Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 10 of 10

Thread: God of War Remake

  1. #1 SP
    Banned ignognito's Avatar

    God of War Remake

    Nu a fost anuntat oficial, dar cred ca e o chestiune de timp.

    Ar fi frumos ca cei de la SONY sa lanseze un remake la primul God of War in 2025, pe PlayStation 5, cu ocazia aniversarii a 20 ani de la debutul francizei, si in 2027-2028 sa faca un remake si la God of War II.

    Doi dani ai seriei (Eden Exposito si Alvaro Zabala ) a creat niste concepte artistice ca sa ne faca idee despre cum ar arata primele doua jocuri ale seriei refacute.

    God of War 1 Remake




    God of War 2 Remake







    ---------- Post added 13-09-2020 at 01:23 ----------

    Si cum ar putea arata principalii bossi, dar mai ales zeii din jocurile PS2 pe o grafica de PS5 :


    Ares


    Zeus





    Hidra


    Minotaur


    Ciclop



    Cerberus



    Barbarian King


    Medusa


    Kraken
    Attached Images Attached Images god-war-ue-1920x1080.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Desi le-am re-jucat deja pe PS3 si chiar si Vita, ar fi bun un remake marca Bluepoint dupa ce vor termina Demon's Souls.

  3. #3 SP
    Member codpin's Avatar
    Eventual cu free camera...

  4. #4 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Sorry, dar threadul asta e deschis pe vreo baza/rumors/ceva? Ca m-au luat niste palpitatii... not cool, man.

  5. #5 SP
    Banned ignognito's Avatar
    Momentan, e la stadiul de dorinta si discutii pe reddit :
    https://www.reddit.com/r/GodofWar/co...tered_for_ps4/

    Probabilitatea e foarte mare ca pana in 2025 sa se faca un remake.
    Pentru ca trendul asta al "remake-urilor si remasterizarilor" o sa tina mult timp de acum inainte avand in vedere ca industria gamingului a ramas in pana de idei originale (unele remake-uri precum Resident Evil sau Mafia vor fi fabuloase, altele gen Crysis sau Warcraft 3 vor fi niste tentative esuate).

    Dar mai ales, franciza e foarte iubita, iar Sony ar putea sa faca profit extra din vanzarile la God of War Remake pe PlayStation 5.

  6. #6 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu sper sincer sa nu faca. Mai bine sa faca o continuare directa, tot pe stilu ala. Sau alte jocuri pe orice stil.

  7. #7 SP
    Member omega's Avatar
    De cate ori sa mai faca remake ? Ajunge, altceva, ultimul joc a fost exceptional si abia a introdus cativa zei din mitologia nordica. Au mult de explorat in directia asta.

  8. #8 SP
    Banned ignognito's Avatar
    Si cu toate astea, multi dintre voi care criticati remake-urile tot v-ati facut comanda la Resident Evil 2 Remake, Final Fantasy VII Remake sau la Mafia Definitive Edition. Cumparandu-le, ii incurajati pe producatori sa continue trendul asta.

    Sunt jocuri din anii 1997-2006 care chiar ar merita refacute grafic si portate pe platformele actuale pentru ca nostalgici inca mai sunt si vor mai fi.

    ---------- Post added 14-09-2020 at 23:13 ----------

    Pe PC, din cauza lui Windows 10, multe jocuri din anii 2000-2003 nu mai pot rula daca nu umbli prin fisiere sau coduri sau nu instalezi nu stiu ce. Iar grafica lor din anii 1990-2000 toamna pare incomoda vizual pe rezolutii mari de la 1600x1080 in sus.
    Sunt destui care rejoaca Age of Empires 2,Stronghold Crusader, Rise of Nations, StarCraft 1 sau Pharaoh (jocuri de strategie cu grafica 2D) si in 2020 , de aia si producatorii le-au remasterizat ca o modalitate de suport pe termen lung adus jocurilor.


    Eu sunt printre cei care si-ar dori ca GTA Vice City si GTA San Andreas sa fie refacute grafic, dar mai ales sistemul de control al camerei pentru ca e la pamant.
    Pana cand Rockstar vine cu un nou GTA cu o poveste care sa ma surpinda, momentan consider ca povestile din GTA Vice City si San Andreas > povestile din GTA IV si GTA V, deci, de ce sa nu le rejoc si sa nu ma bucur de ele?

    Le am cumparate si instalate pe PC, momentan insa stau degeaba pe launcher pentru ca nu pot sa le joc din cauza controlului camerei.
    Si nu stiu daca mai exista un PS2 sau PS3 functional acum, jocurile respective nefiind portate pe PS4.

    Uite de asta ar trebui sa fie remasterizate unele jocuri si portate inclusiv pe noua generatie de console, poate GTA San Andreas prin emulare.

  9. #9 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Personal GTA IV > GTA VC, SA, V d.p.d.v al povestii, as intrazni sa zic chiar si ca Euphoria Physics > R.A.G.E. Nu ma deranjeaza sa avem remake-uri atata timp cat target-ul principal este sa avem jocuri noi, IP-uri noi sau sequels/prequels... ca mai fac ei cate un remake este super. Si eu mi-as dori un GOW Remake, Red Dead Redemption si Red Dead Revolver remake etc. insa daca ar fi sa aleg intre un joc nou si un remake as alege ceva nou.

  10. #10 SP
    Banned ignognito's Avatar
    Quote Originally Posted by Cristy View Post
    Personal GTA IV > GTA VC, SA, V d.p.d.v al povestii,
    Intr-adevar, GTA IV clar a fost mai matur decat GTA V ca poveste si mai ales personaje. Insa pentru mine, CJ si Tommy Vercetti sunt adevarati "zei". Ei au ridicat ca personaje stacheta seriei.
    as intrazni sa zic chiar si ca Euphoria Physics > R.A.G.E.
    A fost implementata si prin GTA V si RDR2, incluse la "Rockstar Games Powered by Euphoria Physics"
    https://gta.fandom.com/wiki/Euphoria_Physics

    Nu ma deranjeaza sa avem remake-uri atata timp cat target-ul principal este sa avem jocuri noi, IP-uri noi sau sequels/prequels... ca mai fac ei cate un remake este super. Si eu mi-as dori un GOW Remake, Red Dead Redemption si Red Dead Revolver remake etc. insa daca ar fi sa aleg intre un joc nou si un remake as alege ceva nou.
    Corect.
    Eu as vrea sa avem cate putin din ambele, si un joc nou, si un joc vechi remasterizat, dar cu conditia sa fie ambele bine facute.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 13-03-2013, 10:56
  2. Replies: 0 Last Post: 07-03-2013, 10:28
  3. Replies: 0 Last Post: 11-11-2012, 15:43
  4. Replies: 0 Last Post: 19-04-2012, 12:00

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts