Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 73 of 404 FirstFirst ... 23 63 71 72 73 74 75 83 123 173 ... LastLast
Results 1,441 to 1,460 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #1441 SP
    Member Otman's Avatar
    Quote Originally Posted by kaoru View Post
    Da...cel putin 5 oferte dintre cele luate ieri dimineata de la Orange erau pe OLX vandute de bisnitari cu 5000 lei..unele cu 6500 lei ca...de ce nu.
    Ca sa nu mai zic de toate celelalte anunturi cu PS5-uri cumparate de pe Altex, Mediagalaxy...etc.
    Intre timp unii care chiar vroiau sa joace, sa aiba o experienta impreuna cu alti oameni din comunitate dau refresh degeaba pe toate site-urile.


    Sincer eu unul ma resemnez de tot in curand, in aprilie cand o suplimenta Sony stocul daca or avea chef si cand inceteaza sa isi mai bata joc de oameni, oi reusi sa cumpar si eu unul. Sau nu.
    Si cine e de vina ca unii cumpara si vand mai scump pe olx?
    Sony? Altex? Orange?

    Daca ala chiar a vandut pe olx console cu 5-6000 lei, de vina pentru situatia asta e "gamerul" care nu s-a putut rabda si a platit suma aia.
    Asa ca pe aia sa fi suparat, daca chiar vrei sa fi suparat pe cineva.

    Sau era mai bine sa tina Sony in ceva depozite cateva milioane de console inca vreo 3-6 luni ca sa poata lua toti la lansare?

  2. #1442 SP
    Junior Member rrrradu's Avatar
    eu chiar nu mai caut sa mi fac dreptate cu anpc,vreau nenorocitii aia de bani inapoi,stau de 3 ore si astept sa mi se raspunda de la altex,n am vazut asa ceva

  3. #1443 SP
    Member maniac360's Avatar
    Quote Originally Posted by The Shining View Post
    Best reply ever !!!
    si asta ce-ti spune despre calitatea oamenilor? ������

  4. #1444 SP
    Junior Member lexxuu16's Avatar
    Deja a devenit plictisitor.. va plangeti de ieri de tombola am inteles nu va convine ce s.a intamplat da gata odata... acelasi subiect tombola tombola anpc de ieri seara... si aceleasi mesaje.. cum ca altex e nu stiu cum

  5. #1445 SP
    Member IsNotMe's Avatar

    :D

    Quote Originally Posted by rrrradu View Post
    eu chiar nu mai caut sa mi fac dreptate cu anpc,vreau nenorocitii aia de bani inapoi,stau de 3 ore si astept sa mi se raspunda de la altex,n am vazut asa ceva
    sa nu ziceti ca va las la greu !
    Attached Images Attached Images consoleg.jpg

  6. #1446 SP
    Member maniac360's Avatar
    Asa ca fapt divers, incepand de la ps2, toate consolele Sony am incercat sa le cumpar in ziua lansarii. De fiecare data, fara exceptie s-a intamplat acelasi lucru, stoc insuficient. Cu exceptia Apple nu exista nici o firma care sa aiba logistica si infrastructura sa ofere stoc suficient in ziua lansarii. Ce se intampla acum mi se pare absolut normal si previzibil.

  7. #1447 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by maniac360 View Post
    Asa ca fapt divers, incepand de la ps2, toate consolele Sony am incercat sa le cumpar in ziua lansarii. De fiecare data, fara exceptie s-a intamplat acelasi lucru, stoc insuficient. Cu exceptia Apple nu exista nici o firma care sa aiba logistica si infrastructura sa ofere stoc suficient in ziua lansarii. Ce se intampla acum mi se pare absolut normal si previzibil.
    chiar voiam sa intreb, la mine fiind prima tentativa de a lua o consola la lansare dintre cele 4 de pana acum. probleme cu stocurile au fost inteleg, dar scandalul a fost la fel la ps4 de ex?

  8. #1448 SP
    Junior Member exodoom's Avatar
    Quote Originally Posted by DaLord View Post
    As dori eu daca vrei. Mersi

    momentan e promisa cuiva. daca e sa se razgandeasca, te contactez.

  9. #1449 SP
    Member bdevil's Avatar
    La PS4 samsarii au fost in floare, cu procesul asta de tombola de la PS5, sansele sa prinzi au mai crescut asa putin.

  10. #1450 SP
    Junior Member rrrradu's Avatar
    dupa ore de stat in telefon am reusit sa anulez comanda la altex,partea buna e ca banii ar putea intra inapoi chiar azi daca se misca banca suficient de repede ca sa pot sa fiu pregatit daca va mai exista alta sansa sa il prind

  11. #1451 SP
    Junior Member JamesFox's Avatar
    Pe ce numar ai sunat ?

  12. #1452 SP
    Junior Member rrrradu's Avatar
    pe cel scurt,cum ti am zis ai de stat in asteptare dar merita incercat pentru ca ti poti primi banii in timp util

  13. #1453 SP
    Junior Member LucLex's Avatar
    Quote Originally Posted by rrrradu View Post
    pe cel scurt,cum ti am zis ai de stat in asteptare dar merita incercat pentru ca ti poti primi banii in timp util
    Ok primesti banii inapoi, dar n ai de unde cumpara oricum, asa poate aveai o sansa acolo, poate pe cei necastigatori ii punea pe o lista de asteptare.

  14. #1454 SP
    Junior Member rrrradu's Avatar
    Quote Originally Posted by LucLex View Post
    Ok primesti banii inapoi, dar n ai de unde cumpara oricum, asa poate aveai o sansa acolo, poate pe cei necastigatori ii punea pe o lista de asteptare.
    problema mea a fost ca m am inscris pentru digital si realist vorbind sansele sa prinzi una din cele 60 de bucati sunt mici,asa prefer sa am banii inapoi si daca pana marti la ora la care se termina campania n am alta varianta mai buna sa ma inscriu la varianta cu disc

  15. #1455 SP
    Junior Member LucLex's Avatar
    Quote Originally Posted by rrrradu View Post
    problema mea a fost ca m am inscris pentru digital si realist vorbind sansele sa prinzi una din cele 60 de bucati sunt mici,asa prefer sa am banii inapoi si daca pana marti la ora la care se termina campania n am alta varianta mai buna sa ma inscriu la varianta cu disc
    aa ok, atunci da. Scuze

  16. #1456 SP
    Member Bogdan47xD's Avatar
    Am resunat la Flanco sa vad ce se mai stie si doamna prima oara nici n-a stiut ca deja este un AWB creat de firma Sameday , a zis ca trebuie facturat produsul propriu zis la ei, apoi sa vina firma sa-l ridice sa plece dar nu azi si clar nici in weekend, spunand ca de luni in 2-4 zile lucratoare, asta e, felicitari pentru Orange ca si-au onorat foarte rapid, pe saptamana viitoare vor pleca si cele de la Flanco pentru cine mai are

  17. #1457 SP
    Junior Member LucLex's Avatar
    Quote Originally Posted by Bogdan47xD View Post
    Am resunat la Flanco sa vad ce se mai stie si doamna prima oara nici n-a stiut ca deja este un AWB creat de firma Sameday , a zis ca trebuie facturat produsul propriu zis la ei, apoi sa vina firma sa-l ridice sa plece dar nu azi si clar nici in weekend, spunand ca de luni in 2-4 zile lucratoare, asta e, felicitari pentru Orange ca si-au onorat foarte rapid, pe saptamana viitoare vor pleca si cele de la Flanco pentru cine mai are
    La mine e facturata, scrie pe factura si awb ul, dar inca nu se stie nimic
    Attached Images Attached Images screenshot_2.png

  18. #1458 SP
    Member Bogdan47xD's Avatar
    Quote Originally Posted by LucLex View Post
    La mine e facturata, scrie pe factura si awb ul, dar inca nu se stie nimic

    I-am spus si eu asemenea ca AWB-ul e creat, l-am dat si a zis ca intradevar este un AWB dar doar creat de firma Sameday, iar prin factura se referea cica nu asta ce-o primim noi, aia cica e ceva prin baza lor de date si mai este inca o factura , nu am inteles mare lucru, oricum mi-a zis ca nu azi, nu maine, complicat.

  19. #1459 SP
    Junior Member Cynical_fairy's Avatar
    La mine , mi-au trimis mesaj ca se trimite azi, deși dimineața mi-au trimis ca se livrează luni.Asta la Orange.Am sunat și am primit și Awb. ������������
    Se fac livrări pana la 17 , la fan curier

  20. #1460 SP
    Junior Member dragoncrew's Avatar
    Daca sunati la Orange, chiar daca pe net scrie statusul comenzii doar aprobata, Fan Courier deja au preluat comenzile. Pe Bucuresti deja le au livrat, dar in provincie, mai greu. Am vazut ca sunt cativa norocosi care le au primit azi chiar daca nu sunt din Bucuresti. Mie mi l-a ridicat azi pe la ora 10-11 si ajunge ori maine, ori sigur luni. Dar de AWB faceti rost doar daca sunati la Orange sau v-a venit pe mail de la ei.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 73 of 404 FirstFirst ... 23 63 71 72 73 74 75 83 123 173 ... LastLast

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts