Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 311 of 404 FirstFirst ... 211 261 301 309 310 311 312 313 321 361 ... LastLast
Results 6,201 to 6,220 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #6201 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Daca scot un PS5 non-pro ci doar 'reworked' cu un singur FPS in plus ca si performanta, vand consola si imi sterg contul de PSN.

    A ok, daca il eticheteaza ca PS5 Pro atunci super, dar daca incearca sa scoata un PS5 'normal' cum spune Cosmin cu 'minor performance improvement' mai devreme de 3 ani de la lansare inseamna ca sunt nesimtiti fata de toti early adopters si ne scuipa in ochi.

    Gamerul de consola trebuie sa beneficieze de aceleasi performante identice cu toti ceilalti, early adopters or not, pana la aparitia unei noi console, fie ea si mid-generation (pro).
    Altfel, intreaga semnificatie a cuvantului 'consola' dispare si ne ducem in aria de PC Gaming, unde fiecare joaca cum isi permite, iar asta va fi inceputul sfarsitului.

    Sa il faca slim, sa il faca roz, sa-i puna chipset pe 1,perioada_pi nanometri dar sa lase consola asa cum este ca si performanta pana in momentul in care anunta oficial PS5 pro, adica alta consola.

    LE: Inainte sa ridicati piatra, ganditi-va prin ce emotii si bucurii ati trecut in 2020 cand a sunat curierul la usa cu PS5-ul vostru si puneti-va in situatia in care vin astia la anul cu un PS5 'slim' care de fapt nu e doar mai slim/silent, ci merge 'putin' mai bine.
    Ce faceti, cumparati alta consola (aceeasi consola cu 5 pixeli in plus, nu un PRO), dupa 1 an sau 2? Sau stati cu PS5-ul 'putin mai prost' dar care a costat tot atat?
    Pentru ca apoi, peste inca 1 an (sau 2), sa cumparati alta consola, ca apare Pro.
    Deci basically PC upgrades periodice...no way.

  2. #6202 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Doamne ferește, au zis astia de la Sony ca fac modificari in procesul de fabricație a APU-ului pt a putea produce mai multe console si deja ati dat-o in tot felu de baliverne.
    Zici ca e prima consola PlayStation (sau chiar si Xbox) care are mai multe versiuni de HW la interior. PS4 Slim si PS4 Pro cred ca au avut vreo 4-5 revizii hardware fiecare si nu s-a schimbat nimic pe partea de performanta. Eventual răcire mai eficienta din cauza consumului mai redus cu noile generații de componente. Pt gamer-ul normal nici n-o sa conteze. Fac pariu ca 99% din gameri habar n-au ce înseamnă 6nm sau 7nm la APU-ul ăla (me included)

  3. #6203 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    @ Xander RO, avem un precedent (Xbox One vs Xbox One S).
    Dar eu zic ca sunt sanse minime sa se intample asta, deci tot pe varianta A sau B mizez.

    Cele mai recente stiri zic ca vom avea short supply si in 2022.
    Eu nu cred ca mai iesim din criza asta de chip shortage pana nu se fac fab-uri in SUA si/sau Europa. Si cred ca vor trece ani buni pana vom reveni la preturile de dinainte. Nu vreau sa propag conspiratii, but China...

  4. #6204 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by cosmin1088 View Post
    @ Xander RO, avem un precedent (Xbox One vs Xbox One S).
    Precedentul a fost dat de faptul ca One s-a vandut fff prost si pentru ca arata oribil si lumea fugea de el, avea si hardware mult prea slab si au ales sa faca un mic redesign. Diferentele hardware erau de 3-5%, deci infime in orice.

  5. #6205 SP
    Junior Member mmihailasergiu's Avatar
    Aseară am desfacut ps5-ul,am fanul cu 17 un meci mai prost.Am pus niște O-Ring parca nu se aude asa tare dar nu e cum spuneau cei de la Sony silentioasa,dezamagitor.Cand o sa fie mai multe stocuri o trimit la ei.Nu va grăbiți sa luati consolele e ca la loterie,un fel de ,,Tombola Altex'' dar la scara larga.Zicea unu pe yoytube ca a trimis de 2 ori consola la ei și tot degeaba.

  6. #6206 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai si eu am la fel, o consola super galagioasa, dar nu e nicio sansa sa o schimbe pe garantie in momentul de fata. Se da negatie si aia a fost.
    Deci mai bine stai cu consola galagioasa decat fara consola.

  7. #6207 SP
    Junior Member mmihailasergiu's Avatar
    Salut,da am zis ca stau asa cu ea pana o sa vad stocuri in magazine,am vorbit cu sony romania le-am zis de probleme mi-au zis sa trimit consola dar la ce stocuri sunt acum cred ca îmi trimit banii pe cont 2500 iar eu am dat 3300 pe ea,un meci mai prost.Dupa ce am pus O-Ring alea la fanuri(vezi youtube)parca nu mai e asa deranjanta cu un volum decent la tv acoperă sunetul dar daca ești nevoit sa joci fără sunet(sa zicem ca prietena sau soția doarme������) nu prea poți juca....totusi cei de la sony ziceau ca va fi silentioasaa..iar chinezii dădeau recenzii ca este super silentioasa...Am citit unele comentarii pe youtube în care unii ziceau ca la inceput și ei aveau zgomot dar după 500-600 ore jucate pe consola a devenit silentioasa acum nu stiu ce sa zic...

  8. #6208 SP
    Member Antiohh's Avatar
    A mea e super silentioasa. Doar cand se invarte CD-ul face galagie mare, dar pot zice ca nici macar coil whineul nu il mai aud deloc (nu imi dau seama daca m-am obisnuit cu el sau a mai disparut).

    Dar da, am versiunea cu mai multe palete.
    Eu unul nu am nici un singur repros sa-i fac consolei. Doar cu controllerul mai am probleme (il bag la incarcat in timp ce e conectat la consola si nu vrea sa se incarce - totusi daca o deconectez de la consola, bag la incarcat, apoi o reconectez, merge + joc in interior, ca si cum ar fi ceva pierdut inauntru)

    Sincer, avand in vedere ce criza de electronice se anunta, eu as da si 3500 lei pe ea. Chiar ii face (din punctul meu de vedere)

  9. #6209 SP
    Junior Member mmihailasergiu's Avatar
    Este la emag incarcator de controler ps5 pt 2 la 64 ron eu zic ca e preț bun,da e criza mare de console și asa unele vesti de pe youtube nu prea sunt bune,am vazut pe ali express fan coler mai bun pt ps5 dar cam scumpe,cred ca o sa găsească și la noi,aseară am pus O-Ring dinalea și parca numai face asa urat e ok bine,când nu joci nimic nici nu o auzi dar când începi sa joci se aude ceva poate cu timpul o sa fie mai ok.pana își face și consola rodaju������������

  10. #6210 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Da voi va jucați cu sunetul oprit de auziti consola? Ca nu cred ca se aude asa tare incat sa acopere jocul, orice versiune de ventilator ar avea.
    Am doua acasa si, într-adevăr, nu-s 100% silent, dar nici nu le aud cand joc.

  11. #6211 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Se aude foarte tare uneori, cel putin la mine. Mi-a acoperit si sunetul din casti in anumite jocuri/momente. Iar daca joc cu sunetul din TV/soundbar, cel putin la Immortals, in loading sau pe harta, mai ales cand nu este sunet la joc, huruie ingrozitor, mult mai rau decat Xbox One X-u folosit de la aparitie (deci 3+ ani) si necuratat vreodata.

  12. #6212 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Înseamnă ca ori sunt eu foarte norocos, ori aia are o problemă gravă. Sa se auda peste casti e grav.

  13. #6213 SP
    Member flaviud's Avatar
    Au avut ei ghinion, ca vad ca majoritatea nu au problema asta

  14. #6214 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, se stie ca unele sunt mai galagioase. Am vazut destule videos pe net cu asta. Pe mine desi ma deranjeaza, cu siguranta nu ma deranjeaza atat de mult incat sa o trimit la garantie, mai ales cand stiu cum lucreaza "baiatu" de la service Sony care nici nu se mai chinuie sa testeze consola ci da direct negatie la orice problema are.

  15. #6215 SP
    Junior Member mmihailasergiu's Avatar
    Sunt mulți care au problema asta,dar își pun casti și e ok,când vii de la ps4 cu sunet de avion e blana ps5-ul.Probabil după ceva timp nu le-a mai fost gălăgioase consola probabil după 4.5 luni mai dispare din zgomot,eu abia am consola de 2 luni nu am nici asa multe ore jucate pe ea,dar o sa ii dau mai mult de lucru..

  16. #6216 SP
    Junior Member OveMan's Avatar
    Aveti informatii despre stocuri noi? Multumesc!

  17. #6217 SP
    Member Giogio's Avatar
    Quote Originally Posted by OveMan View Post
    Aveti informatii despre stocuri noi? Multumesc!
    2022 pe vremea asta, când nu va mai fi criză de chipuri... Până atunci decât la noroc și bișnițari....


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #6218 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Sony nu se dezminte in multe cazuri cine a prins consola cu ventilator prost e tot gălăgioasa , poate nu la nivelul PS4 dar tot e nașpa. Pe când la Xbox One nu ai probleme de genul. Încă ma minunez de ce au fost in stare sa facă cu XOX. Clar Microsoft le da clasa pe hardware mai trebuie sa confirme pe exclusive cu noile studiouri pentru ca pe abonamente GamePass-ul e cea mai buna subscripție.

    Pe mine nu ma deranjează dacă lansează un PS5 îmbunătățit sau un PS5 Pro in urmatorii 3 ani. Mi se pare normal ca cine vrea și isi permite o consola mai performanta sa dea 1000 de euro sau 1500. La fel e peste tot PC, telefoane, mașini, parfumuri etc. Cine vrea și își permite poate sa își cumpere ceva mai bun.

    Despre stocuri chiar sunt curios sa văd următoarele trimestre financiare, faptul ca un consumator nu poate sa își cumpere ultimul model la prețul normal o sa aibă un impact mare la vânzarea de jocuri. Pe PS4 Pro am o grămada de jocuri plus PS Plus plus n jocuri pe XOX, WII U, PC.
    De la mine nu o sa mai vadă bani prea curând iar de la bișnițari nu cumpăr. Puteam sa o iau de la un partener eMAG cu 3600 de lei de Genius Deals dar nu o cumpăr din principiu la un preț umflat.

  19. #6219 SP
    mur
    Junior Member mur's Avatar
    Eu tot astept sa mai intre si digitale la Altex ca abia se misca tombola cu noi.

  20. #6220 SP
    Junior Member mmihailasergiu's Avatar
    Am citit undeva ca Altex când va termina cu cei de la disk vor suna pe cei cu digitale dacă nu vor disk,ar fi ceva acum e doar un zvon nimic sigur,eu am 950 digital dar nu ma sunat nimeni...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 311 of 404 FirstFirst ... 211 261 301 309 310 311 312 313 321 361 ... LastLast

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts