Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 7 FirstFirst ... 5 6 7
Results 121 to 135 of 135

Thread: The Last of Us: Part I (Remake)

  1. #121 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Fata de Altex economisesc 80 de lei, la JocuriNoi era același preț, însă am văzut abia după ce am precomandat la Gamers.ro. Asta este, de acum știu unde comand jocurile.

  2. #122 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Quote Originally Posted by fdkenzo View Post
    Fata de Altex economisesc 80 de lei, la JocuriNoi era același preț, însă am văzut abia după ce am precomandat la Gamers.ro. Asta este, de acum știu unde comand jocurile.
    Am zis sa fac o fapta buna si sa-l iau si eu de pe gamers dar...cand i-am contactat pe 1.09 au zis ca au intarziere la furnizor si ca-l primesc luni !
    JocuriNoi, ziceau ca-l livreaza chiar de pe data de 1.09 (marketing) dar au livrat pe 2.09 (in easybox). Nici Altex-ul nu sta prea bine cu precomenzile in general .

  3. #123 SP
    VIP Member asatgmures's Avatar
    un joc bun trebuie refacut si pararefacut ca sa poate fi jucat de mai multe generatii de gameri, plus ca e super reconfortant sa joci ceva la care sa stii ce ai de facut, fara stresul noului, daca ma intelegeti, deci, in concluzie, se va vinde bine si pe ps5:

  4. #124 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Bai baieti cum e jocul asta...

    Sa reusesti sa aduci una din cele mai tari povesti din gaming, intr-un joc din zilele noastre, care sa arate atat de bine, sa se controleze atat de bine, sa se miste atat de bine si chiar daca l-ai jucat de cateva ori deja, sa te faca sa simti din nou anumite sentimente, prin realismul expresiei si sa intelegi durerea unor personaje digitale este...

    Nu cred ca am mai facut atat de multe poze in joc de la...well...cred ca de la Part 2.

    Da, nu e perfect, dar wow. Sa tot avem astfel de remakes.

  5. #125 SP
    Member maravela's Avatar
    Quote Originally Posted by asatgmures View Post
    un joc bun trebuie refacut si pararefacut ca sa poate fi jucat de mai multe generatii de gameri, plus ca e super reconfortant sa joci ceva la care sa stii ce ai de facut, fara stresul noului, daca ma intelegeti, deci, in concluzie, se va vinde bine si pe ps5:

    Bine pucntat. Astept cu mare interes si remake-ul la Max Payne 1 si 2.

  6. #126 SP
    Member cosmin1088's Avatar

  7. #127 SP
    Junior Member FrazzleBasil's Avatar
    Din pacate pe jocurinoi nu mai e in stoc iar pe gamers il mai aduc pe 20-22 septembrie. L-a mai gasit cineva in alta parte la un pret ok? Nici olx nu pare o solutie momentan.

  8. #128 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    https://www.eurogamer.net/the-last-o...me-discoveries

    pfff ! cantarul din joc chiar functioneaza , oglinda dupa perete poate fi folosita pt a vedea inamicul dupa colt , ala are cioburi infipte in fata ...etc ! OMG!
    Posterul cu Mortal Kombat l-a remarcat cineva?

  9. #129 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    E plin de perle


  10. #130 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am postat si review

  11. #131 SP
    Member tmihai20's Avatar
    @razvanrazvy: fain review. Pentru mine The Last Of Us 1 este o experiență pe care o vreau doar în condiții ideale, de-asta nici nu am rejucat varianta de PS4. Singurul lucru cu care nu sunt de acord este comparația dintre remake și un film refăcut. Filmul are practic aceeași sursă și la un release pe BluRay sau BluRay 4K vezi practic aceleași imagini, doar că la rezoluție mai mare și eventual vezi ceva mai mult (unele filme au fost lansate în formatul 4:3, la trecerea pe 16:9 se vede mai mult din fiecare imagine). Remake-ul nu ar fi avut sens dacă foloseau aceleași texturi, dar cred că ar fi fost bine să nu fi modificat personaje ca Tess sau pe Tess să fi evoluat natural în Part 2. Va fi cel mai probabil cadoul meu de Crăciun.

  12. #132 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Singura greseala tehnica pe care o vad e ca unele personaje cum e si Joel le-au facut sa arate mai batrane parca sa pastreze consistenta cu Partea II. Lucrul asta nu imi place si nu e nici corect fata de varianta originala.

  13. #133 SP
    Junior Member FrazzleBasil's Avatar
    Mie nu mi se pare problematic asta - Joel avea 52 de ani in primul joc, deci cred ca arata mai degraba prea tanar in versiunea originala, iar acum arata mai aproape de varsta lui.
    Attached Images Attached Images joel-thumbnail.jpg

  14. #134 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Azi se fac 9 ani de la primul joc și e TheLastOfUsDay.

  15. #135 SP
    Member IsNotMe's Avatar

    + painting with brains

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 7 FirstFirst ... 5 6 7

Similar Threads

  1. The Last of Us: Part II / Remastered By Dant3 in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 1366 Last Post: 22-03-2024, 12:14
  2. User Review: The Last of Us Part 2 By razvanrazy in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 8 Last Post: 16-08-2020, 12:36
  3. Vand The Last of Us Part II - sigilat By niz in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 20-07-2020, 18:31
  4. Vând The Last of US part II By adin33 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 5 Last Post: 22-06-2020, 14:55

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts