Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 386 of 404 FirstFirst ... 286 336 376 384 385 386 387 388 396 ... LastLast
Results 7,701 to 7,720 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #7701 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Pățanie, userul @lucicleric a amintit pe un thread de playstation direct si apoi m-am inscris pe PS Direct UK si Germania pt o sansa de a cumpara un PS5 direct de la Sony.
    Eu am un cont de PSN pe UK de cand mi-am luat PS3 si de pe ala m-am jucat mai tot timpul, mi-am facut si de Romania cand s-a lansat oficial dar nu am avut activitate pe el, am doar 2-3 indie-uri cumparate de acolo.
    Ieri mi-a venit e-mail cum ca am fost extras si mi-a dat pe azi un interval orar(9:30-11:00 British Summer Time, la noi +2 ore) cand pot accesa un link si sa cumpar consola, m-au extras cei din UK.

    Din pacate nu am putut schimba tara pe Romania, a ramas optiunea greyed out, probabil din cauza ca contul e pe UK deci nu am putut cumpara consola. Cand m-am inscris mi-am bagat si contul de Romania dar nici macar nu mi-a venit e-mail de confirmare ca am fost inscris, nu stiu de ce.
    Am citit pe ceva pagina de la Sony ca extragerile nu sunt aleatorii "Our selection is based on previous interests and PlayStation activities."

    Mi-am facut sperante fiindca la FAQ unde te inscrii pt sansa de extragere scrie ca:

    I currently reside outside of the countries that direct.playstation.com is available in. If invited, can I still purchase a PlayStation 5 Console, game disc or accessory?

    If you receive an invite, you may place an order as long as the direct.playstation.com site you are ordering from delivers to the country of your chosen delivery address. See the Delivery & Tracking FAQ on direct.playstation.com

    US:
    You will need an account for PlayStation Network registered in the US and a valid payment method.

    Europe:
    You will need an account for PlayStation Network registered to a country in Europe, Africa, The Middle East, Oceania, India or Russia, and a valid payment method.
    Normal ar fi trebuit sa ma inscrie si cu e-mail-ul facut pe Romania dupa cate scrie mai sus! Oricum ieseam scump si daca mi-o trimiteau din UK, 449 lire consola plus taxe vamale si TVA deci cred ca ajungeam pe la 3000 de lei. Bine ar fi fost sa ma fi extras germanii pe contul romanesc si sa avut posibilitatea sa o comand.

  2. #7702 SP
    Member flaviud's Avatar
    Am fost si eu selectat pe contul de US, dar nu puteai selecta livrarea la adresa din Ro, mergea doar cu livrare in US

  3. #7703 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Imi pare rau ca din pacate inca suntem blocati de birocratia de 2 lei si ca nu vom fi si noi in rand cu restul UE-ului.....deci sansa exista sa castigi dar nu la noi in tara. Cat despre pret, din pacate nu stiu daca o sa mai vedem la MSRP

  4. #7704 SP
    Member flaviud's Avatar
    Nu cred ca are legatura cu birocratia, e vb despre zona in care se desfasoara respectivul concurs. Au fost initial doar pe US invitatii pt a cumpara, dupa care au aparut si pe UK. Degeaba participi, ca ai cont de Uk, daca adresa ta e in Spania. Poti, eventual, sa ceri livrarea la o cunostiinta, dar probabil dai pe livrare cat sa nu merite

  5. #7705 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by lucicleric View Post
    Imi pare rau ca din pacate inca suntem blocati de birocratia de 2 lei si ca nu vom fi si noi in rand cu restul UE-ului.....deci sansa exista sa castigi dar nu la noi in tara. Cat despre pret, din pacate nu stiu daca o sa mai vedem la MSRP
    O sa o mai vedem la MSRP după ce scade interesul in achiziție sau când se va termina prostia asta cu criza semiconductoarelor pe care nu prea o înțeleg, cine a fost dispus să o cumpere la 3400 sau peste cred că făcut-o deja, vad ca la eMag si Flanco încă o au in stoc si e in stoc de câteva zile! Ori au primit f multe bucăți ori nu prea mai au cumpărători!

    Da, șansă sa o cumperi la pret normal in vestul Europei există, stocul a durat peste juma de oră deșii am stat cateva minute la rând pana ce am fost redirectionat pe pagina unde sa o pot cumpăra, am tot reintrat să văd dacă cei aleși au stat sa intre exact la ora când s-a dat drumul la vânzări dar văd ca nu tre sa stai cu mana pe mouse să o prinzi. Scria pe acolo ca f ca ai fost extras nu garantează că si o prinzi

  6. #7706 SP
    Junior Member Schizoid's Avatar
    Stie cineva cum apare bonul de la Flanco la bundle? E un singur produs sau e defalcat cu fiecare joc listat? Daca pot face retur, ar ajuta...

  7. #7707 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Cica la Flanco apare ca si un produs, la Altex in magazinele fizice era fiecare produs listat separat. Am cautat-o si eu prin Oradea dar nu am gasit stoc ca as fi luat-o si as fi cerut retur la joace si carduri. Am pus pe ceva pagina anterioara o poza dupa factura de la Altex, mi-a trimis-o cineva dupa achizitie sa vad cum is listate produsele.

  8. #7708 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    pt ca sunt romani, flanco a avut Duminica, de Paste 10% discount store wide la orice cumpratura cu cardul peste 2000 ron. Bineinteles bundle-ul PS5 a fost scos de pe site si a reaparut luni cand s-a incheiat campania pt ca romanul e roman.

    Sincer, daca il lasau l-as fi cumparat, ar fi iesit in cele din urma la un pret corect

  9. #7709 SP
    Junior Member Schizoid's Avatar
    Quote Originally Posted by 4_2 View Post
    pt ca sunt romani, flanco a avut Duminica, de Paste 10% discount store wide la orice cumpratura cu cardul peste 2000 ron. Bineinteles bundle-ul PS5 a fost scos de pe site si a reaparut luni cand s-a incheiat campania pt ca romanul e roman.

    Sincer, daca il lasau l-as fi cumparat, ar fi iesit in cele din urma la un pret corect
    Da, si eu am observat

    Vezi ca poti folosi un voucher de 5% de la Vodafone Marketplace sau Raiffeisen Marketplace si platind cu card Revolut poti avea 5% cashback daca activezi promotia. 10%

  10. #7710 SP
    Member gompo's Avatar
    Quote Originally Posted by 4_2 View Post
    pt ca sunt romani, flanco a avut Duminica, de Paste 10% discount store wide la orice cumpratura cu cardul peste 2000 ron. Bineinteles bundle-ul PS5 a fost scos de pe site si a reaparut luni cand s-a incheiat campania pt ca romanul e roman.

    Sincer, daca il lasau l-as fi cumparat, ar fi iesit in cele din urma la un pret corect
    Da, am remarcat si eu magaria asta.
    Chiar eram curios daca l-au scos din proprie initiativa, de cand au implementat promotia, sau mai tarziu, dupa ce au inceput unii "reselleri" sa cumpere en-gross...

  11. #7711 SP
    Junior Member Schizoid's Avatar
    Quote Originally Posted by gompo View Post
    Da, am remarcat si eu magaria asta.
    Chiar eram curios daca l-au scos din proprie initiativa, de cand au implementat promotia, sau mai tarziu, dupa ce au inceput unii "reselleri" sa cumpere en-gross...
    Din proprie initiativa. Au sters SKU/produsul cu totul de pe site, celelalte bundles vandute vreodata inca au linkuri valabile cu stoc epuizat. La asta nu, ca mai era linkul pe grupul PS5 restock. Magarie planificata

  12. #7712 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    Quote Originally Posted by Schizoid View Post
    Da, si eu am observat

    Vezi ca poti folosi un voucher de 5% de la Vodafone Marketplace sau Raiffeisen Marketplace si platind cu card Revolut poti avea 5% cashback daca activezi promotia. 10%
    da, stiu, de aia am zis pret bun. ar fi fost 3085 bundle-ul

  13. #7713 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    10% (5%+5%) din 3800 lei e 380 lei, deci ramanea pachetul la 3450 lei. Sau am ratat eu ceva extra-extra reducere?

    Ah, deci in situatia ipotetica, ar fi fost 20% reducere. Ok. Credeam ca e vorba strict de ce se poate face acum.

    E destul de clar de ce au ales Flanco sa faca lucru asta. Asa cum s-a mai zis, deja PS5-urile nu prea se mai aduc pe canal oficial (prin Sony Romania), astfel ca sunt nevoiti sa le ia de la furnizori care au ceva adaos extra, deci pretul consolei nu mai ajunge la 2500 lei, ci mai aproape, probabil, de 2800 lei. Astfel ca acel 10% le-ar fi pus mari probleme, pentru ca cel mai probabil, marja lor la pachet este de sub 10%.
    Asa ca da, a fost o decizie strategica, o decizie buna din partea lor si nu ne putem astepta ca magazinele sa vanda pe minus, ca sa multumeasca cumparatorul de rand.
    Scopul lor este sa faca profit si sa continue sa ramana magazin.

  14. #7714 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    daca nu ar fi scos pachetul de pe site, duminica ar fi fost:
    10% din partea flanco 5% vdf si 5% revolut. doar ca aplicat succesiv, nu cumulativ

    3800×0.9×0.95×0.95= 3086.55

  15. #7715 SP
    Junior Member Schizoid's Avatar
    Quote Originally Posted by 4_2 View Post
    daca nu ar fi scos pachetul de pe site, duminica ar fi fost:
    10% din partea flanco 5% vdf si 5% revolut. doar ca aplicat succesiv, nu cumulativ

    3800×0.9×0.95×0.95= 3086.55
    Asta visam si eu, ca din pacate nu poti alege doar consola si bagand pe gat jocuri evaluate la 370ron si carduri... Orice saving ajuta.

  16. #7716 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    A aparut pe stoc si la PC Garage bundle-ul asta de 3800 de lei, vad ca plin e de stocuri, emag/flanco/garage. De le-ar sta in gat!

  17. #7717 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    pc garage, flanco si emag sunt aceeasi firma
    si la altex e plin in magazine la 4000 bundle-ul. nu il cumpara nici dracu

  18. #7718 SP
    Member gompo's Avatar
    L-au mai ieftinit putin si la Altex, acum e tot 3800 lei cu 3 jocuri, sa fie si ei "in rand cu ceilalti"

  19. #7719 SP
    Member flaviud's Avatar
    Sa inteleg ca acum poti avea 10% reducere la orice produs prin vdf si revolut? Ms in avans pt raspuns

    ---------- Post added 26-04-2022 at 22:49 ----------

    Pe Revolut am vazut sectiunea cu cashback la flanco, dar nu stiu de Vodafone ce si cum...

  20. #7720 SP
    Junior Member Schizoid's Avatar
    Quote Originally Posted by flaviud View Post
    Sa inteleg ca acum poti avea 10% reducere la orice produs prin vdf si revolut? Ms in avans pt raspuns

    ---------- Post added 26-04-2022 at 22:49 ----------

    Pe Revolut am vazut sectiunea cu cashback la flanco, dar nu stiu de Vodafone ce si cum...
    Da. Poti verifica pagina 'Regulament Promotii' a lui Flanco pentru detalii despre toate

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 386 of 404 FirstFirst ... 286 336 376 384 385 386 387 388 396 ... LastLast

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts