Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 275 of 303 FirstFirst ... 175 225 265 273 274 275 276 277 285 ... LastLast
Results 5,481 to 5,500 of 6049

Thread: PlayStation Plus

  1. #5481 SP
    Member jon209's Avatar
    Am si eu o nelamurire.Inca mai am pana pe 6 Ianuarie 2023 PS+ activ.In vara sau toamna ma bate gandul sa imi iau un PS premium.Noul abonament ar trebuis sa fie activ dupa ce expira cel vechi sau il inlocuieste?

  2. #5482 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Abonamentul tau va fi convertit in PS+ Essential. Nu s-a anunțat nimic despre cum se va face upgrade de la Essential la Premiul.

  3. #5483 SP
    Member flaviud's Avatar
    https://www.pushsquare.com/news/2022...2-leaked-early

    Jocurile de Ps Plus pe mai:

    Fifa 22 Ps4/Ps5
    Tribes of Midgard Ps4/Ps5
    Curse of the dead gods Ps4

  4. #5484 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    https://www.gamedeveloper.com/consol...ion-developers
    Timed game trials are now a requirement for some PlayStation developers
    According to sources speaking to Game Developer, developers working on games that cost $34 or higher (€33 in Europe, ¥4000 in Japan) are now required to create time-limited game trials of their games. These trial versions must be at least two hours long.
    Buna idee; ma gandeam ca PS Plus Extra ($100) ar fi ok pentru mine, dar datorita optiunii acesteia as opta pentru abonamentul Premium ($120).

  5. #5485 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Ma gandesc sa trec si eu la PS Plus Extra dar mai intai sa vad lista cu jocuri.
    Upgradeul cred ca o sa ma cost in jur de 120 de euro avand in vedere ca mai am PS Plus pana pe 16/02/2025

    Daca baga Horizon Forbidden West pe PS Plus Extra chiar si dupa un an de la lansare ar fi in regula.
    Cu GamePass si PS Plus Extra nu cred ca o sa mai cumpar vreun joc pe console poate doar cateva titluri pe PC gen Homeworld 3, Company of Heroes 3.

  6. #5486 SP
    Member flaviud's Avatar
    Din ce am citit ieri, la momentul in care se face trecerea, daca ai ambele servicii active vei fi trecut automat la Premium(cel de 120 euro) si perioada de valabilitate va fi a serviciului care are valabilitatea cea mai mare. De ex daca ai ps now pe 3 luni si ps plus pe 3 ani, vei fi trecut pe Premium si valabilitatea va fi de 3 ani. Daca reusiti sa faceti rost de un cod de ps now de 3 luni...

  7. #5487 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Eu sunt mai sceptic de fel si zic ca visati frumos daca credeti ca o sa aduca jocuri vechi de 1 an pe platforma de genul.....e foarte probabil sa ademeneasca multi clienti cu acele free trials....demo-urile din anii 80-90 gen....dar cum au avut ei politica pana acum, sunt sanse mici. As plati abonamentul pentru libraria de jocuri ps1,2 dar trebuie sa aiba o librarie de jocuri foarte bogata si pe langa asta presimt ca nostalgia nu va mai fi la fel

  8. #5488 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Dacă nu le bagă nici după un an atunci la ce sa mai ma abonez? Rămân cu GamePass ultimate si anulez PS Plus.
    La ce backlog de jocuri am numai trebuie sa cumpăr nici un joc timp de minim 10 ani.

  9. #5489 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Quote Originally Posted by flaviud View Post
    Din ce am citit ieri, la momentul in care se face trecerea, daca ai ambele servicii active vei fi trecut automat la Premium(cel de 120 euro) si perioada de valabilitate va fi a serviciului care are valabilitatea cea mai mare. De ex daca ai ps now pe 3 luni si ps plus pe 3 ani, vei fi trecut pe Premium si valabilitatea va fi de 3 ani. Daca reusiti sa faceti rost de un cod de ps now de 3 luni...
    A mers perfect treaba de mai sus, pana astazi, cand avarii de la sony au dezactivat temporar ps plus cards.

    ****ing joke, asa isi bat joc de gameri de cand ma stiu. De ce sa ai parte de ceva ce ei au lasat liber? Nope, blocam accesul pana gasim o solutie favorabila noua. JOKE!

  10. #5490 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Al meu PS Plus expiră pe 18 iunie. Nu știu cum să fac să continui pe PSN UK, acolo am save-urile și nu cred că le pot transfera de pe un cont pe altul (nu mai vorbesc că contul de UK e contul principal). N-aș vrea să dau prețul în GBP pentru noua subcripție și nici să rămân la cea de bază și apoi să fac upgrade tocmai pentru că contul e pe UK. Din ce am citit cardurile de topup (cu credit pe PSN UK) nu vor mai fi disponibile la un moment dat. Voi cei care aveți conturile pe altă țară decât România cum veți proceda?

  11. #5491 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Quote Originally Posted by iry View Post
    A mers perfect treaba de mai sus, pana astazi, cand avarii de la sony au dezactivat temporar ps plus cards.

    ****ing joke, asa isi bat joc de gameri de cand ma stiu. De ce sa ai parte de ceva ce ei au lasat liber? Nope, blocam accesul pana gasim o solutie favorabila noua. JOKE!
    Problema cea mai mare e ca avarii nu au anuntat nimic inainte sa faca asta. In ultima vreme imi e scarba de manevrele sony.

  12. #5492 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Si eu am un card ps + in format fizic, dar nu e la mine. Sa inteleg ca nu mai merge sa il activez?

  13. #5493 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Vă simțiți nerespectati de politicile Sony, dar votați cu portofelul sau doar ne plângem pe forum? Abonamentul ps plus nu ar mai trebui reînnoit indiferent de ce jocuri pun ei în oferta, jocurile cumpărate de noi pot fi înlocuite cu jocuri de pe olx etc. Doar așa putem transmite un mesaj.

  14. #5494 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Si functia online cu ce o pot inlocui? Eu de exemplu ma joc for honor...

  15. #5495 SP
    Member b615dub's Avatar
    Jocurile din PS Now vor fi in continuare valabile?

    Am aprox. 10 jocuri instalate pe consola de pe PS Now si m-ar interesa daca vor disparea sau nu vor mai fi valabile.

    Mersi.

  16. #5496 SP
    Member westy9009's Avatar
    Quote Originally Posted by tmihai20 View Post
    Al meu PS Plus expiră pe 18 iunie. Nu știu cum să fac să continui pe PSN UK, acolo am save-urile și nu cred că le pot transfera de pe un cont pe altul (nu mai vorbesc că contul de UK e contul principal). N-aș vrea să dau prețul în GBP pentru noua subcripție și nici să rămân la cea de bază și apoi să fac upgrade tocmai pentru că contul e pe UK. Din ce am citit cardurile de topup (cu credit pe PSN UK) nu vor mai fi disponibile la un moment dat. Voi cei care aveți conturile pe altă țară decât România cum veți proceda?
    Am aceeasi curiozitate ? Si eu am cont inca din 2012 pe UK . Am amanat trecerea datorita librariei stranse pana la venirea serviciului Sony in Romania

  17. #5497 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Quote Originally Posted by westy9009 View Post
    Am aceeasi curiozitate ? Si eu am cont inca din 2012 pe UK . Am amanat trecerea datorita librariei stranse pana la venirea serviciului Sony in Romania
    În primul rând voi căuta dacă pot transfera salvările pe un stick și apoi să le încarc în alt cont. Faza e că e contul meu principal pe care am toate jocurile de până acum, nu doar salvările. Aș putea păstra două conturi pe consolă ca să am acces la jocurile din contul de UK, însă anumite salvări sunt cu siguranță legate de cont (gen cele de la GTA 5 sau GT7). Încă se mai poate cumpăra credit, aș putea lua pentru noul PS Plus Extra (nivelul 2). Ultima data6am cumpărat direct 1 an de PS Plus, dar ar trebui să se poată și cumpăra subscripția cu credit.

    Sent from my HD1913 using Tapatalk

    ---------- Post added 28-04-2022 at 22:11 ----------

    Se pare că nu putem da redeem la coduri de PSN acum, sunt blocate. Mai bine că nu am apucat să cumpăr. Sursa AICI.

    Sent from my HD1913 using Tapatalk

  18. #5498 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Nu poți muta salvarile. Toate sunt legate de cont.

  19. #5499 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Nu am stat sa citesc foarte multe detalii despre noile abonamente asa ca intreb aici, poate stie cineva: cu abonamentele care includ game streeming online se vor putea juca jocuri si pe alte deviceuri? Aplicatie pt pc sau telefon? Multumesc.

  20. #5500 SP
    Junior Member Schizoid's Avatar
    https://www.gamespot.com/articles/he.../1100-6502956/

    Sony sunt niste hoti cum n-am mai vazut. Au blocat voucherele de PSplus/PsNow si acum au niste calcule de te doare capul sa intelegi ce abonament o sa ai pe viitor. In comparatie cu mecanismul simplu de conversie Gamepass ultimate...

    PS Plus/Now voucher conversion rates

    PS Plus

    1 month PS Plus voucher
    Non-Subscriber: Converted to 31 Days of PlayStation Plus Essential
    Essential: Converted to 31 Days of PlayStation Plus Essential
    Extra: Converted to 20 Days of PlayStation Plus Extra
    Premium: Converted to 17 Days of PlayStation Plus Premium

    3 month PS Plus voucher
    Non-Subscriber: Converted to 92 Days of PlayStation Plus Essential
    Essential: Converted to 92 Days of PlayStation Plus Essential
    Extra: Converted to 58 Days of PlayStation Plus Extra
    Premium: Converted to 46 Days of PlayStation Plus Premium

    12 month PS Plus voucher
    Non-Subscriber: Converted to 365 Days of PlayStation Plus Essential
    Essential: Converted to 365 Days of PlayStation Plus Essential
    Extra: Converted to 219 Days of PlayStation Plus Extra
    Premium: Converted to 183 Days of PlayStation Plus Premium

    PS Now

    1 month PS Now voucher
    Non-Subscriber: Converted to 21 Days of PlayStation Plus Premium
    Essential: Converted to 40 Days of PlayStation Plus Essential
    Extra: Converted to 25 Days of PlayStation Plus Extra
    Premium: Converted to 21 Days of PlayStation Plus Premium

    3 month PS Now voucher
    Non-Subscriber: Converted to 53 Days of PlayStation Plus Premium
    Essential: Converted to 105 Days of PlayStation Plus Essential
    Extra: Converted to 66 Days of PlayStation Plus Extra
    Premium: Converted to 53 Days of PlayStation Plus Premium

    12 month PS Now voucher
    Non-Subscriber: Converted to 183 Days of PlayStation Plus Premium
    Essential: Converted to 365 Days of PlayStation Plus Essential
    Extra: Converted to 219 Days of PlayStation Plus Extra
    Premium: Converted to 183 Days of PlayStation Plus Premium

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 275 of 303 FirstFirst ... 175 225 265 273 274 275 276 277 285 ... LastLast

Similar Threads

  1. PlayStation Plus Collection By paul in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 27 Last Post: 02-02-2023, 10:32
  2. PlayStation Plus By rulzmaker in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 5149 Last Post: 05-10-2020, 17:20
  3. PlayStation Plus By rulzmaker in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 5149 Last Post: 05-10-2020, 17:20
  4. Vand PlayStation Network Card Romania si PlayStation Plus By Dant3 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 6 Last Post: 25-04-2020, 17:20
  5. PlayStation Plus Free By ragnarlodbrok23 in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 09-08-2015, 22:12

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts