Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 343 of 404 FirstFirst ... 243 293 333 341 342 343 344 345 353 393 ... LastLast
Results 6,841 to 6,860 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #6841 SP
    Junior Member Bisebi's Avatar
    Quote Originally Posted by tmihai20 View Post
    Legat de console, eu am intrat târziu în hora asta, sunt PC gamer la bază (am avut un PS3 împrumutat, am început să cumpăr niște jocuri și am fost prins - marea majoritate exclusive). La un moment dat am fost tentat de un PS4 Pro, dar imediat au apărut zvonuri că PS5 va fi backwards compatible cu jocurile de PS4 și am decis să iau PS5. Nu-s genul care face mereu saltul la o nouă generație, o fac la cel puțin două (de la PS3 la PS5). Acum am început să caut exclusivele de PS4 pe care vreau să le joc.

    Și eu sunt din provincie, pe site-ul Altex comanda apare ca predată curierului. Mâine le primim, azi am tot văzut poze de la cei din București că au primit consola cu bundle Ratchet and Clank.
    Și uite de asta era bine daca puneau inițial cele "Din provincie" pentru că în București există livrare in aceeași zi după reclamele celor de la Altex.
    Eu de exemplu am avut până acum doar un Xbox 360 luat din oser, un Xbox one s reparat de mine și acum vine PS5 care e prima consola noua pe care o iau.
    Pe site la Cargus apare doar că și "Expediata" comanda ceea ce înseamnă că astăzi cândva o vor baga in camion sa o aducă "in provincie". Sper că nu sunt neserioși cei de la Cargus încât să întârzie cum fac de obicei aici. Super macar că dacă ajunge in apropiere de mine daca nu o livrează mâine macar sa mă pot duce la depozit sa o ridic.
    Într-adevăr, am fost tentat și de ps4 dar știind că vreau sa joc doar God of war, the last of us și horizon am zis că mai bine aștept PS5 și se pare că a meritat având în vedere că au PlayStation plus collection care include macar God of war

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  2. #6842 SP
    Junior Member Ant89's Avatar
    M-au sunat cei de la Orange, am fost acuma o luna sa ma inscriu pe o lista de asteptare pentru PS5 varianta cu disc, au zic ca pot aduce la 2200 varianta digilata si cu abonament de ps inclus...eu caut varianta cu disc... ma gandesc totusi daca nu ar fi ok sa o iau pe asta....

  3. #6843 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Am sunat adinaori la eMAG la numarul de Call Center si imediat am fost transferat catre un operator, nu a durat prea mult.
    Vestea este, din ce a spus tipa, ca nu au stoc la ele, cum de nu au, nu a stiut sa imi raspunda. Banii imi sunt retrasi si deja in soldul de la eMAG.
    Ea mi-a spus ca ma poate ajuta cu anularea comenzii si implicit cu restituirea banilor, am refuzat, avand in vedere ca si eu pot anula comanda din contul meu. I-am spus ca am nevoie de produs, fiind achitat si in plus alt retailer deja a livrat consolele sau urmeaza sa le livreze.
    M-a pus in asteptare si a spus ca face solicitare catre manager-ul de produs sa vada cand vor reintra in stoc...

  4. #6844 SP
    Member xenocid's Avatar
    Quote Originally Posted by Bisebi View Post
    Și uite de asta era bine daca puneau inițial cele "Din provincie" pentru că în București există livrare in aceeași zi după reclamele celor de la Altex.
    Nope! Not true.
    Sper să ajungă mâine.

  5. #6845 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by dark18 View Post
    Vestea este, din ce a spus tipa, ca nu au stoc la ele, cum de nu au, nu a stiut sa imi raspunda. Banii imi sunt retrasi si deja in soldul de la eMAG.
    Ia in calcul si faptul ca cei de la CS nu sunt cei mai bine informati de lucrurile astea.
    Din cate stiu eu, consolele sunt in depozit de saptamana trecuta, ajunse in acelasi timp cu Altex.

  6. #6846 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Mda, ea nu a stiut mai nimic. Am sa mai insist la ei.

  7. #6847 SP
    Member Aliosa's Avatar
    E bine ca au băgat stoc și s-a mai potolit setea de PS5-uri. Plus ca s-au lansat și niște jocuri exclusive care să contribuie la această experiență (Returnal + Ratchet & Clank)
    Eu unul mai aștept, mai ales acum că a venit vara, vreau să mă bucur de ea cât mai mult, să merg la mare, să ies în natură. O să o cumpăr prin toamnă, dacă găsesc, iar dacă nu găsesc o să mai aștept.
    Mă interesează să joc Horizon Forbidden Dawn și God of War 2, deși cred că nici măcar Horizon nu se lansează anul ăsta. Între timp o să mai bag pe PS4 Pro ce jocuri mai am prin backlog.

  8. #6848 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    @razvanrazy: Hai ca mi-ai raspuns o alta tipa, putin mai competenta fata de prima cu care am discutat. Cica a fost un numar de console, nu mi-a spus cate, si din cauza ca a fost nebunie cu comandarea lor, probabil a fost numarul prea mare de comenzi per minut, comanda mea dar si a altora nu a rezervat din stocul de la depozit, si ca in momentul de fata apare ca fiind "stoc furnizor" sau ceva de genul. A zis ca trimite mail la responsabilul de stoc sa afle cand se va realimenta stocul si revine maine cu un raspuns, cand ii va raspunde persoana in cauza. Cica deja s-ar fi trimis solicitare de realimentare la furnizor.
    Am intrebat-o si de stocul din data de 11 iunie si la fel mi-a raspuns, unele comenzi s-au onorat, altele sunt in asteptare, cum sunt si eu in cazul de fata.

  9. #6849 SP
    Junior Member mmihailasergiu's Avatar
    Bundle cu ratchet%clank era de mult timp pregatit de sony au alocat un numar de unitati per tara la acest bundle.Daca intrati pe site.urile de afara nu gasiti stoc,inca au probleme cu stocul sa mu credeti ca dati consola ce a-ti primito azi si saptamana viitoare o sa avem alt stoc.

  10. #6850 SP
    Junior Member dctemy's Avatar
    La ce numar ai sunat? Te rog spune-mi si mie ca sa intreb de a mea.

    ---------- Post added 17-06-2021 at 19:08 ----------

    Am reusit sa dau de cei de la Emag dupa multe insistente. Mi-a raspuns un domn amabil care mi-a zis ca ma aflu pe o lista de asteptare impreuna cu toti cei care au facut comanda. Aparent chiar daca nu era scris pe site, este precomanda, stoc fizic au avut doar 40 de unitati (ratchet & clank) care au fost livrate de ieri norocosilor, iar acum asteapta ca furnizorul sa le trimita in timp din ce in ce mai mult stoc, pana cand toate comenzile vor fii onorate, sau pana cand ramane furnizorul fara. Asemanator cu a doua jumatate a tombolei Altex cand au sunat toti participantii sa vada daca mai vrea. Deci pentru toti cei care au luat de la emag, asteptam sa ne vina randul si speram la ce e mai bine. Se vor livra in ordinea in care au fost date comenzile. =,)

  11. #6851 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Eu am sunat la
    si mi-a raspuns imediat.
    Legat de stoc, mi se pare absurd sa ai un numar de console dar tu sa aloci la cantitate pentru comenzi mult mai multe bucati.
    In fine, astept maine sa ma sune, ca sa imi dea un raspuns.

  12. #6852 SP
    Junior Member Bisebi's Avatar
    Inițial am vrut sa anulez comanda la Altex și să iau de la eMag in ideea că am genius luat în decembrie tot cu gândul la PS5. Mersi ca ați aprofundat de ce nu îmi place să comand chestii de la eMag.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  13. #6853 SP
    mur
    Junior Member mur's Avatar
    @Ant89, ti-am scris in privat pt un schimb. Scuze de offtopic, am sa sterg eu mesajul acesta in momentul in care nu mai e nevoie de el.

    Edit: Wait..cum sterg?

  14. #6854 SP
    Junior Member dctemy's Avatar
    Si eu as fi luat de la Altex, cu toata inima. Am fost abonat pe Telegram la bot, dar fix inainte sa se dea notificarea de stoc la Altex profa de romana se luase de mine ca nu am notificarile pe mut si am oprit telefonul..."Timing -100"... Am ramas surprins ca a fost si la emag la o ora distanta si parca imi trecuse supararea dar acum dai si asteapta =,) O sa campez in continuare botul si daca mai apare pe Altex dau si acolo comanda si care vine prima o iau si o anulez pe cealalta. Sper doar sa mai vina la luna de vine sau sa rezolve emag repede (putin posibil).

  15. #6855 SP
    Junior Member mmihailasergiu's Avatar
    E bine ca cei de la altex au inceput sa sune la cei cu tombola digital daca nu vor cu disk eu am avut nr 907 cine a mai fost sunat si ce numar are,cat mai tine frate tombola aia ca din noiembrie tot se chinuie cu listele.Si de vina clar e Sony ca nu sunt in stare sa dea un stoc suficient in Romania.

  16. #6856 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Vina este strict a comerciantului. Daca ai 5 console, pui stoc 5 pentru a primit doar 5 comenzi, nu 37 si lista de asteptare in bataie de joc.

  17. #6857 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Confirm, sunat acum la emag. NU au console, sa vedem de luni incolo ce zice furnizorul. Exact asta mi s-a spus, lol

    edit: e cam trist cand dai acolo la centru de o tipa care nu stie sa faca diferenta intre consola si pc. Jeez...

  18. #6858 SP
    Junior Member dctemy's Avatar
    Ma bucur ca nu ne mint macar astia de la Emag. Zic cam aceeasi chestie... Asta daca excludem minciuna de Comanda vs Precomanda =) Ei nu fac diferenta. Nu scria nicaieri ca e precomanda

  19. #6859 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Tot timpul a scris eMag că e precomandă. Ce nu înțeleg eu e de ce Altex are consolele acum și eMag încă așteaptă de la furnizorul unicorn.

  20. #6860 SP
    Junior Member Bisebi's Avatar
    Pai da, ați făcut precomandă, adică voi ați comandat și ei au comandat la rândul lor de la furnizor câte ați comandat voi de la ei. Toată lumea are o definiție diferita a unei precomenzi

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 343 of 404 FirstFirst ... 243 293 333 341 342 343 344 345 353 393 ... LastLast

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts