Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 273 of 303 FirstFirst ... 173 223 263 271 272 273 274 275 283 ... LastLast
Results 5,441 to 5,460 of 6053

Thread: PlayStation Plus

  1. #5441 SP
    Junior Member Schizoid's Avatar
    https://blog.playstation.com/2022/03...r/#sf255029465
    Below is an overview of the three membership tiers:

    PlayStation Plus Essential
    Benefits:
    Provides the same benefits that PlayStation Plus members are getting today, such as:
    Two monthly downloadable games
    Exclusive discounts
    Cloud storage for saved games
    Online multiplayer access
    There are no changes for existing PlayStation Plus members in this tier.

    Price* for PlayStation Plus Essential remains the same as the current price for PlayStation Plus.
    United States
    $9.99 monthly / $24.99 quarterly / $59.99 yearly
    Europe
    €8.99 monthly / €24.99 quarterly / €59.99 yearly
    United Kingdom
    £6.99 monthly / £19.99 quarterly / £49.99 yearly
    Japan
    ¥850 monthly / ¥2,150 quarterly / ¥5,143 yearly
    PlayStation Plus Extra
    Benefits:
    Provides all the benefits from the Essential tier
    Adds a catalog of up to 400* of the most enjoyable PS4 and PS5 games – including blockbuster hits from our PlayStation Studios catalog and third-party partners. Games in the Extra tier are downloadable for play.
    Price*:
    United States
    $14.99 monthly / $39.99 quarterly / $99.99 yearly
    Europe
    €13.99 monthly / €39.99 quarterly / €99.99 yearly
    United Kingdom
    £10.99 monthly / £31.99 quarterly / £83.99 yearly
    Japan
    ¥1,300 monthly / ¥3,600 quarterly / ¥8,600 yearly
    PlayStation Plus Premium**
    Benefits:
    Provides all the benefits from Essential and Extra tiers
    Adds up to 340* additional games, including:
    PS3 games available via cloud streaming
    A catalog of beloved classic games available in both streaming and download options from the original PlayStation, PS2 and PSP generations
    Offers cloud streaming access for original PlayStation, PS2, PSP and PS4 games offered
    Price*:
    United States
    $17.99 monthly / $49.99 quarterly / $119.99 yearly
    Europe
    €16.99 monthly / €49.99 quarterly / €119.99 yearly
    United Kingdom
    £13.49 monthly / £39.99 quarterly / £99.99 yearly
    Japan
    ¥1,550 – monthly / ¥4,300 – quarterly / ¥10,250 yearly
    PlayStation Plus Deluxe (Select Markets) For markets without cloud streaming, PlayStation Plus Deluxe will be offered at a lower price compared to Premium, and includes a catalog of beloved classic games from the original PlayStation, PS2 and PSP generations to download and play, along with time-limited game trials. Benefits from Essential and Extra tiers are also included. Local pricing will vary by market.
    The new Extra and Premium tiers represent a major evolution for PlayStation Plus. With these tiers, our key focus is to ensure that the hundreds of games we offer will include the best quality content that sets us apart. At launch, we plan to include titles such as Death Stranding, God of War, Marvel’s Spider-Man, Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Mortal Kombat 11, and Returnal. We’re working closely with our imaginative developers from PlayStation Studios and third-party partners to include some of the best gaming experiences available with a library that will be regularly refreshed. More details to come on the games we’ll have on our new PlayStation Plus service.

  2. #5442 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Nu stiu cine ia deciziile astea din ultima vreme, dar e jenant ce se intampla cu Sony. Puteau integra foarte bine PS Now( care oricum e un esec total) in pretul actual al PS Plus si toata lumea era fericita.

    Cu ce ma ajuta ca unesti cele doua subscriptii, daca atunci cand trag linie, suma platita e aproape aceeasi ca in cazul in care le-as fi platit separat?

    Bine ca imi expira in iunie abonamentul.

  3. #5443 SP
    Member flaviud's Avatar
    Nu toata lumea era fericita, poate doar noi care primeam ceva pe moca. La banii pe care ai platim pe luna(o bere artizanala in oras) vrem si luna de pe cer...

  4. #5444 SP
    Member iliedobre's Avatar
    https://www.gamesindustry.biz/articl...t-into-ps-plus
    "It is a fact -- for our services at least -- that the great majority of people subscribe through a 12-month subscription," Ryan explains. "It's more than two thirds who subscribe that way. That is an area of value proposition that we have looked at very hard. What we are delivering is that, for a 12-month subscriber, and that is the great majority of people, the monthly subscription rate for PlayStation Plus Extra will be $8.33. And for PlayStation Plus Premium it will be $9.99.

    120 de euro anual ptr u catalog de 740 de jocuri mi se pare ok

  5. #5445 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Cred ca totul se rezuma la despre ce fel de jocuri vorbim. Ca daca sunt acelea care s-au dat deja la PSplus/gratis gen Ratchet, Horizon Zero Dawn etc., nu cred ca o sa faca mare branza.

    Eu sunt dispus sa le platesc PS+ Extra doar in conditiile in care:
    - au niste titluri decente la lansare
    - adauga treptat titluri mari (sa spunem ca la distanta de un an de cand a fost lansat jocul)
    - adauga jocuri care nu sunt AAA la lansarea lor (gen SIFU) sau la distanta de vreo 1/2 ani de la lansare

  6. #5446 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    Pentru moment mie imi face cu ochiul acel Playstation Plus Extra, pentru 100 EUR pe an, imi pare un deal bun, pentru aproximativ 400 de jocuri PS4 si PS5(acuma ramane sa vedem si ce jocuri vor fi incluse).

    Iar acel Playstation Plus Premium, nu ma intereseaza, chiar daca sunt doar 20 EUR in plus, nu am de gand sa rejoc jocuri de PS1, PS2 sau PS3(acest fiind in streaming only).

    Ma bucur ca ramane optiunea de Playstation Essential, fara efectiv nicio schimbare fata de cum e acuma. O sa astept oricum sa imi expire actualul abonament si abia dupa voi decide daca fac upgrade.

  7. #5447 SP
    Member flaviud's Avatar
    Cine isi face abonament acum la ps now, sau are dejae trecut automat la premium cand se lanseaza

    https://www.pushsquare.com/news/2022...XJfHUlUeCGx5NM

  8. #5448 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Eu am PS Vita și PS3 cu multe jocuri. Și mie mi se pare atrăgător planul PS Plus Extra. Am impresia că mie îmi expiră PS Plus pe 18 iunie anul ăsta Mai bine de atât nu se poate.

  9. #5449 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Oare se va putea face trecerea de la PS+ la PS+ extra?

  10. #5450 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Am primit si eu asta acum, nu stiu daca mai conteaza:

    Salutare,

    PlayStation a anunțat noul abonament PS Plus. Începând din iunie 2022, serviciile PlayStation Plus și PlayStation Now se transformă într-un tip de abonament PlayStation Plus complet nou, care le oferă jucătorilor trei tipuri de subscripții flexibile:


    PlayStation Plus Essential
    Beneficii:
    • Oferă aceleași beneficii de care se bucură membrii PlayStation Plus în prezent, cum ar fi:
    • Două jocuri gratuite lunar
    • Reduceri exclusive
    • Stocare în cloud pentru jocurile salvate
    • Acces multiplayer online

    PlayStation Plus Extra
    Beneficii:
    • Oferă toate beneficiile de la nivelul Essential, la care se adaugă
    • Un catalog de până la 400* dintre cele mai cunoscute jocuri PS4 și PS5 – inclusiv titluri celebre din catalogul PlayStation Studios și al partenerilor.

    PlayStation Plus Premium
    Beneficii:
    • Oferă toate beneficiile de la nivelurile Essential și Extra, la care se adaugă până la 340* jocuri suplimentare, inclusiv:
    • Jocuri PS3 disponibile prin streaming în cloud
    • Un catalog de jocuri clasice îndrăgite, disponibile atât prin opțiuni de streaming, cât și de descărcare, din generațiile originale PlayStation, PS2 și PSP
    • Oferă acces la streaming în cloud pentru jocurile PlayStation, PS2, PSP și PS4 originale oferite în nivelurile Extra și Premium pe piețele** unde PlayStation Now este disponibil în prezent. Clienții pot face streaming de jocuri folosind consolele PS4 și PS5, precum și PC.***
    • La acest nivel vor fi oferite, de asemenea, opțiuni de testare a jocurilor pe termen limitat, astfel încât clienții să poată încerca anumite jocuri înainte de a le cumpăra.

    PlayStation Plus Deluxe (disponibil pe anumite piețe) Pentru piețele care nu oferă streaming în cloud, PlayStation Plus Deluxe va fi disponibil la un preț mai mic comparativ cu abonamentul Premium și include un catalog de jocuri clasice îndrăgite din generațiile originale PlayStation, PS2 și PSP pe care le puteți descărca și juca. De asemenea, sunt incluse și beneficiile din nivelurile Essential și Extra. Prețurile vor varia în funcție de teritoriu.

    Puteți afla mai multe informații accesând postarea de pe Blogul PlayStation.

  11. #5451 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    hmmm....up to 400 games. Cu u calcul rudimentar, de 2-3 jocuri / luna is vreo 10+ ani de jocuri PS+. Deci cam asta cred ca o sa primim. Intrebarea buna e, care e diferenta intre Essential cu abonament de lunga durata si Extra nou? Cate jocuri se vor suprapune. Asta o sa stim doar cand se anunta catalogul.

    Ce is curios acum e raspunsul vecinilor. Care in mod clar au o oferta superioara. Ce va face MS?

    1. Posibil sa vedem ceva promotii
    2. Psibil sa isi foloseasca noile jucarii si sa interzica jocurile noilor studiouri achizitonate sa faca parte din PS+ Extra. Asta ar fi common business sense avand in vedere gramada de ip-uri cu care a venit Bethesda si Activision.
    3. Sa isi intareasca relatiile bune care le au deja cu Square si EA de ex si sa aduca cat mai multe Day one releases. Chestie de care Sony nu a zis nimic in anunt

  12. #5452 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Wow, ce bine am estimat preturile.

    PS Plus Extra este clar competitor direct Xbox Game Pass.
    Daca Sony isi aduce exclusivitati sau 2nd/3rd party la un timp decent dupa lansare, sau chiar la lansare (desi nu vad asta prea curand, si ma astept sa fie doar la PS Plus Premium), atunci serviciul pare sa merite.

    PS Plus Extra
    - aproximativ 400 jocuri (PS4 & PS5)
    - 99$/an

    Xbox Game Pass
    - aproximativ 430 jocuri (OG Xbox, Xbox 360, Xbox One, and Xbox Series X|S)
    - multe jocuri NOI adaugate, unele chiar la lansare
    - 119$/an (dar sunt destule promotii si poti sa ajungi la 99$/an)
    - multe jocuri au avantaje back-comp, deci multe titluri multiplatform vor beneficia de fps si rezolutie crescuta, spre deosebire de titlurile PS4, care doar daca primesc patch individual (si sunt prea putine), vor rula mai bine pe PS5. So, kudos Microsoft aici.
    Dau ca exemplu RDR 1, il poti juca in native 4K pe Xbox. La Sony ai avea un stream 720p de PS3 si atat....


    PS Plus Premium NU mi se pare tentant din motivele urmatoare:

    - Game streaming (nu exista in RO, deci trebuie cont de afara)
    - 340 jocuri in plus, din care cele de PS3 sunt doar stream, evident, iar de titlurile PS Move nici nu se pune problema, fizic imposibil.
    Numarul 340 inglobeaza PS1, PS2, PSP, PS3, cam putine si cred ca sunt best sellers deci le-a cam jucat toata lumea.
    Decat sa faci stream la PS3, mai bine iei un PS3 SH, e atat de iefina iar homebrew-ul s-a maturizat complet, si ai acces la
    PS Move & Nav controller, Sharpshooter, PS Camera, PS Move Pistol.
    Iar pentru PS1, PS2, PSP, exista alternative mult mai calitative din toate punctele de vedere


    As vedea oarecum Xbox Game Pass Ultimate mai convenabil decat PS Plus Premium (180$/an) din motivele urmatoare:

    - EA Play inclus in pret
    - poti juca si pe PC si pe consola, nativ, nu prin streaming.
    - poti juca prin streaming si pe dispozitive mobile (din ce stiu Sony permite cloud streaming doar pe PC si PS4/PS5)

    EDIT:
    Sunt de parere ca Sony ar fi trebuit sa includa si EA Play in PS Plus Extra, ar fi inclinat balanta spre ei masiv...

  13. #5453 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Quote Originally Posted by cosmin1088 View Post
    Wow, ce bine am estimat preturile.
    poti juca prin streaming si pe dispozitive mobile (din ce stiu Sony permite streaming doar PC si PS4/PS5)

    Se poate face streaming de pe un PS4/PS5 pe Android, eu am testat pe telefonul meu cu un PS5. Cred că există PS App și pe iOS.

  14. #5454 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    mai e un lucru de luat in considerare. La MS Ultimate 180/12 luni e pretul de lista. Realitatea e ca Ultimate costa in mod normal 75/14 luni (12 luni gold + 1 luna free renewal+ 1 luna Ultimate)

  15. #5455 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Quote Originally Posted by tmihai20 View Post
    Se poate face streaming de pe un PS4/PS5 pe Android, eu am testat pe telefonul meu cu un PS5. Cred că există PS App și pe iOS.

    Ah da, corect. Faceam streaming de pe PS4-ul meu pe Android acum 4-5 ani.
    Nu eram sigur ca poti face si din serverele lor.
    Later edit: NU, a fost o confuzie. Poti face streaming din consola ta pe Android/iOS, dar nu poti face din serverele lor.

    ---------- Post added 29-03-2022 at 18:21 ----------

    Quote Originally Posted by 4_2 View Post
    mai e un lucru de luat in considerare. La MS Ultimate 180/12 luni e pretul de lista. Realitatea e ca Ultimate costa in mod normal 75/14 luni (12 luni gold + 1 luna free renewal+ 1 luna Ultimate)

    In cazul asta... Xbox takes the lead.
    Dar poate vom avea reduceri la PS Plus Extra, cum sunt cele din prezent, de obicei in preajma sarbatorilor de iarna.

  16. #5456 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Quote Originally Posted by cosmin1088 View Post
    Ah da, corect. Faceam streaming de pe PS4-ul meu pe Android acum 4-5 ani.
    Nu eram sigur ca poti face si din serverele lor.

    Din câte știu Sony nu permite streaming de pe serverele lor, poți face streaming doar de pe propria consolă Sony. Aici Xbox are un oarecare avantaj. Poate Sony va permite asta la fel cum face Microsoft, dar mă îndoiesc. Eu prefer să joc oricum direct pe consolă, nu prin oricare mod de streaming.

  17. #5457 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Trebuie sa mai luati ceva in calcul. Sunt multi care deja sunt bagati in ecosistemul PS de ani de zile si au sute de jocuri de la PS+ sau in contul lor. Sony trebuie sa vina in primul rand cu o oferta suficient de atractiva incat sa nu-si piarda clientii pentru ca Xbox este mai ieftin, dar nu au nevoie sa ,,le ia fata,, din acest punct de vedere. Mai trebuie inteles ca cei care folosesc PS nu o fac pentru ca este oferta mai buna: au alte motive.

  18. #5458 SP
    Member flaviud's Avatar
    Pai si la ps plus pretul de lista e 60 de euro, dar majoritatea cumpara cand sunt reduceri, eu mereu am luat cu 30-35 euro/an.

  19. #5459 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Eu am dat cam 53 de euro pentru PS Plus anul trecut, am cumpărat cod de PS Plus. Având în vedere ce am primit eu sunt mulțumit. A mai spus cineva aici, jocurile exclusive Xbox care apar în Game Pass nu sunt neapărat mai bune ca exclusivitățile PlayStation. E ireal să presupunem că cineva care a investit o perioadă în ecosystemul PlayStation va trece acum la Xbox pentru că GamePass e mai ieftin. Eu unul am ales PlayStation pentru exclusivitățile lor.


    În iunie probabil că voi trece la PS Plus Extra, am cont de UK și de RO oricum, voi vedea atunci care e mai avantajos. Nu mă prea interesează jocurile streamuite de PS1/PS2/PS3/PSVita pentru că pe PS3 am cumpărat multe dintre jocurile pe care le am, mai am un PS3 cu jailbreak pentru cele pe care nu le-am putut cumpăra și un PS Vita cumpărat de vreo 2 ani.

  20. #5460 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    @tmihai, am editat mai sus.
    @Antiohh, asa e, serviciul PS Plus Extra e mai mult axat pe abonatii noi sau cei cu PS Plus Essential de putin timp.
    Eu cred ca Sony va atrage abonatii vechi spre PS Plus Extra prin acces rapid la 1st/2nd party games.
    Daca in iunie il lanseaza cu Returnal, Miles Morales, R&C, Demon's Souls, etc. atunci e foarte posibil sa atraga si abonati, in special o mare parte din cei minim 17 milioane posesori de PS5.


    Si apropo de PS Vita. Nu exista acces la catalog sub nici o forma.
    Si nici emulare nu avem (doar la faza de proiect), asa ca pretuiti consolele si mai mult.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 273 of 303 FirstFirst ... 173 223 263 271 272 273 274 275 283 ... LastLast

Similar Threads

  1. PlayStation Plus Collection By paul in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 27 Last Post: 02-02-2023, 10:32
  2. PlayStation Plus By rulzmaker in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 5149 Last Post: 05-10-2020, 17:20
  3. PlayStation Plus By rulzmaker in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 5149 Last Post: 05-10-2020, 17:20
  4. Vand PlayStation Network Card Romania si PlayStation Plus By Dant3 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 6 Last Post: 25-04-2020, 17:20
  5. PlayStation Plus Free By ragnarlodbrok23 in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 09-08-2015, 22:12

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts