Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 401 of 404 FirstFirst ... 301 351 391 399 400 401 402 403 ... LastLast
Results 8,001 to 8,020 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #8001 SP
    Junior Member Lucifer's Avatar
    Imi vine sa rad. De fapt rad.
    Descrierea e o mizerie: "Controller DualSense si carcasa consola PS5 Controller DualSense si carcasa consola PS5".
    Cat despre pret, Orange castiga maximum 50 de lei.
    Un controller costa in jur de 350 de lei.
    Un cover costa 250 de lei pe putin.
    Deci pretul e bun.
    https://direct.playstation.com/en-us...console-covers

  2. #8002 SP
    Member gompo's Avatar
    Quote Originally Posted by tmihai20 View Post
    Am dat ieri din greșeală de pachet oficial controller+capace de toate culorile la Orange (selectați de acolo restul culorilor). Dacă nu aveam controller deja, poate luam unul dintre pachete, deși 300 de lei pentru două capace e cam mult. Costă vreo 629 de lei cu totul.
    E bine de stiut ca acele coveruri sunt doar pentru consolele Digital Edition, adica modelul FARA DISC!!

  3. #8003 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Nici măcar nu m-am uitat la descrierea pe site-ul Orange și nici nu e super evident, mulțam @gompo. Nu mă interesează pachetul cu controller, doar capacele. Ce e de râs este faptul că capacele pentru consola digitală sunt cu 45% mai scumpe. Sunt practic cam aceleași capace... Cred că iau eBay sau AliExpress la puricat.

  4. #8004 SP
    Junior Member Lucifer's Avatar
    @tmihai20: Unde ai vazut preturile la cover digital mai scump? Sony le vinde la acelasi pret. Daca te uiti in linkul de mai sus o sa vezi ca sunt aceleasi preturi si pentru digital si pentru cele cu disc, 54,99 $.

  5. #8005 SP
    Junior Member Cavernus26's Avatar
    Poate e offtopic dar am dat precomanda la PSVR 2 de pe Altex si statusul comenzii este "precomanda nou" dar in comanda nu apare o factura , nu se emite factura automat la precomanda ? se Emite factura doar cand vine produsul in stoc?

  6. #8006 SP
    Member gompo's Avatar
    Nu prea au voie sa le vanda inainte de data lansarii, 22 Februarie, asa ca, cel mai probabil, facturile vor aparea in cont pe 22 Feb sau la o data ulterioara, in functie si de stocuri.

  7. #8007 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Quote Originally Posted by Cavernus26 View Post
    Poate e offtopic dar am dat precomanda la PSVR 2 de pe Altex si statusul comenzii este "precomanda nou" dar in comanda nu apare o factura , nu se emite factura automat la precomanda ? se Emite factura doar cand vine produsul in stoc?

    Ti-au dat nr de comanda iar acum se sta la rand ! Ia un loc ! Roaga-te sa nu le vina doar 10 buc Tragem la caciula pe urma !

  8. #8008 SP
    Junior Member Cavernus26's Avatar
    Nu stiu cum a fost la PS5 ca acolo nu am dat precomanda , am plasat precomanda imediat ce a aparut oricum in data de 14 ian. Mi s-ar parea normal ca ei sa transmita numarul de precomenzi facute la Sony pt a sti exact stocul necesar , nu cred ca stocul va fi la fel de problematic ca la PS5 oricum avand in vedere pretul si aspectul mai "de nisa " al produsului .

  9. #8009 SP
    Junior Member Ant89's Avatar
    Buna tuturor, dupa ultimele zvonuri credeti ca este posibil sa apara PS 5 Pro in aprilie anul acesta ?🙂 Mie unul imi este greu sa cred dar cine stie, poate vom avea o surpriza😁

  10. #8010 SP
    Junior Member Cavernus26's Avatar
    Cred ca un launch atat de mare ar fi fost anuntat pana acum , deci personal cred ca sunt 0 sanse pt un ps5 pro ft curand , eu auzisem avonuri cum ca generatia asta sony vor da skip la varianta "PRO" si ca lucreaza deja la ps6

  11. #8011 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nicio sansa sa iasa in aprilie. As zice ca ar putea fi anuntat prin vara cu lansare in iarna sau primavara 2024.

    Nu vor da skip la Pro-uri. Sunt easy money pentru ei, un mid generation console. Iar pe langa asta, e clar nevoie de un Pro in ambele tabere.

  12. #8012 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Pentru mine neajunsul cel mai mare cu consolele aste de la sony este ca fiecare joc are nevoie de nu stiu ce updateuri ca sa ruleze bine titlurile vechi... Au bagat suport pt 1440p. Asa, si? mai niciun joc nu suporta asa ceva sau sa imi ofere niste avantaje daca le joc pe monitor de 1440p. Pot sa scoata si Ps6, ca jocuri precum BloodBorne, AC Unity tot o sa se miste in 30fps si o sa se vada ca naiba (raportat la ce poate face placa video). Cred ca un PS5 pro o sa faca 60 fps quality mode fara RT si 30 fps cu RT mai bun, aia e. Sau nici macar, ca la ce tehnologii ,,mancatoare de GPU,, si rami par sa apara... tot la 30fps o sa fie standardul pt quality mode la jocurile noi. PS5 e prima mea consola, raport excelent pret-calitate, dar ma scoate din minti chestia asta ca fiecare joc trebuie updatat separat ca sa beneficieze de hardwareul nou.

    ---------- Post added 30-01-2023 at 14:30 ----------

    A, si sa nu mai zic de tacticile jegoase de a stoarce bani de la consumator pentru un update: ,, a, vrei 60 fps? baga 10 euroi ,,

  13. #8013 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Cum s-a zis mai sus, s-ar putea sa nu mai existe PS5 Pro. Daca va fi asa, probabil PS5 va avea un lifespan mai scurt, si o sa avem PS6 mai repede.
    PS4 PRO/XONEX au avut sens pentru ca aparusera TV-urile 4K si nu exista nici o consola care sa profite de ele. Insa au fost un sut in fund pentru devs, care trebuiau sa optimizeze pentru 4-5 console (Xbox One, Xbox One S, Xbox One X, PS4, PS4 Pro).

    Desi Sony se lauda ca a rezolvat distributia, tot sunt probleme, asa ca un PS5 Pro ar fragmenta si mai mult productia si distributia consolelor.
    Miscarea cu noul PS5 cu disc drive separat o sa ajute mult, vor avea o singura consola pe linia de productie, smart move.

    Apoi, ne uitam la situatia jocurilor PS4 pe PS5, Da, PS5 este backwards compatible, dar abia avem o mana de jocuri cu PS5 upgrade.
    Si nu sunt absurd, as vrea doar FPS unlock, nimic altceva. Consolele au aceeasi arhitectura x86, un fps unlock trebuia gandit system level, nu lasat la latitudinea developerilor. Xbox a reusit intr-o masura nu tocmai ideala, dar se poate. Asa ca pana la PS5 Pro / PS6, mai bine ar rezolva aspectul asta.

    PS+ vine in februarie cu Mafia Definitive. Eu nu l-am jucat si chiar ma interesa. Dar de ce am dat banii pe PS5, cand tot 1440p@30fps il joc?
    Aceeasi situatie s-ar repeta si in cazul lui PS5 Pro / PS6 daca nu se face ceva.


    Dar, cantarind si posibilitatea unui PS5 Pro, da, ar fi dragut un Zen4, si performanta RT mai buna, desi ar fi prea mare schimbarea (mai degraba PS6 va avea Zen4 si 3D cache.)
    Dar daca iar asteptam ca milogii dupa patch-uri, e wasted potential.
    Iar 7900XT/XTX nu exceleaza deloc la RT, si acolo vorbim de placi super scumpe. Deci nu am asteptari mari in directia asta, cu tehnologia actuala, in limita de pret (probabil $899 pentru un PS5 Pro).

  14. #8014 SP
    Junior Member mapetrei's Avatar
    A intrat stoc nou de PS5 fratilor! Hai la joaca!

  15. #8015 SP
    Member GoroMare's Avatar
    Multumesc, am si dat comanda

  16. #8016 SP
    Junior Member Lucifer's Avatar
    Quote Originally Posted by mapetrei View Post
    A intrat stoc nou de PS5 fratilor! Hai la joaca!
    4200 de lei? Gred ca glumesti! Daca era 3200 poate intelegeam.

  17. #8017 SP
    Junior Member fbera's Avatar
    A fost 3200, vandut de emag, dar a disparut repede. Acum te redirectioneaza la cel de 4200. L-am avut in cos dar nu am apucat sa finalizez comanda.

  18. #8018 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Ce javre de magazine.
    Probabil majoritatea stocurilor au ajuns la ei.
    Recomand sa nu cumparati vreodata de la asa oameni.


    EDIT: sau daca le cumparati sa nu cumva sa le returnati in mai putin de 14 zile. Ar fi un lucru foarte urat .
    Attached Images Attached Images screenshot-2023-01-31-10.09.24.png

  19. #8019 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    A fost stoc cateva ore bune. Nu inteleg cum inca nu prinde lumea PS5, cand doar anu asta au fost cel putin 2000 de bucati la Altex si MG vandut la pretul "normal".
    De craciun la fel, la Altex, tot vreo 1000 de bucati.

    Eu efectiv nu mai stiu pe nimeni - prieten sau prieteni ai prietenilor - care sa vrea un PS5 si sa nu aibe deja.

    Desigur, tot e o mare problema de productie si aprovizionare in tarile de mana a 3a, indiferent de ce zice Sony, iar cine se ocupa de Sony romania isi bate joc de utilizatori, dar asta nu e vina eMag sau Altex.

  20. #8020 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Eu bănuiesc ca sunt acele persoane care nu știu sa intre si sa puna o comandă online singuri, sau mai rău, nu știu unde sa-l caute. Pana găsesc pe cineva sa-i ajute, dispare stocul. S-ar putea sa va surprindă, dar există mulți, chiar și printre tineri.
    Sau pur si simpu sunt oameni care n-au timp sa stea tot timpu online si sunt și ghinioniști și nu prind ferestrele astea de stoc.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 401 of 404 FirstFirst ... 301 351 391 399 400 401 402 403 ... LastLast

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts