Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Ai avut probleme cu PS5?

Voters
114. You may not vote on this poll
  • Nu, totul e ok si merge perfect ca in prima zi

    77 67.54%
  • Probleme hardware, caz de service/garantie

    14 12.28%
  • Soft-brick, caz de service/garantie

    4 3.51%
  • Probleme software, s-au rezolvat cu update/restore

    6 5.26%
  • Inca nu am probleme, insa consola e galagioasa

    17 14.91%
  • Inca nu am probleme, insa consola se supraincalzeste

    0 0%
Multiple Choice Poll.
Page 2 of 28 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast
Results 21 to 40 of 555

Thread: Rata defectiunilor - PS5

  1. #21 SP
    Junior Member ReedV's Avatar
    Am terminat Astro între timp, probabil a avut importanță și că se instala Demons Souls în fundal în timp ce jucam când s-a blocat.
    O altă problemă cu rest mode și HDMI Device Link, e broken. Deja de 2 ori am oprit consola în rest mode și când a trebuit să comute după tv sau PC la consolă a dat eroare de database și restart necesar. Am dezactivat și all good, atât cât se poate.

  2. #22 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Nici eu nu am avut probleme pana acum ,am transferat datele de ps4 prin wifi între timp am mai descarcat cateva jocuri in același timp
    Merge de 10h încontinuu ,de vreo 4 h am trecut netul pe cablu și nu am avut probleme

  3. #23 SP
    Junior Member SonnyXS's Avatar
    Sony Gold v2 Headphones - USB adapter in portul din fata, castile full incarcate - FREEZE instant in home menu. Dupa un reset cu 20 secunde tinut power button si intrat in repairing database a mers ok.

    Inainte de asta setup facut, fara PS4 import, doar Astro instalat si jucat vreo 2h fara probleme.

    Deja simt ca imediat ce bagi ceva in el, ori e OK ori crapa.

  4. #24 SP
    Junior Member Xedros's Avatar
    Ce am observat pană acum, are coil whine. La God of War l-am sesizat. Nu este deranjant, și se aude doar dacă e pe mute sistemul audio. Revin cu updates dacă mai apare ceva.

    Model: CFI - 1016A 01Y

  5. #25 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, acelasi sunet este si la mine in oride, inclusiv cand este in stand by si face ceva in background. Cum a terminat ce face, "tace".
    Nu este deranjant, dar nu este silentioasa. Cred ca si Xbox One X-ul era mai silentioasa in primii 2 ani (pana sa se umple de praf si sa inceapa sa se auda).

  6. #26 SP
    Junior Member Mosteaca's Avatar
    La mine front usb port nu-mi încarcă controller-ul in rest mode. Doar cele din spate.

  7. #27 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by felixxx View Post
    Am impachetat-o si astept curierul. Sper sa nu mai aiba si altii ghinionul asta.
    Ai vorbit la eMag? Ai facut cerere de retur sau de garantie?

    Quote Originally Posted by Mosteaca View Post
    La mine front usb port nu-mi încarcă controller-ul in rest mode. Doar cele din spate.
    Ciudat. Eu asa l-am lasat ieri si a incarcat fara probleme. Vezi ca sunt 3 moduri. Also, vezi ca in settings ai bifa daca vrei sau nu sa incarce controllers in rest mode.

  8. #28 SP
    Junior Member Xedros's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Da, acelasi sunet este si la mine in oride, inclusiv cand este in stand by si face ceva in background. Cum a terminat ce face, "tace".
    Nu este deranjant, dar nu este silentioasa. Cred ca si Xbox One X-ul era mai silentioasa in primii 2 ani (pana sa se umple de praf si sa inceapa sa se auda).
    Nu am auzit-o în stand-by. Dar dacă ma duc cu urechia pe ea, se aud lămpile. Înseamă ca la tine se aude mai pronunțat. Din câte am înțeles poate dispărea cu timpul, cu revizia, naiba site. Oricum pot trai cu el, până la PS5 PRO.

  9. #29 SP
    Junior Member Mosteaca's Avatar
    Încarcă din porturile din spate deci setările de energy saving sunt ok. La un search pe google vad ca sunt mai multi afectați de acest lucru. Oricum asta sa fie cel mai mare bai si eu sunt fericit. In rest n-am nici o altă problemă, o am wired a fost In rest mode de cateva ori, a făcut update fara probleme, ok si cu discurile..

  10. #30 SP
    Member Chazy90's Avatar
    A venit ieri consola precomandata de la Altex. Nu am nicio problema, chiar nu se aude mai deloc si se misca impecabil.

  11. #31 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Poll-ul a fost facut in ideea ca folosessti un timp consola. Mi se pare aiurea ca dupa o zi, 4 sa bifeze "e ok, merge perfect ca in prima zi".Da, azi merge perfect ca acum 1 zi (prima zi)

  12. #32 SP
    Manager paul's Avatar
    Am scos cele 5 voturi. De-abia a trecut o zi si v-ati grabit.

    @icegrandpa, ai votat, dar nu ne-ai spus ce s-a intamplat.

    Update: Din pacate, daca scot voturile, userul nu poate sa revina cu un altul, asa ca le las si pe alea 5. Va rog, aveti rabdare cateva zile macar pana votati.

  13. #33 SP
    Member PayPerView's Avatar
    Quote Originally Posted by SonnyXS View Post
    Sony Gold v2 Headphones - USB adapter in portul din fata, castile full incarcate - FREEZE instant in home menu. Dupa un reset cu 20 secunde tinut power button si intrat in repairing database a mers ok.

    Inainte de asta setup facut, fara PS4 import, doar Astro instalat si jucat vreo 2h fara probleme.

    Deja simt ca imediat ce bagi ceva in el, ori e OK ori crapa.
    Dar merg Sony Gold v2 Headphones wireless?

  14. #34 SP
    Junior Member SonnyXS's Avatar
    Au spus clar ca toate castile PS vor merge

    Din ce am prins pe o discutie pe Reddit altii nu au avut probleme si le-a mers din prima. Eu momentan pana nu am mai multe info nu risc.

  15. #35 SP
    Member codpin's Avatar
    Eu folosesc castile Gold v1 fara probleme. Astept sa intre BF la steelseries sa imi comand arctis 7p, pana atunci stau cu astea asa cojite cum sunt.

  16. #36 SP
    Member Dell 17's Avatar
    Quote Originally Posted by codpin View Post
    Eu folosesc castile Gold v1 fara probleme. Astept sa intre BF la steelseries sa imi comand arctis 7p, pana atunci stau cu astea asa cojite cum sunt.
    Ai găsit arctis 7p in ro?

    Trimis de pe al meu SM-N975F folosind Tapatalk

  17. #37 SP
    Member codpin's Avatar
    @Dell 17 nu. Nici nu am cautat de fapt. Le iau direct de la ei de pe site. Livreaza si in ro si au si optiune de free shipping peste o anumita suma.

  18. #38 SP
    Junior Member Xedros's Avatar
    Tocmai am încercat sa bag un Bluetooth adapter in portul USB A din față și coafura rezista, nu blocat nu nimic. Nu am căști de PS, am o pereche de la Sony VH-1000XM3. Le vede dar îmi spune ca nu sunt suporrted (deh, probabil tre sa le cumpăr 3D vieții, magari la faza asta). Asa ca am găsit un workaround. Le-am conectat la TV direct prin Bluetooth (tot sony, acolo s-a putut). Poate ajuta pe unii dintre voi.

  19. #39 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Sa stii ca nu-i asa. Castile mele Hyperx Cloud Alpha sunt suportate si nu au 3D Audio.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #40 SP
    Junior Member Xedros's Avatar
    Probabil sunt venite cu adaptorul lor. Eu am încercat un adaptor generic de Bluetooth. Dacă nu ma înșel căștile cu dongle funcționează pe frecvențe radio.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 28 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast

Similar Threads

  1. Rata defectiunilor - PS4 By AndRewqp in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 1122 Last Post: 24-01-2018, 16:48
  2. Rata defectiunilor - Xbox One By AndRewqp in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 140 Last Post: 31-01-2017, 19:33
  3. Rata defectiunilor - DS4 By MonkY in forum Polls
    Replies: 43 Last Post: 14-05-2016, 20:59
  4. Rata defectiunilor - Wii U By MonkY in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 6 Last Post: 05-01-2014, 22:46

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts