Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 135 of 303 FirstFirst ... 35 85 125 133 134 135 136 137 145 185 235 ... LastLast
Results 2,681 to 2,700 of 6053

Thread: PlayStation Plus

  1. #2681 SP
    Member madskills's Avatar
    la ora actuala majoritatea din cei care au ps+ pentru ps4, are pentru a se juca multiplayer. Sa ceri jocuri AAA pe o consola atat de noua este absurd. Dar eu ii inteleg si pe cei care sunt suparati si intr-un fel au dreptate. Desi pe aici multi aveti bani de aruncat si nu vi se pare o nenorocire sa platiti 365, banuiesc ca sunt si destui pusti care au strans bani sa-si ia ps4 si au facut eforturi sa-si cumpere si ps+ iar acum s-au trezit ca primesc numai indie. Chiar citeam si pe topicul de Diablo, zicea Monky (sunt convins ca nu a zis-u cu rautate dar asa s-a interpretat) ca domne experienta Diablo nu se compara pe ps3 cu cea de pe ps4 si dadea de inteles ca decat sa joci pe ps3 mai bine te lipsesti pana strangi bani de ps4
    Credeti sau nu, sunt multi pusti care nu isi permit "luxul" unui ps4 si mai ales al jocurilor de pe ps4. Una e sa dai de la 250 de lei in sus pe un joc, alta e sa-l iei dupa 2-3 luni din bazar cu 60-100 de lei, pentru ps3.
    Asa ca indiferent de platforma, majoritatea vor jocuri cat mai bune sa se joace. Incercati sa priviti si din punctul lor de vedere.

  2. #2682 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Adevarul e ca in economia noastra o consola de jocuri de 1799 Lei e un lux pe care nu oricine poate / trebuie sa si-l permita. Cine are are, cine n-are n-are, asta e realitatea, o accepti sau te revolti degeaba.
    De abia sunt jocuri AAA la retail, inca nu se justifica includerea lor in PS+ 'gratis'.

  3. #2683 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Ca e un lux sau nu, oricum e absurd sa ceri jocuri AAA pe PS+. Altii ar da orice sa joace FEZ sau Outlast gratis (sort of) pe un PS4, si cei care au sansa asta stiu doar sa se planga. Saptamana trecuta a fost jale ca a picat PSN, si acum o sa fie jale ca iar anunta indie-uri...

  4. #2684 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Iti poti lua plus ieftin cu 165 de lei pe USA de la Robert Dinu.Si jocurile de PS4 le gasesti la bazar ieftin.Eu de exemplu am luat Battlefield 4 cu 120 ron de aici de pe forum.

  5. #2685 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Care e problema indie-urilor? Eu tot nu inteleg

    Doar pentru ca apar jocuri 'indie' (~ independent developers, adica develop-eri - de obicei studiouri mici - care isi publica singuri jocurile create) asta nu inseamna ca EA, Ubisoft, Activision, 2K etc. scot mai putine jocuri AAA! Eu nu inteleg de ce se plange lumea de 'indies' care nu au absolut nici o legatura cu publisher-ii mentionati mai sus sau cu jocurile AAA.

    Lumea se plange de indies....De ce? Ce legatura are de ex. jocul The Titness (Developer = Thekla, Inc. | Publisher = Thekla, Inc.) cu alti Developeri / Publisheri AAA?

  6. #2686 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Se plang pentru ca ei nu vor sa joace platformere 2D, vor Battlefield 4 si The last of us Remastered... au impresia ca PS+ e un pasaport catre AAA. Este... dar pe PS3. Pentru PS4 ar trebui nitica rabdare, sa apara mai multe jocuri, dar deh...

    Ca tot vorbim de indies, le recomand tuturor celor care se plang sa vada filmul "Indie game - The movie". Dupa ce vor intelege prin cate trec oamenii aia ca sa faca un amarat de joc, care ii poate imbogati pe viata sau ii poate baga in mormant, poate vor aprecia mai mult "jocurile alea pixelate".

  7. #2687 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Quote Originally Posted by flavi_us View Post
    Se plang pentru ca ei nu vor sa joace platformere 2D
    Nimeni nu-i obliga sa joace ce nu le place.

    Quote Originally Posted by flavi_us View Post
    vor Battlefield 4 si The last of us Remastered
    Se gasesc in magazine (reale si virtuale) sau e piata jocurilor folosite.

    Quote Originally Posted by flavi_us View Post
    au impresia ca PS+ e un pasaport catre AAA. Este... dar pe PS3. Pentru PS4 ar trebui nitica rabdare, sa apara mai multe jocuri, dar deh...
    Corect. Aici gresesc cei mai multi. PS+ e un deal extraordinar, mai ales daca ai PS3, PS4, Vita - cu 3-4 lire/luna primesti 6 jocuri + multiplayer pe PS4 + alte reduceri pe PS Store. Dar can unii primesc un deget, vor toata mana.

    -> Tineti minte oameni buni, doar pt. ca exista jocuri mici / indie asta nu inseamna ca exista mai putine jocuri mari de la developeri si publisheri AAA. Vorbim de mere si portocale.

  8. #2688 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Poate daca se tineau de cuvant si ofereau DriveClub la putin timp dupa lansarea PS4 sau ofereau macar Knack, userii ar fi fost mai putini suparati. Inteleg si accept indi-urile, dar cred ca e putin ciudat sa oferi Road not Taken, cand DAYLIGHT e disponibil de doua luni.

  9. #2689 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Quote Originally Posted by raduadelin View Post
    cred ca e putin ciudat
    De ce e ciudat?

    P.S. Daylight nu e indie! Zombie Studios au o caruță de jocuri in spate + jocul e publicat de Atlus.

    EDIT: Roat not Taken un un joc de ~7; Daylight e un joc de ~5 (conform Metacritic)...nu mi se pare ca "ne-au fraierit" din exemplul tau.

  10. #2690 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    pana acuma sunt multumit cu ps+ la ps4 majoritatea jocurilor au fost chiar foarte faine ... dintre toate cel mai mult mi-a placut towerfall ascension cand joci MP cu prietenii nu mai poti lasa maneta jos asa de fun este.

  11. #2691 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Pentru mine cea mai mare surpriza a fost "Stick it to the man". De restul mai auzisem, dar asta chiar m-a luat prin surprindere, si a fost foarte amuzant si placut.

    A fost genul de joc pe care nu l-as fi cumparat in veci daca nu-l primeam gratis, si la capitolul asta PS+ ruleaza. Oamenii (copiii, mai bine zis) prefera jocuri AAA proaste, nu jocuri indie bune spre foarte bune.

  12. #2692 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    de acord cu Flavi_us noi astia mai mari am crescut cu jocurile indie si le putem aprecia si stim cu ce se manca si peste 10 ani tot o sa imi placa dar nu ai ce sa te astepti la altceva de la copii din ziua de azi cant toti la 5 ani deja au iphone-uri si nici nu stiu sa se stearga la fundulet inca ei au crescut deja cu call of duty si alte prostii si grafica buna la jocuri etc.

  13. #2693 SP
    Junior Member surdu's Avatar
    Mdea, soo am cumparat un cof playstation plus UK 365 zile...iar eu am cont pe Suedia ...si nu-l pot folosi.. Nu e Europa ? Ce am facut gresit? Codul l am cumparat de pe consolegames , din add-ul respectiv !

  14. #2694 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    PlayStation Plus

    Pai pentru tarile care au store iti trebuie pentru tara respectiva, daca vrei fa-ti un cont de uk, te vei putea bucura de mp si de jocuri si pe contul de suedia

  15. #2695 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Din pacate iti trebuie cont de UK

    ON un zvon, cică în septembrie primim pe PS3 Ni no Kuni si Saints Row IV

  16. #2696 SP
    Junior Member surdu's Avatar
    Mdea care vrea cod de cont uk 365 zile 30 de lire?

  17. #2697 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Pune anunt în bazar, ai mai multe șanse acolo. Bafta!

  18. #2698 SP
    Junior Member bamis's Avatar
    Pe aceeași consolă se pot utiliza două conturi? Și implicit se pot activa două abonamente PS Plus? De exemplu unul pe UK și altul pe US?

  19. #2699 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Poti sa ai si 3: UK, US, Romania... Majoritatea asa au. Si da, PS+ pe cate vrei (sau pe cate iti permiti).

  20. #2700 SP
    Junior Member bamis's Avatar
    Mulțumesc de răspuns! Dacă îmi fac un cont și de US, contează ce tip de consolă am? Mă refer la acele zone 1, 2.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 135 of 303 FirstFirst ... 35 85 125 133 134 135 136 137 145 185 235 ... LastLast

Similar Threads

  1. PlayStation Plus Collection By paul in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 27 Last Post: 02-02-2023, 10:32
  2. PlayStation Plus By rulzmaker in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 5149 Last Post: 05-10-2020, 17:20
  3. PlayStation Plus By rulzmaker in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 5149 Last Post: 05-10-2020, 17:20
  4. Vand PlayStation Network Card Romania si PlayStation Plus By Dant3 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 6 Last Post: 25-04-2020, 17:20
  5. PlayStation Plus Free By ragnarlodbrok23 in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 09-08-2015, 22:12

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts