Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 262 of 303 FirstFirst ... 162 212 252 260 261 262 263 264 272 ... LastLast
Results 5,221 to 5,240 of 6053

Thread: PlayStation Plus

  1. #5221 SP
    Member flaviud's Avatar
    Posibil sa fie de la banca problema, am patit-o si eu

  2. #5222 SP
    Junior Member ady_ro's Avatar
    Ciudat totusi ca se intampla pe doua carduri de la banci diferite. Am incercat astazi din nou cu ambele insa fara succes.
    Am sters din cos oferta gratuita de 14 zile si am adaugat abonamentul pe un an, dar nici pe acela nu il pot activa.
    Probabil va trebui sa cumpar de pe Altex sau din alta parte un abonament Plus pe un an si dupa sa il activez.

  3. #5223 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Erau mai de mult ceva discuții despre faptul ca dupa mai multe încercări de plata cu cardul eșuate te blochează la plati 24 sau 48 de ore si trebuie sa aștepți sa treacă perioada aia fara sa mai încerci

  4. #5224 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by ady_ro View Post
    Ciudat totusi ca se intampla pe doua carduri de la banci diferite.
    Nu sunt 2 banci diferite. Revolut nu este banca.

  5. #5225 SP
    Junior Member ady_ro's Avatar
    Da asa este, dar pana acum nu am avut nici un fel de problema in a face plati in tara sau afara cu cardul atasat.
    Citisem pe unele forumuri ca o optiune era si sa spamezi butonul de plata, pentru unii a mers dupa 10-20 de incercari. Am incercat insa fara succes, asa ca a ramas doar optiunea sa cumpar de pe altex si sa introduc codul in psn.

  6. #5226 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Acum doi ani am avut parte de aceeasi eroare incercand sa cumpar folosind store-ul de pe laptop. Am incercat ulterior din consola si a mers fara nicio problema. Atunci am avut Mastercard. La VISA am folosit tot din consola si a mers. Cardul este de la Unicredit.

  7. #5227 SP
    Junior Member ady_ro's Avatar
    La mine nu a mers nici de pe consolă nici de pe laptop. Tocmai ce am revenit acasă de la Altex cu abonamentul pe un an, așa că am reușit să îl activez până la urmă.
    Îmi aduc aminte că am mai avut astfel de probleme și pe PlayStation 3 dar a trecut mult timp de atunci.

    Trimis de pe al meu SM-N975F folosind Tapatalk

  8. #5228 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    @ady_ro
    Poti suna la PSN Support Romania: 0358630021 si vezi de-acolo.
    Dar, ca sa te scutesc de niste ridicol, iti spun ce vei afla: ai un mic "block" de 7 sau 14 zile cu privire la operatiunile pe contul tau, din cauza multiplelor incercari.. de a plati De fiecare data cand vei incerca, ti se va prelungi cu inca 7 zile.
    Ti ve va spune ca aceste masuri tin de politica / sistemul impus de Sony (la nivel WW) si nu de PSN RO.
    Dincolo de acest lucru, din pacate, nu vei afla care este problema. Iti vor sugera insa contactarea bancii. Unde probabil nu ai nicio problema.

    Poveste lunga scurta, nu merge, nu prea are sens sa tot incerci schimband device-ul doar. Chiar daca ai folosit anterior, acelasi card, pe acelasi cont. Solutia este sa mergi intr-un magazin, fizic, pentru PSN Cards / wallet top up si sa uiti de problema o vreme.
    Sper insa ca poate odata cu "noul PSN".. vor lucra si la securitate, nu doar la ametirea continutului.


    @razvanrazy
    Nu are legatura cu faptul ca Revolut este sau nu banca. Problema cu Revolut anterior a fost ca figurai cu un cont de UK, nu de Romania. Si daca ma gandesc bine, citisem ultimul T&C's, de fapt sunt banca / au licenta pe Lituania iar toate operatiunile in UE se desfasoara prin aceasta entitate. Chiar si-asa tot nu cred ca va putea face plata din moment ce contul nu este de Romania.

  9. #5229 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Ai cont nou de PS Plus? Poţi încerca gratuit PlayStation Plus, timp de 14 zile, doar dacă nu ai mai fost niciodată abonat la PS Plus.



    Încearcă să achiziționezi un joc cu aceleași carduri sau să îți alimentezi contul cu o sumă de bani.

  10. #5230 SP
    Junior Member ady_ro's Avatar
    Contul acesta este nou, facut pe Romania. Am avut pe vremea ps3 un cont USA pe care am zis ca nu are rost sa mai intru acum.
    Pana la urma am mers astazi intr-un Altex de unde am achizitionat un abonament pe 1 an si l-am activat.
    Voi vedea ce se va intampla cand voi incerca sa cumpar primul joc in store, daca voi avea aceiasi problema. Deocamdata am de jucat colectia PS Plus avand in vedere ca nu am mai detinut un ps4, asa ca voi fi ocupat o perioada de timp.

  11. #5231 SP
    Member gabridinu's Avatar
    https://www.cdkeys.com/playstation-n...a-digital-code

    Pentru cei ce au ps plus pe US.
    109 Ron 12 luni


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #5232 SP
    Junior Member GoLd^'s Avatar
    De nu ma lasă sa adaug card VISA pe cont ? Contu este făcut pe USA dacă ajuta la ceva. Bag datele bag tot, am băgat și o adresa din new york valabilă și tot îmi mesajul plecase check your credit/debit card informations and try again. Oare adresa de PSN trebuie sa corespundă cu ce este pe card ?

  13. #5233 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Nu poti adauga un card de RO la un cont US.

  14. #5234 SP
    Junior Member GoLd^'s Avatar
    Și ce pot sa fac in situația asta fără sa șterg contu dar sa pot face plăti in Store ?
    Eventual pot sa schimb ceva ?

  15. #5235 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Prima varianta: cumperi carduri valorice cu care sa alimentezi contul.
    A doua varianta: Iti faci un cont de RO la care atasezi cardul tau, cumperi jocul dorit, dupa care il joci pe contul de US.

  16. #5236 SP
    Junior Member GoLd^'s Avatar
    Mda.. nu știu de ce nu am făcut cont pe RO din prima.. am zis ca e mai “ bogat “ store u pe USA.

    ---------- Post added 05-03-2021 at 12:33 ----------

    Nici cu PayPal nu merge pe contu de USA ?

  17. #5237 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Nu. Dar poți juca orice joc de pe orice cont. Eu aveam contul principal pe Ro și încă câteva pe US, Japonia, Hong Kong etc pentru oferte exclusive.

  18. #5238 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Da poți cumpăra de pe Amazon cu cardu sau paypal gift cards si incarci contu cu ele. Găsești de 10-20-50$

  19. #5239 SP
    Junior Member GoLd^'s Avatar
    Pe fiecare cont trebuie adrese de mail valide sau poți pune ce vrei ?

  20. #5240 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Adrese valide, logic, trebuie sa confirmi adresa si in caz ca pierzi accesul la cont sa ai o modalitate de recuperare.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 262 of 303 FirstFirst ... 162 212 252 260 261 262 263 264 272 ... LastLast

Similar Threads

  1. PlayStation Plus Collection By paul in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 27 Last Post: 02-02-2023, 10:32
  2. PlayStation Plus By rulzmaker in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 5149 Last Post: 05-10-2020, 17:20
  3. PlayStation Plus By rulzmaker in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 5149 Last Post: 05-10-2020, 17:20
  4. Vand PlayStation Network Card Romania si PlayStation Plus By Dant3 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 6 Last Post: 25-04-2020, 17:20
  5. PlayStation Plus Free By ragnarlodbrok23 in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 09-08-2015, 22:12

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts