Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 41 to 60 of 80

Thread: Uncharted: Legacy of Thieves Collection

  1. #41 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai nu cred ca primesti ambele jocuri, ci ambele updates, dar iti va trebui si jocul celalalt.
    Gen, daca tu ai un singur joc, fizic, pe disc si dai acei 10$, nu primesti ambele jocuri digitale, si nici nu-ti pot da jocul celalalt fizic/digital.

  2. #42 SP
    Member Ionutz83's Avatar
    Eu zic ca scrie destul de clar pe PS Store la pagina jocului https://store.playstation.com/en-ro/...CHARTED4R00000

    "Players who purchased UNCHARTED 4: A Thief’s End, UNCHARTED: The Lost Legacy, or UNCHARTED 4: A Thief’s End and UNCHARTED: The Lost Legacy digital bundle have the option to pay €10/ $10/ BGN20/ CZK270/ DKK70/ HRK80/ HUF3000/ ILS40/ INR500/ NOK100/ PLN50/ RON50/ SEK110/ TRY90/ ZAR180 to upgrade to UNCHARTED: Legacy of Thieves Collection. The upgrade will be available starting at launch on January 28, 2022."

    "Owners of PS4 disc copies must insert them into the PS5 console every time they want to download or play the PS5 digital versions."

    Ai oricare din cele doua jocuri pe disc, platesti 10€/£/$ si primesti colectia de PS5.
    Apoi din colectie poti descarca varianta de PS5 la care din jocuri vrei, conditia ca sa il poti juca este sa ai discul fizic de la jocul respectiv.
    Nu poti juca Uncharted 4 cu discul de la Lost Legacy si viceversa.
    Ar fi absurd sa poti juca ambele cu doar un disc, pana la urma pretul acesta modic este pentru cei care au dat deja o data banii pe joc, nu poti sa cumperi doar un joc varianta PS4 si sa poti juca ambele varianta PS5.

  3. #43 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Pai nu cred ca primesti ambele jocuri, ci ambele updates, dar iti va trebui si jocul celalalt.
    Gen, daca tu ai un singur joc, fizic, pe disc si dai acei 10$, nu primesti ambele jocuri digitale, si nici nu-ti pot da jocul celalalt fizic/digital.
    Eu nu asta înțeleg din reply-ul ăsta. Si probabil ca acum ca il vezi si tu o sa înțelegi ce am zis si eu mai sus.

  4. #44 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai fix aia zice acolo si aia am zis si eu si a dat si Ionutz83 quote mai sus - acest upgrade de 10$ contine upgrade pentru ambele jocuri, dar nu si jocul propriu-zis.
    Daca tu ai doar Uncharted 4, nu poti juca si Lost Legacy decat daca-l iei separat, fizic sau digital. Ai doar acel upgrade gratuit pentru 60fps.

  5. #45 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Ok, poate asta vă lămurește că am dreptate totuși. Mai clar de atât nu cred ca poate fi.

  6. #46 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Incearca tu si da-ne un semn daca ai sau nu dreptate.

    E imposibil sa ofere un joc gratis cu totul si nu doar upgrade pentru acel joc, adica lucru ala care trebuia sa fie gratis de la inceput.

    Probabil sunt multi in situatia ta, care inteleg gresit lucru asta si vor fi foarte dezamagiti la lansare. Dar nu inteleg de ce ar crede cineva ca ofera si jocurile in acei 10$, cand e vorba strict de updates.

  7. #47 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Pai daca ei zic asta... E destul de clar in tweet-ul ala: "daca am Uncharted 4, primesc și Lost Legacy în cei 10 lire?" răspuns: "DA". Eventual sa fi înțeles greșit si cei care se ocupa de contul de twitter.
    Eu unu nu știu daca o sa fac upgrade acum, am jucat ambele la vremea lor. Voiam doar sa va dau o veste bună.
    Uite, inca un tweet "include ambele jocuri", JOCURI, nu "updates"

  8. #48 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai raspunsul lor este acelasi mereu - vei primi upgrade la Uncharted Legacy of Thieves Collection. Adica in acel upgrade sunt incluse upgrade-uri pentru ambele jocuri.
    Nu au cum sa-ti dea si jocul celalalt gratuit.

    Dupa cum ziceam, cel mai probabil foarte multa lume a inteles asa cum ai inteles si tu si pun intrebarea in 100 de feluri diferite, dar raspunsul lor este mereu acelasi.

  9. #49 SP
    Member zoli86's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Pai raspunsul lor este acelasi mereu - vei primi upgrade la Uncharted Legacy of Thieves Collection. Adica in acel upgrade sunt incluse upgrade-uri pentru ambele jocuri.
    Nu au cum sa-ti dea si jocul celalalt gratuit.

    Dupa cum ziceam, cel mai probabil foarte multa lume a inteles asa cum ai inteles si tu si pun intrebarea in 100 de feluri diferite, dar raspunsul lor este mereu acelasi.
    Primesti ambele jocuri cu un singur upgrade de 10 dolari,euro, etc. indiferent daca il faci din Uncharted 4 sau Lost Legacy acel upgrade iti transforma icoana de pe meniul PS-ului in Legacy Of Thieves Collection care contine ambele jocuri ( vezi Mass Effect Collection ).



    Apropo eu din ce am vazut pe store-ul de US Lost Legacy nici nu se mai poate cumpara stand alone, decat bundle cu Uncharted 4 probabil de aici vine si confuzia care sa creat.

  10. #50 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu nu inteleg asta, ci exact ce a postat si Ionutz83 aici:
    Quote Originally Posted by Ionutz83 View Post
    "Owners of PS4 disc copies must insert them into the PS5 console every time they want to download or play the PS5 digital versions."

    Ai oricare din cele doua jocuri pe disc, platesti 10€/£/$ si primesti colectia de PS5.
    Apoi din colectie poti descarca varianta de PS5 la care din jocuri vrei, conditia ca sa il poti juca este sa ai discul fizic de la jocul respectiv.
    Nu poti juca Uncharted 4 cu discul de la Lost Legacy si viceversa.
    Ar fi absurd sa poti juca ambele cu doar un disc, pana la urma pretul acesta modic este pentru cei care au dat deja o data banii pe joc, nu poti sa cumperi doar un joc varianta PS4 si sa poti juca ambele varianta PS5.
    Poate ca daca ai un joc din ele digital, sa fie diferita treaba - nu stiu - dar la editia pe disc nu are cum sa fie diferit, pentru ca nu-ti ofera acces la jocurile digitale, daca ai 1 joc pe disc. Nu face nimeni lucru asta - sa-ti dea jocul digital, odata ce ai discul, pentru ca aia inseamna ca poti vinde discul si ramai cu digitalul.

  11. #51 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Hai ca va mai pun un tweet ca vad ca tot nu sunteți convinși. Dacă nici asta nu va convinge....

  12. #52 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai ei in continuare zic exact acelasi lucru - primesti upgrade gratuit pentru colectie, care colectie inseamna upgrade pentru PS5. Nu spune nimeni - da bai, ai doar U4 si primesti gratuit si digital si LL.

    E exact ce zice aici:
    "Owners of PS4 disc copies must insert them into the PS5 console every time they want to download or play the PS5 digital versions."

    Daca ai disc de U4, poti juca U4 de PS5. Daca ai disc de LL, poti juca LL de PS5, pentru ca tu in acei 10$ cumperi ambele upgrades pentru ambele jocuri.

  13. #53 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Va intreb si eu acum . Daca este sa le iau de pe OLX dau ~100ron pe ele + 10eur upgrade-ul ... Parca le-as lua direct de PS5 . So? Ce primesc aici ? Discuri sau cod ?
    Attached Images Attached Images unch.jpg

  14. #54 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Razvane, ma faci sa ma dau cu capul de pereți. Fac pariu pe orice ca e cum zic eu. Nici nu au cum sa-ti dea un singur joc, nu mai exista pe store jocurile separat, doar ambele in colecția asta. Mi-a fost lene sa mai fac un screen unde unu întreabă ca daca el are un joc pe disc si unul digital poate juca fara sa folosească discul? Răspunsul lor e: "daca ai unul dintre jocuri in format digital poti face upgrade la colecție si nu ai nevoie de disc sa joci colecția". COLECȚIA, adica ambele jocuri.

  15. #55 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai da, e posibil sa fie cum zici tu, daca ai 1 joc digital, dar la alea de pe disc nu cred ca este asa, pentru ca asta inseamna sa ti-l dea pe celalalt digital, cu activare pe un singur disc.

    Dar o sa vedem

  16. #56 SP
    Manager paul's Avatar
    DF tech review:

  17. #57 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Si o comparatie excelenta, ca de obicei
    Eu tot nu inteleg de ce cer bani pe acest update. Este efectiv bataie de joc.

    Asta trebuia sa fie update gratuit - cum e pe X in orice joc - iar o relansare pe PS5 sa vina doar pt colectionari sau cine nu l-a jucat deja.

    Also, nu inteleg ce cauta 120fps la un joc story driven SP care se vrea a fi cinematic.

  18. #58 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Ca sa lamurim ceea ce era destul de clar deja, in umila mea opinie: am bagat discul de la U4 in consola si mi-a aparut optiunea de a face upgrade pentru ambele jocuri de PS5 cu 50 de lei.

  19. #59 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Ca sa confirm si eu un alt caz: am cumparat "Uncharted 4" pe disk, pe PlayStation Store am cumparat doar "The Lost Legacy" acum cativa ani.
    "UNCHARTED: Legacy of Thieves Collection" tocmai l-am cumparat de pe PlayStation Store cu 50 RON.
    De-abia astept sa le rejoc .

  20. #60 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    @GabiCutlac ai avut dreptate

    Am bagat discul Uncharted 4, mi-a aparut optiunea de upgrade cu 50 lei, s-au instalat ambele digitale, iar acum, doar cu discul de Uncharted 4, pot juca ambele jocuri.

    Atentie - nu am instalat si Uncharted 4 de pe disc. S-au instalat doar cele digitale, dar nu le pot accesa fara discul de Uncharted 4

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. Uncharted 2: Among Thieves Videos By canibalu in forum Videos
    Replies: 36 Last Post: 19-04-2010, 20:43
  2. User Review: Uncharted 2: Among Thieves By GreyhounD in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 14 Last Post: 09-12-2009, 21:44
  3. Licitatie: Uncharted 2: Among Thieves By GreyhounD in forum Licitatii
    Replies: 13 Last Post: 16-10-2009, 15:00
  4. Uncharted 2: Among Thieves Screenshots By h0stile in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 28-01-2009, 15:03
  5. Uncharted 2 : Among Thieves By ZeroSkat in forum Console News
    Replies: 6 Last Post: 03-12-2008, 21:38

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts