Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 303 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 21 61 111 ... LastLast
Results 201 to 220 of 6053

Thread: PlayStation Plus

  1. #201 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Quote Originally Posted by Diesel View Post
    Se pare ca nu trebuie sa ma mai interesez daca se merita sau nu prelungirea abonamentului PS Plus. Mai aveam 12 lire si ceva in walletul de UK si m-am trezit aseara doar cu 0.50 lire. In felul asta am aflat si eu ca se prelungeste automat abonamentul daca ai bani in wallet :\
    Temelie. Faza asta e de .... Cred ca ar trebui sa verifici daca nu ai ceva pus pe auto. Ar trebui macar sa te intrebe ceva. Poate tu voiai sa prelungesti cu un an.

  2. #202 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Este o optiune ce trebuie dezactivata pentru a nu face automatic renewal.

    Subscriptions are automatically set to auto-renew, meaning 3-month subscribers have little time left to change their PSN settings. From Account Management, you'll want to ensure "Automatic Funding" is turned off, and check "Services" to turn off PlayStation Plus's auto-renew feature.

  3. #203 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    ce tare :0 bine ca nu se face din oficiu. Chiar si daca nu ai cont, sa iti faca

  4. #204 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Am incercat azi sa joc Age of Zombies si Fieldrunners, doua dintre primele jocuri Minis oferite gratis la abonamentul PS Plus. Fiind minis, le bagasem si pe PSP-ul conectat oficial si activat pe contul meu de PS3 unde era facut abonamentul PS Plus (le-am si jucat in momentul in care le-am pus si pe PSP), numai ca acum imi zice "The content has expired and is no longer available". WTFFF? Stiam ca exista o perioada limitata in care merg downloadate anumite chestii de pe PS Plus, nu aveam idee ca jocurile in sine expira.

    Din moment ce s-a prelungit de unul singur abonamentul meu de PS Plus, nu prea vad de ce ar fi trebuit sa imi expire vreunul din jocurile alea "gratis".

  5. #205 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Quote Originally Posted by Diesel View Post
    Am incercat azi sa joc Age of Zombies si Fieldrunners, doua dintre primele jocuri Minis oferite gratis la abonamentul PS Plus. Fiind minis, le bagasem si pe PSP-ul conectat oficial si activat pe contul meu de PS3 unde era facut abonamentul PS Plus (le-am si jucat in momentul in care le-am pus si pe PSP), numai ca acum imi zice "The content has expired and is no longer available". WTFFF? Stiam ca exista o perioada limitata in care merg downloadate anumite chestii de pe PS Plus, nu aveam idee ca jocurile in sine expira.

    Din moment ce s-a prelungit de unul singur abonamentul meu de PS Plus, nu prea vad de ce ar fi trebuit sa imi expire vreunul din jocurile alea "gratis".
    Nu iti merg nici pe PS3 nici pe PSP? Incearca sa le descarci din nou.

  6. #206 SP
    Member Lazarica's Avatar
    Daca am cont de US pot cumpara acest serviciu ? Imi va merge normal sau trebuie sa fac si alte chestii...auzeam de VPN...etc...

  7. #207 SP
    Junior Member Machete's Avatar
    Probabil că da, doar ca vei avea acces la conținutul pt US și nu UK, EU etc.

  8. #208 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Quote Originally Posted by cristi-dinu View Post
    Nu iti merg nici pe PS3 nici pe PSP? Incearca sa le descarci din nou.
    Jocurile de care zic nu mai exista acum in lista oficiala de jocuri ps plus. Pe PS3 nu le aveam pentru ca nu prea sunt facute ele pentru PS3, au rezolutie de PSP. Pe scurt, daca nu ai jocurile in lista de downloads a PS3-ului, tzeapa de doi lei, ramai fara acele jocuri, indiferent daca tu continui sa platesti abonamentul.

    Daca sta altfel treaba, va rog sa ma corectati.

  9. #209 SP
    Member justamodel's Avatar
    With James Thorpe still on holiday, I’m here, once again, to update you on what we have planned for PlayStation Plus subscribers.
    First, we owe you an apology. Last Wednesday, I promised that the Hustle Kings Full Game Trial would be available from the Plus section of PlayStation Store by the following day and it didn’t happen. However, we haven’t forgotten and it will be included in tomorrow’s PlayStation Store update.
    Moving on, many of you have been asking what time you will be able to download the Killzone 3 theme that grants access to the Killzone 3 beta to the first 10,000 SCEE Plus subscribers who download it. We have been discussing which time is best for everyone and we can now confirm that it will go live in the EU PlayStation Store at 8pm in the UK, 9pm CET and 6am in Sydney, Australia on 13 October.
    *We would like to point out that, at this very early stage in the game’s development, the Killzone 3 beta will only support the English language. Let us assure you that the final game will be fully localised and there will be opportunities for non-English speakers to experience it in their mother tongue as we get closer to release. Fortunately, the headshot is an international language.
    Another common piece of feedback is that you were unhappy with the lack of game add-on packs provided in the last PlayStation Plus update. In response, we have teamed up with Bethesda Softworks to make all of the Fallout 3 DLC available to Plus subscribers for free, as the release of Fallout: New Vegas draws tantalisingly near. Please be aware that these packs will be in the Plus section of PlayStation Store for one week only, from the following dates:
    13 October
    Fallout 3: Point Lookout
    Fallout 3: Mothership Zeta
    Fallout 3: Operation: Anchorage
    20 October
    Fallout 3: Broken Steel
    Fallout 3: The Pitt
    Finally, we have been able to secure an exclusive multiplayer demo of Split/Second: Velocity for Plus members, which will available from the Plus section of PlayStation Store and via automatic download. If you haven’t checked out the game already, it’s an action racer set in Jerry Bruckheimer’s teenage mind and is well worth a blast.
    We’ll keep you updated on any PlayStation Plus developments as and when they happen.


    PlayStation Plus Update: 12 October 2010 – PlayStation.Blog.Europe

  10. #210 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Mai bine ca acum nici nu se putea. Tocmai voiam sa incep Fallout 3. Numai astea 5 DLC uri fac 40 lire.

    ---------- Post added 13-10-2010 at 10:53 PM ----------

    Quote Originally Posted by cristi-dinu View Post
    Mai bine ca acum nici nu se putea. Tocmai voiam sa incep Fallout 3. Numai astea 5 DLC uri fac 40 lire.
    M-am bagat si eu la Killzone 3 Beta. Sper sa am noroc. Aflu pe 25 octombrie.

  11. #211 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

  12. #212 SP
    Junior Member nemesys_alien's Avatar
    Quote Originally Posted by Diesel View Post
    Am incercat azi sa joc Age of Zombies si Fieldrunners, doua dintre primele jocuri Minis oferite gratis la abonamentul PS Plus. Fiind minis, le bagasem si pe PSP-ul conectat oficial si activat pe contul meu de PS3 unde era facut abonamentul PS Plus (le-am si jucat in momentul in care le-am pus si pe PSP), numai ca acum imi zice "The content has expired and is no longer available". WTFFF? Stiam ca exista o perioada limitata in care merg downloadate anumite chestii de pe PS Plus, nu aveam idee ca jocurile in sine expira.

    Din moment ce s-a prelungit de unul singur abonamentul meu de PS Plus, nu prea vad de ce ar fi trebuit sa imi expire vreunul din jocurile alea "gratis".
    Recopiazale pe PSP si o sa functioneze. Asa am patit si eu si dupa o recopiere au functionat. Insa nu stiu de ce face asa...!?! Inca este un mister pentru mine.


    Quote Originally Posted by Diesel View Post
    Jocurile de care zic nu mai exista acum in lista oficiala de jocuri ps plus. Pe PS3 nu le aveam pentru ca nu prea sunt facute ele pentru PS3, au rezolutie de PSP. Pe scurt, daca nu ai jocurile in lista de downloads a PS3-ului, tzeapa de doi lei, ramai fara acele jocuri, indiferent daca tu continui sa platesti abonamentul.

    Daca sta altfel treaba, va rog sa ma corectati.
    Nu cred ca poti sa pierzi continut din lista de download. Ar trebui sa fie legata (lista de download) de contul de PSN. Sper sa nu zic prostii.

  13. #213 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Quote Originally Posted by nemesys_alien View Post
    Recopiazale pe PSP si o sa functioneze. Asa am patit si eu si dupa o recopiere au functionat. Insa nu stiu de ce face asa...!?! Inca este un mister pentru mine.

    Nu cred ca poti sa pierzi continut din lista de download. Ar trebui sa fie legata (lista de download) de contul de PSN. Sper sa nu zic prostii.
    Hai ca mai incerc o data.
    Ma omoara astia de la Sony. Fix cand se apropie perioada de expirare a abonamentelor PS Plus, atunci baga si ei mega oferte, de nu prea-ti mai vine sa renunti. Mai am pana la sfarsitul lui decembrie sa vad daca-mi mai bat capul cu PS Plus sau nu.

  14. #214 SP
    Junior Member nemesys_alien's Avatar
    Deci pana la urma nu am vorbit prostii nu?

  15. #215 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Nu-mi apar in lista de downloadul a PSP-ului jocurile expirate.

  16. #216 SP
    Junior Member nemesys_alien's Avatar
    Cred ca o sa trebuiasca sa iti reinoiesti abonamentul si dupa aia sa le ai din nou.. hmmm oricum destul de interesanta faza. Nu stiu daca imi aduc aminte bine dar ziceau ca jocurile primite le ai atata timp cat ai Plus.

  17. #217 SP
    Member pufy's Avatar
    Ma gandesc sa ma abonez si eu aicisa,doar ca dilema mea ar fi urmatoarea : merge sa platesc cu cardul meu visa(ing) ? sau trebuie sa aleg alta metoda?

  18. #218 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Quote Originally Posted by pufy View Post
    Ma gandesc sa ma abonez si eu aicisa,doar ca dilema mea ar fi urmatoarea : merge sa platesc cu cardul meu visa(ing) ? sau trebuie sa aleg alta metoda?
    E recomandat sa cumperi un PSN card ca sa nu risti sa fii banat.

  19. #219 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Quote Originally Posted by nemesys_alien View Post
    Cred ca o sa trebuiasca sa iti reinoiesti abonamentul si dupa aia sa le ai din nou.. hmmm oricum destul de interesanta faza. Nu stiu daca imi aduc aminte bine dar ziceau ca jocurile primite le ai atata timp cat ai Plus.
    Da, jocurile luate gratis de pe PS Plus expira cand ai incetat abonamentul, numai ca la mine s-a prelungit automat abonamentul, de asta nu inteleg de ce am continut expirat (si care nici pe PS Plus nu se mai gaseste).

  20. #220 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    A expirat ( de ajuns pentru o secunda ) ..si pana si-a facut auto subscribe ti-au expirat toate,la fel am patit si eu cu dlcurile la fallout.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 303 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 21 61 111 ... LastLast

Similar Threads

  1. PlayStation Plus Collection By paul in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 27 Last Post: 02-02-2023, 10:32
  2. PlayStation Plus By rulzmaker in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 5149 Last Post: 05-10-2020, 17:20
  3. PlayStation Plus By rulzmaker in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 5149 Last Post: 05-10-2020, 17:20
  4. Vand PlayStation Network Card Romania si PlayStation Plus By Dant3 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 6 Last Post: 25-04-2020, 17:20
  5. PlayStation Plus Free By ragnarlodbrok23 in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 09-08-2015, 22:12

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts