Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 382 of 404 FirstFirst ... 282 332 372 380 381 382 383 384 392 ... LastLast
Results 7,621 to 7,640 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #7621 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Quote Originally Posted by MSlv View Post
    La Sony Center in Baneasa mi-a spus un prieten ca au PS5 la 4100 lei cu 3 jocuri, controller, casti wireless si 1 an PS+. Nu stiu ce jocuri.
    4200 ce include: consola + casti + 3 jocuri (Ratchet and Clank, Sackboy, Spider-Man) + PS Plus pe 1 an.

  2. #7622 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    De abia astept sa apara headset-ul VR2, sa faca astia bundle-uri de 9200 de lei, consola PS5, VR2 headset, 3 jocuri indie pentru VR2, 3 jocuri expirate si vechi gen sackboy, abonament PS Now, PS+, card valoric si evental si castile audio!

  3. #7623 SP
    Junior Member ciocanul's Avatar
    La 500 de euro o sa mai fie la Pastele Cailor dupa Miercurea Ciuc.

  4. #7624 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    ....hopa...au disparut aproape in totalitate de pe Emag ofertele reselerilor de pachete...hmmm

  5. #7625 SP
    Junior Member ciocanul's Avatar
    Deci si alea s-au vandut. Cand m-am hotarat sa iau si am pierdut speranta sa prind ceva la 2500 de lei am zis ca iau primul bundle ce iese in cale. A iesit unul de 3800 si am zis ce bataie de joc. S-au dat in 24 de ore. Cand a aparut urmatorul de 3900 am inghitit galusca si l-am luat. Acum vad ca apar la 4100 de lei...

    ---------- Post added 14-03-2022 at 22:15 ----------

    Quote Originally Posted by 4_2 View Post
    ....hopa...au disparut aproape in totalitate de pe Emag ofertele reselerilor de pachete...hmmm
    Cum ca e plin de ele la 4500 chele la 5500 cu 3 jocuri... nu cauti tu bine.

  6. #7626 SP
    Junior Member staedler's Avatar
    O chestie curioasa cu emag, mai precis, cu cosul de cumparaturi.
    Am vrut sa iau un bundle la 3700, acum vreo trei saptamani (cu PS plus 12 luni, voucher 100 ron, plus trei jocuri neinteresante ptr mine - Spiderman, Sackboy si Ratchet, l-am pus in cos, dar m-am razgandit. La fel, am zis ca nu dau atat, ca nici jocurile nu ma incanta.
    S-au dat pana a doua zi. Apoi, au mai intrat niste bani, dar tot indecis am fost.
    In tot timpul asta, ma uitam aproape zilnic in cos, de curiozitate. Cateodata aparea acel text, ca ce am in cos nu mai este valabil, samd, dar de cele mai multe ori, nu aparea. Indiferent daca aparea acea atentionare sau nu, daca dadeam click pe produs, ma trimitea la un reseller, cu pret de peste 5000. La fel, in tot acest timp, au aparut alte bundle, dar...din ce in ce mai scump - 3800, apoi 3900, prin alte parti cu 4000, etc.
    Si intr-o zi, miercurea trecuta, nu era pe nicaieri in stoc, mi-am luat inima in dinti, m-am uitat iar in cos la emag, nu aparea acel text (cum ca am in cos produse ce nu sunt in stoc) in stoc nu era, decat la acel reseller, cu peste 5000. Si am mers mai departe. Plata cu cardul, etc, comanda/plata acceptata. Ma asteptam sa fiu sunat, sa mi se spuna ca de fapt e o greseala si nu e in stoc, cum am mai patit la ei. Dar vineri a ajuns coletul, toate in regula.
    O chestie curioasa, dar, daca mai e cineva indecis, cu produs in cos, poate il ajuta povestea asta.

  7. #7627 SP
    Junior Member ciocanul's Avatar
    Deci l-ai luat la 3700 ?

  8. #7628 SP
    Junior Member staedler's Avatar
    Da. De pe PC.

  9. #7629 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    @staedler interesanta experienta ta, nu stiu ce poate insemna asta, probabil ca au pe stoc console pe acolo prin spate.

  10. #7630 SP
    Junior Member staedler's Avatar
    Am studiat acum cutia si a avut un alt awb autocolant(Sameday), peste care s-a lipit unul alb. Apoi au lipit un alt awb in alta parte pe cutie(Fan), cu datele mele. Din ce am reusit sa deslusesc din vechiul awb, data de expediere a fost 02/03.
    O explicatie ar fi ca au destule colete neridicate/anulate, whatever. Cum a fost in cazul meu, cand le introduc inapoi in sistem, dispare atentionarea aceea "aveti produse in cos care nu mai sunt pe stoc, etc". E o explicatie.
    In alta ordine de idei, produsul ajunge la consumator cu ambalajul original rupt, cu zgarieturi, adancituri, taieturi. Plus awb-urile lipite aiurea direct pe cutie. Not cool.

  11. #7631 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Se zgarcesc la putin carton sa impacheteze cutia originala intr-o a doua cutie. Asa mi-a venit si mie laptop-ul doar cu cutia originala si awb lipit pe ea. Ar putea magazinele astea lua in considerare ca poate nici nu vrea sa stie curierul ce mi-am comandat si ce am prin casa!

  12. #7632 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Daca nu vine impachetat frumos si arata de parca a jucat fotbal curierul.. refuz coletul. Ce stiu eu ce socuri a avut si cu ce efect la interior. Sa se spele pe cap.

    LE: Ultimul PS5 livrat de Altex a venit intr-o cutie. Mai mare ce-i drept, dar parea a fi o cutie pentru 2 PS-uri, din care s-a scos una si s-a trimis mai departe catre mine. Probabil asa au venit de la furnizor. AWB lipit pe aceasta cutie.

  13. #7633 SP
    Member kukenstein's Avatar
    Nu mai asteptati PS la 2XXX lei. Nu va mai fi niciodata.

  14. #7634 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Niciodata????

  15. #7635 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Doom is upon us!


    LE:


    Ma astept sa mai fie o perioada cu oameni care satui de virusi, razboaie, interese si politiceni corupti.. vor mai ceda. Au nevoie de hobby-ul lor, escapada din lumea asta deosebita sau pur si simplu nu mai privesc principial chestia asta si ii doare la instrument. Platesc, termina balciul.
    Oricum totul e scump, oricum e saracie, ce mai conteaza niste sute de lei.. dai atat pe un joc.. mereu a fost asa pe timpuri de razboi, inflatie, criza, lipsa perspective optimiste, etc. Cine stie cat de nasol va mai fi cand practic nu se mai tine cont de nimic. Retailerii si $ony jecmanesc consumatorul. Sat fara caini.

    Totodata, oricum ar fi, romanul tot cumpara PS5. Cum necum. Este vorba de FOMO si ultima jucarie.
    Pe sistemul rupt in cur, dar cu ultimul Iphone, sa nu scapam ceva.
    Daca intra-adevar ceva nu va fi niciodata, altfel, eh de asta sunt sigur

    Revenind la MSRP, lucrururile se vor linisti, este firesc si este o chestiune doar de timp.
    Pana atunci sarit la cap sau rabdare. Ca am scris destul.
    Problema de fond este ca (momentan) nu se pot produce atat de multe de cate ar fi nevoie. Umbla vorba in sat..

  16. #7636 SP
    Member kukenstein's Avatar
    Va bazati pe niste presupuneri, pe niste argumente care erau valabile acum 2-3-4 ani. Inflatie, costuri mari la materii prime, costuri la energie si combustibil... De unde sa sa mai revina preturile?

  17. #7637 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    o sa consider valide argumentele tale cand Sony o sa anunte ca pretul oficial a crescut. Pana atunci sunt pretexte ale lantului de retail care exploateaza o situatie din piata.

  18. #7638 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Quote Originally Posted by kukenstein View Post
    Va bazati pe niste presupuneri, pe niste argumente care erau valabile acum 2-3-4 ani. Inflatie, costuri mari la materii prime, costuri la energie si combustibil... De unde sa sa mai revina preturile?
    Facem pariu ca o sa mai fie PS5 in magazinele romanesti la 2XXX lei? Propun sa facem pariu pe 2500 de lei.

  19. #7639 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by kukenstein View Post
    Nu mai asteptati PS la 2XXX lei. Nu va mai fi niciodata.
    Cum sa nu fie, semiconductori si vrajeli, inflatii inventate! Azi la Flanco, Xbox Series X la 2899, inca in stoc!

  20. #7640 SP
    Junior Member stonelul's Avatar
    Inflatii inventate?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 382 of 404 FirstFirst ... 282 332 372 380 381 382 383 384 392 ... LastLast

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts