Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 261 of 404 FirstFirst ... 161 211 251 259 260 261 262 263 271 311 361 ... LastLast
Results 5,201 to 5,220 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #5201 SP
    Junior Member Garkan's Avatar
    Pai la ce ai sunat? Inseamna ca nu esti pe ea daca doar ai “auzit”. Sigur Gigel din shop stie, ala nici nu stie despre eroare.

  2. #5202 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Voi verificați coletele când le primiți? Le deschideți de față cu curierul?

  3. #5203 SP
    Member gabridinu's Avatar
    https://www.amazon.fr/PlayStation-%C...5276651&sr=8-2 in stoc pe amazon franta. Nu pot comanda

    ---------- Post added 09-03-2021 at 10:00 ----------




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #5204 SP
    Junior Member 4est's Avatar
    in stoc pe amazon.it

  5. #5205 SP
    NDM
    Member NDM's Avatar
    Nu me lasa sa comand, mai ales cu garantia cum functioneaza?

  6. #5206 SP
    Member Para81's Avatar
    Au fost pe franta, italia, spania. Dar nu mergeau sa pui in cos

  7. #5207 SP
    NDM
    Member NDM's Avatar
    A durat 1 minut stoc. Asa, am citit prin forumuri din Italia, absurd.

  8. #5208 SP
    Member Para81's Avatar
    Quote Originally Posted by NDM View Post
    A durat 1 minut stoc. Asa, am citit prin forumuri din Italia, absurd.
    Da, au fost digitale si cu disk. Pacat.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #5209 SP
    Junior Member 4est's Avatar
    daca nu puteai adauga in cos inseamna ca era deja prea tarziu
    s-au putut comanda dar doar in primele ~20 secunde

  10. #5210 SP
    Member Remediu's Avatar
    Doamneee, cum am ajuns, imi aduce aminte de comunism cand aveai banul pus la ciorap si nu gaseai nimic sa cumperi.

    Sent from my IN2013 using Tapatalk

  11. #5211 SP
    Member smits's Avatar
    La fan deseori nici nu le primesti si trebuie sa mergi tu dupa el

  12. #5212 SP
    Member mladin86's Avatar
    "Thread: PS5 - achizitie din Romania" - ce tot Italia, Franta , Spania ?

  13. #5213 SP
    Junior Member Phorkias's Avatar
    Quote Originally Posted by mladin86 View Post
    "Thread: PS5 - achizitie din Romania" - ce tot Italia, Franta , Spania ?
    Pai... poti sa comanzi consola de pe amazon... sau, putem sa vedem ca vin comsole prin EU deci or veni si la noi (ca se duc doar la Altex e alta drama). Si, pentru multi care comentau pe aici ca Ro e tara de mana a treia si de asta nu primim console - uite ca mai in toata Europa e fix la fel...

  14. #5214 SP
    NDM
    Member NDM's Avatar
    Eh nu chiar.

    Italia de exemplu primeste stockuri fiecare saptmana. La noi doar Altex atat , din Ianuarie tine asa.

  15. #5215 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by Phorkias View Post
    Pai... poti sa comanzi consola de pe amazon... sau, putem sa vedem ca vin comsole prin EU deci or veni si la noi (ca se duc doar la Altex e alta drama). Si, pentru multi care comentau pe aici ca Ro e tara de mana a treia si de asta nu primim console - uite ca mai in toata Europa e fix la fel...
    Fa o regulă de 3 simpla cu numărul de locuitori din fiecare țară cu suport Sony și cele 5 milioane produse și vezi cate console trebuia sa fi primit Romania până acum cu 20 de milioane de locuitori. Hint: multe zeci de mii.

  16. #5216 SP
    Junior Member chinty's Avatar
    La noi, piata a fost denaturata de Altex, imi pare rau sa o spun, stiu ca cei care au participat la "tombola" sunt fericiti ca au consola de la ei, dar asta e parerea mea.
    Si de asta ALTEX ar merita cel putin o amenda egala cu profitul obtinut din vanzarea prin "tombola".
    Daca SONY sau chiar ALTEX ar fi spus de la inceput ca vanzarile se vor face preponderent prin ALTEX, altfel stateau lucrurile, dar asa, poate fi considerata usor monopol sau cel putin abuz de pozitie dominanta, iar asta ar trebui taxata de Consiliul Concurentei.
    Eu am reclamat asta la ANPC, dar la cum se intampla lucrurile in RO, nu ma astept sa se lase cu amenzi sau alte consecinte.

    Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

  17. #5217 SP
    Junior Member ioolica's Avatar
    Quote Originally Posted by chinty View Post
    La noi, piata a fost denaturata de Altex, imi pare rau sa o spun, stiu ca cei care au participat la "tombola" sunt fericiti ca au consola de la ei, dar asta e parerea mea.
    Si de asta ALTEX ar merita cel putin o amenda egala cu profitul obtinut din vanzarea prin "tombola".
    Daca SONY sau chiar ALTEX ar fi spus de la inceput ca vanzarile se vor face preponderent prin ALTEX, altfel stateau lucrurile, dar asa, poate fi considerata usor monopol sau cel putin abuz de pozitie dominanta, iar asta ar trebui taxata de Consiliul Concurentei.
    Eu am reclamat asta la ANPC, dar la cum se intampla lucrurile in RO, nu ma astept sa se lase cu amenzi sau alte consecinte.

    Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk
    Vezi cum e treaba, daca ai fi participat la tombola si altex nu ar fi facut o lista cu prioritate, la fel de revoltat ai fi fost sunt convins. Nu zic ca nu inteleg frustrarea ta, dar in acelasi timp nu ai cum sa multumesti pe toata lumea

  18. #5218 SP
    Junior Member chinty's Avatar
    Quote Originally Posted by ioolica View Post
    Vezi cum e treaba, daca ai fi participat la tombola si altex nu ar fi facut o lista cu prioritate, la fel de revoltat ai fi fost sunt convins. Nu zic ca nu inteleg frustrarea ta, dar in acelasi timp nu ai cum sa multumesti pe toata lumea
    Iti dau dreptate, cel mai probabil nu as fi fost la fel de frustrat si nu as fi facut reclamatie, dar stiu ca nu sunt singurul in situatia asta si de aceea e obligatia mea sa reclam mai departe ceea ce consider eu (si nu cer opinii pro sau contra) a fi un abuz.
    Daca autoritatile sunt de acord cu mine OK, daca nu, vad ce mai pot face sau daca e cazul sa mai fac ceva.
    Multumesc.

    Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

  19. #5219 SP
    Junior Member paul94's Avatar
    Quote Originally Posted by chinty View Post
    La noi, piata a fost denaturata de Altex, imi pare rau sa o spun, stiu ca cei care au participat la "tombola" sunt fericiti ca au consola de la ei, dar asta e parerea mea.
    Si de asta ALTEX ar merita cel putin o amenda egala cu profitul obtinut din vanzarea prin "tombola".
    Daca SONY sau chiar ALTEX ar fi spus de la inceput ca vanzarile se vor face preponderent prin ALTEX, altfel stateau lucrurile, dar asa, poate fi considerata usor monopol sau cel putin abuz de pozitie dominanta, iar asta ar trebui taxata de Consiliul Concurentei.
    Eu am reclamat asta la ANPC, dar la cum se intampla lucrurile in RO, nu ma astept sa se lase cu amenzi sau alte consecinte.

    Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk
    Din cate am inteles, initial ALTEX nici n-a scris explicit ca de fapt participi la o tombola si nu cumperi produsul in sine. Ar merita o amenda usturatoare, sa le fie frica data viitoare cand le mai vin idei d-astea geniale.

  20. #5220 SP
    Junior Member ioolica's Avatar
    Quote Originally Posted by chinty View Post
    Iti dau dreptate, cel mai probabil nu as fi fost la fel de frustrat si nu as fi facut reclamatie, dar stiu ca nu sunt singurul in situatia asta si de aceea e obligatia mea sa reclam mai departe ceea ce consider eu (si nu cer opinii pro sau contra) a fi un abuz.
    Daca autoritatile sunt de acord cu mine OK, daca nu, vad ce mai pot face sau daca e cazul sa mai fac ceva.
    Multumesc.

    Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk
    Bineinteles, fiecare e liber sa se exprime si sa faca ceea ce crede ca e bine si corect. Eu nu tin cu nimeni si probabil si eu as fi fost suparat pe situatie, doar ca oricum ar fi fost, tot ar fi fost persoane nemultumite ca si daca le dau drumul.pe site si dispar in 20 de secunde ca pe emag, tot enervant ar fi fost sa speram ca vor veni pana la urma mai multe stocuri pe mai multe site.uri sa aiba toata lumea aceasta consola care zici ca e elixirul tineretii fara batranete

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts