Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 4 FirstFirst ... 2 3 4
Results 61 to 80 of 80

Thread: Uncharted: Legacy of Thieves Collection

  1. #61 SP
    Member Antiohh's Avatar
    E permanenta optiunea de upgrade, nu? Adica voi putea sa il fac si peste un an?

  2. #62 SP
    Member Ionutz83's Avatar
    Mai bine cumpara-l acuma cu 50 lei sau cat e si o sa fii cu el.
    Cine stie ce va fi peste un an.

  3. #63 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Sigur, sari cu 50 lei pentru fps unlock si miscat putin slider-ul de LOD.
    Intr-un an o sa gasesti Legacy of Thieves la 50 lei, in format fizic, pe olx. Eu nu le-as da niciun leu pentru "upgrade".
    Singurul moment in care ar fi rezonabila taxa, ar fi daca detii doar unul din jocuri. Putin probabil sa mai fie cineva din ecosistemul Playstation care n-a jucat ambele titluri.

    Microsoft le ia tot mai mult din piata si ei considera ca asa isi tin clientii aproape...

  4. #64 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Super dezamagitor update-ul. Singurul mod in care merita cei 50 lei este daca ai doar unu din cele 2 jocuri, pentru ca-l obtii si pe celalalt.

    Dar nu avea absolut niciun motiv sa ceara bani pe acest update.

    Grafic e identic. Ai ori 4k la 30 fps, ori 1440p cu checkerboard la 60fps (sau 1080p cu 120fps pentru cine vrea sa incerce asa ceva, dar consider ca nu merita jucat asa pe TV 4k).
    Acel 60fps mode arata ok, dar se vede ca-i low res cu totul. Checkerboard e bun doar cand stai pe loc, dar in miscare se vede lower res si e deranjant, cel putin pentru mine, desi asa vreau sa-l joc si sa-l mai termin odata.

    Ok, jocul arata foarte bine de cand a iesit, dar deja a imbatranit dpdv vizual si a fost depasit de TLOU2 (care si el simt ca a imbatranit dpdv vizual, chiar daca nu a fost inca depasit de alte jocuri).
    Ca o chestie care m-a deranjat pana acum, este textura de pietre pe care faci slide. Puteau pune si ei putin tessellation ca sa creeze diferente de nivel la noroi/pietre.

    DS5 suport a fost facut doar ca sa bifeze ceva pe o lista, pentru ca implementarea lasa grav de dorit. Au bagat doar adaptive triggers, iar alea sunt destul de limitate (cel putin din ce am jucat pana acum - inca nu am pus mana pe mitraliera sau shotgun).
    Dar nah, tot e mai bine decat la TLOU2 care nu a primit deloc...

    Doar un alt cash grab din partea Sony, iar asta e foarte dezamagitor...

  5. #65 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Din ce stiu eu, Uncharted 4 / LL e doar 1440p cu TAA cand ruleaza in 60fps. Engine-ul e bazat pe deferred rendering, 4K checkerboard nu ar fi fost fezabil pe engine-ul asta, la acel moment. Cum de altfel nici in TLOUII nu este. Iar pe viitor, probabil Naughty Dog o sa vina cu ceva FSR pe PS5.

    Totusi, eu le-am rejucat acum un an pe 75" si mi s-au parut super ok, inca sunt peste multe titluri recente dpdv tehnic.
    Mi-as fi dorit ca Shadow of Tomb Raider sa arate ca Uncharted 4.

  6. #66 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    E exact ce au promovat, higher framerates (sau 4k daca vrei sa te chinui in 30fps), 3d audio si dualsense support. Ultimele două oricum nu m-au dat pe spate in nici un joc pana acum. N-am văzut sa spună pe undeva ca va avea grafica îmbunătățită.
    Dar preferam si eu sa faca doar un update gratuit ca la TLoU2 și sa crească doar framerate-ul. N-aveam nevoie de restul si sa ceară bani pt asta

  7. #67 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Pai Sony de un an si ceva o tine numai in gafe si arogante, si evident ca apetitul populatiei pt PS5 le gadila orgoliul si mai mult.
    Dar nu stiu cat o sa le mai mearga, nu poti sa te culci pe laurii PS4 prea mult timp.
    Ei nu sunt in stare sa dea un amarat de 60fps la liber ca un mic raspuns la Game Pass, ce sa mai zic de PS+ de luna asta, unde Planet Coaster exista PS4/PS5 dar tu dai acces la el doar celor care au PS5.

  8. #68 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Votati cu portofelul, Sony se comporta la fel ca dupa PS2 nu e nici o noutate. Poate pentru unii e surprinzator dar PS5-ul meu sta mai mult oprit de cand mi-am activat GamePass Ultimate pe XSX. La cum se prezinta situatia economica cu inflatia asta scapata de sub control nu o sa le mai cumpar nici exclusivele prea curand gen HZFW sau GOW R.


    Daca am un regret e ca mi-am prelungit PS Plus pe 3 ani, vroiam sa anulez subscriptia la ce mizerii au bagat in ultimele luni.
    Cat despre Uncharted, eu aveam ambele jocuri cumparate digital, imi apare si mie ugrade-ul de 50 de lei dar nu le dau nici un leu.

  9. #69 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Dezamagitor faptul ca nu au reparat problemele jocurilor, gen sarit unde nu trebuie, apucat de ce nu trebuie, lovit de pereti cand alergi pe undeva (de fapt, problemele pe care inca le regasim si in AC-uri).

    Nu-mi pare rau de cei 50 lei, pentru ca e una din putinele serii (de fapt jocurile de la ND) pe care le voi lua mereu day 1 sau cu precomanda, dar putea fi mult mai mult decat a iesit

  10. #70 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Sunt de parere ca un patch pt unlocked framerate era suficient, jocurile arata bine oricum, nu vreau sa par pff-topic sau fanboy dar mai mult are de castigat Ms, au deblocat fps la multe jocuri precedente atat xbox one cat si 360 si toata lumea e fericita. Sony, nu dom’le, le vindem 60fps si resolution update la €10-15. Come on, tot ce vreau este sa joc anumite jocuri care mi-au placut la 60fps, nu doar ce au dat la PS+ collection pt PS5.
    Se pare ca imi voi lua si eu un xbox cat de curand ca nu mai tine.

  11. #71 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Au facut update gratuit la Lost of US 2 iar acum au testat daca se cumpara update-ul asta, probabil strategie de marketing marca Naughty Dog. Putea sa-l dea gratuit la abonatii PSN de exemplu care au si unul din jocuri. Eu zic Playstation are cele mai tari jocuri de pe consola si este lider de piata, daca si Psychonauts 2 a aparut pe PSN cam zice ceva....( cine stie poate le da si Sony la Microsoft o exclusivitate ) Eu unul nu o sa fac upgrade-ul la Uncharted curand pentru ca abia am jucat Lost Legacy.

  12. #72 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Un video foarte interesant despre cum au realizat unul din cele mai misto momente ale jocului

  13. #73 SP
    Junior Member stonelul's Avatar
    Pt. cei ce ati facut upgrade, mai aveti acces la multiplayer?
    Multumesc.

  14. #74 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Da, de ce sa nu mai ai acces la multiplayer? Nu iti schimbă jocul cu totul in library, primești versiunea de PS5 pe lângă cea de PS4. Daca vrei si MP descarci varianta de PS4.

  15. #75 SP
    Junior Member robertBBC's Avatar
    Salutare, daca am uncharted 4 pe primul cont pot sa cumpar updateul pe contul secundar si sa ma joc dupa cel secundar?

  16. #76 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Poți sa cumperi update-ul doar de pe contul de pe care ai cumpărat sj jocul, dar îl poți juca si de pe alt cont daca pe contul cu jocul ai dat "Enable console sharing".

  17. #77 SP
    Junior Member robertBBC's Avatar
    Merci frumos @GabiCutlac, da am cumparat updateul doar pentru U4 si acum imi aduc aminte cum asteptam day1

  18. #78 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Nu există update-ul doar pt U4. Daca cumperi update-ul primești ambele jocuri in varianta de PS5 (U4 + Lost Legacy). Asta in caz ca nu știai ca ai primit si LL

  19. #79 SP
    Junior Member robertBBC's Avatar
    Da stiu, ma refeream ca doar pt U4 l-am luat

  20. #80 SP
    Manager paul's Avatar
    New 120Hz VRR Patch Unlocks PS5 GPU Performance:

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 4 FirstFirst ... 2 3 4

Similar Threads

  1. Uncharted 2: Among Thieves Videos By canibalu in forum Videos
    Replies: 36 Last Post: 19-04-2010, 20:43
  2. User Review: Uncharted 2: Among Thieves By GreyhounD in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 14 Last Post: 09-12-2009, 21:44
  3. Licitatie: Uncharted 2: Among Thieves By GreyhounD in forum Licitatii
    Replies: 13 Last Post: 16-10-2009, 15:00
  4. Uncharted 2: Among Thieves Screenshots By h0stile in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 28-01-2009, 15:03
  5. Uncharted 2 : Among Thieves By ZeroSkat in forum Console News
    Replies: 6 Last Post: 03-12-2008, 21:38

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts