Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 238 of 404 FirstFirst ... 138 188 228 236 237 238 239 240 248 288 338 ... LastLast
Results 4,741 to 4,760 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #4741 SP
    Banned bpoearth's Avatar
    Quote Originally Posted by lucicleric View Post
    Offtopic, nu inteleg de ce sunteti indignati de pretul unui ps5 pe la emag sau mai stiu eu, placile video abia iesite nu le vedeti? o placa video la 2000 de lei e 3-4 mii....nu mai zic de restul. Asta e piata, cererea foarte mare si disponibilitate ioc. Si vorba ceea e pretul asta in toata lumea , desi toata lumea stie ca nu e pretul real.
    Poate ar trebui sa ne mai linistim putin, treaba fiecaruia daca face specula sau nu...desi un ps5 nu e un produs vital.....Mai marii giganti din lumea asta fac ce vor cu pretul, dar ne conformam ca nu avem unde plange.
    Nu sunt speculant, nu am 10 console, doar una pe care sincer nu am ce sa ma joc, dar e bine sa fie acolo....pana una alta mai relax ca daca ardea, ati fi cumparat de la asa zisii speculanti de pe olx.
    pai du-te tu si cumpara-le atunci, sa se dea stocurile astea de PS5 si sa prindem si noi la pret normal atunci daca nu intelegi de ce suntem indignati

  2. #4742 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu nu inteleg un lucru. Voi tot sunteti suparati pe scalpers, cand vina 100% e doar a lui Sony, inclusiv Sony romania care refuza in continuare sa dea o declaratie oficiala, care accepta bataile de joc pe care le fac vanzatorii si care nu aloca stoc tuturor comerciantilor ci doar preferential, acolo unde ar fi trebuit sa intrerupa orice colaborare de la inceput.

    Dar probabil asa este cand ai relatii atat de mari, de-ti permiti sa acaparezi orice fel de stoc.

  3. #4743 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Ei, uite, aici nu sunt de acord cu tine. De ce este vina alora de la Sony? Poti detalia? Vreau sa inteleg rationamentul.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #4744 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Vina e 100% a celor care cumpără la suprapreț. Legea cerere-oferta e valabilă inca din preistoric, dar oamenii încă fac fata de surprised pikachu când li se întâmplă lor.
    Sony ar fi trebuit să crească prețul (ei personal, nu distribuitorii) până când se echilibra cererea și oferta. Acum sunt poate 20 de milioane de oameni care vor cele 4 milioane de console la $500, dar numai 4 milioane din ei ar vrea consola la $1500. Nu e rocket science, asa ar fi eliminat și scalperii.

  5. #4745 SP
    Junior Member Phorkias's Avatar
    Quote Originally Posted by JohnnyUSA View Post
    Ei, uite, aici nu sunt de acord cu tine. De ce este vina alora de la Sony? Poti detalia? Vreau sa inteleg rationamentul.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    > inclusiv Sony romania care refuza in continuare sa dea o declaratie oficiala, care accepta bataile de joc pe care le fac vanzatorii si care nu aloca stoc tuturor comerciantilor ci doar preferential, acolo unde ar fi trebuit sa intrerupa orice colaborare de la inceput.

    Daca si-ar da Sony interesul am avea mai putin Wander si Quickmobile...

  6. #4746 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Quote Originally Posted by bpoearth View Post
    pai du-te tu si cumpara-le atunci, sa se dea stocurile astea de PS5 si sa prindem si noi la pret normal atunci daca nu intelegi de ce suntem indignati
    Pey si chiar daca s-ar da stocurile actuale, pretul nu o sa scada pana cand nu se reglementeaza situatia....eu zic ca nici anul asta nu vor fi console, oricat de increzatori sunt ei....singura chestie care sa zic ca m-ar afecta direct e daca ar schimba datele de lansare pentru jocuri din cauza numarului mic de console, care oricum este imens, chiar daca nu oricine are un ps5 in casa.
    Daca as avea bani sa investesc m-as baga sa fiu "samsar" ca sigur ies pe plus, dar nu am nici fonduri si nici magazin sa fac treaba asta.

  7. #4747 SP
    Junior Member Area51's Avatar
    Nici nu stiti voi cati "scaplers" sunt chiar si aici pe forum, si se hranesc cu frustrarile noastre.
    Unii cumparatori "legit", "gameri" cum si-ar zice ei, PS fanboys, chiar si-au vandut consola sigilata, sau dupa ce au jucat Astro cateva ore, la un pret mai mare, tocmai pentru a face un mic profit si sa isi cumpere mai incolo din nou la pretul pietei. Cunosc cazuri..
    Asa e, e cerere si oferta, vorba din strabuni: "prost nu e ala care cere, ci ala care da" ...

    Eu zic sa asteptam cuminti sa vina stocurile, mai dam un refresh pe site-uri, mai bagam un joc pe PS4 (cine inca mai are).
    Cine nu mai are rabdare, sa cumpere tata la suprapret, de pe OLX, sau de la GAMESLINE sau similar, ca nu cumpara din banii mei.

  8. #4748 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Vina e 100% a celor care cumpără la suprapreț. Legea cerere-oferta e valabilă inca din preistoric, dar oamenii încă fac fata de surprised pikachu când li se întâmplă lor.
    Sony ar fi trebuit să crească prețul (ei personal, nu distribuitorii) până când se echilibra cererea și oferta. Acum sunt poate 20 de milioane de oameni care vor cele 4 milioane de console la $500, dar numai 4 milioane din ei ar vrea consola la $1500. Nu e rocket science, asa ar fi eliminat și scalperii.
    Consideri ca daca ar costa consola 1000 de euro, s-ar mai bate lumea pe ea? Eu zic ca nu, pentru ca te apropii de un pc aproape la fel de bun ca ps5....Lumea e nebuna dupa console pentru ca 400-500 euro e nimica toata pentru ce stie sa faca. Sa nu uitam totusi ca ai nevoie si de un tv 4k sa zici ca folosesti puterea la maximum...si uite asa te duci in 1500-2000 euro daca consola ar fi 1000. Eu cred ca multi ar spune pas.

  9. #4749 SP
    Junior Member ionitagelu's Avatar
    Avem 3 supra-oferte pe Emag. Cred ca niciodata nu au fost asa de multe

  10. #4750 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Quote Originally Posted by Phorkias View Post
    > inclusiv Sony romania care refuza in continuare sa dea o declaratie oficiala, care accepta bataile de joc pe care le fac vanzatorii si care nu aloca stoc tuturor comerciantilor ci doar preferential, acolo unde ar fi trebuit sa intrerupa orice colaborare de la inceput.

    Daca si-ar da Sony interesul am avea mai putin Wander si Quickmobile...
    Interesul Sony este sa vanda, nu sa monitorizeze pietele si sa se joace de-a politistu’ cu scalperii.

    Da, pot da anumite directive retailerilor cu care incheie contracte de distributie, DAR, de cum este distribuita marfa, retailerul se ocupa, nu Sony.

    Acum, cu o chestie pot fi de acord, consider cel putin ciudat faptul ca Sony Romania nu pun ei insisi la vanzare console. Nu vad rationamentul, dar cu siguranta exista unul...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #4751 SP
    Junior Member alin12345's Avatar
    Quote Originally Posted by ionitagelu View Post
    Avem 3 supra-oferte pe Emag. Cred ca niciodata nu au fost asa de multe
    Deja o dăm în OLX...

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  12. #4752 SP
    Member eidos's Avatar
    Romanilor ... nu va mai dati importanti ca nu sunteti, suntem o tara de hoti, piata de gaming din romania pe console e nesemnificativa, sony nu da doi muci pe Romani...

    Va mirati ca toti flamanzii pun pe olx console la supra pret??? Deschideti-va ochii ... tara de mana a 3-a e mult spus cand vine vorba de RO

  13. #4753 SP
    Member luciteck's Avatar
    Quote Originally Posted by eidos View Post
    Romanilor ... nu va mai dati importanti ca nu sunteti, suntem o tara de hoti, piata de gaming din romania pe console e nesemnificativa, sony nu da doi muci pe Romani...

    Va mirati ca toti flamanzii pun pe olx console la supra pret??? Deschideti-va ochii ... tara de mana a 3-a e mult spus cand vine vorba de RO
    Bănuiesc că te incluzi și pe tine în aceeași categorie, din moment ce îți place să generalizezi.

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk

  14. #4754 SP
    Member smits's Avatar
    Cica romanilor.

    Lol.

    Nu mai tot generalizati atata.

    Peste tot e asa.

  15. #4755 SP
    Member jetssskii's Avatar
    Eu nu vad rostul acestor argumente. Scrieti romane intregi pe un forum de jocuri ca sa va aratati punctu de vedere si sa convingeti pe cineva, care oricum il doare in cur de voi .

    Sent from my Redmi Note 7 Pro using Tapatalk

  16. #4756 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Quote Originally Posted by eidos View Post
    Romanilor ... nu va mai dati importanti ca nu sunteti, suntem o tara de hoti, piata de gaming din romania pe console e nesemnificativa, sony nu da doi muci pe Romani...

    Va mirati ca toti flamanzii pun pe olx console la supra pret??? Deschideti-va ochii ... tara de mana a 3-a e mult spus cand vine vorba de RO
    Aha, tu esti mai deosebit de cand ai fugit ca un las din tara asta de rahat? Flamandule...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #4757 SP
    Member eidos's Avatar
    cand aud "nu inteleg cum de la noi" ... "vai cum aia" ce *** frate esti in RO unde te crezi sa ai pretentii

    ca aia fac si te simti tu deranjat ...

    Cultura unei tari se vede dupa circul de la TV...

    vedeti va de ciorba voastra ... daca interesa pe cineva de situatia din romania prezenta la vot era diferita ...

    ciocu mic si inghititi situatia din ro ... inclusiv specula si stocuri mici pentru saraki ...

  18. #4758 SP
    Junior Member stonelul's Avatar
    Esti doar prost. Mars!

  19. #4759 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar

    PS5 - achizitie din Romania

    Exemplul tipic de “diasporean” care mai ieri tipa in gura mare ca nu era primit in tara lui cand era din nou pe fuga, de data asta nu de foame ci de frica de gripa )

    Ce ma amuza cand toti flamanzii astia arata cu degetul spre un popor si o natie pe care ei acum le reneaga dupa ce au dat de cativa banuti.

    Ironic, sa te legi de mentalitati si caractere, cand tu esti cel mai josnic exemplu.

    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #4760 SP
    Member luciteck's Avatar
    Quote Originally Posted by eidos View Post
    cand aud "nu inteleg cum de la noi" ... "vai cum aia" ce *** frate esti in RO unde te crezi sa ai pretentii

    ca aia fac si te simti tu deranjat ...

    Cultura unei tari se vede dupa circul de la TV...

    vedeti va de ciorba voastra ... daca interesa pe cineva de situatia din romania prezenta la vot era diferita ...

    ciocu mic si inghititi situatia din ro ... inclusiv specula si stocuri mici pentru saraki ...
    Pai exact același lucru îl faci și tu venind cu afirmațiile pe care le-ai făcut anterior. Daca vrei sa se schimbe ceva, incepe întâi cu tine

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts