Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 292 of 303 FirstFirst ... 192 242 282 290 291 292 293 294 302 ... LastLast
Results 5,821 to 5,840 of 6049

Thread: PlayStation Plus

  1. #5821 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Ciudat, nu am gasit niciun articol care confirma ca God of War (2018) sau Marvel's Avengers au fost disponibile doar pentru Premium.
    EDIT: poate era un bug, unii pe reddit asa spun: https://www.reddit.com/r/PlayStation...rs_even_tho_i/ .

  2. #5822 SP
    Member omega's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Dada. Vezi ca postasem aici.
    Deci doar despre cazul ala era vorba ? Acum atat God of War 2018 cat si Avengers sunt in catalogul Extra. O fi fost un bug cum spune colegul.

    LE: Bugs au cu nemiluita.

  3. #5823 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu am acces acum la consola, dar o sa ma uit diseara sa vad. Erau mult mai mult, alea erau doar 2 exemple rapide.
    Teoretic ar trebui sa fie toate jocurile de PS4/PS5 in Extra, iar in Premium sa fie si alea de PS3.

  4. #5824 SP
    Junior Member valuta's Avatar
    Singurul lucru care nu imi place e ca Sony au pus jocurile remastered in Premium. De exemplu yakuza 3,4, 5 Remastered care au avut lansare pe PS4 au intrat in abonamentul Premium ca vezi doamne original sunt jocuri de PS3. In rest probleme cu jocuri lansate doar pe PS4/PS5 nu am gasit diferente in premium si extra

  5. #5825 SP
    Member omega's Avatar
    La Premium sunt incluse si jocuri de PS4 disponibile prin streaming, in abonamentul de Extra nu exista streaming. Poate de acolo confuzia.

    LE: acelasi lucru si cu Yakuza de care spui tu, sunt in premium pentru ca se acceseaza prin streaming, nu le downloadezi si le joci local.

  6. #5826 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Se pare că toate sunt disponibile la Extra, m-a indus in eroare screenshotul din leak: https://blog.playstation.com/2023/02...zard-and-more/ .
    Asta e cea mai bună lună de până acum .

  7. #5827 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    https://www.polygon.com/23599546/pla...-extra-premium

    Sunt toate jocurile din leak la Extra.

  8. #5828 SP
    Member zoli86's Avatar
    Deci pana la urma iar au fost multe comentari si pareri la adresa serviciului Extra/Premium inainte ca Sony sa dea comunicatul oficial, jur ca uneori se da cu hate asa doar sa ne aflam in treaba.
    On topic: o luna foarte buna

  9. #5829 SP
    Member clax_117's Avatar
    Dau cu hate cei care lauda jocurile indie din game pass

  10. #5830 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by omega View Post
    La Premium sunt incluse si jocuri de PS4 disponibile prin streaming, in abonamentul de Extra nu exista streaming. Poate de acolo confuzia.

    LE: acelasi lucru si cu Yakuza de care spui tu, sunt in premium pentru ca se acceseaza prin streaming, nu le downloadezi si le joci local.
    Cred ca exact asta este. Inca apare Premium pe foarte multe jocuri, dar e posibil sa fie disponibile doar prin streaming, chiar daca exista versiune de PS4 care ar rula fara probleme pe PS4/PS5.
    Deci tot e un catch.

    Dar e tare cum apara fanboys Sony mizeriile astea
    Pentru ca e perfect normal ca jocuri gen Yakuza Like a Dragon sau chiar Miles Morales sa apara cu Premium desi exista abonament Extra.

    Dar eu sunt hater

  11. #5831 SP
    Member flaviud's Avatar
    Nu stiu despre ce vorbiti, dar toate jocurile Yakuza sunt disponibile pentru download, nu vorbesc pe presupuneri ci le am descarcate in consola, la fel si Miles Morlaes, e disponibil si pentru Ps plus Extra

  12. #5832 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Uite la asta ma refer - la un scroll rapid in meniul de Game Catalogue unde sunt mult mai multe cu acel Premium, desi marea majoritate sunt fara - eu avand abonamentul Extra, iar toate 3 jocurile le am cumparate oricum.
    Attached Images Attached Images yakuza.jpeg miles-morales.jpeg avengers.jpeg

  13. #5833 SP
    Member flaviud's Avatar
    Totusi nu inteleg ce va deranjeaza, ca nu sunt incluse si la Extra sau care e ideea? Ca le poti descarca fara probleme daca ai Premium, nu te obliga nimeni sa le joci prin streaming. Cum aleg ei jocurile care intra intr-o categorie si care nu intra presupun ca e decizia lor, nu?

  14. #5834 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai fix despre asta vorbesc aici - si vad ca se baga multi in discutie desi nu inteleg ce se discuta - daca chiar esta asa cum zic eu, faptul ca anumite jocuri de PS4/PS5 din Game Catalogue sunt disponibile doar pentru Premium subscription desi ei nu mentioneaza nicaieri lucru asta, este reclama falsa.
    Pentru ca ei spun foarte clar pe pagina lor - ce este in plus la Premium fata de Extra este - jocurile mai vechi (PS3 si mai vechi care oricum parca ruleaza doar prin streaming, care parca nu era disponibil in RO), game trials si desigur streaming la toate jocurile.

    Posibil sa nu fie asa si sa nu inteleg eu, desigur, dar daca este asa, nu este in regula.

    Oricum simt ca deja am irosit prea multa energie cu lucru asta, iar lumea nu pare deranjata de chiestia asta - probabil pentru ca Sony.

  15. #5835 SP
    Member flaviud's Avatar
    Mie mi se pare ca explica destul de clar ce beneficii ai in functie de abonamentul ales, mai ales daca iti faci cont nou. Scrie clar ca e ca beneficiu Classics Catalogue doar la Premium si nu si la Extra. Jocurile de Ps3 care nu se pot descarca le poti juca fara probleme prin straming, am jucat deja cateva, deci chiar nu vad probleme nici aici. Singura chestie e cum decid ei ce jocuri intra in Games Catalogue si care in Classics, dar asta e alta treaba, presupun ca vor sa faca o diferentiere care sa te motiveze sa treci la Premium

  16. #5836 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    @razvanrazy - poate e ceva bug cu jocurile alea două dar dacă deschid paginile lor de PSN în browser scrie că sunt disponibile la Extra.

  17. #5837 SP
    Member omega's Avatar
    Ok, atunci inseamna ca are dreptate @valuta cand spune ca au pus yakuza remastered doar la Premium pentru ca sunt considerate "classics". Si cum e cazul yakuza probabil sunt si alte jocuri de PS4. Eu am abonamentul Extra si am crezut ca sunt disponibile doar prin streaming si deaia nu le pot accesa. In cazul asta are dreptate si @razvanrazy cand spune ca au cam facut o salata si e greu sa iti dai seama exact care sunt jocurile de PS4 care sunt considerate "classics" si deci sunt doar in abonamentul Premium. Multumesc pentru postari!

  18. #5838 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Tagul de premium indică doar ca jocurile alea au niste beneficii in plus pentru premium, nu înseamnă ca nu sunt disponibile la extra. Ati înțeles voi greșit, poate e confusing și cum sunt marcate.
    De exemplu daca un joc poate fi descărcat din catalog dar și streamed în același timp (vezi yakuza), va apărea cu tag de premium, dar poate fi descărcat cu extra.

  19. #5839 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai nu era vorba ca la Premium poti face streaming la orice joc?
    Daca da, tot nu are sens tag-u ala de Premium doar pe anumite jocuri.

  20. #5840 SP
    Member VictusG's Avatar
    Apropo de Premium, eu am contul pe RO, am incercat sa instalez aseara PS Plus pe PC, dar zice ca tara nu e suportata.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 292 of 303 FirstFirst ... 192 242 282 290 291 292 293 294 302 ... LastLast

Similar Threads

  1. PlayStation Plus Collection By paul in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 27 Last Post: 02-02-2023, 10:32
  2. PlayStation Plus By rulzmaker in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 5149 Last Post: 05-10-2020, 17:20
  3. PlayStation Plus By rulzmaker in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 5149 Last Post: 05-10-2020, 17:20
  4. Vand PlayStation Network Card Romania si PlayStation Plus By Dant3 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 6 Last Post: 25-04-2020, 17:20
  5. PlayStation Plus Free By ragnarlodbrok23 in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 09-08-2015, 22:12

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts