Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 176 of 303 FirstFirst ... 76 126 166 174 175 176 177 178 186 226 276 ... LastLast
Results 3,501 to 3,520 of 6053

Thread: PlayStation Plus

  1. #3501 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Ar trebui topicuri separate, nici nu ai cum sa compari ce se da pe PS4 cu ce se da pe PS3.

  2. #3502 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    nu dar daca nu avem...macanim si noi pe unde putem

  3. #3503 SP
    Member Hansel31's Avatar
    hai sa fim seriosi cine naiba isi ia ps plus pentru jocurile lunare??? il iei obligat fortat ca sa joci multiplayer , atat!!! eu nu stiu daca am deschis mai mult de 2 jocuri din astea care le da ei la ps plus

  4. #3504 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    eu il iau pentru jocurile lunare pentru ca am PS3 PS4 si Vita

  5. #3505 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Eu joc cel puțin unu la două luni. Probabil că sunt un jucător mai slab.

  6. #3506 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Hai sa fim corecti: abonamentul pe un an nu este scump deloc, iar daca ne uitam strict la valoarea jocurilor oevrall (ptr toate cele 3 platforme la un loc), valoarea depaseste costul.

    Dar, daca ne uitam putin mai atent la ceea ce include serviciul PS+ "pe bucati", vedem ca valoarea scade exponential din cateva perspective:

    1. Jocuri de PS4 sau Vita mult sub cele de PS3 (ca valoare fizica, nu calitate - ca sa nu intram in polemici cu cei ce poate apreciaza anumite jocuri care nu intra in categoria AAA);

    2. Servere PSN care nu sunt la nivelul asteptarilor si nevoilor noii generatii de console (si care extrapoland sunt un fel de apa calda la etajul 10, adica ajunge greu la tine, si ai sanse foarte mari sa nu ai parte de ea atunci cand ai mai mare nevoie)

    3. Support tehnic care se rezuma la: am inregistrat mesajul vostru si vedem noi mai tarziu;

    4. Limita pentru stocarea de saved games pe cloud de doar 1 GB, in conditiile in care un jco precum MKX are singur vreo 200 de mb de fisiere constant;

    5. Faptul ca in realitate nu primesti nici un joc gratuit, ci (repet pentru a nu stiu cata oara) "inchiriezi" o serie de jocuri pe care nu le mai pot accessa daca nu platesti abonamentul. Si asta n-ar fi o problema daca atunci cand ai re-incepe sa-l platesti ai primi access retroactiv la jocurile care au fost in IGC intre timp.

    Concluzia (mea): in ultimul an de zile cel putin, daca ai PS3, si nu prea dadeai bani pe jocuri noi inainte, probabil ca detinerea unu abonament de PS+ a fost o chestie pozitiva.

    Pentru PS4 (in aceeasi perioada), dat fiind ca este mandatory pentru online play, detinerea abonamentului e o necesitate, dar altfel nu a oferit niciun fel de avantaje.

    Pentru Vita... you tell me, I don't own one.

  7. #3507 SP
    Member BlackSnake's Avatar
    Abonamentul este scump din cauza ca trebuie sa platesti toti banii odata. Ar fi bine daca te-ar lasa sa platesti lunar ca la abonamentele de tv, telefonie,etc. Nu te obliga sa platesti tot anul odata. Ar fi bine sa faca de genul: alegi abonamentul pe 1 an si ai obligatia contractuala sa il platesti, dar sa te lasa sa platesti lunar din cei 40 lire (40:12=3,3 lire). Nu cum au acuma 5.5 lire pe luna ca nici asa nu merita, ar iesi 66 lire. Plus ca sa platesti pentru online mi se pare o prostie in continuare, n-au decat sa blocheze aplicatiile si serviciile gen netflix si jocurile lunare, dar multiplayerul la un joc sa fie free avand in vedere ca vine cu jocul cand il cumperi.

  8. #3508 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    pai poti plati cate o luna o data. doar ca e putin mai scump

  9. #3509 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Dacă băgau și opțiunea credit cu buletinu' era o treabă, așa...

  10. #3510 SP
    Member florent's Avatar
    Cand intra jocurile lunii septembrie pe UK ? E intotdeauna o data fixa ?

    Are cineva un cod de Plus pentru UK de cateva zile ? Dau la schimb un cod de Xbox Live

  11. #3511 SP
    Junior Member yourwifemykidsx's Avatar
    Quote Originally Posted by gugukalimero View Post
    Ah serios, indi-urile sunt pentru prosti?

    Te plangi dupa doi ani de la lansare ca nu iti dau Infamous SS sau un Killzone SF? Trebuie sa stii ca le geasesti bani de nimic pe forum sau pe OLX. Decat sa astepti dupa PS Plus sa ti le dea si sa te plangi intre timp...mai bine esti baiat destept si ti le cumperi si le revinzi dupa ce ai terminat cu ele.

    Lasa-ne pe noi prostii cu ale noastre.

    fratioare, gaseste tu cui sa-i mai vinzi infamous SS si killzone SF dupa tot timpu asta. mira-m-as daca le dai si cu 50 lei. in fine, postu tau n-are nicio treaba cu ce se vorbeste aici, ci doar imi explici cum sa imi cumpar jocurile. aici vorbim de nivelu calitativ scazut al jocurilor care se dau la ps plus, iar daca tie nu ti se pare normal dupa 2 ani sa nu se dea jocurile mai sus mentionate, nu e ok. tu ori ai prea multi bani, ori esti fanboy. si mi-e egal cu 0 ca valoarea adunata a jocurilor care s-au dat da peste 200 de euro/dolari(whatever) atata timp cat poate mie din toate jocurile alea nu mi-a placut nici macar unu. singura problema e ca inainte de ps4 se dadeau jocuri bune, jocuri scumpe si dintr-o data, nu s-au mai dat. si se pare ca nici n-o sa se mai dea. de asta e toata lumea asa frapata, ca s-a invatat cu jocurile de dinainte. cel putin asta e cazu meu

  12. #3512 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    au aparut jocurile

  13. #3513 SP
    Member ragnarlodbrok23's Avatar
    mai bine ziceai "au aparut indie'urile"

  14. #3514 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    Eu ma bucur de ele pe psv.
    Twisted metal e misto, dar pe ps4 as fi vrut vikingii

  15. #3515 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by ragnarlodbrok23 View Post
    mai bine ziceai "au aparut indie'urile"
    Grow Home nu e indie
    Twisted Metal nu e indie
    Teslagrad nu e indie
    La Mulana Ex nu e indie

  16. #3516 SP
    Senior Member mark's Avatar
    S-a format un trend prin care lumea numeste anumite jocuri mici sau slabe calitativ ca fiind jocuri indie. E gresit dar oamenii asa se gandesc si aplica. Cel mai probabil ca in sensul asta a spus @ragnarlodbrok23.

  17. #3517 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    probabil, dar este tot gresit. nu ar fi mai bine sa incepem un trend in care stim ce inseamna cuvintele pe care le folosim atat de des?

  18. #3518 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    asa e..
    Grow Home este 3D Platform Adventure
    Teslagrad este Platform Puzzler (indie)

    in rest pe noi astia cu ps4 nu ne mai intereseaza jocurile de ps vita si ps3. dar stiti bine care este off-ul. chestia asta din pacate am impresia ca nu se va termina niciodata si noi vom plati serviciul online ca sa sustinem si jocurile de ps3 si psvita.

  19. #3519 SP
    Member Hitman's Avatar
    Nu o sa mai tina prea mult, din fericire...sunt destul de multi producatori de jocuri care au anuntat ca nu or sa mai scoata nimic pentru old gen, ceea ce inseamna ca se vor focusa doar pe generatia actuala. Desi noi deja platim PS+ si primim si jocuri de genul celor de luna aceasta, daca tragem o dunga la final tot iesim pe plus. De banii de ps+ pe un an iti cumperi maxim 2-3 jocuri mai bune...

  20. #3520 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    asta da. nici mie nu-mi prea convine ca nu-mi dau macar un joc AAA pe ps4 la doua luni. si as mai avea ceva plangeri la adresa serviciului PS+, nu doar dezamagirea legata de jocuri. dar nah... ei se bazeaza pe faptul ca mai ales userii de PS4 sunt fortati de imprejurari sa cumpere PS+

    in alt ordine de idei, adibose te contrazic, Teslagrad nu este indie, este produs de Rain Games si publicat pe consolele Sony in parteneriat cu Square Enix.

    Indie era daca era produs si distribuit complet independent. indeferent de genul jocului, de grafica, gameplay, platforma, durata etc etc

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. PlayStation Plus Collection By paul in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 27 Last Post: 02-02-2023, 10:32
  2. PlayStation Plus By rulzmaker in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 5149 Last Post: 05-10-2020, 17:20
  3. PlayStation Plus By rulzmaker in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 5149 Last Post: 05-10-2020, 17:20
  4. Vand PlayStation Network Card Romania si PlayStation Plus By Dant3 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 6 Last Post: 25-04-2020, 17:20
  5. PlayStation Plus Free By ragnarlodbrok23 in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 09-08-2015, 22:12

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts