicio treaba si nu se pricepe).

    Dar in orice caz, nu tine de comerciant, cat de distribuitor, daca aloca sau nu unui comerciant, un numar de unitati.

  3. #4623 SP
    Junior Member burceadi's Avatar
    acum...ma bate chatul, scuze
    Attached Images Attached Images screenshot-2021-02-23-10.24.32.png

  4. #4624 SP
    Member miculas10's Avatar
    Din 2 comanda 1 și anulat acuma o ora a fost sunat fratele meu...a fost eroare pe site etc și este scris pe lista ca data viitoare o sa fie sunat când spre Iara pe stoc, un fel de avantaj , am rămas eu adică comanda mea dar cred ca și asta șa fie anulat..dar atunci o sa trimit și eu un reclamații.

  5. #4625 SP
    Junior Member burceadi's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Incearca sa atasezi imaginea cu sistemul de atasament al forumului.

    Dar daca te referi la campul obligatoriu cu "Dovada adresarii operatorului economic*" acolo poti spune ce am zis mai sus - i-ai contactat telefonic sau pe chat si au zis ca e ok, ca vine, ca bla bla.
    Mersi Razvan, am reusit. Eu am trecut prin experiente cu ANPC si m-au intrebat daca am luat legatura cu operatorul pentru a remedia problema intai si ca daca nu gasesc o solutie pe cale amiabila, sa ma intorc la ei. Poate doar eu am patit asa cine stie. Oricum va incurajez sa incepeti demersurile necesare.

  6. #4626 SP
    Member jetssskii's Avatar
    E ca si cum v-ati inscris la tombola la altex si ati pierdut Vi se retunreaza banii si va suna ei

  7. #4627 SP
    Junior Member ionitagelu's Avatar
    Quote Originally Posted by miculas10 View Post
    Din 2 comanda 1 și anulat acuma o ora a fost sunat fratele meu...a fost eroare pe site etc și este scris pe lista ca data viitoare o sa fie sunat când spre Iara pe stoc, un fel de avantaj , am rămas eu adică comanda mea dar cred ca și asta șa fie anulat..dar atunci o sa trimit și eu un reclamații.
    Se pare ca toate vor fi anulate. Nu au avut stoc ... sau nu au vrut sa aiba ...

  8. #4628 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Daca nu au avut stoc, de ce le-au pus la vanzare?

  9. #4629 SP
    Junior Member dragos2804's Avatar
    Ieri m au sunat cei de la Orange cum am spus intr un post anterior, azi am discutat cu ei prin platforma orange si am aflat ca este anulata...deci sunati si vorbiti si vedeti daca e anulata si comanda voastra...auzi ca baga banii pana maine

  10. #4630 SP
    Junior Member Razvy01's Avatar
    Salutare.
    Numar 1333 pe lista de asteptare la Altex. Am fost sunat acum 2 minute. Se pare ca suna si astazi.

  11. #4631 SP
    Junior Member ionitagelu's Avatar
    Quote Originally Posted by dragos2804 View Post
    Ieri m au sunat cei de la Orange cum am spus intr un post anterior, azi am discutat cu ei prin platforma orange si am aflat ca este anulata...deci sunati si vorbiti si vedeti daca e anulata si comanda voastra...auzi ca baga banii pana maine
    Eu am intrebat si mi s-a raspuns ca absolut toate comenzile din 19.02 si 20.02 vor fi anulate.

  12. #4632 SP
    Junior Member Hunteru's Avatar
    Salut,

    Si eu am fost sunat azi (10:17) si aveam prioritatea numarul 2128 (MG).

    Nu stiu daca le proceseaza in ordine, dar e clar ca a venit un "val" mai mare in stoc.

  13. #4633 SP
    Junior Member deletu's Avatar
    am fost sunat azi de la orange, eroare tehnica bla bla. aparent nu au avut nimic pe stoc.

  14. #4634 SP
    Junior Member DarkPheonix's Avatar
    Am fost sunat si eu azi de Altex pe la 10, numarul 943.

  15. #4635 SP
    Member flaviud's Avatar
    Deci nu are nici o logica ordinea in care suna...mai astept, desi eu am sub 900 nr de ordine...

  16. #4636 SP
    Junior Member Haiducu's Avatar
    Am fost si eu sunat acum de la orange. Confirm ce a zis colegul ca toate comenzile vor fi anulate. Dupa ce s-a intamplat mi s-a oferit posibilitatea sa fiu trecut pe o lista de asteptare si voi si sunat cand ajung la ei console, inainte sa fie puse pe site, ca sa vada daca mai sunt interesat de oferta. Nu stiu insa daca e un nur de ordine (cum e cu tombola de la altex). Au oferit si un voucher de 10% reducere la accesorii ps . Banii au zis ca vor fi returnati in 1-2 zile lucrătoare.

  17. #4637 SP
    Member flaviud's Avatar
    Acum am fost sunat si eu de cei de la Altex, deci care mai sunteti cu nr mici de ordine, se pare ca suna aleator

  18. #4638 SP
    Banned bpoearth's Avatar
    am fost si eu sunat de un reprezentant magazin online orange sa mi spuna ca este anulata . dupa 4 zile si dupa ce tipa de ieri cand am sunat mi a confirmat ca, citez: “comanda va fi livrata, stati fara grija”. le fac si eu reclamatie acum, plus ca i am zis lu ala de azi ca nu vr niciun ban, sa mi trimita consola si i am inchis. sa fie sanatosi, sa cumpere console de pe olx sigilate si sa ne onoreze comenzile! eroare tehnica doua zile la rand cand Romania a primit stoc de ps5? ba ma lasi cu vrajeala asta . pace lor

  19. #4639 SP
    Junior Member bursuk2007's Avatar
    Gata, asta a fost, ma duc sa cumpar de pe olx cu 4000 si aia e. Oricum un PC cu RTX 2060 -ish e mult mai scump de atat.

  20. #4640 SP
    Junior Member deletu's Avatar
    eu am incuiat-o cand am rugat sa imi explice cum functioneaza lista de asteptare tinand cont ca de sambata ambele variante de PS5 pe site-ul orange sunt cu "nu mai revine pe stoc".

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts