Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 33 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 19 ... LastLast
Results 161 to 180 of 653

Thread: PS5 - pune o intrebare, primeste un raspuns

  1. #161 SP
    Junior Member VIKcentiu's Avatar
    Quote Originally Posted by bpoearth View Post
    caute pe net care sunt jocurile exclusive ptr PS si daca alea intra in categoria ta de "importante", nu, nu se regasesc si pe Xbox din moment ce sunt Sony exclusives.
    Dar sa nu uitam, ca au inceput sa isi faca aparitia pe PC unele din ele, alea mai vechi de obicei...Days Gone it's next.

  2. #162 SP
    Junior Member Rayce's Avatar
    Quote Originally Posted by alexandru92 View Post
    jocurile de pe ps nu se gasesc si pe xbox? Ma refer la alea importante..
    Nu toate. Sunt jocuri facute exclusiv pentru PS de catre studiouri detinute de Sony. Exemple: Spider-Man, God of War, Last of Us, ghost of tsushima,etc.
    Ca sunt o multime de companii care fac jocuri pentru toate platformele, e partea 2a.

  3. #163 SP
    Banned bpoearth's Avatar
    Quote Originally Posted by VIKcentiu View Post
    Dar sa nu uitam, ca au inceput sa isi faca aparitia pe PC unele din ele, alea mai vechi de obicei...Days Gone it's next.
    clar , insa el a intrebat daca sunt si pe Xbox. nu prea imi dau seama de ce le scot si pe PC din moment ce se numesc Sony exclusives..in fine, vor sa mai stoarca niste bani si de acolo mai mult ca sigur.

  4. #164 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Ca sa ii determine pe cei care au in momentul asta PC sa isi cumpere si PS5 pentru a putea juca continuarile.

  5. #165 SP
    Junior Member VIKcentiu's Avatar
    Quote Originally Posted by bpoearth View Post
    clar , insa el a intrebat daca sunt si pe Xbox. nu prea imi dau seama de ce le scot si pe PC din moment ce se numesc Sony exclusives..in fine, vor sa mai stoarca niste bani si de acolo mai mult ca sigur.
    Oricum de obicei, jocurile ce apar si pe PC au fost deja exclusive 2+ ani pe PS, deci nu e mare pierdere pt cineva care detine deja un PS, plus ca asa o sa poti scoate mai mult din jocul respectiv, asta daca ai un PC pe masura, desigur...

  6. #166 SP
    Member alexandru92's Avatar
    Merita sa iau un series s la 1600, iar anul viitor sa gasesc liniștit un ps5 digital si sa vand series la 7-800 ron? Eu am doar jocuri digitale pe ps.. ca jocuri, joc shootere bf6, warzone sau horror games.. conteaza in multiplayer procesorul? ( la series s e mai slab fata de ps5)

  7. #167 SP
    Banned bpoearth's Avatar
    Quote Originally Posted by alexandru92 View Post
    Merita sa iau un series s la 1600, iar anul viitor sa gasesc liniștit un ps5 digital si sa vand series la 7-800 ron? Eu am doar jocuri digitale pe ps.. ca jocuri, joc shootere bf6, warzone sau horror games.. conteaza in multiplayer procesorul? ( la series s e mai slab fata de ps5)
    dupa parerea mea nu merita. stii ce merita? merita sa mai urmarim update-uri in legatura cu stockuri cand ii permite timpul fiecaruia, sa incerci sa-ti cumperi un ps5 sau daca nu sa ne punem pofta in cui inca 3-4 poate chiar 5 luni pana cand o sa reusim sa ne luam toti unul. asta e parerea mea. si eu ma gandeam daca sa-mi iau xbox series x dar am bagat in jocuri pe playstation ceva bani si ce o sa fac cu xbox-ul? o sa mai dau inca o data banii pe jocurile alea sa le joc iar daca e? nope, nu's nici atat de rau cheltuitor esti nebun...

  8. #168 SP
    Member papichullooo's Avatar
    Quote Originally Posted by alexandru92 View Post
    Merita sa iau un series s la 1600, iar anul viitor sa gasesc liniștit un ps5 digital si sa vand series la 7-800 ron? Eu am doar jocuri digitale pe ps.. ca jocuri, joc shootere bf6, warzone sau horror games.. conteaza in multiplayer procesorul? ( la series s e mai slab fata de ps5)
    Mai bine un PS4 Pro, pe care îl mai poți tine lejer 2 ani și iei direct următoarea variantă de PS5.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #169 SP
    Banned bpoearth's Avatar
    Quote Originally Posted by papichullooo View Post
    Mai bine un PS4 Pro, pe care îl mai poți tine lejer 2 ani și iei direct următoarea variantă de PS5.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    e mai bun xbox series s decat ps4 pro

  10. #170 SP
    Junior Member Sergiu26's Avatar
    Quote Originally Posted by papichullooo View Post
    Mai bine un PS4 Pro, pe care îl mai poți tine lejer 2 ani și iei direct următoarea variantă de PS5.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Nu-i mai da omului sfaturi inutile ps4 pro e oldgen iar series s e mult mai puternic decat ps4 pro si jocurile vor inceta sa mai apara pe ps4 pro dupa o perioada

  11. #171 SP
    Junior Member paulics's Avatar
    salutari stimabililor. vreunul din voi folositi monitoare? ca eu am incercat in speranta sa am ceva sanse dar mi se pare complet nefunctional cel pe care il am si devin putin stresat ca vreau sa iau unul sa il pot pune pe un cont de beneficii, ca mi se termina contractul la firma asta si altfel nu ma pot bucura de suma aia ������

  12. #172 SP
    Junior Member Erines's Avatar
    By the way stie cineva ce e cu acest HDMI 3 (am HDMI 2 si 3 la tv) si daca merge la ps5?

  13. #173 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Cum adica? Asa sunt numerotate întrările HDMI. HDMI 1, hdmi 2, hdmi 3, hdmi 4 etc...

  14. #174 SP
    Junior Member RobertoSergiu's Avatar
    Quote Originally Posted by Erines View Post
    By the way stie cineva ce e cu acest HDMI 3 (am HDMI 2 si 3 la tv) si daca merge la ps5?
    Nu există Hdmi 3 ca și standard, maxim 2.1. 3 e de la numerotarea porturilor hdmi de pe tv

    Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

  15. #175 SP
    Member Para81's Avatar
    Salut, cum pot face si eu un DISK Fifa 21 in format digital? Am avut ps4 si acum am ps5 digital si am inteles ca merge, doresc sa stiu cum se procedeaza exact? Multumesc!

  16. #176 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cum adica sa faci un DISK FIFA 21? Cumperi jocul de pe store si-l downloadezi/instalezi

  17. #177 SP
    Member Para81's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Cum adica sa faci un DISK FIFA 21? Cumperi jocul de pe store si-l downloadezi/instalezi
    Nu pre cred, fifa iti da optiunea asta din cate am citit.[COLOR="Silver"]

    ---------- Post added 12-03-2021 at 18:21 ----------

    https://help.ea.com/uk/contact-us/?p...disc-with-code

  18. #178 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Care este diferenta daca cumpar un joc, gen Assassin s creed Valhalla, varianta pt ps5 sau cea pt ps4? Am inteles ca unele jocuri de ps4 iti ofera ele posibilitatea sa dai ,,update,, la varianta de ps5. Acestea fiind zise, de ce as cumpara varianta de ps5 al unui joc care este si pe ps4 (si care ofera posibilitate de update), diferenta de pret fiind foarte mare (50-100 lei)

  19. #179 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Quote Originally Posted by Antiohh View Post
    Care este diferenta daca cumpar un joc, gen Assassin s creed Valhalla, varianta pt ps5 sau cea pt ps4? Am inteles ca unele jocuri de ps4 iti ofera ele posibilitatea sa dai ,,update,, la varianta de ps5. Acestea fiind zise, de ce as cumpara varianta de ps5 al unui joc care este si pe ps4 (si care ofera posibilitate de update), diferenta de pret fiind foarte mare (50-100 lei)
    Tocmai ca nu ai de ce sa cumperi varianta mai scumpa de PS5 atata timp cat se ofera upgrade gratuit la jocul respectiv. Nici un avantaj. Eu cred ca sunt făcute asa doar sa mai ia un ban in plus de la cei care nu cunosc cum funcționează treaba cu upgrade-ul.

  20. #180 SP
    Member Para81's Avatar

    PS5 - pune o intrebare, primeste un raspuns

    Gata, am rezolvat. Astept codul pe mail dupa ce am vb cu EA pentru problema mea. Ca am acum ps5 digital si nu pot folosi discul si nu doresc sa cumpar alt joc digital daca deja am dat banii pe varianta cu disk. Bafta!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 33 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 19 ... LastLast

Similar Threads

  1. Intrebare upgrade jocuri la versiunea PS5 By dumiandrei99 in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 33 Last Post: 23-11-2020, 10:23
  2. Replies: 13 Last Post: 27-10-2015, 02:05
  3. Nu mai pot pune anunturi - Help. By riconos in forum Help Desk
    Replies: 1 Last Post: 28-01-2014, 11:15
  4. Xbox - Pune o intrebare, primeste un raspuns By AndRewqp in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 1 Last Post: 06-07-2013, 06:12

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts