Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 17 of 18 FirstFirst ... 7 15 16 17 18 LastLast
Results 321 to 340 of 353

Thread: God of War: Ragnarök

  1. #321 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Din contra, eu sfătuiesc sa descoperiți zonele pe unde mergeți, misiunile secundare sunt foarte reușite, numa bine faceți rost de de multe materiale pentru upgrade-uri, seturi de armuri și cel mai important de atacuri speciale, care sunt foarte importante mai ales dacă joci pe o dificultate mai mare������ spor la măcelărit!

  2. #322 SP
    Member Bogdan47xD's Avatar
    https://twitter.com/PlayStation/stat...32230750674945


    5.1M a vandut pana acum God of War Ragnarok PS4+PS5

  3. #323 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    Dupa 56 de ore
    Am facut mai intai side quest-urile, apoi am revenit la main story.
    Attached Images Attached Images 20221122213633.jpg god-war-ragnara-k_20221123185331.jpg god-war-ragnara-k_20221123185311.jpg

  4. #324 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Hidden buff ! Este de incercat !

  5. #325 SP
    Member lucicleric's Avatar
    L-am terminat si eu azi. Mai am ceva side questuri care o sa imi manance nervii pe max difficulty, dar asta e.
    Per total a fost okeysh, nimic extraordinar. Povestea nu consider ca a excelat....a fost monotona gen. Nu are nicio sansa de GOTY imo.

  6. #326 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Dupa 41h l-am platinat. Mi-a placut mult, povestea face totul ca in rest n-a excelat prea mult. Mi s-a parut lungit pe alocuri intr-un mod nesimtit, de la Muspelheim trials ca tre sa le tot repeti pana la backtracking-ul curului in mod anevoios. Too much content for its own good. Dar e cel mai bun joc pe care l-am jucat anul asta, m-a tinut lipit 8 ore de ecran, n-am mai patit asta de foarte multa vreme.

  7. #327 SP
    Junior Member bastardpig's Avatar
    Quote Originally Posted by lucicleric View Post
    L-am terminat si eu azi. Mai am ceva side questuri care o sa imi manance nervii pe max difficulty, dar asta e.
    Per total a fost okeysh, nimic extraordinar. Povestea nu consider ca a excelat....a fost monotona gen. Nu are nicio sansa de GOTY imo.
    Se cam știe deja câștigătorul, plus ca seria GoW a mai luat premiul Goty în 2018 și in 2020 a luat Last of US 2.



    GoW Ragnarock , pe cât de frumos e la început, pe cât e cliseic și chiar jenant pentru un titlu AAA spre final.
    GOW 3, GOW 2, GOW 1, GOW 18 și chiar joculețele de pe PSP au avut finaluri mai satisfăcătoare.

  8. #328 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    A avut top ending, ce tot z.. ah, stai ca am vazut acum cine esti. Nvm.

  9. #329 SP
    Junior Member robertBBC's Avatar
    L-am inceput si eu, vreau sa spun ca l am jucat 15 ore in continu sambata.. de la GOW 2018 nu am mai dat asa maraton ������

  10. #330 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Photo Mode now available in God of War Ragnarök
    https://blog.playstation.com/2022/12...rq4ag1OveqI2YE

  11. #331 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    Cum arata la level 9 fiecare armura, arma, scut etc

  12. #332 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    L-am jucat si eu, jucabil dar nu ma dat pe spate cu nimic. La cum imi aduc aminte precedentul mi-a placut mult mai mult! Grafica nu-i current gen ci ii previous gen, nici macar nu se apropie de Horizon FW.
    Gameplay meh, deja prea RPG le fac astia pe toate, ma streseaza sa tin minte toate abilitatile si upgrade-urile armelor, rune, relic-uri, talismane etc.
    Am facut si foarte multe misiuni secundare pe langa story dar spre sfarsit deja de abia asteptam sa-l termin, lungit aiurea uneori!
    Naspa ca nu avem jocuri next/current gen, nici macar heptic feedback nu prea a avut, meh!
    Acuma sa prind Callisto la un pret bunicel sa vad cum ii si ala dar since tare dezamagit is de generatia asta, jocuri ioc, toate-s cross gen si care nu-s arata ca naiba, Fosrpoken, si ala ii joc de generatie actuala? Se pot lauda astia cu Engine-urile lor, Unreal 5 si bla bla bla ca fac niste mizerii de jocuri.

    P.S. cineva zicea ca nu a dat de nici un bug, am dat eu peste destule si bug-uri de alea ca trebuia sa dau restart checkpoint ca sa pot avansa si continua.

  13. #333 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Adevarul este ca consolele nu sunt in stare nici de 60 fps pe high settings cu upscalling, ce pretentii putem avea de la un hardware atat de ieftin?... Asta este ,,new-genul,, - 60fps cu niste compromisuri

  14. #334 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    GoW:R e cross-gen pt ca a fost o decizie de business, nu are rost sa evaluam grafica sau performanta PS5 dupa acest joc.
    Referitor la faptul ca l-au RPG-izat si mai mult, asta ma deranjeaza si pe mine. Avem din ce in ce mai putine jocuri axate pe story, fara leveling, stats si items etc (TLOU, Callisto Protocol). Mi-e dor de jocuri action adventure simpliste, cum erau primele AC-uri, nu RPG-uri de 100+ ore..


    @Antiohh, ai zis bine hardware "ieftin".

    Pentru cat costa, PS5 ofera enorm de mult, mai ales in contextul in care Nvidia a urinat pe noi, ca nu erau de ajuns 2 ani de crypto/scalping.
    Eu zic ca PS5 se descurca admirabil avand in vedere limitele sale. S-a dovedit recent prin UE5 in Fortnite, cu Lumen si Nanite, e o mostra a ceea ce va urma in titlurile next-gen. Iar FSR va aduce si mai mult headroom pentru grafica/fps. Asta e super la o consola cu fixed hardware. E ietina, e eficienta, se optimizeaza perfect pe ea.
    Da, intr-o lume ideala aveam toti RTX4090, dar prefer 30fps pe PS5 decat sa fiu sclavul Nvidia.

  15. #335 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Am mai spus si repet, PS5 costa mai putin decat o placa video decenta. Nu cred ca este corect sa o categorisim ca fiind un neajuns, este un compromis perfect justificat. Jocurile arata excelent chiar si in 60 fps cu detaliile corespunzatoare. Este un dispozitiv ieftin care bifeaza casutele necesare unei experiente de joc mai mult decat decenta.

  16. #336 SP
    Manager paul's Avatar
    Vanzari de 11 milioane unitati:
    Quote Originally Posted by GamesIndustry.biz
    Sony Santa Monica has announced that God of War Ragnarok has sold 11 million units.

    The action title hit the sales milestone three months after its launch.
    God of War Ragnarok moves 11m units

  17. #337 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Au vanzari bune cu Ragnarok, din ce am citit cel din 2018 s-a vandut in 5 milioane in prima luna si a ajuns la 10 milioane dupa 13 luni.
    Iar in noiemrie 2022 avea vanzari de 23 miloane. https://en.wikipedia.org/wiki/God_of...18_video_game)

    O sa il cumpar si eu dupa ce mai scade pretul.

  18. #338 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    M-am apucat foarte tarziu de joc, banuiesc ca aproape toti l-ati devorat deja.
    Pentru mine este net superior celui din 2018, intr-adevar putin cam lung main path-ul dar nu mi se pare nimic exagerat.

    Dpdv grafic este un feast pentru mine, ori unde am jucat originalul din 2018 pe PS4 vanilla nu stiu, dar in Quality mode + 40fps este exact ce trebuie pentru mine.
    Nu este totusi la nivelul Horizon FW, jocul acela chiar arata fabulos in comparatie cu orice.
    Nu avea cum sa ia GOTY niciodata in defavoarea lui Elden Ring, dar per total il consider un joc extraordinar. Poveste buna, personaje cum doar in God of War pot exista, lume destul de variata.

    As avea de reprosat totusi un singur lucru. Prea multi mobi banali, prea multe encounters lipsite de stralucire. As fi preferat sa fie mai multe boss battles din acelea epice ca in primele titluri de pe PS2/PS3, la un moment dat m-am plictisit sa omor viermi si libelule si sa-mi comenteze Mimir cu o intensitate ca si cum m-as fi luptat cu Zeus la fiecare encounter.

    A si... rea idee sa ma apuc sa fac platina la jocul asta, sper sa le apara zona zoster alora care au facut design-ul la cei 2 bosi Starolfr the Troublesome si Bodvar the Fierce.
    Fabuloasa lupta, in conditiile in care joc pe dificultate medie, nu vreau sa ma gandesc cum se simte pe Hard...

  19. #339 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    God of War Ragnarök New Game Plus is available now!

    New Armor, Level Cap, Enchantments, and more available in NG+.

    https://blog.playstation.com/2023/04...available-now/

  20. #340 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Ce a reusit tipul asta aici ! pe langa ca este underleveled si a ajuns asa repede la GNA, a trebuit sa se adapteze si noilor atacuri din NG+ ! one hit, dead !
    (Este un Boss fight, cu ceva conversatie la sfarsit so ...SPOILER?!?! )

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 17 of 18 FirstFirst ... 7 15 16 17 18 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 13-03-2013, 10:56
  2. Replies: 0 Last Post: 07-03-2013, 10:28
  3. Replies: 0 Last Post: 11-11-2012, 15:43
  4. Replies: 0 Last Post: 19-04-2012, 12:00

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts