Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 29 of 33 FirstFirst ... 19 27 28 29 30 31 ... LastLast
Results 561 to 580 of 655

Thread: PS5 - pune o intrebare, primeste un raspuns

  1. #561 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Modern warfare 2 nu are season pass... Daca te referi la battle pass, am menționat deja ca nu se partajeaza.

  2. #562 SP
    Member sinnombree07's Avatar
    Multumesc frumos!������

  3. #563 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Am observat ieri ca am stick drift la gamepad-ul cu care a venit PS5-ul, se observa chiar si in meniu.

    Am tot citit pe aici ca ar fi obligatoriu sa duc la garantie si consola (wtf).

    Este cineva care a dus doar gamepad-ul la Altex/MG si i-a fost inlocuit? Daca da, la ce magazin din Bucuresti?

  4. #564 SP
    Member DeepKiss's Avatar
    Mie mi-a fost înlocuit doar controlorul, fără a și trimite consola in service.
    PS5 dau one, luată de la eMag


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #565 SP
    Member omega's Avatar
    Nu stiu daca s-a mai discutat (nu am rabdare sa citesc toate paginile) dar exista undeva o optiune ca odata ce fac upgrade la versiunea de ps5 a unui joc folosind discul de ps4 sa dispara complet versiunea de ps4 din home (mai rau la unele jocuri o si instaleaza automat de fiecare data cand bag discul) ?

  6. #566 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu se poate sterge manual versiunea de PS4? Also, cum sa instaleze automat mereu? Atat de praf e OS-u ala?

  7. #567 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Știam ca bug-ul cu instalarea automată a versiunii de PS4 e rezolvat de la lansare, cel puțin eu n-am mai pățit. Cat despre faptul ca iti apare in home screen și versiunea de PS4 după ce bagi discul nu cred ai ce sa faci decat s-o ignori.

  8. #568 SP
    Junior Member valuta's Avatar
    Ar trebui sa fie ceva default pentru ca eu nu am facut nimic. Daca folosesc un disc de ps4 la care am versiunea de PS5 nu se copiaza nimic de pe disc doar daca ii dau eu "Copy" altfel doar apare pe homescreen.

  9. #569 SP
    Member omega's Avatar
    Multumesc de raspunsuri. La FarCry 6 asa este, apare in home si asteapta sa ii dau eu copy. Dar cele doua iconite: cea de ps4 si cea de ps5 sunt una langa cealalta si nu de putine ori am dat pe cea de ps4 diferenta intre ele fiind foarte mica. La TMNT Collection este si mai rau instaleaza direct de fiecare data si trebuie sa fiu atent sa ii dau stop. Sa fim seriosi asta este o problema pe care o rezolva un singur om intr-o zi. Cred ca intentionat nu fixeaza acest "bug" ca sa impinga si mai mult lucrurile spre digital only.

  10. #570 SP
    Member smits's Avatar

  11. #571 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Eu îl tin vertical, acum dacă o păți ceva vedem. Nu as vrea să-l mut, să auzim dacă se plânge cineva, care l-a luat la lansare.

  12. #572 SP
    Member smits's Avatar
    Eu il am de la lansare, unde stateam inainte doar orizontal l-am tinut. Acum de vreo luna si il am veritcal, iesit din garantie nu prea imi mai pasa.
    Ocupa prea mult loc vertical, la ce "mic" e.

  13. #573 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu are cum sa pateasca ceva - PC-urile doar asa stau de atatia ani si nu au nimic. Nu mai dati crezare tuturor zvonurilor stupide care apar.
    Ala ori e ceva caz ciudat, ori s-a umblat in consola si nu s-a pus bine.

    Si da, am PS5 day 1 si l-am tinut doar vertical, ba chiar l-am si luat cu mine in ghiozdan de zeci de ori pe unde am mai fost, tot vertical tinut si nu a patit nimic.

  14. #574 SP
    Member smits's Avatar
    Eu nu am dat, dar sunt multi care se sperie din pacate.

    E trist ca toate paginile de gaming si etc preiau chestiile astea si le dau drumu in masa.

  15. #575 SP
    Member Ionutz83's Avatar
    Eu am doua PS5, unul din iunie 2021 si altul din mai 2022, ambele tinute doar vertical.
    Nicio problema cu ele pana acuma.

  16. #576 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Omul care a lansat nebunia repară tot felul de console și ce spune el pare valid, n-aș ignora asta. N-aș vrea să citesc pe aici că cei care au ținut consola verticală au avut probleme. Poate că au doar unele, având în vedere modul cum le-au fabricat ca să poată vinde cât mai multe. Comparația cu PC-ul nu e neapărat corectă pentru că foarte puțini folosesc liquid metal și felul cum este pus un procesor e diferit de buretele în care se află APU la PS5.


    Încă ceva: Sony nu avea cum să știe că ar putea să existe probleme și nu cred că vor face ceva cât timp procentul de console afectate de problema asta e mic. E mai bine să fii acoperit decât să-ți pară rău.

  17. #577 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Nu ca ar pasa cuiva insa a mea sta pe verticala de cand am luat-o.
    Acum ce sa fac.. poate o mai culc nitel pe-o parte cand mai plec in concediu sau ceva. Sa.. baltacaie gallium inapoi

    In alta oride de idei, daca tot speculam, curios totusi ca vine cumva in aceeasi perioada cu redesignul anuntat de $ony..


    PS: nu sunt Mama Omida.. dar probabil este furtuna intr-un pahar. Curios insa ce ar tot cauta PS5-uri pe la repair shops totusi nu dupa foarte mult timp dupa lansare.. de este necesar sa facem atata valva. Jailbreakuri? Aruncat cu jucaria in loc de oala dupa barbat? Sau mai "dam niste stiri" pe net sa fim relevanti?

  18. #578 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai ce sa caute consola in service? E un electronic, se strica. Atat day 1, dupa 1 zi (desigur, din cauza unor defecte de fabricatie), o luna, 1 an. Nu uita totusi ca prin lume, garantia tine doar 1 an.

    Cat de tinut consola vertical, daca era sa curga ceva, curgea de la inceput, altfel inseamna ca este foarte bine izolat acolo si nu este nicio problema.

    Si nu stiu cum sunteti voi, dar am vazut destule videos cu console desfacute cu sau fara defect, dar niciuna nu avea urma de metal curs.

    Personal, dupa cum am mai zis, am consola efectiv din prima zi de lansare si este folosita normal - in principiu pentru exclusive si cel putin pana acum, nu am avut nicio problema cu ea si nici nu-mi fac griji ca-mi va curge metalul lichid de acolo.

  19. #579 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Mda, era o exagerare pentru clickbait, asa cum ne asteptam multi dintre noi:

  20. #580 SP
    Junior Member Nic0tin's Avatar
    Salut! Am pus controllerele ps5 in charging dock, a iesit fum din charging dock si controllerele nu mai merg. Se pot scurtcircuita? Se mai poate face ceva la ele? Nu mai incarca nici pe usb, nu merge nici reset la ele.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 29 of 33 FirstFirst ... 19 27 28 29 30 31 ... LastLast

Similar Threads

  1. Intrebare upgrade jocuri la versiunea PS5 By dumiandrei99 in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 33 Last Post: 23-11-2020, 10:23
  2. Replies: 13 Last Post: 27-10-2015, 02:05
  3. Nu mai pot pune anunturi - Help. By riconos in forum Help Desk
    Replies: 1 Last Post: 28-01-2014, 11:15
  4. Xbox - Pune o intrebare, primeste un raspuns By AndRewqp in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 1 Last Post: 06-07-2013, 06:12

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts