Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 18 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 ... LastLast
Results 161 to 180 of 353

Thread: God of War: Ragnarök

  1. #161 SP
    Member mladin86's Avatar
    Da… 4 ani sa scoti un dlc mai lung…

  2. #162 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Asa zicea lumea si de Forbidden West, pana cand a aparut.
    Jocul categoric arata mult mai bine ca primul, probabil o sa-i credeti pe Digital Foundry si NX Gamer cand vor confirma lucrul asta.
    In astea 3 minute au aratat mai multi inamici si locatii diferite decat in tot primul joc .
    O sa vedem dupa ce apare jocul, dar eu sunt sigur ca va merita toate GOTY-urile care le va primi.

  3. #163 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Arata okey, ceva moveset nou, inamici noi, locatii noi. Au jucat-o foarte safe pentru sequel-ul asta. Cat despre goty...stati linistiti ca elden ring va fi...in mare parte pentru ca a fost hype imens si pentru ca e ceva ce lumea isi dorea= open world dslike game.
    Revenind la joc....sunt foarte interesat de poveste overall.

  4. #164 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Quote Originally Posted by mladin86 View Post
    Da… 4 ani sa scoti un dlc mai lung…
    Daca va fi un “DLC” mai lung decat jocul de baza …atunci e perfect !

  5. #165 SP
    Member Bogdan47xD's Avatar
    Pentru mine este exact ce trebuie,nu voiam sa fie o schimbare super radicala intre cele 2 incat si primul pentru mine personal a fost perfect si cred ca si ei considera ca mai multe aspecte din joc nu ar trebui modificate daca oricum erau bune.Din Story Trailer mi se pare grafic ca arata chiar mai bine iar in astea 3 minute personal vorbind este de ajuns fara sa mai scoata nimic gameplay sau altceva din joc pana la lansare ( puteau nici sa nu mai ofere celor de la GameInformer acele cateva secunde de joc daca oricum urmau sa scoata asta ). DLC sau nu,nu dau precomanda la jocuri in general dar aici merita aia 1300 lei pentru Jotnar : )

  6. #166 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Mie trailerul mi-a inspirat un kratos mai putin dadaca si mult mai nervos. Pare sa ii rascoleasca trecutul si sa ii exploateze neajunsurile, sa-l calce pe coada. Ca nimeni nu l-a venerat vreodata, ca mereu a fost egoist, ca o sa moara, ca trebuie sa isi urmeze orbeste fiul de data aceasta (nu invers ca in primul joc). Tind sa cred ca povestea va fi mult mai interesanta. Ca un plus, mi-a placut foarte mult vocea celui care vorbeste despre Kratos in trailer.

  7. #167 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Cei care lucreaza la jocul asta: "you ain’t seen nothing yet" , "we've barely scratched the surface" .

  8. #168 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu e ca si cum pot spune ceva de rau despre jocul la care lucreaza si care inca nu s-a lansat

  9. #169 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Multi sunt super ok cu un remake la 75 euro, care in afara de grafica este fix acelasi joc lansat a 3-a oara, dar deranjati ca trailerul GOWR e prea similar cu GOW2018.
    Da, grafic vor fi imunatatiri mici, mostly high-res textures, native 4K (in loc de 4K checkerboard) loading times, si LOD mai bun (more stuff on the screen), dar totusi este un joc AAA nou, o experienta noua cap-coada. Eu imi doresc lumi noi, story bun si multa explorare, si sunt sigur ca vor fi din plin.

    Nu incurajez deloc (cu extrem de mici exceptii) jocurile la full price, dar daca ar fi sa aleg intre GOWR si TLOU Remake, decizia ar fi no brainer.

  10. #170 SP
    Member Bogdan47xD's Avatar
    Si nu cred ca lauda jocul strict ca doar lucreaza la el, bineinteles ca sunt mandri de ce fac dar nici nu cred ca pot spune ca e ceva extraordinar si defapt cand ajungi sa-l joci e fix opus,e si subiectiv pana la urma cand iese cine considera ca o fi asa sau nu, eu raman sa-i cred ca ce-au lucrat ei acolo e la un alt nivel fata de cel din 2018 ( + din ce interviuri a mai avut Jaffe cu anumiti angajati din SSM )

  11. #171 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Primul god of war (PS1) a fost bun, dar god of war 2 a atins noi înălțimi tocmai pentru ca dezvoltatorii au avut mai mult timp sa adauge lucruri faine, jocul fiind pe același engine. Mă aștept să avem parte de același fenomen acum. Oricum jocul anterior a fost aproape perfect din punct de vedere tehnic, ce i-au lipsit au fost momente epice și mai multă varietate. După 4 ani in care au adăugat momente epice, mă aștept la o capodoperă. Cel mai probabil îl iau în prima săptămână.

  12. #172 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Scuze de off topic, e ok, vom vedea de la Ubisoft noul Assassin’s creed reciclat in proportie de peste 50% la orice capitol. Si apoi se va intreba lumea de ce God of War si alte jocuri de la studiouri detinute si/sau publicate de catre Sony iau 10 pt ca sunt Sony. E pentru ca se vede ca chiar au incercat nu doar au aruncat bani inspre el sa vada ce iese.

  13. #173 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by cosmin1088 View Post
    Multi sunt super ok cu un remake la 75 euro, care in afara de grafica este fix acelasi joc lansat a 3-a oara, dar deranjati ca trailerul GOWR e prea similar cu GOW2018.
    Da, grafic vor fi imunatatiri mici, mostly high-res textures, native 4K (in loc de 4K checkerboard) loading times, si LOD mai bun (more stuff on the screen), dar totusi este un joc AAA nou, o experienta noua cap-coada. Eu imi doresc lumi noi, story bun si multa explorare, si sunt sigur ca vor fi din plin.

    Nu incurajez deloc (cu extrem de mici exceptii) jocurile la full price, dar daca ar fi sa aleg intre GOWR si TLOU Remake, decizia ar fi no brainer.
    Pai hai sa vedem si invers. Majoritatea sunt dezamagiti ca TLoUP1 este vandut la pret full - care pentru marea majoritate va fi un joc nou oricum (desigur ca existau optiuni, dar nah...Sony) - iar jocul ala are deja o poveste, atmosfera, personaje, dialoguri, samd - excelente, la care acum se adauga si unu din cele mai bune si realiste engine-uri, deci o grafica mult peste majoritatea jocurilor la ora actuala + animatii mult imbunatatie, AI, combat samd - dar lumea e nemultumita.

    In schimb ne prezinta astia aici un joc care arata ca ala din 2018, cu ce pare a fi un update infim pe partea de grafica, combat si arme, cu o parte din lume reciclata din primul, dar cu o poveste noua (ma rog, continuata) si gata. Toata lumea isi pierde mintile despre ce GOTY 10 ani la rand o sa ia.



    Anywho, eu nu vreau sa stric placerea si entuziasmul nimanui. Sunt doar dezamagit de felul in care arata jocul si de ce au aratat pana acum.
    Precomanda digitala oricum am la el. Sper sincer sa-mi dea peste nas si sa fie o capodopera.

  14. #174 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Tu aproape mereu ești dezamăgit de cum arată jocurile. Nu știu cum arată ăsta pt ca nici nu vreau sa ma uit la trailere, dar pt mine si daca arata identic cu primul e ok, nu-l iau pt grafică. Mi-a plăcut mult combat-ul si chiar sper sa fie foarte asemănător, fara schimbări majore. Abia aștept să-l joc.

  15. #175 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    ....si jucatorii pe base PS4 ce sa faca ? ...le mai merge si de data asta o tura ! Totusi sper ca pe PS5 nu vom primi doar aceleasi texturi + 60fps + dualsense + accessibility + faster loading times !

  16. #176 SP
    Member alexxx02's Avatar
    Va salut. În cazul în care iau varianta Deluxe dar eu am contul share-uit cu tatăl meu, putem amândoi beneficia de ceea ce oferă varianta Deluxe sau doar unul din noi? Va mulțumesc anticipat pentru răspunsuri

  17. #177 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Pai hai sa vedem si invers. Majoritatea sunt dezamagiti ca TLoUP1 este vandut la pret full - care pentru marea majoritate va fi un joc nou oricum (desigur ca existau optiuni, dar nah...Sony) - iar jocul ala are deja o poveste, atmosfera, personaje, dialoguri, samd - excelente, la care acum se adauga si unu din cele mai bune si realiste engine-uri, deci o grafica mult peste majoritatea jocurilor la ora actuala + animatii mult imbunatatie, AI, combat samd - dar lumea e nemultumita.

    In schimb ne prezinta astia aici un joc care arata ca ala din 2018, cu ce pare a fi un update infim pe partea de grafica, combat si arme, cu o parte din lume reciclata din primul, dar cu o poveste noua (ma rog, continuata) si gata. Toata lumea isi pierde mintile despre ce GOTY 10 ani la rand o sa ia.



    Anywho, eu nu vreau sa stric placerea si entuziasmul nimanui. Sunt doar dezamagit de felul in care arata jocul si de ce au aratat pana acum.
    Precomanda digitala oricum am la el. Sper sincer sa-mi dea peste nas si sa fie o capodopera.

    Nu sunt de acord, sa-ti zic si de ce.

    Sustii ca GOWR are acelasi engine ca jocul din 2018, cu mici imbunatatiri grafice. (cat de mici, vom vedea la lansare)
    Dar nu uita ca si TLOU Remake are acelasi engine ca jocul TLOUII din 2020, cu mici imbunatiri grafice.
    De dragul comparatiei, am sa le pun la egalitate dpdv grafic, atat TLOU Remake cat si GOWR sunt pe un engine deja utilizat anterior.
    Deasemenea, tot ce ai spus despre TLOUI se aplica si la GOW2018, ambele sunt printre cele mai premiate jocuri.

    Diferenta vine din faptul ca ambele cer aceeasi suma, doar ca GOWR este un joc NOU, nu rejoci acelasi joc.
    Cum sa zici ca GOWR recicleaza din primul, cand TLOU Remake copiaza tot? Ok, este remake, dar cere pret de full dev-cycle de joc nou.
    Si cui ii pasa ca unii jucatori il joaca pentru prima oara? Pai asa am putea sa-l relansam de n ori, pt ca mereu se vor naste noi oameni care nu l-au jucat.

    Eu nu am zis ca GOWR va fi GOTY, e evident ca merge pe o reteta deja testata, cu mici imbunatatiri, pentru ca oricum pleaca de la baza unui joc GOTY.
    Suntem inca in perioada cross-gen, plus ca jocurile AAA 1st party au un dev-cycle din ce in ce mai lung si costisitor, asa ca producatorii prefera sa dezvolte cum facea Intel (tick-tock).
    Primul GOW a avut dev-cycle urias, pt ca s-a construit un engine de la 0, story, arta, level design nou. Apoi GOWR vine cu o investitie mai mica, ai acelasi engine, baza story-ului si lore-ul deja stabilite, il lansezi mai repede, te costa mai putin.
    Exact aceeasi reteta s-a folosit si la HFW.

    Sony a muls si mai tare prin TLOU Remake, aici s-a investit si mai putin, au avut tot jocul si engine-ul din TLOUII. Investitia a fost doar in portare si atat.
    Doar ca lacomia n-are limite si au profitat prin pret FULL, si se pare ca le-a mers, au investitie minima si return maxim. Ma astept la un boost de vanzari cand apare si serialul.

    Inteleg ce spui, si eu as fi vrut un AAA facut de la zero, dar nu e fezabil economic si ca timp pt Sony, plus ca o mare parte din situatia asta este si din cauza ca vor sa lanseze cross-gen, doar nu ar rata sansa sa vanda si clientilor PS4.

    Oricum, ma socheaza mai mult faptul ca desi esti oarecum dezamagit de el, ai dat pre-order.
    Nu recomand nimanui sa dea pre-order la jocuri, cu atat mai mult digitale. Nu se termina stocul de digitale. De ce ai dat preorder la ceva digital, de ce ? Why would you do that?

  18. #178 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am dat preorder pentru ca pot
    Glumesc, evident. Am dat pentru ca am share account si prietenul asta e disperat sa-l joace day 1 asa ca nah...50% din pret, e si acolo in caz ca am timp de el - win-win

    Despre TLoUP1 mai bine mutam dincolo, dar in mare, nu a fost o simpla mulgere de bani - un easy port. Cand si daca il vei juca, vei intelege la ce ma refer. Personal, cred ca este cel mai bine facut joc si cel mai aratos de anu asta. Si ar fi trist sa ramana asa...

  19. #179 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Te inteleg perfect, eu inainte de toate, sunt graphics whore, si am ramas uimit de Uncharted 4 si TLOUII. Stiu atentia pentru detalii dusa la extrem de ND. Am vazut toate analizele grafice la TLOU Remake, e un remake bun, are motivele lui sa existe, e deosebit, sublim, dar la mine se opreste in punctul in care sunt luat de fraier.

    Ma opresc cu comparatia, sa nu devina off-topic.

    Eu sper ca GOWR va fi la fel de bun ca GOW2018, nu ma astept sa-l depaseasca.
    Chiar daca nu mai e Cory Barlog director, ci Eric Williams, totusi, tipul a fost si director la GOW II, care a fost epic.
    Eu recunosc ca jocurile 3rd person action adventure cu elemente RPG cat mai light (gen Tomb Raider, Uncharted, Jedi Fallen Order) sunt preferatele mele. Asa ca ma astept la lumi misto de explorat, si story captivant. Nu au cum sa dea gres aici.

  20. #180 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    Ma amuza sa vad cum lumea e nemultumita de GOW Ragnarok
    Imi amintesc de reactia unora de aici de pe forum cand a aparut primul trailer la GOW 2018.
    Unii erau nemultumiti de camera, altii de faptul ca Kratos e bosorog, ca Atreus e prea enervant, Kratos fara lanturi nu e Kratos etc.
    Acum avem un trailer nou pentru GOW Ragnarok si de asemenea o noua serie de nemutumiri: ca jocul arata ca cel din 2018, ca actiunea are loc in aceeasi zona, ca jocul e un DLC, acelasi combat etc

    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    In schimb ne prezinta astia aici un joc care arata ca ala din 2018, cu ce pare a fi un update infim pe partea de grafica, combat si arme, cu o parte din lume reciclata din primul, dar cu o poveste noua (ma rog, continuata) si gata.
    - Ai zis ca o parte din lume e reciclata din primul.
    E si normal. In primul joc nu a existat posibilitatea sa explorezi toate cele noua taramuri. Era evident ca in GOW Ragnarok te vei plimba iar prin Midgard in jurul acelui lac ca mai apoi sa explorezi si celelalte taramuri. Doar ca de data asta schimbi barca cu sania.

    - GOW Ragnarok are o poveste continuata.
    Nu cred ca s-a plans nimeni ca GOW 3 a avut o poveste continuata.

    - Update infim pentru partea de combat si arme.
    Nu putem trage concluzia asta doar vazand un trailer. Mai mult ca sigur va exista cel putin o arma noua si automat niste atacuri noi (Runic Attacks)

    Sper doar ca GOW Ragnarok sa fie mai bun decat cel din 2018, cu mai multe momente memorabile

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 18 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 13-03-2013, 10:56
  2. Replies: 0 Last Post: 07-03-2013, 10:28
  3. Replies: 0 Last Post: 11-11-2012, 15:43
  4. Replies: 0 Last Post: 19-04-2012, 12:00

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts