Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 6 FirstFirst ... 4 5 6
Results 101 to 109 of 109

Thread: PlayStation Portal

  1. #101 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Eu nu il cumpar momentan dar, daca nu as avea alte prioritati financiare, i-as gasi utilitate, as putea face mop-up la trofee sau completion/Misc tasks cand am timpi morti.
    1. Stau o ora in masina cand merg cu asta mic la logoped.
    2. Stau iar o ora jumatate in masina cand il duc la bazin.
    3. In curand, pe langa innot va mai face cel putin un sport unde again, voi sta in masina sa il astept.

    Nu pledez pentru pro sau contra, dar daca display-ul este de calitate (este?) si banii nu sunt o problema, mi se pare un device util si elegant.
    Cel putin comparat cu un scenariu in care pleci cu tableta si cu un controller in mana mi se pare mai easy access si mai versatil un device compact si dedicat. Desigur, daca nu preferi Switch sau Steam Deck. Nu vad nici o problema sa las PS5 acasa conectat la Wifi si in Rest mode.

  2. #102 SP
    Member codpin's Avatar
    Pai tocmai ca din ce am inteles, daca nu ai router smecher apare lag. Iar scenariile tale din masina nu par fezabile. Adica nu stiu daca tine reteaua 5G (unde ai) un stream ok. Si apoi, cat trafic sa ai pe 5G sa te joci intr-o luna.

    Mie imi pare un device strict de tinut in casa si de folosit cand nu ai acces la tv. Dar dupa experienta cu switch, unde da era fain primele luni sa ma pot juca orice oriunde dar dupa aia cand am revenit la PS5 pe un display de 55' parca m-am spalat pe ochi mai bine. Din punctul meu de vedere nu merita sa ma joc pe un 7' in casa cand am ditamai tv-ul. Iar cum portal asa cum am zis mai sus pare ca nu e device de mers cu el pe afara, mi se pare cam inutil.

  3. #103 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by codpin View Post
    ...Si apoi, cat trafic sa ai pe 5G sa te joci intr-o luna.
    Nelimitat

  4. #104 SP
    Member codpin's Avatar
    Mda ai dreptate, acum am verificat si eu si vad ca a ajuns si netul sa fie nelimitat. Habar nu aveam ce optiuni mai am in abonament.

    Deci teoretic daca tine 5G-ul si iti faci hot spot de pe tel ai putea sa te joci si in afara casei.

  5. #105 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Quote Originally Posted by Xander RO View Post
    Eu nu il cumpar momentan dar, daca nu as avea alte prioritati financiare, i-as gasi utilitate, as putea face mop-up la trofee sau completion/Misc tasks cand am timpi morti.
    1. Stau o ora in masina cand merg cu asta mic la logoped.
    2. Stau iar o ora jumatate in masina cand il duc la bazin.
    3. In curand, pe langa innot va mai face cel putin un sport unde again, voi sta in masina sa il astept.

    Nu pledez pentru pro sau contra, dar daca display-ul este de calitate (este?) si banii nu sunt o problema, mi se pare un device util si elegant.
    Cel putin comparat cu un scenariu in care pleci cu tableta si cu un controller in mana mi se pare mai easy access si mai versatil un device compact si dedicat. Desigur, daca nu preferi Switch sau Steam Deck. Nu vad nici o problema sa las PS5 acasa conectat la Wifi si in Rest mode.
    Eu nu ii vad scopul daca chiar esti pe drum si vrei sa te joci ceva mai serios decat o poti face cu telefonul iti iei un Switch sau un Steam Deck care e de 10 ori mai capabil si mai versatil pe langa gluma asta de Portal.

    Personal prefer sa ma joc pe XSX, PS5 si PC dar ma gandesc in viitor sa cumpar un Switch 2 sau un Steam Deck.
    Generatia actuala(Switch, Deck) mi se pare prea slaba din punct de vedere hardware.

  6. #106 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    In some cases da, ai dreptate, dar nu se aplica in cazul meu deloc. Mai versatil nu mi se pare nici unul, personal imi place foarte mult cum arata PS Portal, mi se pare de departe cea mai aratoasa consola handheld de pe piata. Well, stiu ca nu e standalone si are nevoie de PS5, but still, mi se pare mult peste Deck sau Switch ca si estetica. In plus, eu las mereu trofee pe PS5 atarnand asa, m-as vedea facand completion sau mop-up pe Portal la ce-mi ramane dupa ce ma bucur de grafica si de poveste de PS5/TV, as vedea-o ca pe o continuare a activitatii de acasa.

    Eu nu am asa o librarie bogata pe Steam insa si daca as fi avut, pe Steam Deck nu imi vine sa pun mana pentru ca nu imi place, poate sa aiba si placa video 4090 in el, mi se pare un device hidos si la mine daca s-a blocat la nivel estetic e greu sa ma mai castige de acolo, oricat de superficial ar suna. Ignore me . Probabil ca la 80% din restul oamenilor li se aplica ce ai spus, nu neg...

    Nindendo Switch am, dar imi este din ce in ce mai greu sa mai joc orice pe mizeria (-ile, ca si Oled tot mizerie e) aia de ecran in 720 si in 20fps.
    Imi pare rau, Nintendo au o librarie fantastica de jocuri si abia astept sa incerc Zelda Tears of the Kingdom si Mario Wonder, dar mi-e greu sa-l mai ating si prefer sa astept Nindento Switch 2 sau cum s-o numi urmatoarea lor consola pentru a ma bucura din plin de acele jocuri. It's just not gonna happen anymore, chiar zilele trecute am incercat, am tras de mine sa joc putin Bayonetta 2 si efectiv nu pot sa mai privesc in asemenea ecran, mai prost decat un Samsung Galaxy S3...

  7. #107 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    L-am testat peste weekend si-mi place foarte mult, e cel mai bun device pentru Remote Play care l-am folosit pana acum. Macbook-ul parca era un pic mai smooth dar imaginea nu arata la fel de bine, avand un ecran mai mare.
    Dar LCD-ul asta de 8" e perfect pentru jocurile de PS5 care nu sunt gandite sa fie jucate pe telefon sau alte display-uri mai mici.
    Imaginea iarasi e surprinzator de buna pentru un LCD, m-a impresionat cum arata negrul intr-un joc ca "Evil West.
    Latenta e aproape insesizabila dar si conexiunea catre router trebuie sa fie aproape perfecta. Dar chiar si asa mi s-a parut ca merge destul de bine atunci cand router-ul e cu un etaj mai jos al casei.
    Build Quality-ul pare foarte solid si face Switch-ul sa para ca o jucarie in comparatie. Si la confort nu se compara, are forma perfecta pentru o consola portabila.
    Eu sunt multumit de el, si consider ca-si face treaba foarte bine.
    M-am gandit la un Deck la un moment dat, dar era de 2-3 ori mai scump, cu un ecran mai mic si trebuia sa incep sa-mi cumpar jocuri si pentru el.
    Ar fi cam risipa de bani, cand ma gandesc ca am un backlog imens cu jocurile de PS Plus si altele cumparate de-a lungul anilor.

  8. #108 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Eu nu as mai cumpara telefon, tableta, televizor, consola portabila fara ecran OLED. Diferenta e uriasa la contrast si negru.
    Plus culorile care sunt mai vii. Singura exceptie e la laptop pentru ca ai elemente statice cand lucrezi si e posibil sa faci burn in.

    OLED-ul in definitiv e o tehnologie superioara LCD clasic, MicroLED e un concurent serios dar sunt foarte scumpe inca ecranele.

  9. #109 SP
    Manager paul's Avatar
    Deja a fost hacked ca sa ruleze nativ emulator de PSP:

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 6 FirstFirst ... 4 5 6

Similar Threads

  1. Portal 2 By Nash in forum Console Club
    Replies: 108 Last Post: 27-03-2015, 14:48
  2. Replies: 0 Last Post: 07-11-2012, 11:39
  3. Portal 2, nicaieri By Xcessive in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 5 Last Post: 25-04-2011, 03:11
  4. Portal 2 Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 7 Last Post: 20-04-2011, 22:35
  5. Portal 2 confirmat ! By Mika in forum Console News
    Replies: 8 Last Post: 07-03-2010, 13:37

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts