Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 18 of 33 FirstFirst ... 8 16 17 18 19 20 28 ... LastLast
Results 341 to 360 of 653

Thread: PS5 - pune o intrebare, primeste un raspuns

  1. #341 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Nu e o regulă. Pe ps4 nu puteai sa le joci pe cele de ps3, nici pe ps3 pe cele de ps2 (in afara de primu model de ps3)
    Răspunsul la întrebarea ta nu are nimeni de unde sa-l știe. Putem sa bănuim ca, din moment ce au facut ca pe PS5 sa poti juca de PS4, o sa păstreze această tradiție și la generația următoare și o vor face astfel încât sa poti juca orice puteai juca si pe PS5. Altfel o sa le sară lumea in cap.

    Oricum mai sunt mulți ani pana apare ps6. Joaca liniștit tot ce vrei. Ar fi si culmea sa ratezi unele jocuri doar de teama ca nu vor merge pe PS6.

  2. #342 SP
    Junior Member darkshines's Avatar
    Hello guys, am si eu o intrebare intrucat nu gasesc un raspuns pe site-ul ps iar nici email de contact nu au. Exista posibilitatea de a schimba STORE region-ul de pe un cont? Contul are regiunea de UK desi eu ma joc din RO.

    A fost facut prin 2013 contul fix cand a aparut PS4-le si am ceva jocuri pe el, nu stiu daca era unavailable atunci in RO sau am fost eu neatent, dar acum mi-am luat 5-ul si as dori sa stiu daca se poate schimba, thx.

  3. #343 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Nu se poate schimba regiunea contului. Vrei alta regiune, faci alt cont. E nașpa, dar asta e situația.

  4. #344 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Salutare, din pacate, nu se poate schimba regiunea.

    Poti face insa un cont de Romania iar cel de UK il setezy primary. Astfel te vei putea juca, pe contul de Romania, ce ai pe cel de UK.
    Dar atentie ca acest lucru inseamna ca incepi "fresh" pe cel de Romania avand doar acces la jocurile de pe cel de UK.
    Cel de UK va ramane asa cum este, cu jocurile pe el, salvari, etc, nu se transfera nimic pe cel de Romania.

    PS: exact in aceeasi situatie am fost si eu, acum ceva ani, am renuntat la cel de UK si am facut un cont nou pe Romania odata deschis PSN RO.

  5. #345 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Salut
    E vreo diferenta intre jocurile : Control si Devil May Cry 5 versiunea ps5 fata de versiunea ps4 ? Am vazut ca e la reducere si vroiam sa stiu daca se merita.

  6. #346 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Ambele jocuri sunt versiunile imbunatatite pentru PS5.
    La Control vei avea jocul de baza plus cele 2 DLC-uri.
    La DMC5 vei avea jocul de baza, doua moduri noi de jucat (Legendary Dark Knight, Turbo Mode, Bloody Palace), un personaj jucabil, Virgil, continutul din Deluxe Edition si costumele originale EX Color.

  7. #347 SP
    Member adin33's Avatar

  8. #348 SP
    Junior Member Elwe's Avatar
    Nu, nu merge pentru ca e sata si pentru ca nu are viteza recomandata:

    https://www.playstation.com/en-us/su...nstall-m2-ssd/

  9. #349 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Apropo, SSD-ul M.2 trebuie să fie PCIExpress 4.0 neapărat. Legat de viteze cred că vom vedea impactul de-abia mai târziu. Linus a testat SSD-ul recomandat care avea viteză de peste 5000 MB/s la formatare, unul PCIExpress 3.0 și unul care a avut viteză afișată după formatare de vreo 3500 MB/s. Cel PCIExpress 3.0 nu a putut fi folosit.

  10. #350 SP
    Member iionut's Avatar
    Ăsta de exemplu ar merge: https://www.pcgarage.ro/ssd/western-...AaAj0MEALw_wcB doar că e 999 de Ron ������

  11. #351 SP
    Member smits's Avatar
    Si iti trebuie heatsink.

  12. #352 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu va grabiti sa cumparati SSD-uri. Asteptati teste competente, atat pentru temperatura, cat si pentru jocuri.

    Daca aveti 1-2s mai mult in loading pe un SSD care e la jumatate de pret, cu siguranta nu merita investitia in ce recomanda ei.
    Iar daca nu sunt probleme mari cu temperaturile, fara heatsink, la fel.

    Un prieten tocmai si-a luat un SSD de 2tb cu 2000 lei. Isi mai lua un PS5 digital de banii aia...

  13. #353 SP
    Junior Member jormungandr86's Avatar
    Pe cuvânt dacă înțeleg nevoia unui SSD adițional, mai ales așa devreme în generație. Incap leger 8 jocuri AAA pe SSD intern și un HDD extern de 1tb e tot ce aveți nevoie sa stocați jocurile Ps5 și sa jucați pe cele de ps4.

  14. #354 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Nici eu nu înțeleg nevoia, mai ales la preturile alea. Pana mea, la 2000 de lei mai bine imi iau si un Xbox pe langa PS si joc liniștit Forza Horizon.

  15. #355 SP
    Senior Member Encman's Avatar

  16. #356 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Marea problemă este ce se va întâmpla în viitor. Poate acum Sony acceptă SSD-uri de viteză mai mică (ceva gen 2500-3000 MB/s scriere), dar dacă în viitor o să oprească rularea jocurilor de PS5 de pe SSD-ul adițional? Și eu aș fi de acord cu timpi de încărcare ceva mai mari cât timp nu dau jumătate din suma pe care am dat-o pe consolă pe un SSD de 1 TB.

  17. #357 SP
    Member smits's Avatar
    Nu va opri rularea jocurilor de pe ssd-ul aditional, asa ar pierde mult.

    Pentru unii e de folos spatiul in plus.

    Eu mi-am luat unul de 500 de gb. E bine sa stii ca e acolo.

    Pana la urma urmei fiecare face ce vrea cu banii lui.

  18. #358 SP
    Junior Member Bogdi92's Avatar
    Buna,
    Intampin si eu o problema incercand sa joc cu un prieten Fifa 21 sau Ufc 4 descarcate prin Ea Play. Indiferent ca ii trimit eu invite, sau el mie, niciunul dintre noi nu primeste notificarea si nu ne putem conecta pentru a juca impreuna. Ciudat ca online, cu alte persone random, putem juca. Eu am net de la un furnizor local, iar el de la Digi. Amandoi avem Nat type 2 si upnp enabled. Are cineva o solutie pt problema asta?
    Multumesc!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #359 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Quote Originally Posted by smits View Post
    Nu va opri rularea jocurilor de pe ssd-ul aditional, asa ar pierde mult.

    Pentru unii e de folos spatiul in plus.

    Eu mi-am luat unul de 500 de gb. E bine sa stii ca e acolo.

    Pana la urma urmei fiecare face ce vrea cu banii lui.

    E evident că nu strică să ai spațiu în plus. Eu unul încă sunt sceptic legat de modalitatea în care Sony va privi aceste SSD-uri. Am pus pe Amazon.de mai multe SSD-uri în listă, să văd evoluția prețurilor (multe dintre ele cu scriere de 5000-55000 MB/s sau mai mult). Sper din tot sufletul să nu avem situații în care anumite jocuri de PS5 nu se vor instala pe SSD-ul suplimentar.


    Quote Originally Posted by Bogdi92 View Post
    Buna,
    Intampin si eu o problema incercand sa joc cu un prieten Fifa 21 sau Ufc 4 descarcate prin Ea Play. Indiferent ca ii trimit eu invite, sau el mie, niciunul dintre noi nu primeste notificarea si nu ne putem conecta pentru a juca impreuna. Ciudat ca online, cu alte persone random, putem juca. Eu am net de la un furnizor local, iar el de la Digi. Amandoi avem Nat type 2 si upnp enabled. Are cineva o solutie pt problema asta?
    Multumesc!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Pentru PSN există anumite porturi pentru care trebuie să se facă port forwarding (porturile nu s-au schimbat de pe vremea PS3 - LINK). Nu e mereu de ajuns să fie activat upnp. Eu am Fifa 21 pe disc și nu folosesc EA Play. E ciudat că puteți juca cu alții (despre care nu știți dacă au EA Play sau nu). Vă recomand să aveți IP static pentru PS5 și să faceți amândoi Port Forwarding la acele porturi în router.

  20. #360 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Quote Originally Posted by Bogdi92 View Post
    Buna,
    Intampin si eu o problema incercand sa joc cu un prieten Fifa 21 sau Ufc 4 descarcate prin Ea Play. Indiferent ca ii trimit eu invite, sau el mie, niciunul dintre noi nu primeste notificarea si nu ne putem conecta pentru a juca impreuna. Ciudat ca online, cu alte persone random, putem juca. Eu am net de la un furnizor local, iar el de la Digi. Amandoi avem Nat type 2 si upnp enabled. Are cineva o solutie pt problema asta?
    Multumesc!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Salut,
    Nu ai spus ce console aveti PS5, PS4
    Fifa 21 merge doar daca folositi amandoi aceeasi versiune a jocului (adica daca tu ai versiune de PS5 si el trebuie sa aiba versiune de PS5, altfel instalati amandoi versiunea de Ps4 si o sa mearga. Nu merge versiunea de PS5 crossplay cu versiunea de Ps4. Sper ca m-ai inteles

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 18 of 33 FirstFirst ... 8 16 17 18 19 20 28 ... LastLast

Similar Threads

  1. Intrebare upgrade jocuri la versiunea PS5 By dumiandrei99 in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 33 Last Post: 23-11-2020, 10:23
  2. Replies: 13 Last Post: 27-10-2015, 02:05
  3. Nu mai pot pune anunturi - Help. By riconos in forum Help Desk
    Replies: 1 Last Post: 28-01-2014, 11:15
  4. Xbox - Pune o intrebare, primeste un raspuns By AndRewqp in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 1 Last Post: 06-07-2013, 06:12

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts