Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 18 1 2 3 11 ... LastLast
Results 1 to 20 of 353

Thread: God of War: Ragnarök

  1. #1 SP
    Member fdkenzo's Avatar

    God of War: Ragnarök


    In what was easily one of the biggest announcements during today's PS5 games showcase, Sony revealed a sequel to God of War with the warning: Ragnarok is Coming. It's being developed by Sony Santa Monica and while this was an early reveal, the teaser indicates it will release in 2021. God of War was a huge success critically and commercially, selling over 10 million copies as of 2019.
    Attached Images Attached Images god-war-2-ragnarok-confirmed-arrive-playstation-5-2021-531093-2.jpg

  2. #2 SP
    Member parazitu86's Avatar
    Yeeey GoW 2 ������������

  3. #3 SP
    Banned ignognito's Avatar
    Cand am vazut denumirea "Ragnarok", imi aduceam aminte de filmul asta cu Thor

  4. #4 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Sper sa fie un actual sequel si nu un fel de Miles Morales al GoW-ului. Anyway, hyped for it, sper sa nu vina tarziu in 2021.

  5. #5 SP
    Banned ignognito's Avatar
    Si sa inteleg ca daca se numeste "Ragnarok", gata, asta-i ultimul joc ?

    Conform miturilor legate de Ragnarok
    -lupul Fenrir il va devora pe Odin,
    -sarpele Jormungandr , desi va fi ucis, il va otravi pe Thor cu scuipatul veninos
    -gigantul Surtr de foc il va ucide pe Freyr
    -Loki se va bate pana la moarte cu Heimdall , Tyr (care e mort insa) si cu Garm, si va fi rapus.
    -Freya moare sau se sinucide intr-o batalie
    -toata planeta ingheata , apoi se scufunda, sau e parjolita de foc, toate creaturile , animalele si multi zei mor
    -doar Magni si Modi supravietuiesc , Baldr si Hodi sunt readusi la viata, si inca vreo cativa, refac lumea si incepe un alt ciclu

  6. #6 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Foarte tare sigla, super trailer!

  7. #7 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Quote Originally Posted by ignognito View Post
    Si sa inteleg ca daca se numeste "Ragnarok", gata, asta-i ultimul joc ?
    Kratos si !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Conform miturilor legate de Ragnarok
    -lupul Fenrir il va devora pe Odin,
    -sarpele Jormungandr , desi va fi ucis, il va otravi pe Thor cu scuipatul veninos
    -gigantul Surtr de foc il va ucide pe Freyr
    -Loki se va bate pana la moarte cu Heimdall , Tyr (care e mort insa) si cu Garm, si va fi rapus.
    -Freya moare sau se sinucide intr-o batalie
    -toata planeta ingheata , apoi se scufunda, sau e parjolita de foc, toate creaturile , animalele si multi zei mor
    -doar Magni si Modi supravietuiesc , Baldr si Hodi sunt readusi la viata, si inca vreo cativa, refac lumea si incepe un alt ciclu

    Khan, vezi ca ai dat un ditamai spoiler. Inca mai sunt persoane care nu l-au jucat.

    Argmentul ca este un joc vechi care are doi ani nu are nicio relevanta.

    Joc de exemplu Ocarina of Time si vreau sa il termin, este o experienta superba. De fiecare data cand vine vorba de personaje sau poveste la el prin cine-stie ce videoclip de pe youtube sau forum, dau skip si ma feresc. Sunt anumite detalii care pot ucide foarte rapid anumite curiozitati legate de poveste la un joc.

  8. #8 SP
    Member SeCeX's Avatar
    De acord, mai usor cu spoilerele, not cool.

  9. #9 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    Eu nu inteleg de ce intrati pe topicul unui joc sequel si va plangeti de spoilere daca nu ati jucat primul joc.
    Despre ce ati vrea sa se discute din moment ce trailerul a fost doar un logo?
    Normal ca vorbesti despre actiunea petrecuta in primul joc.

  10. #10 SP
    Member morphine's Avatar
    Cred ca cel mai ok ar fi sa folosim spoiler tag. Impacam pe toata lumea.

  11. #11 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Pai am jucat/terminat primul joc , dar nu scrie nicaieri God of War 2 sau 4.5 sau mai stiu eu ce, vine cineva care nu a jucat primul si nu stie ce e, plus ca poate ca intru pe topic sa vad ce au mai anuntat ulterior, nu cred ca e asa de greu sa pui un spoiler tag.

  12. #12 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mie mi-a placut grafica. Nici gameplay-ul nu e mai prejos. Iar povestea e... WOW!

    P.S. O bataie de joc, sa vii cu un logo. Puteau macar un amarat de artwork, o idee, ceva. Sper sa nu devina un obicei...

  13. #13 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai asa vezi ipocrizia oamenilor.
    Cand a avut Microsoft conferinte cu CGI trailers, toata lumea a sarit in cap, dar cand a prezentat Sony un logo animat e toata lumea in extaz

    Oricum ma asteptam sa zica ceva de GoW2, dar ma asteptam sa zica putin mai mult, sincer sa fiu. Si daca tinde sa iasa in 2021, ma astept sa aibe cel putin un Alpha in momentul actual, deci aveau ce arata.

    Tin minte ca la primu GoW au aratat direct gameplay care s-a pastrat destul bine in versiunea finala. Sigur puteau face si acum, dar au preferat sa piarda timpu cu trailere lungi de la jocuri neinteresante sau sa faca reclama la fortnite...

  14. #14 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Cand a avut Microsoft conferinte cu CGI trailers, toata lumea a sarit in cap, dar cand a prezentat Sony un logo animat e toata lumea in extaz
    Diferenta e ca aici a fost doar unul; acolo aproape toate au fost CG trailers.

  15. #15 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai eu nu ma refeream la CGI Trailer ci la faptul ca se pare ca e mai ok un logo animat decat un CGI trailer - in conceptia unora

  16. #16 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Cred ca oricine ar fi preferat sa vada gameplay chiar mai mult decat CGI dar eu cred ca au aratat destul gameplay in conferinta asta.
    Din punctul asta de vedere nu am fost dezamagit.

    Si probabil ca vor sa mai lase ceva de aratat si pentru urmatoarele prezentari.
    Vestea buna e ca jocul apare in 2021; nu va dura mult pana cand il vom putea juca.

  17. #17 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Dupa gameplay-ul cu Final Fantasy XVI inregistrat pe PC la conferinta pentru console au zis ca o sa arate numai gameplay de pe PS5 iar la sfarsit vin cu un logo la God of War, a fost epic. I-au copiat pe aia de la Nintendo cu Metroid Prime 4

    "In line with the continued focus on the franchise, the company unveiled Metroid Prime 4 logo at the Nintendo E3 2017 Direct conference."


    Ori arati ceva ori numai arati nimic, de parca lumea nu stia ca o sa lanseze un nou God of War... Oricum mai devreme de 2022-2023 nu o sa il lanseze.

  18. #18 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    Nu stiu de ce dar am asa o presimtire ca nu va iesi decât in 2022.
    Cum zice si Răzvan, daca ar fi ieșit la anul ar fi avut macar un alpha din care sa arate o porțiune oricat de mica de gameplay sau macar ceva imagini din joc, nu doar un logo.

  19. #19 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by Papillon_ View Post
    "In line with the continued focus on the franchise, the company unveiled Metroid Prime 4 logo at the Nintendo E3 2017 Direct conference."

    Interesant e ca Nintendo si-au cam schimbat strategia dupa chestia asta - in ultima vreme le anunta foarte aproape de lansare pentru a nu se mai repeta situatia.
    Si pare ca si Sony fac asa; de ex Demon's Souls remake, Spiderman Miles Morales si altele se lanseaza in mai putin de 6 luni de la anunt.
    Deci e posibil ca si cu God of War: Ragnarok sa faca la fel.

  20. #20 SP
    Banned ignognito's Avatar
    Quote Originally Posted by TravisPastrana View Post
    Nu stiu de ce dar am asa o presimtire ca nu va iesi decât in 2022.
    Cum zice si Răzvan, daca ar fi ieșit la anul ar fi avut macar un alpha din care sa arate o porțiune oricat de mica de gameplay sau macar ceva imagini din joc, nu doar un logo.
    Cu siguranta va fi amanat.
    A devenit o obisnuinta ca lansarea mulltor jocuri AAA sa fie amanata de nenumarate ori.
    Cyberpunk a fost amanat parca de doua ori - trebuia initial sa apara prin aprilie 2020, a fost amanat prin septembrie, apoi in noiembrie.
    Last of Us 2 la fel....

    Legat de joc: de la conferinta E3 2016 am vazut primul gameplay, au trecut doi ani pana la aparitia jocului in 2018.

    Daca chiar e programat in 2021, cu siguranta nu va aparea prin primavara, ci poate undeva prin Q4 2021- Q2 2022.
    Quote Originally Posted by Teo View Post

    Argmentul ca este un joc vechi care are doi ani nu are nicio relevanta.

    Joc de exemplu Ocarina of Time si vreau sa il termin
    Nu intri pe topice destinate jocului respectiv , nu accesezi clipuri pe You Tube, nu citesti articole de pe Wikipedia. E simplu!
    Daca nu afli de pe un forum, oricum o sa-l afli prin autobuz de la doi pustani vorbind tare sau citind o stire aleatorie de pe IGN sau Gamespot, si chiar Times News Roman (vezi ca s-a mai intamplat sa dea si astia spoilere fix unde nu te asteptai).
    Mie nu-mi pasa deloc ca aflu finalul de dinainte.Mai mult ma intereseaza ce este intre A si Z, intre inceput si sfarsit. Pentru mine continutul si ce este mai ales pe la mijloc e mult mai palpitant. Ca degeaba are jocul un inceput epic si un final spectaculos, daca tot cuprinsul povestii e PLICTISITOR! Acum pe bune, punem spoiler tag si la finalul din jocuri de acum 30 ani precum Super Mario Bros?
    Mania asta anti-spoilere e de 2000'ish....suntem in 2020, maturizati-va, in lume mor oameni de foame, de epidemii, de razboaie, terorism , sau chiar de la accidente rutiere, atentate teroriste, cutremure, uragane sau incendii "neprevazute".
    Iar unii transforma aflarea finalului unui joc/film intr-o tragedie, intr-o "first world problem".
    Pe bune acuma!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 18 1 2 3 11 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 13-03-2013, 10:56
  2. Replies: 0 Last Post: 07-03-2013, 10:28
  3. Replies: 0 Last Post: 11-11-2012, 15:43
  4. Replies: 0 Last Post: 19-04-2012, 12:00

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts