Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 272 of 303 FirstFirst ... 172 222 262 270 271 272 273 274 282 ... LastLast
Results 5,421 to 5,440 of 6053

Thread: PlayStation Plus

  1. #5421 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    PlayStation Plus games for March:

    Ark: Survival Evolved | PS4
    Team Sonic Racing | PS4
    Ghostrunner | PS5
    Ghost of Tsushima: Legends | PS4 & PS532e992a349ef94208f42fc1a767d6a7b7a94e3b9.jpg

  2. #5422 SP
    Member codpin's Avatar
    Legends nu era gratis? Wtf?

  3. #5423 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Era gratis dar nu standalone. Asa nu va mai fi nevoie de jocul de baza.

  4. #5424 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Va zic doar atat: mie mi-a placut mai mult combatul din Legends decat cel din jocul de baza. Sa-i dati o sansa, cei care nu ati facut-o

  5. #5425 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Cand dau sa adaug in librarie Ghost of Tsushima Legends am de fapt doar optiunea de ,,download trial,,. La voi e diferit?

  6. #5426 SP
    Member iliedobre's Avatar

  7. #5427 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Sper ca nu am postat in thread-ul gresit.
    Nu stiu cat de adevarat este, dar daca asa vor arata noile tier-uri in curand...

    Cei mai multi probabil se vor orienta spre PS Plus Gold.
    40$ la 3 luni (aka 160$/an mi se pare furt fata de cat platim in prezent (mai ales cand prinzi un deal de 1 an la discount).
    Cum sa ceri 160$ pe an pe 2-3 jocuri lunare (si alea vai de ele), cand Xbox Game Pass e 120$/an ?

    De pragul Platinum la 240$/an nici nu mai comentez.
    Dar dupa microtranzactii si masini la 40$/bucata intr-un joc de 60$, nu ma mai mira nimic.

    277228792_1125276814899062_8287060672271240481_n.jpg


    Las totusi benefit of the doubt, poate am comentat o informatie falsa.
    *EDIT: ar parea sa fie un fake (Silver e 29.99, si mai jos e 24.99)

  8. #5428 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    sper sa nu fie pe bune, adica "free game demos"? wtf

  9. #5429 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by DeathOfArt View Post
    sper sa nu fie pe bune, adica "free game demos"? wtf
    as zice ca ar fi la jocuri care in mod normal nu le au sau sa fie full game timed trial. altfel ce rost ar avea?

    also nu scrie nicaieri cate jocuri sunt oferite lunar la fiecare abonament. si pe deasupra pe langa acea discrepanta de pret si fontul este diferit pentru unele texte si preturi, ceea ce ma face sa cred ca fie e fake cu totul, fie a fost luat originalul si photoshopat.

  10. #5430 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Eu zic ca e foarte fake, nu are cum sa fie mai scump decat competitorul, decat daca ar aduce un beneficiu in plus.
    Eu zic ca noul abonament PS Plus + Ps Now va fi in jur de 99$/an, cel putin la inceput, apoi maxim 119.99$/an.

    Mi-as fi dorit enorm sa-l aud pe Mark Cerny ca anunta o emulare a jocurilor de PS3, dar e clar ca tot pe streaming vor merge.

  11. #5431 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Mie imi convine daca e asa. Eu plătesc Plusul doar ca sa joc online si tier-ul cu online play ar fi mai ieftin decât plătesc acum daca e măcar o fărâmă de adevăr în poza aia.
    Nu ma interesează asa mult abonamente de tip Game Pass. Am Game Pass de cateva luni si am jucat doar FH5. La cat costa GP pe câteva luni pe canalele oficiale de achiziție puteam sa cumpăr direct FH5 ca tot acolo eram.

  12. #5432 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Da, depinde de ce tip de jucator esti.
    Eu nu cred ca am jucat mai mult de o ora online pe Playstation, ever.
    In schimb, abonamentul EA Play mi s-a parut genial. Am jucat It Takes Two, Jedi Fallen Order, Squadrons si acum Mass Effect Legendary, la 6£/3 luni.

    Eu as plati un Game Pass Sony, dar sa ofere titlurile full, nu doar jocul de baza, si DLC-urile pe bani...

  13. #5433 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    EA ul e convenabil ptr pretul mic, altminteri jocurile vin la un an dupa lansare, deci din punctul asta de vedere, la xbox game pass sau ce va fi acest sony game pass, eu nu as fi prea incantat. Plm daca mi-ar da day one jocuri gen Elden Ring, Bloodborne, God of War, Horizon, Uncharted etc m-ar interesa. Altfel... prefer un ps plus clasic. Pentru ca deja am majoritatea jocurilor importante, nu au ce sa imi dea.

    PS: day one ptr mine inseamna data lansarii jocului, nu serviciului. Cred ca game pass functioneaza ptr aia care nu cumpara jocuri in apropierea lansarii si care nu cumpara jocuri sa le pastreze.

  14. #5434 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by cosmin1088 View Post
    Eu zic ca e foarte fake, nu are cum sa fie mai scump decat competitorul, decat daca ar aduce un beneficiu in plus.
    Eu zic ca noul abonament PS Plus + Ps Now va fi in jur de 99$/an, cel putin la inceput, apoi maxim 119.99$/an.

    Mi-as fi dorit enorm sa-l aud pe Mark Cerny ca anunta o emulare a jocurilor de PS3, dar e clar ca tot pe streaming vor merge.
    Nu are cum sa fie la fel de ieftin ca Game Pass, din acelasi motiv pentru care nici pe PC nu da nimeni jocuri gratis asa cum o face Epic.

    Microsoft are un plan pe 10 ani, aprobat, in care au acceptat sa piarda zeci de miliarde prin acele jocuri noi adaugate day 1 - deci ei isi asuma incasari mai mici de la vanzarea de jocuri prin studiourile proprii - (dar ei mizeaza pe metaverse si alte nebunii). Nu va mai face nimeni asta, in niciun caz Sony care au o cu totu alta politica.

    Ce vedem acolo este un pret ok pentru jocuri, dar nu AAA day 1 included.

    Ideal ar fi sa ne setam niste asteptari realiste, deci sa nu comparam cu ce face Microsoft.

    Also, mie mi se pare destul de ok ce e acolo, chiar si numele, dar probabil vom afla saptamana asta mai multe informatii.

  15. #5435 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Stai putin, tu iei in considerare ca Sony ar oferi acelasi lucru ca Xbox Game pass, la 99$/an.
    Eu nu am zis asta. Din toate zvonurile, Sony de fapt uneste PS Now cu PS Plus, ceea ce e clar ca nu va fi la nivelul Game Pass.
    Din motivul asta ma astept sa fie la fel sau mai ieftin ca Game Pass, pentru ca va fi net inferior.

    Un an de PS Plus acum este 60$. Un pret de 120$ pe an pt noul subscription ar fi dublu, si un soc destul de mare pentru abonati.
    Eu in continuare preconizez un 99$/an in prima faza, ca sa atraga abonati, apoi 120$/an.
    Mai mult de 120$/an mi se pare prea scump ca sa merite, hai sa zicem ca ar mai fi un tier la 180$/an (aka 15$/luna) prin care ai acces si la cateva titluri day one.

    Ideea e sa atragi multi clienti care-ti platesc anual intre 120-180$, care in mod normal nu ar fi cheltuit atat de multi bani intr-un an pe jocuri. De acolo iese profitul. La asta adaugi si ca majoritatea din cei care se aboneaza la serviciile de genul asta (inclusiv netflix/prime/spotify etc) abia daca beneficiaza de 10% din ce le ofera abonamentul, dar banii se trag de pe cont, practic platind pentru ceva ce nu folosesti. Ai abonati latenti, care nu-ti utilizeaza serverele mai deloc, dar aduc profit.

    Eu sunt un exemplu de platitor de Prime, Netflix, HBO Max, Spotify etc. si sunt constient ca le platesc in mare parte degeaba.
    De exmplu, foloseam Spotify in metrou. Dar de cand lucrez de acasa, nu stiu daca l-am mai deschis de doua ori.

  16. #5436 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Daca o sa fie asa ca in poza, inseamna ca abonamentul actual de PS+ o sa fie PS+ Bronz doar ca nu o sa mai avem monthly free games.

    Nice one.

  17. #5437 SP
    Member smits's Avatar
    La preturile alea big skip.

  18. #5438 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    Mai fake de atata nu putea sa fie poza aia

  19. #5439 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Poza era și pe Reddit. Uitați-vă la prețul pentru nivelul Silver, sus scrie 29.99, jos scris 24.99. Sunt atât de multe probleme încât nu poate fi decât falsă. Nu au cum să ia un privilegiu al celor care au plătit in avans: "băieți și fete, nu mai primiți jocuri gratuite în fiecare lună pentru că așa vrem noi". EA Play e de toată jena pentru că pe fiecare platformă plătești abonament separat (PS, Xbox sau PC, nu am idee dacă e și pe Switch).

  20. #5440 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    daca ai GP Ultimate e free/inclus si pe consola si pe PC .... wink, wink, nudge, nudge, know what i mean

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 272 of 303 FirstFirst ... 172 222 262 270 271 272 273 274 282 ... LastLast

Similar Threads

  1. PlayStation Plus Collection By paul in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 27 Last Post: 02-02-2023, 10:32
  2. PlayStation Plus By rulzmaker in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 5149 Last Post: 05-10-2020, 17:20
  3. PlayStation Plus By rulzmaker in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 5149 Last Post: 05-10-2020, 17:20
  4. Vand PlayStation Network Card Romania si PlayStation Plus By Dant3 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 6 Last Post: 25-04-2020, 17:20
  5. PlayStation Plus Free By ragnarlodbrok23 in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 09-08-2015, 22:12

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts