Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 241 of 404 FirstFirst ... 141 191 231 239 240 241 242 243 251 291 341 ... LastLast
Results 4,801 to 4,820 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #4801 SP
    Junior Member mikucean's Avatar
    salut! cei care ati platit zilele astea consola ps5 de la altex. ati mai primit vreun voucher? ca un baiat pe la pagina ~230 asa zicea

  2. #4802 SP
    Junior Member G-MaN's Avatar
    unora dintre resellerii de la emag le mai plătești și transport!

  3. #4803 SP
    Junior Member VIKcentiu's Avatar
    Quote Originally Posted by G-MaN View Post
    unora dintre resellerii de la emag le mai plătești și transport!
    La ce oferta de nerefuzat au, transportul e un nimic.

  4. #4804 SP
    Member papichullooo's Avatar
    Quote Originally Posted by G-MaN View Post
    unora dintre resellerii de la emag le mai plătești și transport!
    Își iau enorm de multe țepe și așa au transportul asigurat


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #4805 SP
    Junior Member gabeylo's Avatar
    Quote Originally Posted by mikucean View Post
    salut! cei care ati platit zilele astea consola ps5 de la altex. ati mai primit vreun voucher? ca un baiat pe la pagina ~230 asa zicea
    Salut. Mi-a ajuns consola azi. Luni cand am fost sunat de o dna de la Altex, mi-a transmis ca voi mai primi un cod promo de 100 ron. Insa nu s-a intamplat. S-o fi referit la ala pe care l-am primit deja dupa lozul "necastigator". Insa totul bine, a ajuns consola!

  6. #4806 SP
    Member jetssskii's Avatar
    Din cate am inteles, o sa vina peste cateva zile.

    Sent from my Redmi Note 7 Pro using Tapatalk

  7. #4807 SP
    Junior Member adisef's Avatar
    Am primit si eu astazi consola. Cu fancurier. Aveam nr.1500 si un pic la Altex. Nu am primit insa acel voucher. La telefon am fost sunat luni si imi spunea ca o sa primesc si un voucher de 100 lei.

  8. #4808 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Quote Originally Posted by adisef View Post
    Am primit si eu astazi consola. Cu fancurier. Aveam nr.1500 si un pic la Altex. Nu am primit insa acel voucher. La telefon am fost sunat luni si imi spunea ca o sa primesc si un voucher de 100 lei.
    Alea cred ca se trimit pe mail. Asa a fost cand am primit data trecuta. Din ce am văzut la alții ziceau ca se vor trimite dupa ce primește lumea consolele. Răbdare!

  9. #4809 SP
    Junior Member Redefine07's Avatar
    Salut , cum a venit consola ambalata , intr-o alta cutie sau doar cutia consolei si atat ? (P.S , maine ar trebui sa-mi ajunga si mie consola nr.1700+)

  10. #4810 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Datile trecute au venit ambalate in cutie suplimentară

  11. #4811 SP
    Member clax_117's Avatar
    S-a umplut OLX de consolele participantilor la asa zisa tombola altex/mg . Si unii dintre voi ii laudati si aveti impresia ca au gestionat cel mai corect criza stocurilor. Penibil!
    LE : Nu sunt frustrat, am consola luata anul trecut la precomanda, dar nu mi se pare deloc ok ce face altex . sunt multi care nu au dorit sa participe la mizeria aia de tombola si acum chiar isi doresc consola , dar din pacate altex trebuie sa onoreze lista de asteptare a bisnitarilor

  12. #4812 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Si cum ai vrea sa ghiceasca Altex ca tu iei consola pentru tine sau ca s-o revinzi?

  13. #4813 SP
    Member clax_117's Avatar
    Pai tocmai, este imposibil acum sa dea console doar celor care nu le iau pentru revanzare. Eu cred ca au gresit cu lista aia de asteptare, care a fost facuta doar sa calmeze publicul si asa s-a ajuns la situatia actuala. Daca se voia, se gaseau metode sa se evite cat de cat bisnita, dar cum s-a mai spus, magazinele nu au avut niciun interes sa faca asta, ci doar sa vanda ..

  14. #4814 SP
    Member smits's Avatar
    O data ce au vandut un produs e decizia ta ce faci cu el.

    That's life.

  15. #4815 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Penibila situate. Luna martie si inca nu se vand in mod traditional prin magazine. Sa se spele pe cap cu ele Sony, mai bine amanau lansarea sau faceau un produs dublu performante si dublu ca pret dar stoc suficient.Se pare ca se vand rahaturile astea la 5 - 6000 de lei. Pai sa le retraga dracului si sa faca ei un produs mai performant dar la banii aia si plin in magazine. Penibil penibil penibil.

  16. #4816 SP
    Junior Member Rayce's Avatar
    Oricum, dupa cum au evoluat lucrurile, Altex-ul macar e una din cele mai bune optiuni prin care poti sa iti cumperi consola mult dorita(da, aici ma refer la cei care au participat la tombola, chiar daca a fost acel delay de informare ca e tombola). Nu toti sunt norocosi sa fi prins un numar de ordine bun, dar sunt care au prins si multi care deja au consolele. Oricat s-a plans lumea si au facut plangeri la OPC/anpc/whatever, pentru bani blocati cateva zile, inca sunt multi care nu au o consola relativ asigurata si tot trebuie sa vaneze pe toate site-urile, neavand o garantie ca vor prinde in urmatoarele restockuri. Nu mai zic de voucherul de 100 lei, eu mi-am luat o telecomanda pe care oricum o vroiam.

  17. #4817 SP
    Junior Member Cavernus26's Avatar
    Lol si cum e asta vina altexului ? Este strict vina oamenilor , ce crezi ca daca le puneau cum le pune emagu si evaporau tot stocu in 3 min nu ajungea un numar la fel de mare pe OLX sau cum? lol

  18. #4818 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Quote Originally Posted by MRC View Post
    Penibila situate. Luna martie si inca nu se vand in mod traditional prin magazine. Sa se spele pe cap cu ele Sony, mai bine amanau lansarea sau faceau un produs dublu performante si dublu ca pret dar stoc suficient.Se pare ca se vand rahaturile astea la 5 - 6000 de lei. Pai sa le retraga dracului si sa faca ei un produs mai performant dar la banii aia si plin in magazine. Penibil penibil penibil.
    Daca nici la 5 luni de la lansare nu ai stocuri e clar, productia e jalnica, ultimele cifre sunt pe la 4.5mil, Nintendo au fost campioni la vanzari anul trecut iar anul asta o sa fie la fel. De ce? Pentru ca produc console nu vorbe. Tot aud ca cererea e mare, dar productia cum e?


    Atat Sony cat si Altex o sa piarda pe termen lung din lipsa de stocuri si vanzarea la bisnitari pentru ca vanzarile de jocuri o sa scada.

  19. #4819 SP
    Member ymess's Avatar
    Productia ca productia, dar si lanturile de distributie sunt afectate, ca sa nu zic in prag de colaps.
    Nu doar producatorii de placi video si de console au probleme.
    Parerea mea e sa ignorati bisnitarii, anunturile de pe Olx si magazinele cu preturi nesimtite.
    Sunt o problema dar nu din cauza lor nu va jucati acum cu PS5, ei sunt un procent minoritar. Majoritatea consolelor vandute fac pariu ca sunt active, nu putrezesc in stocul gainarilor, eu estimez ca e vorba de un procent mult mai mic in comparatie cu discutiile generate.
    Partea cu loteria ca sa cumperi un produs e de prost gust, legala sau nu, nu rezolva absolut nimic. Ai prins stocul? Bine. Nu? Sanatate.

  20. #4820 SP
    Junior Member Garkan's Avatar
    Eu sunt uimit se faptul ca Emagul doarme in bocanci. Altex a adus peste 1000 de console tura asta, iar Emagul nu misca nimic. De Orange nu mai zic nimic.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts