Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 18 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 16 ... LastLast
Results 101 to 120 of 353

Thread: God of War: Ragnarök

  1. #101 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Eu nu sunt fan al jocului, asa ca nu am avut nicio asteptare. Nici mie nu imi place deloc cum se prezinta. Ciocanul ala este nereprezentativ pentru ,,God of War,, si mai arata si caraghios cu manerul atat de scurt.

  2. #102 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Absolut oribil CE-u ala. Nu l-as vrea in colectie nici macar gratis. Nu inteleg ce-i in capul lor, dupa mizeria de mamut din HFW, acum asta. Efectiv nu mai sunt capabili sa ofere ceva bun.

    Cat de steelbook ala suuuper original... e efectiv acelasi din primu, doar ca in loc de simbol, pe fata, avem lupii aia
    Iar faptul ca jocul in continuare este doar digital este la fel de mizerabil

    Total de acord!
    - 10$/€ taxa de upgrade de la PS4 la PS5, bataia de joc continua
    - fara special edition
    - collector's oricum e oribil si vine doar cu voucher? Serios?

    E in aceeasi oala cu TLOU Remake, Uncharted Lost Legacy, dispret fata de client...
    Partea buna e ca vine anul asta. Ma asteptam si la un gameplay trailer...

  3. #103 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Pana nu primim informatii concrete despre diferenta intre versiunile de ps4 si ps5, nu va sfatuiesc sa dati preorder la joc.....cei ce dorect CE spor la vanatoare

  4. #104 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Quote Originally Posted by lucicleric View Post
    Pana nu primim informatii concrete despre diferenta intre versiunile de ps4 si ps5, nu va sfatuiesc sa dati preorder la joc.....cei ce dorect CE spor la vanatoare
    Eu ma astept la diferente asemanatoare cu HFW.
    Nefiind open world, ci hub oriented, e posibil sa aiba static lights ca primul (prebaked), deci ar putea forta niste RT reflections/shadows la 30fps.
    RE7 PS5 patch a venit si cu RT GI, care nu e demanding, si acolo fiind vorba de un joc fara time of day cycle, dar ma duc prea departe.
    In rest, the usual: 60fps mode, near instant loading times etc.

    Acum ca special edition nu mai exista, eu m-as multumi si cu ceva diferenta la standard edition cover.
    Stiu ca pe multi nu-i intereseaza, dar mie unul imi place "Day One Edition" de pe coperta anterioara, in ochii mei aduce mai multa valoare decat varianta standard, nu mai vorbesc de cover-urile PS Hits, pe care le destest.


    20220706_184606.jpg

  5. #105 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Editia de colecție fara disc mi se pare o bătaie de joc la adresa fanilor. Sony continua in aroganta lor și în obsesia profitului cu orice preț. Eu sincer nu le mai vad rostul la edițiile astea. Dai o grămadă de bani pe ele că să primești o carcasă goală?

  6. #106 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Nu e o carcasa goala platesti pentru jucaria aia pe care oricum o sa o tii inchisa intr-un dulap si ca sa fii special pe net. Probabil in vreo 50-100 de ani asa o sa aiba vreo valoare aceste Editii de colectie.

  7. #107 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    what's wrong with the Thor guy.
    ...tot ce nu e scripted o fost...This is heavy!
    iar aia de la Collector's Edition...Ahhh,my old friend!...Now tell me who this is? efectiv m-a bufnit rasul.

  8. #108 SP
    Member ExocrathX5's Avatar
    Quote Originally Posted by 4_2 View Post
    what's wrong with the Thor guy.
    ...tot ce nu e scripted o fost...This is heavy!
    iar aia de la Collector's Edition...Ahhh,my old friend!...Now tell me who this is? efectiv m-a bufnit rasul.
    Mie chiar mi-a plăcut entuziasmul lui. A fost cea mai bună parte din tot unboxingul. Se vedea că nu e "camera shy" ca devul de lângă.

    Also, there was no fumbling with plastic wraps and **** cum fac mulți pe net.

    To each his own I guess.

  9. #109 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Ma bucura si in acelasi timp ma ingrijoreaza putin lansarea din Noiembrie, nu inteleg de ce s****z atata mister si atata asteptare, daca ei aveau un joc de care nu le era frica si stiau pe ce se bazeaza trebuia sa spuna clar data de lansare din timp, fara sa mai ajunga sa-i injure si sa-i ameninte toti retardatii pe internet.

    Veneau la State of Play sau oriunde in jurul acelor conferinte cu un gameplay de 1 minut si cu 9 Nov in dinti si aia era, se evita tot circul asta.
    Au alte motive pentru care nu au facut-o? Din suflet sper sa nu...

    Despre editiile de colectie numai de bine, sa ramana cu ele pe raft, sunt atat de oribile incat m-am linistit total si pot acum sa-mi concentrez timpul si resursele pentru a gasit statuia de colectie de la primul joc la un pret cat de cat decent.

  10. #110 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Unii sunt cam "salty" dupa ce au vazut ca jocul chiar se lanseaza anul acesta.
    Raspunul lui Cory legat de crunch:


  11. #111 SP
    Member Peetzy's Avatar
    ...dar totuși, de ce să-ți dea un steelbook gol? WTF vremuri am ajuns sa trăim...

  12. #112 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by sexbobomb91 View Post
    Unii sunt cam "salty" dupa ce au vazut ca jocul chiar se lanseaza anul acesta.
    Raspunul lui Cory legat de crunch:
    Nu inteleg ce crunch. Asta nu trebuia sa iasa anul trecut?

    Daca am retinut eu bine si chiar trebuia sa iasa anul trecut, inseamna ca din 2018 sau cand s-au apucat de el, au planificat totul astfefl incat sa fie gata la final de 2021, deci jocul ar fi trebuit sa fie gata si complet jucabil cap-coada de toamna trecuta...

  13. #113 SP
    Member rzv31's Avatar
    Eu abia il astept, sunt fan, le-am jucat pe toate, mai putin seria de pe PSP.....Mizeria aia cu CE e maxima. Inteleg ca e utila pentru cei cu PS5 digital, dar rasul ala de ciocan e sub orice critica....Zici ca e jucarie deaia de pe timpuri, cand te duceai la piata sau prin centre comerciale, si le vedeai uitate pe cel mai de sus raft al magazinului, pline de praf)....
    Parte cu steelboxu e la fel de tare, eu chiar cred ca astia din afara participa la diverse cursuri din Romania, sau colegii nostri romani cand pleaca in afara ii influenteaza maxim; astea sunt direct tactici pur romanesti de bataie de joc la adresa consumatorului)

    Faptul ca vine anul asta ma bucura, nu imi place sa astept enorm dupa un joc (mi s-a scarbit de cat astept dupa witcher 3 remaster **** si asa mai departe), bine exceptand open world-uri mari, dar GOW Ragnarok nu se incadreaza asa ca o sa fie super, fara buguri si alte alea....

  14. #114 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Asteptarile mele pentru acest joc sunt moderate, sunt fan al seriei, le-am terminat pe toate din serie, inclusiv cele de PSP, insa...

    Am re-reinceput sa joc seria pe PS3, sunt la primul si mi se pare superb, deja dupa vreo 2 ore de gameplay si cateva lupte cu bosi giganti, te ridica de pe scaun si te simti inflacarat. In stilul asta sunt primele 5, daca le iei in calcul si pe cele portabile. Un deliciu din punct de vedere al combatului, lupte epice, quick time events, poveste foarte buna, atitudine badass, zero sensibilitate, etc.

    Daca nu le-ati jucat, puteti incerca versiunile Remaster, se vad ok si in 2022 si merita jucate, ar merita cumparat un PS3 SH doar pentru a le juca.

    Cand a aparut GoW2018 mi-am cumparat PS4 Pro special pentru a-l experimenta la maximum. Cand ma gandesc retrospectiv la el, preponderent imi vine un cuvant in minte, ''sensibil'', nu imi amintesc nicio lupta epica din acel joc, singura chestiune pe care mi-o amintesc dpdv al luptelor este acel Connor McGogu cu care te bati de 10 ori si care cred ca-i putin mai scund decat mine. Asta in timp ce in jocurile precedente te luptai cu Titani care erau cat un munte. Au fost cativa inamici mai maricei si in acest joc insa nimic memorabil.

    Am inteles toata ideea cu fii-su, conexiunea dintre ei, sensibilitatile, maturitatea lui Kratos si celelalte chestiuni pe care le-as fi apreciat mult mai mult intr-un joc de genul Last of Us insa de la GoW asteptam acel sentiment care ma facea sa ma ridic de pe scaun entuziasmat dupa ce bateam un boss de 50m dupa a 10-a incercare pe Hard, nu cautam sensibilitatile dintre Kratos si copil. Am alte jocuri / filme / carti de unde imi pot lua extrage povesti similare.

  15. #115 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Nu inteleg ce crunch. Asta nu trebuia sa iasa anul trecut?
    Probabil au subestimat cat timp ii va incetini pandemia.
    Si Starfield trebuia sa se lanseze anul acesta, impreuna cu multe altele. Dar e mai bine asa, sa nu-si streseze developerii ca sa forteze lansarea.
    Chiar si dupa amanarile astea nu m-ar surprinde sa-i mai trebuiasca ceva optimizare post-launch, asa cum a primit Forbidden West.

    E si posibil ca receptia care a avut-o Elden Ring sa-i fi speriat un pic, asa ca vor sa adauge cat mai multe chestii noi.
    Asta am considerat ca lipseste din prima parte, combat-ul era cam repetitiv, multi inamici si bossi refolositi.
    Dar acum au engine-ul si tech-ul pus la punct, se pot concentra sa adauge cat mai multe feature-uri ca sa faca gameplay-ul mai interesant.

  16. #116 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    GoW2018 m-a facut sa-mi cumpar primul PS ! Am zis ca trebuie sa-l joc ! Aveam doar PS-ul si jocul asta . Tin minte si acum trailer-ul/prezentarea cand Kratos isi facea pt prima data aparitiala la E3 2016 ,iesind din umbra iar toata sala era in picioare, Cory Barlog emotionat …Nu cred ca vor da gres cu Ragnarok ! Can’t wait!

  17. #117 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    ^ Yep, cel mai fain moment din toate E3-urile care le-am vazut: https://youtu.be/wW8hQRTAik4?t=305 .
    Mi-ar placea un hack'n'slash/platformer asemanator cu primele din serie, dar prefer mai mult directia in care a luat-o franciza asta.
    Povestea e mult mai buna si nu s-ar potrivi cu stilul acela de gameplay, ar fi prea mult ludonarrative dissonance .

  18. #118 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Quote Originally Posted by Peetzy View Post
    ...dar totuși, de ce să-ți dea un steelbook gol? WTF vremuri am ajuns sa trăim...
    Ca sa isi bata joc sau poate ne cred pe toti prosti.
    Dai 150-200 de euro ca primesti un cod digital impreuna cu un steelbook, incredibil cat de rupti de realitate sunt unii.

    Mai tarziu te trezesti ca nu mai ai acces la jocul cumparat, vad ca Ubisoft vrea sa creeze un precedent.
    Assassin's Creed Liberation delisted on Steam, soon to be inaccessible even for players that have purchased it https://www.vg247.com/assassins-cree...steam-delisted

  19. #119 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Cand va spuneam mai demult ca nu cumpar jocuri digitale... o gramada au sarit ca de ce nu? Ca doar iei *jocul*, nu discul. Asta e viitorul, nu vreau sa jignesc pe nimeni, dar generatia asta noua o merita, cumpara jocuri digitale, muzica digitala, NFT-uri, etc. Si se bucura de tot cateva zile, peste cativa ani vor descoperi ca nu mai pot juca nimic din ce au cumparat mai demult. Pentru ca jocul nu mai e in librarie sau pentru ca serverul a fost inchis sau din alte motive, total irelevant.


    Oricum probabil ca versiunile "collector's" nu vor disparea in viitor, vom avea totul digital, dar collector's. Artbook digital, soundtrack digital, poate niste NFT-uri pe acolo. Si evident skin-uri ))) Artbook digital mi se pare cea mai tare chestie, adica fii atent, iti dam un pdf.

  20. #120 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Jurnalistii chiar nu mai au ce scrie in ultima vreme.....Ubi**** au zis ca va mai fi disponibil de download pentru cei care nu il au cumparat. Si in timp toate vor fi asa....ori migreaza serverele pe alta platforma ori o sa poti juca jocurile downloadate deja pe hard.....refund nu o sa dea in veci dar nici nu se joaca cu drepturile consumatorului.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 18 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 16 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 13-03-2013, 10:56
  2. Replies: 0 Last Post: 07-03-2013, 10:28
  3. Replies: 0 Last Post: 11-11-2012, 15:43
  4. Replies: 0 Last Post: 19-04-2012, 12:00

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts