Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 33 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 25 ... LastLast
Results 281 to 300 of 654

Thread: PS5 - pune o intrebare, primeste un raspuns

  1. #281 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Stiu, dar chiar asa a fost... O fi fost vreun bug. Pe consola era 91.11 lei mai exact

  2. #282 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Quote Originally Posted by Drag05azs View Post
    PS4 owners and new buyers can access a free upgrade to the PS5 version of their game, available in conjunction with the*Mortal Kombat 11 Ultimate*launch

    Toate versiunile sunt compatibile cu upgrade-ul la Ps5 , dar ...doar la Ultimate e free. Sau cel putin asa am înțeles eu

    Sent from my CPH1951 using Tapatalk

    Cu siguranță ai înțeles greșit. Eu am primit versiunea de PS5 pe baza celei de PS4 pe disc, chiar dacă aveam coduri pentru Ultimate. Toate versiunile de PS4 primesc actualizarea gratuită la PS5.

  3. #283 SP
    Member Drag05azs's Avatar
    Am inteles , dupa teapa cu upgrade-ul la Call Of Duty BO Cold War cred ca m-a luat paranoia

    Sent from my CPH1951 using Tapatalk

  4. #284 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Call of Duty vine de la al distribuitor și fiecare face cum vrea. Spre exemplu, Ghost of Tsushima Director's Cut nu oferă actualizare gratuită de la PS4 la PS5.

  5. #285 SP
    Junior Member clodyous's Avatar
    Salutare,

    As dori si eu sa achizitionez un TV in jur de 2500 de lei pentru PS5 & filme si as dori o opinie cu privire la ce TV sa aleg.
    Eu personal m-as indrepta spre LED Smart PHILIPS 50PUS8505/12, 4K Ultra HD, HDR10+, 126 cm, insa nu am reusit sa gasesc in specificatii daca are suport pentru HDMI 2.1, tind sa cred ca nu ar avea si nu stiu exact cat m-ar afecta acest aspect.
    Tinand cont ca nu sunt expert in domeniu si observ ca specificatiile produselor sunt mult marketing as aprecia o recomandare de TV in jurul valorii de 2500 de preferinta de la Philips intrucat ma atrage tehnologia Ambilight. Din ce am inteles aceasta poate fi folosita si in jocuri.
    Multumesc mult pentru ajutor si astept cu interes si recunostinta parerile voastre, nu m-as limita specific la Philips daca alte modele sunt net superioare la acelasi pret.
    Multumesc!

  6. #286 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Daca ai spatiu suficient, eu as merge pe asta (2000 de lei de black friday la emag). La 2500 de lei oricum iti iei o trompeta de televizor, dar cel putin daca e mare ai un efect de cinematograf si mai uiti de calitatea indoielnica a imaginii. Avantajele HDMI 2.1 sunt cat se poate de minimale daca nu ai panou de 120Hz, nu mi-as bate capul cu asta.


    In cazul in care nu te grabesti, asteapta black friday si da refresh la emag incepand cu 6 dimineata. Cu siguranta vor avea cel putin un televizor la pret foarte bun.

  7. #287 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Nici eu nu recomand Philips pentru un TV de calitate. Dacă vrei HDMI 2.1 atunci trebuie cu siguranță să scoți mulți bani din buzunar (clar mai mult de 2500 de lei). HDMI 2.1 au OLED-urile de la LG (la 50 de inci a fost în jur 5000 de lei la reducere) sau seria nouă de la Sony Bravia (cel mai ieftin este XR 50X93J). Recomandarea mea este să alegi bine de tot ecranul pentru că-l vei avea pentru mult timp. Nu te zgârci și fă niște rate. Un TV bun îl poți folosi pentru mult timp. Ambele TV-uri recomandate știu 4K la 120 hz, au VRR (Variable Refresh Rate). Cam asta trebuie să cauți la un TV bun pentru PS5.

  8. #288 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Din pacate, la 2500 nu poti spune ca iei un TV bun. Pana si HDR-ul ala cu care se lauda, este o facatura.

    Acum, pentru un tv “de gaming”, trebuie sa scoti mai multi banuti din buzunar. Daca vrei si VRR, hdmi 2.1 si panou de 120hz, mai pune inca 2500 si vaneaza un OLED LG din seria CX, nu cunosc alt TV “de gaming” pe piata.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #289 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Nu mi se pare okay sa recomanzi un TV de 5000 daca cineva și-a spus bugetul. Și eu mai depășesc cu 100-200 de lei când fac recomandări, dar sa pui dublu e cat se poate de neproductiv. Crezi că dacă omul era dispus să dea 5000 pe un TV nu lua OLED deja?

    Știu că aici in bula de pe topicul de televizoare suntem toți bogați cu OLED, dar nu ar fi rău să mai scoatem și noi capul din carapace și să vedem că nu pentru toată lumea e rezonabil să dea de 4 ori salariul minim pe un TV.

  10. #290 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar

    PS5 - pune o intrebare, primeste un raspuns

    Stiu, corect ce ai spus… dar ce sa ia in banii aia pentru ce vrea el? Stim cu totii ca nu ai ce…

    Cat despre “bogatia” de pe acest topic, iti dau exemplul celor care fac rate pentru un “aifon” doar ca sa fie in trend, aia tot bogati sunt?

    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #291 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Nu mi se pare okay sa recomanzi un TV de 5000 daca cineva și-a spus bugetul. Și eu mai depășesc cu 100-200 de lei când fac recomandări, dar sa pui dublu e cat se poate de neproductiv. Crezi că dacă omul era dispus să dea 5000 pe un TV nu lua OLED deja?

    Știu că aici in bula de pe topicul de televizoare suntem toți bogați cu OLED, dar nu ar fi rău să mai scoatem și noi capul din carapace și să vedem că nu pentru toată lumea e rezonabil să dea de 4 ori salariul minim pe un TV.

    Un om informat e un câștigat. Trebuie să știe toate variantele. I-am spus de OLED (eu nu am OLED, am un XF9005 de 55 inci) pentru că ai cea mai bună experiență pe un LG OLED CX. Dacă nu mai vrea HDMI 2.1, atunci se poate încadra într-un TV de 50 de inci bun (4K la 60 FPS nu e deloc urât și nici nasol). Nu mi se pare ceva ieșit din comun să iei ceva în rate. Eu fac asta pentru a nu face o gaură mare în buget atunci când cumpăr ceva gen consolă sau TV.


    Eu unul aș merge pe un Sony Bravia XH de 49 de inci (așa sau așa). Ecranul e foarte fain și diferența de preț nu e mare față de cei 2500 pe care îi avea în plan.

  12. #292 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Ce monitor ati recomanda pentru PS5?

    Vad la Altex la reducere DELL Alienware AW2521HFA. Cum vi se pare?

    Sau altceva tot la banii astia?

  13. #293 SP
    Member tudort's Avatar
    Un Ips Philips bunicel :

    https://www.emag.ro/monitor-led-ips-...ch-Action=view

    Sau modelul Monitor Special Gaming mare precum un Tv , eu detin modelul vechi , dar acestea sunt destinate noilor console cred :

    https://www.emag.ro/monitor-gaming-l...ch-Action=view

  14. #294 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    OLED-ul de 42" de la LG care apare anul ăsta.

  15. #295 SP
    Junior Member zauinar's Avatar
    Mai intai as dori sa imi cer scuze daca urmatoarea intrebare pare aiurea.
    I-am luat ps 5 ficei mele si doresc sa i-o fac cadou de ziua ei, peste 3 saptamani.
    Intre timp, fiind plecata in tabara i-am configurat-o si am cumparat 2 jocuri pe care le-am pus pe ea.
    Acum mi-a zis ca ar mai vrea un joc din store dar nu as mai scoate consola din nou.
    Pot achizitiona jocul din store acum ca e la oferta si sa il descarc pe consola abia peste 3 saptamani?

  16. #296 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Da. De pe aplicatia mobila PS App.

    Cumperi jocul si ai acolo, in aplicatie, optiune de a downloada pe consola. Press that button.

  17. #297 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    De pe aplicație sau din browser de pe store.playstation.com

  18. #298 SP
    Junior Member zauinar's Avatar
    Quote Originally Posted by Phi View Post
    Da. De pe aplicatia mobila PS App.

    Cumperi jocul si ai acolo, in aplicatie, optiune de a downloada pe consola. Press that button.
    Din acea aplicație doream.
    Doar ca nu am opțiune de a face download pe consola.
    Doar sa o pun în cos și sa plătesc.
    Probabil pentru ca aplicația e deja legata de consola?
    Am uitat sa precizez, este vorba despre jocul harry potter lego pt ps4, bănuiesc ca merge pe ps5.

  19. #299 SP
    Member morphine's Avatar
    Trebuie sa fie in stand by consola ca sa primeasca comenzi din aplicatie.

  20. #300 SP
    Junior Member zauinar's Avatar
    Pai asta era ideea, sa nu trebuiască sa despachetez din nou consola.
    Ideea e sa o primească de ziua ei, nu mai repede.
    Sa cumpar acum jocul și sa ii fac download pe consola peste 3 săptămâni.
    Fără ca consola sa fie alimentata la energie electrica pana atunci.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 33 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 25 ... LastLast

Similar Threads

  1. Intrebare upgrade jocuri la versiunea PS5 By dumiandrei99 in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 33 Last Post: 23-11-2020, 10:23
  2. Replies: 13 Last Post: 27-10-2015, 02:05
  3. Nu mai pot pune anunturi - Help. By riconos in forum Help Desk
    Replies: 1 Last Post: 28-01-2014, 11:15
  4. Xbox - Pune o intrebare, primeste un raspuns By AndRewqp in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 1 Last Post: 06-07-2013, 06:12

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts