Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 289 of 404 FirstFirst ... 189 239 279 287 288 289 290 291 299 339 389 ... LastLast
Results 5,761 to 5,780 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #5761 SP
    Junior Member raphaelo70's Avatar
    Ayyy lmao. 3600 de lei? De banii aia iei un PS5 la pret normal, mai pui 300 de lei si iei si un PS4 Slim.
    E tot un fel de scalping dar imbracat mai frumos.

  2. #5762 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Quote Originally Posted by raphaelo70 View Post
    Da ma fra. Si eu am zis ca nu conteaza, prinzi bine, nu prinzi, la fel de bine. Cei care au prins pana acum ori au avut noroc, ori au fentat sistemul cu boti si scripturi. Acu 2 luni cand era Stoc Epuizat isi adauga lumea consola in cos pe eMag manipuland un script HTML pe site si doar asteptau sa apara in stoc si sa faca checkout rapid. Eu nu am facut d-astea, e o consola, nu tin asa tare cu dintii de ea. Daca ma ajuta Distill, ok, dar pana intru eu sa dau comanda fac pariu ca e Stoc Epuizat.
    Cam 40% din cei care au acum consola au dat precomenzi, au stat cu banii blocati 2 luni..poate si mai mult de 40% (vorbesc de cei din romania)..printre ei ma numar si eu. Restul noroc si boti....sincer imediat dupa lansare, multi prieteni se mirau de zici ca au vazut o legenda, faptul ca am ps5....atunci la precomenzi a fost timp gramada doar sa fi acceptat ideea cu banii blocati. Acum la 5-6 luni de cand s-a lansat, ma bucur ca mi-am blocat banii si am scapat de o durere de cap.

  3. #5763 SP
    Junior Member raphaelo70's Avatar
    Si eu am regretat ca nu am dat precomanda. Alocam bani catre alte chestii atunci si am zis ca o sa prind un PS5 dupa lansare bla bla si dupa mi-am dat seama ca nu prind nimic cateva luni. Aia e, sa vina stoc la eMag sau Altex. O sa prind si eu cand o sa ramana in stoc mai mult de 5 minute.

  4. #5764 SP
    MMG
    Junior Member MMG's Avatar
    Eu nu am inteles ideea cu banii blocati timp de 2 luni la precomanda. Banii se numesc blocati doar daca in alea 2 luni planuiai sa ii bagi in crypto pentru un profit rapid, sa ii bagi la pariuri sau sa ii bagi in stocks/alte chestii ce tin de compound interest.

    Tot banii aia ii dadea si cu 2 luni inainte, si cu 2 luni dupa. Logica asta ma depaseste.

  5. #5765 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu inteleg ce-i cu discutiile astea pe aici. Va rog sa cititi regulamentul si sa-l respectati, altfel zburati la fel de repede cum ati venit aici.

    Also, daca pe console e prea scump, ramai pe PC. Nu se supara nimeni. Fiecare joaca pe ce-i place/pe ce-si permite

  6. #5766 SP
    Member gabridinu's Avatar
    Sunt oameni carora nu le place sa se joace pe PC din diferite motive. Dar in acest thread nu despre asta se discuta. Aici se vorbeste despre PS5 Achizitie din Romania.

    Si referitor la banii blocati. Nimeni nu blocheaza banii 2 -3 luni. Orange mi-a blocat banii maxim 4 zile, apoi mi-au returnat. Si din ce cunosc ALTEX a blocat banii tot ceva de genu. 1 saptamana. apoi i-am returnat.

    Toate cele bune.

  7. #5767 SP
    MMG
    Junior Member MMG's Avatar
    Nu era vorba de magazine care sa blocheze banii oamenilor, ci de oamenii care au dat precomanda cu 2 luni inainte de lansare, platind astfel un produs la care nu au acces instant, de aici rezultand logica unora ca ai banii "blocati".

  8. #5768 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Urmatoarea persoana care mai discuta despre PC gaming si/sau piraterie aici o sa ia o pauza de la forum

  9. #5769 SP
    Member alexandru92's Avatar
    a facut cineva vreo comanda de pe amazon it? te suna pentru confirmarea comenzii , trebuie sa vb in italiana? mentionez ca nu am facu niciodata comanda de pe amazon.

  10. #5770 SP
    Junior Member ionitagelu's Avatar
    A mai aparut la cineva in stoc pe Emag varianta cu disc? Am pus in cos, am trecut la plata, dar nu s-a finalizat plata.

  11. #5771 SP
    Junior Member chinty's Avatar
    Deci tu l-ai "luat"

  12. #5772 SP
    NDM
    Member NDM's Avatar
    Quote Originally Posted by alexandru92 View Post
    a facut cineva vreo comanda de pe amazon it? te suna pentru confirmarea comenzii , trebuie sa vb in italiana? mentionez ca nu am facu niciodata comanda de pe amazon.
    Nu te suna nimeni dar Amazon It nu livreaza la noi sunt aproape sigur

  13. #5773 SP
    Member Para81's Avatar
    Quote Originally Posted by NDM View Post
    Nu te suna nimeni dar Amazon It nu livreaza la noi sunt aproape sigur
    ba da, doar daca prinzi stoc. Livreaza amazon magazin si nu alt vanzator.

    ---------- Post added 18-03-2021 at 20:55 ----------

    Quote Originally Posted by ionitagelu View Post
    A mai aparut la cineva in stoc pe Emag varianta cu disc? Am pus in cos, am trecut la plata, dar nu s-a finalizat plata.
    Nu cred ca a fost stoc, am si eu in cos dar nu merge si tot incerc sa dau comanda.

  14. #5774 SP
    NDM
    Member NDM's Avatar
    A inceput sa suna Altex. Hai ca sa termina si tombola incet incet

  15. #5775 SP
    Junior Member wasea's Avatar
    Pana ajunge si la numarul meu de 5376, mai ca trece anul

  16. #5776 SP
    mur
    Junior Member mur's Avatar
    Ce consola si ce numar?

  17. #5777 SP
    NDM
    Member NDM's Avatar
    A sunat numarul 2998 cred ca ajunge pana 3500.

  18. #5778 SP
    mur
    Junior Member mur's Avatar
    Hmm..deci disk. Ma bucur sa vad ca nu mai stam cu lunile fara stocuri. Sper doar sa intre si cele digitale mai multe.

  19. #5779 SP
    Junior Member frteer's Avatar
    Daca nu va suparati, de pe ce numar suna Altex?

  20. #5780 SP
    Member miculas10's Avatar
    Da a început , pe colegul meu a fost sunat , când nu a fost luat de la tombola nr. 2907

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts